Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Αχ @Argie.P είναι μεγάλη χαρά που ειναι δύο, θα είναι δύσκολα φαντάζομαι αλλά όλα θα γίνουν...τα αγαπώ πολύ τα διδυμακια ❤

 @Angelinaki κι εγώ πέρσι στην πρώτη εγκυμοσύνη (που δεν ολοκληρώθηκε) είχαμε συζητήσει οτι θέλω να το πάμε φυσιολογικά εκτός απροόπτου, αλλά τώρα δεν έχουμε κάνει κάποια συζήτηση και αναρωτιόμουν ποτε είναι άραγε η στιγμή. Ούτε ανταύγειες δεν αφήνει;; εμένα παραδόξως με άφησε και δεν το περίμενα :lol: 

@Chris❤️ αυτό λέω κι εγώ, να είναι τουλάχιστον ωραία για τις διακοπές! 

@Eirinizou εγώ ή αλήθεια είναι όταν πάω στα μαγαζιά μπαίνω και χαζεύω πάντα λίγο και στα μωρουδιακα με λαχταρα και ανυπομονώ πάρα πολύ...όλα θα πάνε καλά! Να κάνεις θετικές σκέψεις. Κι εγω έχω καεί από τον χυλό και καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά φτάνουμε αισίως στον 5ο μήνα και όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν τέλεια! Το άγχος νομίζω το έχουμε παντρευτεί για μια ζωή χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου είναι ανάλογα τον γιατρό εμένα μόλις έκλεισα το 3μηνο με άφησε κ μαλλιά κ νύχια κ λέιζερ .. απλά λένε όταν γεννας καλό είναι είτε τα χέρια είτε τα πόδια να τα έχεις ξεβαμμένα σα περίπτωση που χρειαστεί κάτι..

παντως οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά όπως πχ με καφέδες άλλοι λένε είναι καλύτερα ο εσπρέσο άλλοι δεν αφήνουν.. εγώ τον έκοψα τελείως όπως κ στην πρώτη εγκυμοσύνη..

οσο για ρουχαλάκια να πω στις καινουριες μανουλες ότι στα ορχεστρα μπορείς να βγάλεις κάρτα που πληρώνεις ένα ποσο (αν θυμάμαι καλά 30ευρω) κ ισχύει για 2 χρονια κ έχεις φοβερές εκπτωσεις!! Κ hm έχει πολυ καλές τιμές όντως κ βγάζουν κ αργότερα εκπτώσεις δλδ μπορούμε να δούμε κ μετά το καλοκαίρι.. επίσης δείτε κ από δώρα τι θα φέρουν γιατί φέρνουν πολλά σεντόνια ( πααααρα πολλά κορίτσια ) κ ρουχαλάκια!!

κ εγώ ανυπομονώ πολύ για τον γιατρό επιτέλους θα πάω την Πέμπτη! Πάντως το μωράκι μου όταν ξαπλώνω κυρίως το νιώθω πολύ έντονα!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Argie.P είπε:

Ε σιγουρα θα ρωτησω και εγω μπας κ με αφησει να βαψω μαλλι!! Και σιγουρα κατι θα παρω τωρα στις εκπτωσεις!!!

Εχω χεστει απ τη χαρα μου που ειναι δυο και με εχει πιασει μια τρελα να μαθω φυλα!!! 

Ρε τι ωραία που έχεις διδυμακιαα!!!Εγώ έχω μικρότερες αδερφές δίδυμες!!θα μου αρεσε κ εμένα κατά βαθοοοος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Foux είπε:

Ρε τι ωραία που έχεις διδυμακιαα!!!Εγώ έχω μικρότερες αδερφές δίδυμες!!θα μου αρεσε κ εμένα κατά βαθοοοος!!!

