Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Εγκυμοσυνη μετά από εμβολιο


Αθηνά 31

Recommended Posts


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αθηνά 31 είπε:

Καλημερα κορίτσια...Έχει καμία καταφέρει να μείνει εγκυος μετά από το εμβόλιο?

Καλησπερα..δεν εχω μεινει εγκυος αλλα εχει μεινει γνωστη μου εγκυος μετα απο εμβολιο pfizer!οπως κ αλλη μια κοπελα ξερω αναμεσα στην  πρωτη της δοση pfizer και τη δευτερη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αθηνά 31 είπε:

Καλημερα κορίτσια...Έχει καμία καταφέρει να μείνει εγκυος μετά από το εμβόλιο?

Καλησπέρα!! Εγώ είμαι έγκυος, έχω κάνει και τις 2 δόσεις pfizer,μην ακούς που λένε ότι επηρεάζει τη γονιμότητα, είναι τα γνωστά σενάρια φαντασίας!Μη σου πω ότι την αυξάνει κιολας. Με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Πόσοι μηνες έχουν περάσει από τη 2η δόση;

Είχα κάνει δεύτερη δόση 6 Μαρτίου ως υγειονομικός. Με τα τότε δεδομένα, υπολόγιζαν ότι θα καλυπτομασταν για ένα χρόνο κ έπρεπε να περιμένουμε 3 μήνες για σύλληψη. Αλλα αλλαξαν τα δεδομένα, οπότε έκανα κ την τρίτη δόση τώρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Είχα κάνει δεύτερη δόση 6 Μαρτίου ως υγειονομικός. Με τα τότε δεδομένα, υπολόγιζαν ότι θα καλυπτομασταν για ένα χρόνο κ έπρεπε να περιμένουμε 3 μήνες για σύλληψη. Αλλα αλλαξαν τα δεδομένα, οπότε έκανα κ την τρίτη δόση τώρα..

Οκ,εμένα μέσα Δεκεμβρίου συμπληρωνονται 5 μηνες,οπότε μάλλον θα πρέπει να επαναλάβω κι εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Polly1 είπε:

Οκ,εμένα μέσα Δεκεμβρίου συμπληρωνονται 5 μηνες,οπότε μάλλον θα πρέπει να επαναλάβω κι εγώ 

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά επίφοβο στη φάση που είμαστε να το περάσουμε βαριά. Ναι κορίτσι μου, ο,τι θέλεις και σε κάνει να αισθάνεσαι πιο σίγουρη :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έμεινα με εξωσωματική μετά από την πρώτη δόση… άλλο που είχε τρισωμία και δεν προχώρησε το εμβρυάκι. Μετά από δεκαετία άκαρπων προσπαθειών, θα έλεγα πως ναι, αυξάνει τη γονιμότητα!! Χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Visit a vis είπε:

Κι εγώ έμεινα με εξωσωματική μετά από την πρώτη δόση… άλλο που είχε τρισωμία και δεν προχώρησε το εμβρυάκι. Μετά από δεκαετία άκαρπων προσπαθειών, θα έλεγα πως ναι, αυξάνει τη γονιμότητα!! Χαχα

Να σε ρωτήσω... την δεύτερη την έκανες κανονικά μετά την επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Konisn είπε:

Να σε ρωτήσω... την δεύτερη την έκανες κανονικά μετά την επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης; 

Φυσικά! Ειδικά σε περίοδο εγκυμοσύνης δεν θα διακινδύνευα να κολλήσω!!! Μετά από τόσο κόπο… ιδιαίτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Φυσικά! Ειδικά σε περίοδο εγκυμοσύνης δεν θα διακινδύνευα να κολλήσω!!! Μετά από τόσο κόπο… ιδιαίτερα.

Συμφωνώ. Απλά ήθελα να δω αν λένε κατι οι γιατροί για το πρώτο τρίμηνο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Konisn είπε:

Συμφωνώ. Απλά ήθελα να δω αν λένε κατι οι γιατροί για το πρώτο τρίμηνο

Εδώ και πολλούς μήνες έχει βγει οδηγία για εμβολιασμό σε κάθε τρίμηνο. Μάλιστα θεωρούν αναγκαίο τον ολοκληρωμένο εμβολιασμό προ τελευταίου τριμήνου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Εδώ και πολλούς μήνες έχει βγει οδηγία για εμβολιασμό σε κάθε τρίμηνο. Μάλιστα θεωρούν αναγκαίο τον ολοκληρωμένο εμβολιασμό προ τελευταίου τριμήνου.

Εχω κάνει τις 2 δόσεις κ είμαι σε φάση αναμονης χοριακής μετα απο εμβρυομεταφορα κ αναρωτιόμουν σε περίπτωση που πετύχει τι πρέπει να γίνει, μιας κ άνοιξε η πλατφόρμα για την τρίτη δόση νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Konisn είπε:

Εχω κάνει τις 2 δόσεις κ είμαι σε φάση αναμονης χοριακής μετα απο εμβρυομεταφορα κ αναρωτιόμουν σε περίπτωση που πετύχει τι πρέπει να γίνει, μιας κ άνοιξε η πλατφόρμα για την τρίτη δόση νωρίτερα

Με το καλό!!! Τεράστια χοριακή εύχομαι!!! Θα κάνεις ήσυχη και ορεξάτη την τρίτη δόση σου για το καλό σας. Μετά το 6μηνο πέφτει η ανοσολογική μας απάντηση, οπότε αν είσαι έγκυος θα είσαι εκτεθειμένη. Ο γιατρός σου βέβαια θα σε κατευθύνει. Είναι πολύ δύσκολη η περίοδος αυτή της πανδημίας. Για όλους μας. Πολύ το στρες, μεγάλη η αγωνία για τους αγαπημένους μας που νοσούν, φόβος μήπως ασθενήσουμε βαριά οι ίδιες. 
 

Τα καλύτερα εύχομαι από καρδιάς…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...