Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, anoulious είπε:

Εμεις δεν εχουμε δει τιποτα απολυτως, δεν εχουμε ρωτησει κανενα φιλο για τιποτα,το μονο που εψαξε ο συζυγος ειναι για ξεχωριστο καθισματακι αυτοκινητου γιατι εχει ψυχωση με την ασφαλεια και του αρεσε(εψαξε και crash test κλπ) το cybex Aton M i size &base M i size(isofix).Νομιζω ειναι ομως για 0-13kg. Απο ο,τι καταλαβα προφανως τα πιο εξειδικευμενα για καθε ηλικια ειναι καλυτερα απο ενα που ειναι για πολλα χρονια ηλικιας του παιδιου.

Η φωλιτσα της lorelli ειναι πολυ μεγαλη?Καπου διαβασα αυτο σαν μοναδικο μειονεκτημα.Οτι πιανει σχεδον οσο ενας διθεσιος καναπες!Βγαινει το καλυμμα?Πλενεται?

Θα σε γελάσω αν σου πω ότι είναι μεγάλη γιατί πρώτη φορά είδα φωλιτσα στη ζωή μου.Εμενα μου φαίνεται ότι θα μπορεί να μείνει μέσα και μέχρι 5 μηνών.Το εσωτερικό μαξιλαράκι που ξαπλώνει το μωρό είναι 70 εκατοστά και δεν βγαίνει το κάλυμμα.Αλλα έτσι κι αλλιώς θα στρώσεις ένα κουβερτακι η σεντονακιΤο γύρω γύρω που είναι αποσπώμενο και το χρησιμοποιείς για τον ύπνο τώρα στην εγκυμοσύνη αλλά και για το θηλασμό βγαίνει το κάλυμμα.Αυτα τα δύο ενώνονται με φερμουάρ μεταξύ τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ερώτηση.Τις πάντες για την κούνια αν τις βάλω στο ελαφρύ πρόγραμμα στο πλυντήριο λέτε να χαλάσει το μαξιλαράκι?ξεκίνησα σήμερα να πλένω παπλώματα σεντόνια κουβέρτες.Εβγαλα και στρώματα και καροτσια στον ήλιο με λεμόνι νερό και σόδα.

Άσχετο.Οσες αποφασίσετε να διακοσμήσετε τους τοίχους του παιδικού δωματίου σας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε από το sticky αυτοκόλλητα τοίχου.Ειναι απίστευτα!Μοιάζουν λες και ο τοίχος είναι ζωγραφισμένος κι όχι αυτοκόλλητα.Πολυ ανθεκτικά και οικονομικά.Σε μερικά σχέδια μπορείς να προσθέσεις το όνομα του μωρού.Και στους πίνακες είναι πολύ ωραία η δουλειά που είχαμε παραγγείλει για το σαλόνι αλλά λίγο τσιμπημενη η τιμή.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια ερώτηση.Τις πάντες για την κούνια αν τις βάλω στο ελαφρύ πρόγραμμα στο πλυντήριο λέτε να χαλάσει το μαξιλαράκι?ξεκίνησα σήμερα να πλένω παπλώματα σεντόνια κουβέρτες.Εβγαλα και στρώματα και καροτσια στον ήλιο με λεμόνι νερό και σόδα.

Άσχετο.Οσες αποφασίσετε να διακοσμήσετε τους τοίχους του παιδικού δωματίου σας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε από το sticky αυτοκόλλητα τοίχου.Ειναι απίστευτα!Μοιάζουν λες και ο τοίχος είναι ζωγραφισμένος κι όχι αυτοκόλλητα.Πολυ ανθεκτικά και οικονομικά.Σε μερικά σχέδια μπορείς να προσθέσεις το όνομα του μωρού.Και στους πίνακες είναι πολύ ωραία η δουλειά που είχαμε παραγγείλει για το σαλόνι αλλά λίγο τσιμπημενη η τιμή.

Η πάντα αμα Την βάλεις σε ελαφρύ προγραμμα χωρίς πολλεσ στροφές δε θα πάθει τίποτα !! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εμεις δεν εχουμε δει τιποτα απολυτως, δεν εχουμε ρωτησει κανενα φιλο για τιποτα,το μονο που εψαξε ο συζυγος ειναι για ξεχωριστο καθισματακι αυτοκινητου γιατι εχει ψυχωση με την ασφαλεια και του αρεσε(εψαξε και crash test κλπ) το cybex Aton M i size &base M i size(isofix).Νομιζω ειναι ομως για 0-13kg. Απο ο,τι καταλαβα προφανως τα πιο εξειδικευμενα για καθε ηλικια ειναι καλυτερα απο ενα που ειναι για πολλα χρονια ηλικιας του παιδιου.