Ειμαι πολυ περιεργη για το τι εχω να ζησω αληθεια!!:D 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Argie.P είπε:

Ειμαι πολυ περιεργη για το τι εχω να ζησω αληθεια!!:D 

Η αλήθεια είναι ότι θα είναι κουραστικό στην αρχή, όμως είναι πολύ ωραία τα διδυμάκια….:) Κι εμένα μου αρέσουν!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω τα φώτα σας κ τις γνώμες σας.. Ταλαιπωρουμαι με τον αυχενα μου κ κατ επέκταση με τις ημικρανίες μου από την Τετάρτη.. Άλλες φορές είναι ανυπόφορο κ άλλες φορές ενοχλητικό.. Αλλά μιας κ είμαι στην 4η μέρα, έχω εξαντληθεί.. Πήρα σύνολο 2 ντεπον Μαξ(με διαφορά 48 ωρών) .. Με τη συμβουλή της γυναικολόγου.. Αλλά αγχώθηκα λίγο ρε γμτ μήπως προκαλούν τπτ παρενέργειες.. Σας έχουν πει τπτ οι γιατροί σας σχετικα με τα ντεπον; 

Επίσης επειδή όλο αυτό μου το προκάλεσε η τηλεργασια που τελευταία απαιτεί πολλές ώρες καθημερινά στο λαπτοπ κ επειδή έχω ένα 10 μηνο στη δουλειά κ τις 15 μέρες αναρρωτικής άδειας που δικαιουμουν τις πήρα για την εξωσωματική.. Έχετε ιδέα αν μπορώ να πάρω κπς μέρες με χαρτί γιατρού, έστω άνευ αποδοχών; μήπως ηρεμήσω λίγο.. (είμαι με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, στο δημόσιο).. Παίρνω στο ΙΚΑ κ δν το σηκώνουν κ λέω μήπως μάθω κτ πριν χρειαστεί να περάσω από εκεί.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω τα φώτα σας κ τις γνώμες σας.. Ταλαιπωρουμαι με τον αυχενα μου κ κατ επέκταση με τις ημικρανίες μου από την Τετάρτη.. Άλλες φορές είναι ανυπόφορο κ άλλες φορές ενοχλητικό.. Αλλά μιας κ είμαι στην 4η μέρα, έχω εξαντληθεί.. Πήρα σύνολο 2 ντεπον Μαξ(με διαφορά 48 ωρών) .. Με τη συμβουλή της γυναικολόγου.. Αλλά αγχώθηκα λίγο ρε γμτ μήπως προκαλούν τπτ παρενέργειες.. Σας έχουν πει τπτ οι γιατροί σας σχετικα με τα ντεπον; 

Επίσης επειδή όλο αυτό μου το προκάλεσε η τηλεργασια που τελευταία απαιτεί πολλές ώρες καθημερινά στο λαπτοπ κ επειδή έχω ένα 10 μηνο στη δουλειά κ τις 15 μέρες αναρρωτικής άδειας που δικαιουμουν τις πήρα για την εξωσωματική.. Έχετε ιδέα αν μπορώ να πάρω κπς μέρες με χαρτί γιατρού, έστω άνευ αποδοχών; μήπως ηρεμήσω λίγο.. (είμαι με σύμβαση ιδιωτικού δικαίου, στο δημόσιο).. Παίρνω στο ΙΚΑ κ δν το σηκώνουν κ λέω μήπως μάθω κτ πριν χρειαστεί να περάσω από εκεί.. 

Κορίτσι εμένα με άφηνε να παίρνω  2 χάπια ντεπόν ανά 8ώρο ή ένα maximum. Καλό είναι να τρως κάτι πριν γιατί θα σου φέρουν χειρότερες ναυτίες. Αναρρωτική νομίζω πως σίγουρα μπορείς να βγείς, ακόμα κ επαπειλούμενη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Αχ @Argie.P είναι μεγάλη χαρά που ειναι δύο, θα είναι δύσκολα φαντάζομαι αλλά όλα θα γίνουν...τα αγαπώ πολύ τα διδυμακια ❤

 @Angelinaki κι εγώ πέρσι στην πρώτη εγκυμοσύνη (που δεν ολοκληρώθηκε) είχαμε συζητήσει οτι θέλω να το πάμε φυσιολογικά εκτός απροόπτου, αλλά τώρα δεν έχουμε κάνει κάποια συζήτηση και αναρωτιόμουν ποτε είναι άραγε η στιγμή. Ούτε ανταύγειες δεν αφήνει;; εμένα παραδόξως με άφησε και δεν το περίμενα :lol: 

@Chris❤️ αυτό λέω κι εγώ, να είναι τουλάχιστον ωραία για τις διακοπές! 

