Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Simona είπε:

Apo to H&M ti noumera pires gia to moro na parw kai egw ;episis pitzames gia to maieutirio pires apo ekei;euxaristw❤❤❤

Πήρα διάφορα νούμερα γιατί δεν ήξερα τι θα του κάνει. Πήρα κάποια 1-2 μηνών και κάποια 2-4. Μηδέν είπα να μην πάρω.. ήδη το 1-2 μου φαίνεται μικρό... Δεν μπορώ να φανταστώ ότι χωράει παιδάκι εκεί.

Πιτζάμες πήρα από εκεί και από ένα site που λέγεται mama said. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Κορίτσια!!!!! Τι κάνετε? Να σας ρωτήσω κάτι? Από πονάκια πως πάτε??? Νιώθετε πιέσεις στα κόκαλα κ στην κοιλίτσα? Και τα σχετικά? 

Εγώ νιώθω καμιά φορά στην κοιλιά μικρά ποναλακια σε διαφορετικά σημεία κάθε φορά... Αλλά κόκαλα ακόμα δεν έχω νιώσει πόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Κορίτσια!!!!! Τι κάνετε? Να σας ρωτήσω κάτι? Από πονάκια πως πάτε??? Νιώθετε πιέσεις στα κόκαλα κ στην κοιλίτσα? Και τα σχετικά? 

Νιώθω πόνο στη λεκάνη αρκετο κι όλας...δεν μπορώ να περπατήσω πολύ γιατί γενικά πονάω... απλά εμένα είναι κ θέμα χειρουργείων που έκανα και συμφύσεων..

Γενικώς έχω χεστεί πάνω μου.. αρχίζω και φοβάμαι πολύ για το χειρουργείο..

Αύριο θα πάω να τακτοποιήσω και τα χαρτιά που χρειαζόμαστε για τη δήλωση του παιδιού, για να τα βάλω στη βαλίτσα, από το Παπαγεωργίου μου είπαν ότι πρέπει να είναι του τελευταίου εξαμήνου όλα. Ούτως ή άλλως τον άλλο μήνα γεννάω οπότε ας τα πάρω γιατί δεν βλέπω να ξανά πηγαίνω πουθενά.. δεν μπορώ έχω κουραστεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Νιώθω πόνο στη λεκάνη αρκετο κι όλας...δεν μπορώ να περπατήσω πολύ γιατί γενικά πονάω... απλά εμένα είναι κ θέμα χειρουργείων που έκανα και συμφύσεων..

Γενικώς έχω χεστεί πάνω μου.. αρχίζω και φοβάμαι πολύ για το χειρουργείο..

Αύριο θα πάω να τακτοποιήσω και τα χαρτιά που χρειαζόμαστε για τη δήλωση του παιδιού, για να τα βάλω στη βαλίτσα, από το Παπαγεωργίου μου είπαν ότι πρέπει να είναι του τελευταίου εξαμήνου όλα. Ούτως ή άλλως τον άλλο μήνα γεννάω οπότε ας τα πάρω γιατί δεν βλέπω να ξανά πηγαίνω πουθενά.. δεν μπορώ έχω κουραστεί.

Μην απογοητεύεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Λίγο έμεινε! Φαντάζομαι ότι το σώμα σου είναι καταπονημένο από τις προηγούμενες καισαρικές , αλλά ας λίγο θα έχεις το μωρό σου αγκαλιά και θα τα ξεχάσεις ολα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Νιώθω πόνο στη λεκάνη αρκετο κι όλας...δεν μπορώ να περπατήσω πολύ γιατί γενικά πονάω... απλά εμένα είναι κ θέμα χειρουργείων που έκανα και συμφύσεων..

Γενικώς έχω χεστεί πάνω μου.. αρχίζω και φοβάμαι πολύ για το χειρουργείο..

Αύριο θα πάω να τακτοποιήσω και τα χαρτιά που χρειαζόμαστε για τη δήλωση του παιδιού, για να τα βάλω στη βαλίτσα, από το Παπαγεωργίου μου είπαν ότι πρέπει να είναι του τελευταίου εξαμήνου όλα. Ούτως ή άλλως τον άλλο μήνα γεννάω οπότε ας τα πάρω γιατί δεν βλέπω να ξανά πηγαίνω πουθενά.. δεν μπορώ έχω κουραστεί.

Αχ κορίτσι μου! Είναι θέμα ναι! Προσπάθησε να τακτοποιήσεις ότι μπορείς τώρα και μετα να κάτσεις να ξεκουραστείς! Δεν έμεινε πολύ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2022 at 11:25 AM, Melody90 said:

Καλώς το κορίτσι....με το καλό η μπέμπα και σε βάζω στο πινακακι μας!