Η φωλιτσα της lorelli ειναι πολυ μεγαλη?Καπου διαβασα αυτο σαν μοναδικο μειονεκτημα.Οτι πιανει σχεδον οσο ενας διθεσιος καναπες!Βγαινει το καλυμμα?Πλενεται?

Τα cybex ειναι εξαιρετική επιλογή. Γι αυτα ξεκινήσαμε αλλα τελικα καταλήξαμε σε maxi cosy που ειναι στην ίδια κατηγορία, γιατι το βρήκαμε απο 500 ευρώ σε 350. Εχε τα στο νου σου,

 επισης φωλίτσα δανειστήκαμε της sleepyhead  ο μικρός όλη την μερα εκεί την περνούσε στον καναπέ , οταν κοιμόταν φυσικα, βγαίνει και πλένεται.  

1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια ερώτηση.Τις πάντες για την κούνια αν τις βάλω στο ελαφρύ πρόγραμμα στο πλυντήριο λέτε να χαλάσει το μαξιλαράκι?ξεκίνησα σήμερα να πλένω παπλώματα σεντόνια κουβέρτες.Εβγαλα και στρώματα και καροτσια στον ήλιο με λεμόνι νερό και σόδα.

Άσχετο.Οσες αποφασίσετε να διακοσμήσετε τους τοίχους του παιδικού δωματίου σας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε από το sticky αυτοκόλλητα τοίχου.Ειναι απίστευτα!Μοιάζουν λες και ο τοίχος είναι ζωγραφισμένος κι όχι αυτοκόλλητα.Πολυ ανθεκτικά και οικονομικά.Σε μερικά σχέδια μπορείς να προσθέσεις το όνομα του μωρού.Και στους πίνακες είναι πολύ ωραία η δουλειά που είχαμε παραγγείλει για το σαλόνι αλλά λίγο τσιμπημενη η τιμή.

Οι οδηγίες τι λένε; Την πάντα στο χέρι την ειχα πλύνει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Καντι said:

Τα cybex ειναι εξαιρετική επιλογή. Γι αυτα ξεκινήσαμε αλλα τελικα καταλήξαμε σε maxi cosy που ειναι στην ίδια κατηγορία, γιατι το βρήκαμε απο 500 ευρώ σε 350. Εχε τα στο νου σου,

 επισης φωλίτσα δανειστήκαμε της sleepyhead  ο μικρός όλη την μερα εκεί την περνούσε στον καναπέ , οταν κοιμόταν φυσικα, βγαίνει και πλένεται.  

Τhanks κοριτσι!Θα τα δουμε.

1 hour ago, Catmom ❤️ said:

Κορίτσια ερώτηση.Τις πάντες για την κούνια αν τις βάλω στο ελαφρύ πρόγραμμα στο πλυντήριο λέτε να χαλάσει το μαξιλαράκι?ξεκίνησα σήμερα να πλένω παπλώματα σεντόνια κουβέρτες.Εβγαλα και στρώματα και καροτσια στον ήλιο με λεμόνι νερό και σόδα.

Άσχετο.Οσες αποφασίσετε να διακοσμήσετε τους τοίχους του παιδικού δωματίου σας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε από το sticky αυτοκόλλητα τοίχου.Ειναι απίστευτα!Μοιάζουν λες και ο τοίχος είναι ζωγραφισμένος κι όχι αυτοκόλλητα.Πολυ ανθεκτικά και οικονομικά.Σε μερικά σχέδια μπορείς να προσθέσεις το όνομα του μωρού.Και στους πίνακες είναι πολύ ωραία η δουλειά που είχαμε παραγγείλει για το σαλόνι αλλά λίγο τσιμπημενη η τιμή.

Αραγε θα βγαινουν ευκολα αυτα?Ειναι πολυ καλη ιδεα παντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , anoulious είπε:

Τhanks κοριτσι!Θα τα δουμε.

Αραγε θα βγαινουν ευκολα αυτα?Ειναι πολυ καλη ιδεα παντως

Αν εννοείς το αυτοκόλλητο τα έχουμε κολλήσει δύο μήνες τώρα στον τοίχο και δεν έχουν δείξει ότι θα ξεκολλήσουν για πολύ καιρό.Αρκει να φύγει καλά ο αέρας ανάμεσα στον τοίχο και στο αυτοκόλλητο.Αλλα και να μην το θες για πολύ καιρό δεν νομίζω ότι θα κάνει ζημιά όταν το ξεκολλησεις

πρίν από 21 λεπτά , Agapakiii είπε:

Η πάντα αμα Την βάλεις σε ελαφρύ προγραμμα χωρίς πολλεσ στροφές δε θα πάθει τίποτα !! 