@Eirinizou εγώ ή αλήθεια είναι όταν πάω στα μαγαζιά μπαίνω και χαζεύω πάντα λίγο και στα μωρουδιακα με λαχταρα και ανυπομονώ πάρα πολύ...όλα θα πάνε καλά! Να κάνεις θετικές σκέψεις. Κι εγω έχω καεί από τον χυλό και καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά φτάνουμε αισίως στον 5ο μήνα και όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν τέλεια! Το άγχος νομίζω το έχουμε παντρευτεί για μια ζωή χαχα

Εγω μόλις μπήκα στα 4 τέταρτο. Νομίζω ότι θα ηρεμήσω αρκετά όταν φτάσω να κάνω τη Β επιπέδου. Αυτό βέβαια είναι αρχές Σεπτεμβρίου σε μένα. 

Άσχετο ερώτηση εγώ δεν αισθάνομαι έγκυος καθόλου. Ακόμα και το στήθος το νιώθω πολύ λιγότερο πονεμένο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Zeta. είπε:

Κορίτσι εμένα με άφηνε να παίρνω  2 χάπια ντεπόν ανά 8ώρο ή ένα maximum. Καλό είναι να τρως κάτι πριν γιατί θα σου φέρουν χειρότερες ναυτίες. Αναρρωτική νομίζω πως σίγουρα μπορείς να βγείς, ακόμα κ επαπειλούμενη. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Μα έχω εξαντληθεί τοσες μέρες! Κ εμένα μου είπα ότι μπορώ να παιρνω 2 Μαξ ανά 24ωρο αλλά το φοβάμαι ρε γμτ! Θα στείλω τον σύζυγο απο Δευτέρα στο ΙΚΑ να δούμε τι θα μου πούνε! Λογικά θα υπάρχει κτ.. ακόμα κ άνευ αποδοχών! Τουλάχιστον για 10 μερες, μήπως κ ηρεμήσω! 

Link to comment
Share on other sites

@Αγγελίνα μεγάλο ζόρι οι ημικρανιες,εγω ταλαιπωριομουν παρα πολυ Αλλα απο τότε που εμεινα εγκυος σταμάτησαν ως δια μαγείας!!Σίγουρα συμβάλλει ότι δουλεύεις στον υπολογιστη ειναι ζόρι τοσες ωρες!!Μακάρι να βγάλεις άκρη με το ικα κ να πάρεις άδεια!!μην περιμένεις να σηκώσουν τηλέφωνα ειναι πολυ σπάνιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Foux είπε:

@Αγγελίνα μεγάλο ζόρι οι ημικρανιες,εγω ταλαιπωριομουν παρα πολυ Αλλα απο τότε που εμεινα εγκυος σταμάτησαν ως δια μαγείας!!Σίγουρα συμβάλλει ότι δουλεύεις στον υπολογιστη ειναι ζόρι τοσες ωρες!!Μακάρι να βγάλεις άκρη με το ικα κ να πάρεις άδεια!!μην περιμένεις να σηκώσουν τηλέφωνα ειναι πολυ σπάνιο..

Μα κ εγώ την γλίτωσα στο πρώτο τρίμηνο.. Αλλα μέσα σε 2 βδομαδες αυτή είναι η δεύτερη φορά! Αρχίζω κ συνέρχομαι κάπως τώρα κ αναρωτιέμαι πως θα ξανακατσω στον υπολογιστή γτ έχω να παραδώσω κτ πράγματα ως τη Δευτέρα.. 