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>ΠΗΤ 13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Κορίτσια ξεχάστηκα λίγο εκτός από μένα κ από τη Simona ποια άλλη θα γεννήσει Θεσσαλονίκη????

Εγώ!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Εγώ!

Που θα γεννήσεις με το καλό???

16 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Μην απογοητεύεσαι! Όλα θα πάνε καλά! Λίγο έμεινε! Φαντάζομαι ότι το σώμα σου είναι καταπονημένο από τις προηγούμενες καισαρικές , αλλά ας λίγο θα έχεις το μωρό σου αγκαλιά και θα τα ξεχάσεις ολα! 

Αυτή την εικόνα έχω στο μυαλό...ότι όλα έχουν τελειώσει κ είμαι με το μωρό αγκαλιά και θηλάζω στο κρεβάτι της κλινικής...φφφφ άντε να έρθει η ώρα λέω από την μια να τελειώνω από την άλλη ναααααα με πάει...

14 ώρες πρίν, Lak4 είπε:

Αχ κορίτσι μου! Είναι θέμα ναι! Προσπάθησε να τακτοποιήσεις ότι μπορείς τώρα και μετα να κάτσεις να ξεκουραστείς! Δεν έμεινε πολύ! 

Πήγα σήμερα μάζεψα τα χαρτιά.. εμένα μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και των 2 ,ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, μια ληξιαρχική πράξη γάμου, φωτοτυπία IBAN με δικαιούχο τη μητέρα και γραμμένο σε χαρτί ΑΦΜ και ΑΜΚΑ και των 2...(αν είναι το πρώτο παιδί θέλουν και ληξιαρχική πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων)

Εντάξει παιδιά είπα θα γεννήσω στο δρόμο ειλικρινά .. τραβήγματα τσίμπημα κάτω όλα τα καλά τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Που θα γεννήσεις με το καλό???

Αυτή την εικόνα έχω στο μυαλό...ότι όλα έχουν τελειώσει κ είμαι με το μωρό αγκαλιά και θηλάζω στο κρεβάτι της κλινικής...φφφφ άντε να έρθει η ώρα λέω από την μια να τελειώνω από την άλλη ναααααα με πάει...

Πήγα σήμερα μάζεψα τα χαρτιά.. εμένα μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και των 2 ,ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, μια ληξιαρχική πράξη γάμου, φωτοτυπία IBAN με δικαιούχο τη μητέρα και γραμμένο σε χαρτί ΑΦΜ και ΑΜΚΑ και των 2...(αν είναι το πρώτο παιδί θέλουν και ληξιαρχική πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων)

Εντάξει παιδιά είπα θα γεννήσω στο δρόμο ειλικρινά .. τραβήγματα τσίμπημα κάτω όλα τα καλά τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ άλλο.

Κάνε κουράγιο κι οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι.Σε καταλαβαινω οσο δε πάει,εγω πονάω παντού οχι επειδή σηκωνομαι ή περπαταω  αλλα απο το αντιθετο,λογω της ατερμονης ξαπλας.Εχω πονους στο ισχυο  και το δεξι μου χερι νιωθω οτι ωρες ωρες νεκρωνει.Αλλα χαλάλι,ας γεννηθει το παιδακι μου στην ωρα του κι ολα αυτα θα φτιαξουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , doremina είπε:

Κάνε κουράγιο κι οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι.Σε καταλαβαινω οσο δε πάει,εγω πονάω παντού οχι επειδή σηκωνομαι ή περπαταω  αλλα απο το αντιθετο,λογω της ατερμονης ξαπλας.Εχω πονους στο ισχυο  και το δεξι μου χερι νιωθω οτι ωρες ωρες νεκρωνει.Αλλα χαλάλι,ας γεννηθει το παιδακι μου στην ωρα του κι ολα αυτα θα φτιαξουν.

