Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

      Όχι δεν έκανα γιατί σκέφτηκα να μείνω στον αρχικό προγραμματισμό που μου έδωσαν από το κέντρο. Είναι και περίεργοι αυτοί θα μου την έλεγαν αν έκανα του κεφαλιού μου. Τώρα αν θέλει 48ωρο σκέφτηκα πως μετά θα παω Κυριακή σε κάποια κλινική τύπου Ιασώ. Έκανα και δευτερο τεστακι predictor και βγήκε θετικό κ αυτό 🙏

      Ευχαριστω για τον ενδιαφέρον σου 💕

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Eva n μη σκας μωρε με τα υγρά!!όλες εχουμε λιγο πολυ..Εγώ μια εχω μια δεν έχω..οι εξετάσεις μου όλες μια χαρά!!θα δεις ολα καλα κ όλα τελεια θα ναι!!!!ποτε πας γιατρο;;

@Agapakiii ανυπομονωωω!!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω όλη μέρα υγρά! Απλά με έχει πιάσει ένα άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά...γιατρό έχω τέλος του μήνα, όπως καταλαβαίνεις έχω πολύ μπροστά μου. Βέβαια σκέφτομαι να τον πάρω να πάω νωρίτερα γιατί έχω ήδη 3 εβδομάδες που πήγα, νομίζω παραπαει να περιμένω μέχρι τέλος Ιουλίου. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα που ξεκίνησα μαγνήσιο Trofocard, αντί να με βοηθάει να μην έχω πονακια έχω τελικά χειρότερα. Μικρές σουβλιες δεξιά κι αριστερά και ενίοτε σαν πόνους περιόδου σε όλη την κοιλιά χαμηλά κι έχω ανησυχήσει. Χωριά που δεν μπορώ να το καταπιώ αυτό το πράγμα, κόντεψα δύο φορές να πνιγώ, το κόβω στα δύο πλέον

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Εγώ κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα που ξεκίνησα μαγνήσιο Trofocard, αντί να με βοηθάει να μην έχω πονακια έχω τελικά χειρότερα. Μικρές σουβλιες δεξιά κι αριστερά και ενίοτε σαν πόνους περιόδου σε όλη την κοιλιά χαμηλά κι έχω ανησυχήσει. Χωριά που δεν μπορώ να το καταπιώ αυτό το πράγμα, κόντεψα δύο φορές να πνιγώ, το κόβω στα δύο πλέον

Κ γω αυτο το μαγνησιο παιρνω απο τον πρωτο κολπικο υπερηχο, λογω οτι κ γω κ ειχα αλλα κ εχω πονακια. Ο γιατρος μου ειπε να το παιρνω βραδακι. Προσπαθησε να μην κουραζεσαι.. οταν με πιανουν ειδικα πονακια περιοδου κραταω την ανασα μου απο το φοβο..ειναι τρομακτικο το ξερω..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dora7911 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!έχετε κάνει ή θα κάνετε το εμβόλιο για τον κορωνοιο?τι σας λένε οι γιατροί σας?

Το έχω αναφέρει και παραπάνω, αλλά για να μην ψάχνεις, η γιατρός μου είναι κάθετη ότι πρέπει να κάνω το εμβόλιο εφόσον εργάζομαι. Αν ήμουν σπίτι και δεν δούλευα μου είπε ότι θα μπορούσα και να μην το κάνω. Τρεις έγκυες γνωστές μου έχουν ήδη κάνει την πρώτη δόση Pfizer και είναι όλα καλά. Εγώ κάνω την πρώτη δόση την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

39 minutes ago, Moutritsi said:

Το έχω αναφέρει και παραπάνω, αλλά για να μην ψάχνεις, η γιατρός μου είναι κάθετη ότι πρέπει να κάνω το εμβόλιο εφόσον εργάζομαι. Αν ήμουν σπίτι και δεν δούλευα μου είπε ότι θα μπορούσα και να μην το κάνω. Τρεις έγκυες γνωστές μου έχουν ήδη κάνει την πρώτη δόση Pfizer και είναι όλα καλά. Εγώ κάνω την πρώτη δόση την Κυριακή.

