Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Chris❤️ είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! 

@Agapakiii μπράβο σας! Πόσο μεγάλωσε!! Πω πω ανυπομονώ να δω κι εγώ τον μπέμπη! Μπήκαμε 29 εβδομάδων σήμερα!

Κοριτσια το έβαψα το μαλλί και δεν ξέρω τι με έπιασε το έκοψα καρέ μακρύ :D ο σύζυγος δεν με έχει δει ακόμα.. Θα πάθει ένα σοκ νομίζω! Τα μαλλιά μου ήταν λίγο κάτω από το στήθος. Αλλά πραγματικά νομίζω ότι ξελαφρωσε το κεφάλι μου και από ότι μου είπε η φίλη μου που με είδε πρώτη μου πάνε :-P

Ήρθαν τα φόρμακια από pat pat. Έχω απογοητευτει λίγο. Το ένα είναι 95% πολυεστερας και δεν μου αρέσει καθόλου. Το άλλο μισό μισό. Ενώ όσα έχω πάρει ακόμα και από jumbo λένε 100 % βαμβακερά. Εσάς που είχατε πάρει από εκεί πως είναι? Το υλικό? 

@Chris❤️ αυριο που επιστρέφω σπίτι θα τα δω κ εγω Κ θα σου πω!!Δεν το παρατήρησα!!

@Agapakiii που την κανεις την εξεταση;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , Foux είπε:

@Chris❤️ αυριο που επιστρέφω σπίτι θα τα δω κ εγω Κ θα σου πω!!Δεν το παρατήρησα!!

@Agapakiii που την κανεις την εξεταση;;;

Τον καρδιοτοκογραφο εννοείς ; Πάω στην κλινική που πρόκειται να γεννήσω.. λέω ότι με έστειλε ο γιατρός... με συνδέουν οι μαίες με τις κορδέλες , μου δίνουν κάτι να κρατάω και μου λένε όταν νιώθω το μωρό να κουνιέται να πατάω το κουμπί.. έτσι αυτό καταγράφει κ μετά μου δίνουν το χαρτί που το δίνω στον γιατρό! Τώρα η μόνη διαφορα είναι ότι θα πρέπει να πάω λιιιγο νωρίτερα γιατί θα πρέπει να μου κάνουν ραπιντ τεστ για να μπω!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια μου...εδώ χαθεί λίγο αλλά προσπαθώ να σας διαβάζω κ να μαθαίνω τα νέα σας.

Πήγα κεγωχθες στο γιατρό κ είδα τον μπεμπουλη..25 ακριβώς χθες  κ ο μπεμπουλης 850γρ.ολα καλά κ τα υγρά κ ο τράχηλος.εκανα κ την καμπύλη κ μια χαρά οι μετρήσεις.το είχα ένα άγχος λόγω ηλικίας.

Όλα να πάνε καλά για όλες μας...και να φέρουμε υγιέστατα μωράκια στον κόσμο.. 

Άρχισα κ εγώ λίγο να κοιτάω σε sites για ρουχακια.αν κ έχω αρκετά από αδερφή ξαδέρφη θα δω τι θα κρατήσω κ μετά θα συμπληρώσω τι μου χρειάζεται.φανταστειτε ότι κάποια είναι του γιου μου 15 χρόνια πριν.πολυ συγκινήθηκα.

Ευτυχώς καλαθουνα καρότσι κ αυγό μου δίνει η ξαδέρφη μου που γέννησε πριν 2 χρόνια κ ριλαξ. Κούνια η αδερφή μου κ λίκνο μια κολλητή.προς το παρών καλύφθηκα..άντε να δούμε.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Τον καρδιοτοκογραφο εννοείς ; Πάω στην κλινική που πρόκειται να γεννήσω.. λέω ότι με έστειλε ο γιατρός... με συνδέουν οι μαίες με τις κορδέλες , μου δίνουν κάτι να κρατάω και μου λένε όταν νιώθω το μωρό να κουνιέται να πατάω το κουμπί.. έτσι αυτό καταγράφει κ μετά μου δίνουν το χαρτί που το δίνω στον γιατρό! Τώρα η μόνη διαφορα είναι ότι θα πρέπει να πάω λιιιγο νωρίτερα γιατί θα πρέπει να μου κάνουν ραπιντ τεστ για να μπω!!

Αν κοιμουνται τα μπεμπακια μας εκείνη την ώρα?έχω κι εγώ κάτι απορίες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Αν κοιμουνται τα μπεμπακια μας εκείνη την ώρα?έχω κι εγώ κάτι απορίες..

Καλό είναι να έχεις φάει πιο πριν για να έχει κινητικότητα.. βέβαια αυτοί μετράνε κ τους παλμούς οποτε πάλι έχουν κάτι να μετρήσουν αλλά άμα φας κιόλας η πιεις λίγο χυμό θα κουνηθεί το μωράκι!! Θυμάμαι μια φορά που δεν πολύ κινούταν μου είχαν πει να πιω έναν χυμό κ μετά ξύπνησε !


