Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Καλή υπομονή σε όλες.. ήθελα να ρωτήσω σκέφτεται καμία την επισκληριδιο ή την έχει κάνει σε προηγούμενη γέννα..! Εγώ από την μια θα ήθελα αλλά από την άλλη φοβάμαι και λίγο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Πλεον η βεβαιωση κυοφοριας δηλωνεται ηλεκτρονικα απ το γιατρο στο συστημα κ την πας κ εσυ να την τσεκαρει το εφκα. Εκτος απ τα επιδοματα κυπφοριας κ λοχειας του εφκα για οσες δουλευετε μην ξεχασετε και τις συμπληρωματικες παροχες μητροτητας απο τον οαεδ!!!! Ο οαεδ σε πληρωνει τη διαφορα απο το μισθο που θα ειχες απ τον εργοδοτη για αυτες τις 119 μερες

Επισης και οι ανεργες εαν εχουν 200 ενσημα εντος 2 ετων πριν την αναμενομενη ημερα τοκετου δικαιουνται επιδομα κυοφ και λοχειας αλλα αυτο δε γινεται ηλεκτρονικα λογω ανεργιας πρεπει να πας στο εφκα. Εγω εκει ανηκω....

Κ εγώ άνεργη εδώ! Βασικά τελείωσε η σύμβαση μου τέλος του μήνα οπότε κ μπήκα ταμείο! Εμείς γνωρίζεις τι πρέπει να κάνουμε ? Κ αν παίρνουμε τπτ? Αν μπορείς ενημέρωσε με! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Io13 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλή υπομονή σε όλες.. ήθελα να ρωτήσω σκέφτεται καμία την επισκληριδιο ή την έχει κάνει σε προηγούμενη γέννα..! Εγώ από την μια θα ήθελα αλλά από την άλλη φοβάμαι και λίγο..

@Io13Egw tin fovamai poli.exw kanei ales dio kaiserikes alla me oliki.tora proti fora tha kanw episkliridio.exoun kanei toses poles ginaikes etsi tha kanoume k emis.Lene oti den einai tipota alla egw fovamai.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Simona είπε:

@Io13Egw tin fovamai poli.exw kanei ales dio kaiserikes alla me oliki.tora proti fora tha kanw episkliridio.exoun kanei toses poles ginaikes etsi tha kanoume k emis.Lene oti den einai tipota alla egw fovamai.

Εγώ πάω για δεύτερο φυσιολογικά και σκέφτομαι έντονα να κάνω αν χρειαστεί αλλά δεν ξέρω ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κι εμείς έχουμε θέματα με το σπίτι που νοικιάζουμε και σκεφτόμασταν να φύγουμε... Και μόνο στη σκέψη με έπιανε φρίκη. Ευτυχώς τελικά θα διορθώνουν κάποιες από τις ζημιές και θα μείνουμε για ένα χρόνο τουλάχιστον εδώ που είμαστε.

 

Εμένα ότι κ να διορθώσει ο σπιτονοικοκύρης..... θέλω ασανσέρ κ αυλή γιατί με 4 μωρά δεν παλεύεται... θέλουν να παίξουν να κάνουν ποδήλατο δεν γίνεται.. Φρίκη κ δε λες τίποτα.. καταρχάς θα χρειαστώ μεταφορική να μου τα κατεβάσουν όλα κ εκεί λεφτά πάλι θα ξεπαραδιαστουμε!

6 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Αχ @Melody90 σε νιώθω απόλυτα!!!! Κι εγώ μένω στον τρίτο χωρίς ασανσέρ και υποφέρω. Θα μετακομίσουμε σε 2 βδομαδες ευτυχως βρήκαμε τελευταία στιγμή σπίτι. Ανεβαίνω κάθε φορά κ κάνω ένα τέταρτο να συνέλθω από το λαχάνιασμα!!!! 
φανταζομαι λεχώνα θα είναι πιο δύσκολη η μετακόμιση. Υπομονή!!!

Εσύ έχεις κάγκελα τουλάχιστον? γιατί εγώ δεν έχω!στον τρίτο παραμασχαλα με τρία μωρά κ ένα στην κοιλιά κ σακούλες ψώνια κ άστα βράστα..καλέ ποιο τέταρτο βάλε μισάωρο!εγώ πρέπει να αραξώ κ στον καναπέ λίγο!

7 ώρες πρίν, doremina είπε:

Αχχχχ δε ξερεις ποσο σε καταλαβαινω...Εγω επειδή ειμαι ολη μερα στο κρεβάτι,με πιανουν πονοι στα ισχία.Σημερα ειδικά,δε βρισκω σε ποια πλευρά να βολευτω.Που και που νιωθω καποια τραβηγματα αριστερά και δεξια χαμηλα στην κοιλια,δε ξερω αν είναι νορμαλ αυτο.Την αλλη Πέμπτη εχω κι εγω το Doppler!!