Γι αυτό ρώτησα κ εξαρχής εδώ για το ΙΚΑ μήπως υπάρχει καμία ομοιοπαθουσα για να είμαι κάπως υποψιασμένη γτ καμία φορά είναι κ σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις για το τι ενημέρωση θα λάβεις.. Αλλά η λογική δε λέει, ότι θα μπορώ να βγω για ένα διαστημα; Τουλάχιστον να μπορέσω να παραδώσω αυτά που έχω τώρα κ να ξεκουραστώ λίγο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Μα κ εγώ την γλίτωσα στο πρώτο τρίμηνο.. Αλλα μέσα σε 2 βδομαδες αυτή είναι η δεύτερη φορά! Αρχίζω κ συνέρχομαι κάπως τώρα κ αναρωτιέμαι πως θα ξανακατσω στον υπολογιστή γτ έχω να παραδώσω κτ πράγματα ως τη Δευτέρα.. 

Γι αυτό ρώτησα κ εξαρχής εδώ για το ΙΚΑ μήπως υπάρχει καμία ομοιοπαθουσα για να είμαι κάπως υποψιασμένη γτ καμία φορά είναι κ σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις για το τι ενημέρωση θα λάβεις.. Αλλά η λογική δε λέει, ότι θα μπορώ να βγω για ένα διαστημα; Τουλάχιστον να μπορέσω να παραδώσω αυτά που έχω τώρα κ να ξεκουραστώ λίγο.. 

Ναι παντε απο το ικα κ ρωτήστε..Μακάρι να ξερα Κ εγώ.. Εμένα αλλά μου έλεγαν στο τηλ.αλλα απο κοντά ασε..απλα εγω βγηκα αμεσως επ απειλούμενη στις 8 εβδομάδες,ασχετο που ακομα δεν έχω δει ευρω :mrgreen: Ελπιζω να βγάλεις άκρη κ να μπορέσεις να ξεκουραστείς!!Αντί να γίνονται ολα ηλεκτρονικά κ να εξηγούσαν τα παντα με βάση τις ημερομηνίες που δουλεύαμε,καθόμαστε κ παιδευομαστε Χωρίς λογο!!

Ξεκινησαμε διακόπουλες σημερα κοριτσια μου!!!εύχομαι όλες να είστε καλά κ να περάσετε όμορφα όπου κ αν είστε!!:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Foux είπε:

Ναι παντε απο το ικα κ ρωτήστε..Μακάρι να ξερα Κ εγώ.. Εμένα αλλά μου έλεγαν στο τηλ.αλλα απο κοντά ασε..απλα εγω βγηκα αμεσως επ απειλούμενη στις 8 εβδομάδες,ασχετο που ακομα δεν έχω δει ευρω :mrgreen: Ελπιζω να βγάλεις άκρη κ να μπορέσεις να ξεκουραστείς!!Αντί να γίνονται ολα ηλεκτρονικά κ να εξηγούσαν τα παντα με βάση τις ημερομηνίες που δουλεύαμε,καθόμαστε κ παιδευομαστε Χωρίς λογο!!

Ξεκινησαμε διακόπουλες σημερα κοριτσια μου!!!εύχομαι όλες να είστε καλά κ να περάσετε όμορφα όπου κ αν είστε!!:x

Αυτό ακριβώς ρε συ! Είναι δυνατόν να μην υπάρχει μια αναλυτική ενημέρωση για τα δικαιώματα μας..! Δλδ ακόμα κ να μην μπορώ να βγω, τουλάχιστον να είμαι ενημερωμένη! Τεσπα.. Ευτυχώς αναστήθηκα εντελώς σήμερα!! 

Τι ωραία που ξεκίνησαν οι διακοπουλες σας! Στη Ξάνθη αν θυμάμαι καλά;; ή τα μπερδευω;; καλά να περάσετε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...