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα κι εγώ  αλλά είχαμε τρεχάματα. Τι κάνετε;; τι κάνουν τα όμορφα μπεμπάκια;❤ εγώ σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχαρου και έχω ένα άγχος μέχρι Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα. Για να δούμε..αχ κορίτσια μου η τελική ευθεία!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ΒΚαλησπερα.Να ρωτησω λιγο κατι τα κοριτσια που ειναι πιο σχετικα και τα εχουν ψάξει αρκετα. Μπορεις για ενα νεογεννητο να διαλεξεις καροτσι που ξαπλωνει τελειως και να χρησιμοποιεις αυτο αντι να προσαρμοζεις το πορτ μπεμπε?Το ρωταω γιατι η αδερφη μου εχει ενα ξεμπαρκο πορτ μπεμπε (χωρις βαση σκετο..)Διαβασα οτι καποιες εταιρειες οπως η Cybex εχουν αυτη τη δυνατοτητα στο καροτσι τους...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

ΒΚαλησπερα.Να ρωτησω λιγο κατι τα κοριτσια που ειναι πιο σχετικα και τα εχουν ψάξει αρκετα. Μπορεις για ενα νεογεννητο να διαλεξεις καροτσι που ξαπλωνει τελειως και να χρησιμοποιεις αυτο αντι να προσαρμοζεις το πορτ μπεμπε?Το ρωταω γιατι η αδερφη μου εχει ενα ξεμπαρκο πορτ μπεμπε (χωρις βαση σκετο..)Διαβασα οτι καποιες εταιρειες οπως η Cybex εχουν αυτη τη δυνατοτητα στο καροτσι τους...

Καποια ναι με ανταπτορα..❤️


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Farmakotriftena said:

Καποια ναι με ανταπτορα..❤️

Ευχαριστω πολυ.Να ρωτησω κατι τελειως χαζο.Δηλαδη ο ανταπτορας ειναι κατι σα μοχλος που προσαρμοζεται το υψος της πλατουλας?Και ειναι ασφαλη για νεογενννητα?Ερωτησεις τελειως ασχετης...Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ.Να ρωτησω κατι τελειως χαζο.Δηλαδη ο ανταπτορας ειναι κατι σα μοχλος που προσαρμοζεται το υψος της πλατουλας?Και ειναι ασφαλη για νεογενννητα?Ερωτησεις τελειως ασχετης...Ευχαριστω και παλι

Δεν γνωριζω ακριβως απλα έχει τύχει να το δω. Ο ανταπτορας στην ουσία εφαρμόζει στο σκελετό του καροτσιου. Απλα δεν ξέρω αν είναι για ολα τα καροτσια. Πάντως αισθητικά δεν ειναι και τοσο ωραίο. Ειναι ασφαλη για το μωρακι ναι! 

Να εισαι καλα , με το καλο το μωρακι σου ❤️


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/9/2021 at 8:10 ΜΜ, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χάθηκα κι εγώ  αλλά είχαμε τρεχάματα. Τι κάνετε;; τι κάνουν τα όμορφα μπεμπάκια;❤ εγώ σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχαρου και έχω ένα άγχος μέχρι Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα. Για να δούμε..αχ κορίτσια μου η τελική ευθεία!! 

Ελπίζω να είστε καλά τώρα!Μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι θετικά ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anoulious είπε:

ΒΚαλησπερα.Να ρωτησω λιγο κατι τα κοριτσια που ειναι πιο σχετικα και τα εχουν ψάξει αρκετα. Μπορεις για ενα νεογεννητο να διαλεξεις καροτσι που ξαπλωνει τελειως και να χρησιμοποιεις αυτο αντι να προσαρμοζεις το πορτ μπεμπε?Το ρωταω γιατι η αδερφη μου εχει ενα ξεμπαρκο πορτ μπεμπε (χωρις βαση σκετο..)Διαβασα οτι καποιες εταιρειες οπως η Cybex εχουν αυτη τη δυνατοτητα στο καροτσι τους...

Απ οσο ξερω στη καθε εταιρεια προσαρμοζονται τα δικα της κομματια. Εγω θα κλεισω της cybex balios s lux κ θα παρω εξτρα το πορτ μπεμπε αλλα το πιο σκληρο κ το αυγο το aton m i size κ τους ανταπτορες θα μας τους κανει δωρο.

13 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ.Να ρωτησω κατι τελειως χαζο.Δηλαδη ο ανταπτορας ειναι κατι σα μοχλος που προσαρμοζεται το υψος της πλατουλας?Και ειναι ασφαλη για νεογενννητα?Ερωτησεις τελειως ασχετης...Ευχαριστω και παλι

Τους ανταπτορες στη συγκεκριμενη εταιρεια μπαινουνε στο πλαι κ χρησιμοποιουνται για να κατσει το αυγο πανω στο καροτσι..

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2021 at 5:23 ΜΜ, Chris❤️ είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! 

@Agapakiii μπράβο σας! Πόσο μεγάλωσε!! Πω πω ανυπομονώ να δω κι εγώ τον μπέμπη! Μπήκαμε 29 εβδομάδων σήμερα!