Τώρα το έβαλα στο ελαφρύ θα σας πω αποτελέσματα

πρίν από 21 λεπτά , Καντι είπε:

Τα cybex ειναι εξαιρετική επιλογή. Γι αυτα ξεκινήσαμε αλλα τελικα καταλήξαμε σε maxi cosy που ειναι στην ίδια κατηγορία, γιατι το βρήκαμε απο 500 ευρώ σε 350. Εχε τα στο νου σου,

 επισης φωλίτσα δανειστήκαμε της sleepyhead  ο μικρός όλη την μερα εκεί την περνούσε στον καναπέ , οταν κοιμόταν φυσικα, βγαίνει και πλένεται.  

Οι οδηγίες τι λένε; Την πάντα στο χέρι την ειχα πλύνει.

Ήταν σετ σεντόνι πάντες μαξιλαροθήκη και πάπλωμα οπότε οι οδηγίες είναι ίδιες σε όλα.Τα έβαλα στο ελαφρύ και βλέπουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Αν εννοείς το αυτοκόλλητο τα έχουμε κολλήσει δύο μήνες τώρα στον τοίχο και δεν έχουν δείξει ότι θα ξεκολλήσουν για πολύ καιρό.Αρκει να φύγει καλά ο αέρας ανάμεσα στον τοίχο και στο αυτοκόλλητο.Αλλα και να μην το θες για πολύ καιρό δεν νομίζω ότι θα κάνει ζημιά όταν το ξεκολλησεις

Τώρα το έβαλα στο ελαφρύ θα σας πω αποτελέσματα

Ήταν σετ σεντόνι πάντες μαξιλαροθήκη και πάπλωμα οπότε οι οδηγίες είναι ίδιες σε όλα.Τα έβαλα στο ελαφρύ και βλέπουμε

Έτσι κ αλλιώς στο πλυντήριο υπάρχει προγραμμα που είναι πλύσιμο στο χέρι δλδ ελαφρύ ! Οποτε δεν νομιζβ να έχεις θέμα!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Agapakiii είπε:

Έτσι κ αλλιώς στο πλυντήριο υπάρχει προγραμμα που είναι πλύσιμο στο χέρι δλδ ελαφρύ ! Οποτε δεν νομιζβ να έχεις θέμα!!

Τις έβαλα στους 30 βαθμούς με λίγες στροφές μια χαρά βγήκαν ευτυχως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμάς θα μας δώσουν καρότσι (3 σε 1)κ κρεβάτι αν κ σκέφτομαι να αγοράσω στρώμα, παρόλο που μου είπαν ότι είναι καλό.. Οπότε τα 2 βασικά τα έχουμε.. Μεχρι τέλος του μήνα λεμε να βάψουμε το δωμάτιο του μωρού αν κ αρχικά θα κοιμάται στην κρεβατοκαμαρα.. Κ τους υπόλοιπους τοίχους θα τους πλυνουμε.. Ετσι κ αλλιώς 3 χρόνια είμαστε σε αυτό το σπιτι κ δν καπνίζουμε.. Ούτε έχει καπνίσει κάνεις εδώ μέσα..

Ψάχνω τώρα συνδυασμούς χρωμάτων για το παιδικό κ ενώ πίστευα πως θα με βοηθήσει το πιντερεστ, δε με βοήθησε αρκετά.. Τα αυτοκόλλητα από το sticky φανταζομαι πως αν κολλήσουν μετά δεν μεταφέρονται πχ σε άλλο σπιτι ε; Σε περίπτωση που φύγουμε από εδώ, σκέφτομαι να μην επενδύσω τζάμπα σε αυτοκόλλητα.. Καλύτερα να πάρω κανένα καμβά.. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μουυυυ προχωράτε γρήγορα και εμένα το μελλοντικό παιδικο δωμάτιο μοιάζει με αποθήκη ακόμα :lol: δεν έχω κάνει τίποτα! 

Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε κάποια άλλη αυτό. Έχει τώρα 3 μέρες και με έχει πιάσει ένας πονος στους προσαγωγούς κοντά προς την ευαίσθητη περιοχή, όπως όταν κάνεις πολύ έντονη γυμναστική. Σαν πιάσιμο μυών δηλαδή, ενώ δεν έχω κάνει τπτ. Πήρα και τον γιατρό μου αλλά είχε δουλειά οπότε μέχρι να μου πει, ήθελα να δω αν το έχει πάθει κάποια άλλη. Λίγο που το έψαξα έλεγε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες αλλά λίγο έχω φοβηθει.  