Α και εγω με τηλεργασια ειμαι!!με το καλο η πρωτη δοση,ολα καλα να ειναι!ποιο εμβολιο θα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dora7911 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!έχετε κάνει ή θα κάνετε το εμβόλιο για τον κορωνοιο?τι σας λένε οι γιατροί σας?

Εμενα μου είπε ότι γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα να το κάνουν έγκυες απλά δεν θέλει να το κάνω γιατί δεν ξέρει πως θα αντιδράσει ο οργανισμός με τυχών παρενέργειες κ να μην κάνω υψηλό πυρετο που αυτό δεν το θελουμε.. οποτε δεν το κάνω κ προσέχω πολύ..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Agapakiii said:

Εμενα μου είπε ότι γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα να το κάνουν έγκυες απλά δεν θέλει να το κάνω γιατί δεν ξέρει πως θα αντιδράσει ο οργανισμός με τυχών παρενέργειες κ να μην κάνω υψηλό πυρετο που αυτό δεν το θελουμε.. οποτε δεν το κάνω κ προσέχω πολύ..

Κατάλαβα,ακουσα και μια ακόμα κοπέλα που της το είπε αυτο ο γιατρός της.Δεδομένου οτι δε θα το κανεις,στις διακοπες για φαγητο και κτλ σκεφτεσαι να κανεις το rapid τεστ και να δειχνεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ χθες το βράδυ ενώ κοιμόμουν ξύπνησα από τον πόνο γτ πονούσα έντονα δεξιά στα πλευρα.. Ή κάπου εκεί.. Κ επειδή είχα κ κτ πόνους περιόδου πριν λίγες μέρες, πήγα σήμερα εκτάκτως να με δει γτ δε θα ηρεμουσαμε.. Τελικά όλα καλά.. Απλά μου αύξησε την προγεστερόνη κ μου έδωσε κ τα trofocard.. 

@Dora7911 νομίζω πως μόνο για εσωτερικούς χώρους ισχύει ότι πρέπει να είσαι εμβολιασμένος ή να δείχνεις τεστ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dora7911 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!έχετε κάνει ή θα κάνετε το εμβόλιο για τον κορωνοιο?τι σας λένε οι γιατροί σας?

Εμένα ο γιατρός μου ήταν κάθετος στο να το κάνω. Κ το έχω ήδη προγραμματίσει για την επόμενη Παρασκευή.. Κ εγώ με τηλεργασία σπίτι ειμαι αλλά μου ειμαι πως δεν είμαι ασφαλής αν αρρωστήσω...!!

Οπότε αφού το είπε τό έκλεισα.το pfizer θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dora7911 εγω δεν το συζήτησα ακομα με το γιατρο αλλα δεν ειμαι πρόθυμη να το κανω..Είμαι σπίτι απο το Μάιο με ελάχιστες συναναστροφες κ προσέχουμε αρκετά.. Φοβάμαι αρκετά με αυτό το θέμα δεν θέλω να διακινδύνευσω οποιαδήποτε παρενέργεια!!ας έρθει με το καλο το μωράκι μας Κ μετά θα το δω!!!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Αγγελίνα said:

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ χθες το βράδυ ενώ κοιμόμουν ξύπνησα από τον πόνο γτ πονούσα έντονα δεξιά στα πλευρα.. Ή κάπου εκεί.. Κ επειδή είχα κ κτ πόνους περιόδου πριν λίγες μέρες, πήγα σήμερα εκτάκτως να με δει γτ δε θα ηρεμουσαμε.. Τελικά όλα καλά.. Απλά μου αύξησε την προγεστερόνη κ μου έδωσε κ τα trofocard.. 

@Dora7911 νομίζω πως μόνο για εσωτερικούς χώρους ισχύει ότι πρέπει να είσαι εμβολιασμένος ή να δείχνεις τεστ..