@Melody90 kai egw ta idia....fovamai poli oso plisiazei o kairos.Kai egw 3 kaiseriki tha kanw ksereis.Exoume psonisei ta panta pia einai ola etoima.Xtes pirame kai to karotsi apo beboulino kai kourastika para poli apo xalkidiki na pame thessaloniki kai piso alla eprepe na ginei.auto pou dialeksame to eixan kai etoimoparadoto kai to pirame kiolas.Tora perimenw na genisw kai oso kai an fovamai to thelw poli.Kserw pos tha einai diskola aloste den exei eukoli genna olles poname.liges meres einai tha perasei.min stenaxoriesai,eisai dinati gia na kaneis 4 paidakia...ola tha pane kala tha to deis.Meta apo esena tha genisw egw.Se 3 evdomades tha kanw to doppler sto Genesis...molis mpw mesa sti kliniki pistevw tha me paei naaaa alla ti na kanw.esu ekanes doppler;❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, doremina είπε:

Κάνε κουράγιο κι οσο μπορείς να ξεκουραζεσαι.Σε καταλαβαινω οσο δε πάει,εγω πονάω παντού οχι επειδή σηκωνομαι ή περπαταω  αλλα απο το αντιθετο,λογω της ατερμονης ξαπλας.Εχω πονους στο ισχυο  και το δεξι μου χερι νιωθω οτι ωρες ωρες νεκρωνει.Αλλα χαλάλι,ας γεννηθει το παιδακι μου στην ωρα του κι ολα αυτα θα φτιαξουν.

Αυτό το ισχίο που το πας άσε...κ εμένα με πονάει πολύ κ πάνω από 6 ώρες δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ από αυτό! Τι μαξιλάρια βάζω ενδιάμεσα από τα πόδια μαξιλάρια θηλασμού πάλι πονάω.. η κάθε κλωτσιά πονάει γενικά σαν ταλαιπωρο είμαι καταλαβαίνω ότι έχω φτάσει στο τέλος και τώρα αρχίζουν και όλα με κουράζουν και με πονάνε πολύ σίγουρα παίζει ρόλο ότι είναι κ τέταρτη εγκυμοσύνη.. δεν έχω και βοήθεια από πουθενά μωρέ ο άντρας μου φεύγει 4:00 το πρωί για δουλειά και γυρνάει 12:00 1:00 τη νύχτα μπορεί κ καθόλου κ το πάει σερί μετά...6 μήνες το χρόνο αυτό τραβάω αλλα τι να κάνουμε δόξα τω θεώ να λέμε πάλι γιατί εγώ δεν μπορώ να δουλέψω τώρα με τα μικρά.... Οπότε είμαι με τρία παιδιά μόνη και ένα στην κοιλιά μία τρέλα ζω..

Πάλι καλά σε λίγες μέρες έρχεται η μαμά μου από εξωτερικό και θα εχώ επιτέλους βοήθεια περιμένω πώς και πώς.

1 hour ago, Simona είπε:

@Melody90 kai egw ta idia....fovamai poli oso plisiazei o kairos.Kai egw 3 kaiseriki tha kanw ksereis.Exoume psonisei ta panta pia einai ola etoima.Xtes pirame kai to karotsi apo beboulino kai kourastika para poli apo xalkidiki na pame thessaloniki kai piso alla eprepe na ginei.auto pou dialeksame to eixan kai etoimoparadoto kai to pirame kiolas.Tora perimenw na genisw kai oso kai an fovamai to thelw poli.Kserw pos tha einai diskola aloste den exei eukoli genna olles poname.liges meres einai tha perasei.min stenaxoriesai,eisai dinati gia na kaneis 4 paidakia...ola tha pane kala tha to deis.Meta apo esena tha genisw egw.Se 3 evdomades tha kanw to doppler sto Genesis...molis mpw mesa sti kliniki pistevw tha me paei naaaa alla ti na kanw.esu ekanes doppler;❤

Ααα έκανες ωραία ψώνια.... Καλά σίγουρα όλες πονάμε κ όλες λίγο-πολύ φοβόμαστε... ντόπλερ έχω στις 18/7

Μια χαρά θα είσαι στο γενεσις με το γιατρό σου μη φοβάσαι...

Εμένα με φοβίζει κ λίγο το άγνωστο ξες... δεν ξανά πήγα σε δημόσιο κ δεν ξέρω τι με περιμένει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Melody90 είπε:

Αυτό το ισχίο που το πας άσε...κ εμένα με πονάει πολύ κ πάνω από 6 ώρες δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ από αυτό! Τι μαξιλάρια βάζω ενδιάμεσα από τα πόδια μαξιλάρια θηλασμού πάλι πονάω.. η κάθε κλωτσιά πονάει γενικά σαν ταλαιπωρο είμαι καταλαβαίνω ότι έχω φτάσει στο τέλος και τώρα αρχίζουν και όλα με κουράζουν και με πονάνε πολύ σίγουρα παίζει ρόλο ότι είναι κ τέταρτη εγκυμοσύνη.. δεν έχω και βοήθεια από πουθενά μωρέ ο άντρας μου φεύγει 4:00 το πρωί για δουλειά και γυρνάει 12:00 1:00 τη νύχτα μπορεί κ καθόλου κ το πάει σερί μετά...6 μήνες το χρόνο αυτό τραβάω αλλα τι να κάνουμε δόξα τω θεώ να λέμε πάλι γιατί εγώ δεν μπορώ να δουλέψω τώρα με τα μικρά.... Οπότε είμαι με τρία παιδιά μόνη και ένα στην κοιλιά μία τρέλα ζω..