Χαρά στο κουράγιο σου!η ξάπλα είναι πολύ δύσκολη το πρωί σηκώνομαι πάντα με πόνους.οταν αρχίζω κ κουνιέται λίγο συνέρχομαι.με το καλό το ντόπλερ!!!!

7 ώρες πρίν, Simona είπε:

Egw exw ponous stin plati san maixeria.den pernaei me tipota mono otan eimai ksaplomeni.kai ayto ginetai edw kai mia evdomada.Den ginetai na figeis apo ekei protou geniseis meta tha sou einai polu diskola me ta paidia me to moro,tha kaneis kai kaiseriki.Ektos an exeis voitheia kai den tha kaneis tipota alla poli diskolo mou fenetai epeidi kserw pos einai oi metakomiseis.Kai emis eimastan polla xronia se enoikio alla otan imouna 3 minon metakomisame sto patriko tou antra mou kai akoma kanoume alages.Egw doppler tha kanw stin 33 evdomada.❤

Δεν γίνεται δυστυχώς... γιατί αυτοί που θα φύγουν θα βγουν τέλη Αυγούστου οπότε αναγκαστικά 1 Σεπτεμβρίου μου είπαν θα μπω.θα έχω λίγη βοήθεια εκείνο το διάστημα πάλι καλά...άσε εμείς θέλουμε ακόμα δουλειά για να μπούμε στο δικό μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Melody90 είπε:

Εμένα ότι κ να διορθώσει ο σπιτονοικοκύρης..... θέλω ασανσέρ κ αυλή γιατί με 4 μωρά δεν παλεύεται... θέλουν να παίξουν να κάνουν ποδήλατο δεν γίνεται.. Φρίκη κ δε λες τίποτα.. καταρχάς θα χρειαστώ μεταφορική να μου τα κατεβάσουν όλα κ εκεί λεφτά πάλι θα ξεπαραδιαστουμε!

Εσύ έχεις κάγκελα τουλάχιστον? γιατί εγώ δεν έχω!στον τρίτο παραμασχαλα με τρία μωρά κ ένα στην κοιλιά κ σακούλες ψώνια κ άστα βράστα..καλέ ποιο τέταρτο βάλε μισάωρο!εγώ πρέπει να αραξώ κ στον καναπέ λίγο!

Χαρά στο κουράγιο σου!η ξάπλα είναι πολύ δύσκολη το πρωί σηκώνομαι πάντα με πόνους.οταν αρχίζω κ κουνιέται λίγο συνέρχομαι.με το καλό το ντόπλερ!!!!

Δεν γίνεται δυστυχώς... γιατί αυτοί που θα φύγουν θα βγουν τέλη Αυγούστου οπότε αναγκαστικά 1 Σεπτεμβρίου μου είπαν θα μπω.θα έχω λίγη βοήθεια εκείνο το διάστημα πάλι καλά...άσε εμείς θέλουμε ακόμα δουλειά για να μπούμε στο δικό μας.

Diskola Melody mou..kouragio ti na kaneis.As einai kala ta paidakia sou kai na exeis mia eukoli genna ola ta alla tha ta volepsete.Sou euxomai na pane ola teleia sto doppler❤.Pote telika tha mpeis gia kaiseriki,ksereis?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!

Εγώ ειναι η τρίτη καισαρική που θα κάνω μιας και είχα κάνει και στα άλλα δυο.

Με επισκληριδιο και δεν κατάλαβα τίποτα,όλα είχαν πάει μια χαρα ελπίζω και αυτή την φορα το ίδιο.

Εγώ την Τετάρτη πάω για doppler για να δούμε, έχω αγωνία να δω πόσο έχει πάει η μικρούλα μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Εμένα ότι κ να διορθώσει ο σπιτονοικοκύρης..... θέλω ασανσέρ κ αυλή γιατί με 4 μωρά δεν παλεύεται... θέλουν να παίξουν να κάνουν ποδήλατο δεν γίνεται.. Φρίκη κ δε λες τίποτα.. καταρχάς θα χρειαστώ μεταφορική να μου τα κατεβάσουν όλα κ εκεί λεφτά πάλι θα ξεπαραδιαστουμε!