@Αγγελίνα αυτο και εγω δεν το εχω ξεκαθαρισει αν ειναι για εσωτερικουσ χωρους η και για εξωτερικους

14 hours ago, natassaki2006 said:

Εμένα ο γιατρός μου ήταν κάθετος στο να το κάνω. Κ το έχω ήδη προγραμματίσει για την επόμενη Παρασκευή.. Κ εγώ με τηλεργασία σπίτι ειμαι αλλά μου ειμαι πως δεν είμαι ασφαλής αν αρρωστήσω...!!

Οπότε αφού το είπε τό έκλεισα.το pfizer θα κάνω...

@natassaki2006 αφου στο ειπε ο γιατρος σου καλα εκανες και το προγραμματισες...ολα καλα!!

12 hours ago, Foux said:

@Dora7911 εγω δεν το συζήτησα ακομα με το γιατρο αλλα δεν ειμαι πρόθυμη να το κανω..Είμαι σπίτι απο το Μάιο με ελάχιστες συναναστροφες κ προσέχουμε αρκετά.. Φοβάμαι αρκετά με αυτό το θέμα δεν θέλω να διακινδύνευσω οποιαδήποτε παρενέργεια!!ας έρθει με το καλο το μωράκι μας Κ μετά θα το δω!!!

@Foux σε καταλαβαινω που φοβασαι....ας ερθουν με το καλο τα μπεμπακια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Για οποια ενδειαφερεται, Αγγελινα και ποια αλλη κοπελα ρωτουσε, βγηκε χθες η εγκυκλιος (ΚΥΑ)για τη λειτουργια του Δημοσιου και ιδιωτικου τομεα , τις ευπαθεις ομαδες λογω κορονιου. Και οπως ειχε γινει γνωστο στο Δημοσιο  οι ομαδες αυξημενου κινδυνου επιστρεφουν στην εργασια τους απλα οι πιο "ευπαθεις" δε θα εχουν επαφη με το κοινο.Δεν οριζεται υποχρεωτικο ποσοστο τηλεργασιας,απλα αν η Υπηρεσια λογω των καθηκοντων της  ειχε απο παντα καποιο ποσοστο τηλεργασιας μπορει να συνεχισει..Οπως αναμενοτανε στον ιδιωτικο τομεα ειναι πιο ευνοικο το καθεστως. Υπαρχει υποχρεωτικο ποσοστο τηλεργασιας 20% και για τις ομαδες αυξημενου κινδυνου συνεχιζουν ή τηλεργασια ή ειδικη αδεια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, anoulious said:

Κοριτσια καλησπερα.Για οποια ενδειαφερεται, Αγγελινα και ποια αλλη κοπελα ρωτουσε, βγηκε χθες η εγκυκλιος (ΚΥΑ)για τη λειτουργια του Δημοσιου και ιδιωτικου τομεα , τις ευπαθεις ομαδες λογω κορονιου. Και οπως ειχε γινει γνωστο στο Δημοσιο  οι ομαδες αυξημενου κινδυνου επιστρεφουν στην εργασια τους απλα οι πιο "ευπαθεις" δε θα εχουν επαφη με το κοινο.Δεν οριζεται υποχρεωτικο ποσοστο τηλεργασιας,απλα αν η Υπηρεσια λογω των καθηκοντων της  ειχε απο παντα καποιο ποσοστο τηλεργασιας μπορει να συνεχισει..Οπως αναμενοτανε στον ιδιωτικο τομεα ειναι πιο ευνοικο το καθεστως. Υπαρχει υποχρεωτικο ποσοστο τηλεργασιας 20% και για τις ομαδες αυξημενου κινδυνου συνεχιζουν ή τηλεργασια ή ειδικη αδεια... 

Στις ευπαθείς ομάδες συνεχίζουν να συγκαταλέγονται οι εγκυμονούσες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dora7911 είπε:

Στις ευπαθείς ομάδες συνεχίζουν να συγκαταλέγονται οι εγκυμονούσες?

Η κατηγοροποιηση των ευπαθων απο οσο ξερω δεν εχει αλλαξει.Η μεταχειριση τους αλλαξε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...