Πάλι καλά σε λίγες μέρες έρχεται η μαμά μου από εξωτερικό και θα εχώ επιτέλους βοήθεια περιμένω πώς και πώς.

Ααα έκανες ωραία ψώνια.... Καλά σίγουρα όλες πονάμε κ όλες λίγο-πολύ φοβόμαστε... ντόπλερ έχω στις 18/7

Μια χαρά θα είσαι στο γενεσις με το γιατρό σου μη φοβάσαι...

Εμένα με φοβίζει κ λίγο το άγνωστο ξες... δεν ξανά πήγα σε δημόσιο κ δεν ξέρω τι με περιμένει...

Nai se katalavenw alla min fovasai....exw polles gnostes pou genisan ekei kai einai euxaristimenes para poli..kai egw ekei ithela alla distixos o gitros mou den doulevei ekei ki den mporo na paw....pali tha mporousa alla den thelw na alaksw giatro.einai k ta 2.500 xiliarika pou prepei na dosw alla ti na kanw.siga siga ertxetai h ora na genisoume kai tha stirizoume h mia tin ali...perasame tosous mines mazi..❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Που θα γεννήσεις με το καλό???

Αυτή την εικόνα έχω στο μυαλό...ότι όλα έχουν τελειώσει κ είμαι με το μωρό αγκαλιά και θηλάζω στο κρεβάτι της κλινικής...φφφφ άντε να έρθει η ώρα λέω από την μια να τελειώνω από την άλλη ναααααα με πάει...

Πήγα σήμερα μάζεψα τα χαρτιά.. εμένα μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και των 2 ,ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, μια ληξιαρχική πράξη γάμου, φωτοτυπία IBAN με δικαιούχο τη μητέρα και γραμμένο σε χαρτί ΑΦΜ και ΑΜΚΑ και των 2...(αν είναι το πρώτο παιδί θέλουν και ληξιαρχική πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων)

Εντάξει παιδιά είπα θα γεννήσω στο δρόμο ειλικρινά .. τραβήγματα τσίμπημα κάτω όλα τα καλά τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ άλλο.

Καλησπέρα,για που χρειαζονται ολα αυτα τα χαρτια;εμενα το πρωτο μου ειναι!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Καλησπέρα,για που χρειαζονται ολα αυτα τα χαρτια;εμενα το πρωτο μου ειναι!

Γεια τη δήλωση του παιδιού με το που γεννηθεί το μωρό πάει ο σύζυγος με όλα αυτά τα χαρτιά (πάντα αυτά ζητάνε)στο λογιστήριο του νοσοκομείου -κλινικης και πλέον γίνεται γρήγορα η διαδικασία το δηλώνεις μέσα από το μαιευτήριο δλδ.. Πριν χρόνια πηγαίνε ο σύζυγος κ το δήλωνε στο ληξιαρχείο της πόλης που γεννιόταν το μωρό κ ήταν χρονοβόρα διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90 kai egw ta idia....fovamai poli oso plisiazei o kairos.Kai egw 3 kaiseriki tha kanw ksereis.Exoume psonisei ta panta pia einai ola etoima.Xtes pirame kai to karotsi apo beboulino kai kourastika para poli apo xalkidiki na pame thessaloniki kai piso alla eprepe na ginei.auto pou dialeksame to eixan kai etoimoparadoto kai to pirame kiolas.Tora perimenw na genisw kai oso kai an fovamai to thelw poli.Kserw pos tha einai diskola aloste den exei eukoli genna olles poname.liges meres einai tha perasei.min stenaxoriesai,eisai dinati gia na kaneis 4 paidakia...ola tha pane kala tha to deis.Meta apo esena tha genisw egw.Se 3 evdomades tha kanw to doppler sto Genesis...molis mpw mesa sti kliniki pistevw tha me paei naaaa alla ti na kanw.esu ekanes doppler;❤

Κοπέλα μου ποιο καρότσι πήρατε αν επιτρέπεται? Έχω δει ότι αυτό το μαγαζί έχει και πακέτα προσφορών κ κούνια κ καρότσι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...