Κοριτσια το έβαψα το μαλλί και δεν ξέρω τι με έπιασε το έκοψα καρέ μακρύ :D ο σύζυγος δεν με έχει δει ακόμα.. Θα πάθει ένα σοκ νομίζω! Τα μαλλιά μου ήταν λίγο κάτω από το στήθος. Αλλά πραγματικά νομίζω ότι ξελαφρωσε το κεφάλι μου και από ότι μου είπε η φίλη μου που με είδε πρώτη μου πάνε :-P

Ήρθαν τα φόρμακια από pat pat. Έχω απογοητευτει λίγο. Το ένα είναι 95% πολυεστερας και δεν μου αρέσει καθόλου. Το άλλο μισό μισό. Ενώ όσα έχω πάρει ακόμα και από jumbo λένε 100 % βαμβακερά. Εσάς που είχατε πάρει από εκεί πως είναι? Το υλικό? 

Άνοιξα να δω τα φορμακια..Εμένα είναι τα 3 100% βαμβάκι,4 ειναι 95% βαμβάκι και 2 φορμακια ειναι 70% βαμβάκι!! Κ εγώ δεν τα παρατήρησα πριν παραγγείλω!!σε κάθε ρουχο αν μπεις λεει απο κάτω description κ λεει το υλικό τους!!Τώρα μπήκα κ το ειδα!!Αν ξαναπαραγγειλω θα το βλεπω κ εγω!!Αλλά αυτό που πήρες 95% πολυεστερας τι φαση;;;;:confused:

Κορίτσια καλημερα κ απο εμένα!!Τριτη παω γιατρό Κ σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε!!!!Η αγωνία μου να έρθει ο μπέμπης έχει φτάσει στο 100!!!!Την άλλη βδομάδα βάφουμε δωμάτιο κ ξεκινάω πλύσιμο κ σιδέρωμα τα ρουχαλάκια!!Ενώ δεν σιδερωνα ποτε στη ζωή μου τωρα Ανυπομονώ!!!:P Φανταστείτε σιδερωστρα πηρα πριν ένα μήνα κ κυρίως λόγω του μωρου χαχαχαχα!!!κατι ασχετο..Μου βγήκε διαφήμιση στο instagram ενα site emporio collection Το οποίο έχει μεσα κ μωρουδιακα!!!Το βρηκα πολυ φτηνό για να ναι αληθινό!!!Έχει πάρει καμία η το έχει δει;;;Έχει κάτι σαν λίκνο που γίνεται παρκο 55 ευρω!!!Δεν ξέρω τι φαση!!Αν θέλετε δείτε το γιατι κ εγω ασχετη ειμαι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Πήγα χθές και έκανα την β δόση εμβολίου. Προς το παρόν έχω κόπωση δεν μπορώ να σηκωθώ καλά καλά θέλω να κοιμάμαι όλη την μέρα. Και ελάχιστο πόνο στο χέρι. Όμως κορίτσια έχω και λίγα πονάκια σαν περιόδου. Είναι φυσιολογικό αυτό; Είμαι 26+3 σήμερα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tina79 said:

Απ οσο ξερω στη καθε εταιρεια προσαρμοζονται τα δικα της κομματια. Εγω θα κλεισω της cybex balios s lux κ θα παρω εξτρα το πορτ μπεμπε αλλα το πιο σκληρο κ το αυγο το aton m i size κ τους ανταπτορες θα μας τους κανει δωρο.

Τους ανταπτορες στη συγκεκριμενη εταιρεια μπαινουνε στο πλαι κ χρησιμοποιουνται για να κατσει το αυγο πανω στο καροτσι..

Μαλλον δεν το εξηγησα καλα.Εγω μιλαω για σκετο καροτσι που χωρις να προσαρμοσεις πανω με ανταπτορες κατι ξαπλωνει απο μονο του,εχει σα διαφορες σκαλες.Της cybex.Να μη βγαζεις και βαζεις ουτε αυγο ουτε πορτ μπεμπε...Για αυτο ρωτησα αν το ξερει καποια κοπελα.

Τωρα που μπηκα και το ειδα , μπορει να προκειται και για το ιδιο μοντελο, αυτο που λες οτι θα κλεισετε , διαβασα οτι εχει αυτη τη δυνατοτητα.Αν δε θελεις να βγαζεις και να βαζεις το αυγο(ειναι ενας μπελας)ή το πορτ μπεμπε θα μπορεις  ασφαλως να ξαπλωνεις την πλατουλα και να το κανρις βολτα απο το νεογεννητο?Δηλαδη αναρωτιεμαι αν εχει αυτη τη δυνατοτητα γιατι να βαζω και να βγαζω  το καθισματακι αυτοκινητου.

Συγνωμη για τις τοσο χαζες ερωτησεις αλλα οσα ηξερα για πριν τη συλληψη, στο μετα ειμαι σκραπας!

Το πορτ μπεμπε που θα μαλλον θα μας δωσουν ειναι σκετο αλλης εταιρειας  που απο ο,τι μαθαμε τα αλλαζουνε συνεχεια τα μοντελα και αν ειναι 2-3 χρονια πισω δεν προκειται να εφαρμοσει σε σκελετο που κυκλοφορει τωρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...