Εσύ έχεις κάγκελα τουλάχιστον? γιατί εγώ δεν έχω!στον τρίτο παραμασχαλα με τρία μωρά κ ένα στην κοιλιά κ σακούλες ψώνια κ άστα βράστα..καλέ ποιο τέταρτο βάλε μισάωρο!εγώ πρέπει να αραξώ κ στον καναπέ λίγο!

Χαρά στο κουράγιο σου!η ξάπλα είναι πολύ δύσκολη το πρωί σηκώνομαι πάντα με πόνους.οταν αρχίζω κ κουνιέται λίγο συνέρχομαι.με το καλό το ντόπλερ!!!!

Δεν γίνεται δυστυχώς... γιατί αυτοί που θα φύγουν θα βγουν τέλη Αυγούστου οπότε αναγκαστικά 1 Σεπτεμβρίου μου είπαν θα μπω.θα έχω λίγη βοήθεια εκείνο το διάστημα πάλι καλά...άσε εμείς θέλουμε ακόμα δουλειά για να μπούμε στο δικό μας.

Ούτε γω έχω κάγκελα. Ειδικά όταν γυρνάω από σουπερμάρκετ (με τα βασικά εννοείται) η κατάσταση είναι απελπιστική. 
Αφου όταν είμαι με τον άντρα μου, ανεβαίνει στον τρίτο κι εγώ είμαι ακόμα στον πρώτο χαχαχα

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ; Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. αλλά χθες Δρ ξέρω ένα σοκ το έπαθα … φοβάμαι και με την καισαρική και με όλα … είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ; Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. αλλά χθες Δρ ξέρω ένα σοκ το έπαθα … φοβάμαι και με την καισαρική και με όλα … είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

Μην αγχώνεσαι.. Σε ένα μήνα μπορεί να έχει πάρει περισσότερο βάρος απ το αναμένομενο και να γεννήσεις στην ώρα σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Simona είπε:

Diskola Melody mou..kouragio ti na kaneis.As einai kala ta paidakia sou kai na exeis mia eukoli genna ola ta alla tha ta volepsete.Sou euxomai na pane ola teleia sto doppler❤.Pote telika tha mpeis gia kaiseriki,ksereis?

Τώρα μια ψυχή που είναι να βγει ας βγεί θα είναι ζορι σίγουρα αλλά κ τι να κάνω...

Δεν ξέρω πότε μου είπαν θα εξαρτηθεί κ από το ντόπλερ που θα κάνω...αν δουν ότι τα πράγματα ζοριζουν τότε θα μπω λίγο νωρίτερα πχ 20-22 Αυγούστου αλλιώς 25-27 Αυγούστου σίγουρα θα πάει.

4 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Ούτε γω έχω κάγκελα. Ειδικά όταν γυρνάω από σουπερμάρκετ (με τα βασικά εννοείται) η κατάσταση είναι απελπιστική. 
Αφου όταν είμαι με τον άντρα μου, ανεβαίνει στον τρίτο κι εγώ είμαι ακόμα στον πρώτο χαχαχα

 

Μια από τα ίδια!!!σου λέω σκέφτομαι τη μετακόμιση από τη μία από την άλλη λέω λέω ας γίνει τώρα να ησυχάσω με τέσσερα μωρά έχει μεγάλη διαφορά η μονοκατοικία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ; Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. αλλά χθες Δρ ξέρω ένα σοκ το έπαθα … φοβάμαι και με την καισαρική και με όλα … είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

Κορίτσι μου σου είπε ότι είναι μικρουλι δλδ???? Σίγουρα θα πάρει κ άλλο βάρος μέσα σε ένα μήνα! Μην αγχώνεσαι! Όσο μπορείς φυσικά! Σε ένα μήνα θα είσαι 34ε. Ίσως στο αφήσουν μέχρι 38! Κ μετά δεν θα έχεις θέμα! Θα το δείτε! Σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά! Να έχει υγεία κ ας είναι μικρούλι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ; Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. αλλά χθες Δρ ξέρω ένα σοκ το έπαθα … φοβάμαι και με την καισαρική και με όλα … είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

Προσπάθησε να μην στενοχωριέσαι για το μωράκι μου! Όλα θα πάνε καλά! Το μωρό μιας φίλης έφτασε τα 1600 γραμ. και της το πήραν γιατί είχε πάψει να αναπτύσσεται, όμως όλα πήγαν τελεια!! Είναι μια κοπελαρα τώρα!

Μια άλλη δική με σοβαρή προεκλαμψία, νοσηλεία σε νοσοκομείο και μικρό μωρό κατάφερε και μπήκε στον 9ο και δεν χρειάστηκε ούτε θερμοκοιτίδα.

Να θυμάσαι ότι υπάρχουν τρόποι παρέμβασης! Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...