**μίλησα με τον γιατρό, μου είπε πως είναι πολύ σύνηθες γιατί αρχίζει να προετοιμάζεται το σώμα για την γέννα και αρχίζουν να χαλαρώνουν οι μυς. Ξεκούραση και το παρακολουθούμε. Το γράφω σε περίπτωση που το έχει κάποια κοπέλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Eva n είπε:

Αχ κορίτσια μουυυυ προχωράτε γρήγορα και εμένα το μελλοντικό παιδικο δωμάτιο μοιάζει με αποθήκη ακόμα :lol: δεν έχω κάνει τίποτα! 

Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε κάποια άλλη αυτό. Έχει τώρα 3 μέρες και με έχει πιάσει ένας πονος στους προσαγωγούς κοντά προς την ευαίσθητη περιοχή, όπως όταν κάνεις πολύ έντονη γυμναστική. Σαν πιάσιμο μυών δηλαδή, ενώ δεν έχω κάνει τπτ. Πήρα και τον γιατρό μου αλλά είχε δουλειά οπότε μέχρι να μου πει, ήθελα να δω αν το έχει πάθει κάποια άλλη. Λίγο που το έψαξα έλεγε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτές τις εβδομάδες αλλά λίγο έχω φοβηθει. 

Μην αγχώνεσαι όλα αλλάζουν τώρα για το μωράκι!Ίσως να μεγαλώνει η λεκάνη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα αλλάζουν τώρα για το μωράκι!Ίσως να μεγαλώνει η λεκάνη σου!

Ναι ναι έτσι είπε και ο γιατρός αλλά όσο να ναι ένα άγχος το έχω. Αν και την Τετάρτη τα είδαμε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Εμάς θα μας δώσουν καρότσι (3 σε 1)κ κρεβάτι αν κ σκέφτομαι να αγοράσω στρώμα, παρόλο που μου είπαν ότι είναι καλό.. Οπότε τα 2 βασικά τα έχουμε.. Μεχρι τέλος του μήνα λεμε να βάψουμε το δωμάτιο του μωρού αν κ αρχικά θα κοιμάται στην κρεβατοκαμαρα.. Κ τους υπόλοιπους τοίχους θα τους πλυνουμε.. Ετσι κ αλλιώς 3 χρόνια είμαστε σε αυτό το σπιτι κ δν καπνίζουμε.. Ούτε έχει καπνίσει κάνεις εδώ μέσα..

Ψάχνω τώρα συνδυασμούς χρωμάτων για το παιδικό κ ενώ πίστευα πως θα με βοηθήσει το πιντερεστ, δε με βοήθησε αρκετά.. Τα αυτοκόλλητα από το sticky φανταζομαι πως αν κολλήσουν μετά δεν μεταφέρονται πχ σε άλλο σπιτι ε; Σε περίπτωση που φύγουμε από εδώ, σκέφτομαι να μην επενδύσω τζάμπα σε αυτοκόλλητα.. Καλύτερα να πάρω κανένα καμβά.. 

Όχι όχι δεν μεταφέρονται αλλά αν έχεις σκοπό να φύγεις σύντομα δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να τα παραγγείλεις τώρα.Κι εμείς στην αρχή στο δικό μας δωμάτιο θα τον έχουμε.Απο την μια λέω ίσως τελικά το κάναμε νωρίς από την άλλη λέω όσο ακόμα δεν είμαστε ζορισμενοι κι έχουμε περισσότερο χρόνο καλύτερα να είναι έτοιμο.Εμας που είναι αγοράκι έχουμε παίξει σε χρώματα βεραμαν γκρι ανοιχτό και άσπρο.Κι έχουμε σαν θέμα δωματίου τα ελεφαντακια

πρίν από 6 λεπτά , Eva n είπε:

Ναι ναι έτσι είπε και ο γιατρός αλλά όσο να ναι ένα άγχος το έχω. Αν και την Τετάρτη τα είδαμε όλα καλά. 

Τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Καθετι καινούριο μας αγχωνει και είναι λογικό.❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Όχι όχι δεν μεταφέρονται αλλά αν έχεις σκοπό να φύγεις σύντομα δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να τα παραγγείλεις τώρα.Κι εμείς στην αρχή στο δικό μας δωμάτιο θα τον έχουμε.Απο την μια λέω ίσως τελικά το κάναμε νωρίς από την άλλη λέω όσο ακόμα δεν είμαστε ζορισμενοι κι έχουμε περισσότερο χρόνο καλύτερα να είναι έτοιμο.Εμας που είναι αγοράκι έχουμε παίξει σε χρώματα βεραμαν γκρι ανοιχτό και άσπρο.Κι έχουμε σαν θέμα δωματίου τα ελεφαντακια

Τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Καθετι καινούριο μας αγχωνει και είναι λογικό.❤️

Ισχυει αυτό. Όλη η εγκυμοσύνη ένα μόνιμο άγχος πια :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...