Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Έχει γενικά εκπτώσεις από τις 11 Ιουλίου οπότε σίγουρα σε κάποια είδη θα πετύχουμε προσφορές.. κι εγώ φοβαμαι μην ξεχάσω κάτι γιατί ως πρωτότοκη δεν έχω κι εμπειρία!

 

Αχ κορίτσια με αγχώνετε! Πολύ λίγα πράγματα έχω πάρει μερικά φορμάκια μια φωλιά και από βδομάδα θα έρθει το καρότσι π είχαμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο προς το παρόν! Είμαι ακόμα στη σκέψη για το αν θα πάρω λίκνο ή κουνια κατευθείαν !εντωμεταξυ σας είπε ο γιατρός σας τίποτα για Doppler?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mairiv είπε:
2 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Έχει γενικά εκπτώσεις από τις 11 Ιουλίου οπότε σίγουρα σε κάποια είδη θα πετύχουμε προσφορές.. κι εγώ φοβαμαι μην ξεχάσω κάτι γιατί ως πρωτότοκη δεν έχω κι εμπειρία!

 

Αχ κορίτσια με αγχώνετε! Πολύ λίγα πράγματα έχω πάρει μερικά φορμάκια μια φωλιά και από βδομάδα θα έρθει το καρότσι π είχαμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο προς το παρόν! Είμαι ακόμα στη σκέψη για το αν θα πάρω λίκνο ή κουνια κατευθείαν !εντωμεταξυ σας είπε ο γιατρός σας τίποτα για Doppler?

Μην αγχώνεσαι, είμαι κι εγω που δεν εχω πάρει τίποτα ακομη.Σημερα έκατσα κι έκανα μια λιστα για να περάσει και η ωρα μου,με το τι θα χρειαστεί χοντρικά και σιγα-σιγα θα αρχισω να τα ψαχνω και να τα παραγγελνω. Ούτως ή άλλως εγω δε βγαίνω καθόλου εξω, είμαι ολη μερα ξαπλα οπότε εχω αααααπειρο χρόνο για ψαξιμο και για να ετοιμαστω.

Οσο για το Doppler,ενω σε γενικές γραμμες γίνεται στις 30-34 εβδομάδες με προτίμηση την 32,εγω θα το κανω νωρις-νωρις την 30η.Εχω κλεισει ηδη ραντεβου,διοτι λογω ανεπάρκειας τραχηλου και περίδεσης ο γιατρός μου ήθελε να προλαβω να το εχω κάνει μη γινει κάτι και γεννησω προωρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , doremina είπε:

Μην αγχώνεσαι, είμαι κι εγω που δεν εχω πάρει τίποτα ακομη.Σημερα έκατσα κι έκανα μια λιστα για να περάσει και η ωρα μου,με το τι θα χρειαστεί χοντρικά και σιγα-σιγα θα αρχισω να τα ψαχνω και να τα παραγγελνω. Ούτως ή άλλως εγω δε βγαίνω καθόλου εξω, είμαι ολη μερα ξαπλα οπότε εχω αααααπειρο χρόνο για ψαξιμο και για να ετοιμαστω.

Οσο για το Doppler,ενω σε γενικές γραμμες γίνεται στις 30-34 εβδομάδες με προτίμηση την 32,εγω θα το κανω νωρις-νωρις την 30η.Εχω κλεισει ηδη ραντεβου,διοτι λογω ανεπάρκειας τραχηλου και περίδεσης ο γιατρός μου ήθελε να προλαβω να το εχω κάνει μη γινει κάτι και γεννησω προωρα.

Κι εγώ απ ότι κατάλαβα στις 30 εβδομάδες θα το κάνω .. ξέρετε αν μας βλέπουν πάλι κολπικά για τον τράχηλο ; Η μόνο με υπέρηχο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mairiv είπε:

Κι εγώ απ ότι κατάλαβα στις 30 εβδομάδες θα το κάνω .. ξέρετε αν μας βλέπουν πάλι κολπικά για τον τράχηλο ; Η μόνο με υπέρηχο; 

Βλέπουν τον τράχηλο αλλά δεν ξέρω αν το κάνουν υποχρεωτικα κολπικά. εμένα πάντως επειδή έχει κατέβει το κεφάλι του μωρού προς τα κάτω δεν μπορούσε να τον δει διαφορετικά ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Αχ κορίτσια με αγχώνετε! Πολύ λίγα πράγματα έχω πάρει μερικά φορμάκια μια φωλιά και από βδομάδα θα έρθει το καρότσι π είχαμε παραγγείλει! Τίποτα άλλο προς το παρόν! Είμαι ακόμα στη σκέψη για το αν θα πάρω λίκνο ή κουνια κατευθείαν !εντωμεταξυ σας είπε ο γιατρός σας τίποτα για Doppler?

Μην αγχώνεσαι!!! Εγώ δεν έχω πάρει σχεδόν τπτ! Λίγα ρούχα κ λίγα από την προίκα! Ούτε καρότσι ούτε κούνια! Doppler μου έκανε στην 26η βδ. Είναι θέμα γιατρού νομίζω ! Αυτό είπαμε δλδ... Ο δικός μ θέλει να τα ελέγχει όλα ... Συνήθως λένε κάνουν γύρω στις 33βδ... 

1 hour ago, Mairiv είπε:

Κι εγώ απ ότι κατάλαβα στις 30 εβδομάδες θα το κάνω .. ξέρετε αν μας βλέπουν πάλι κολπικά για τον τράχηλο ; Η μόνο με υπέρηχο; 

Εμένα μου βλέπει σχεδόν πάντα τον τράχηλο κολπικά ... Επειδή νιώθω διάφορα περίεργα τσεκαρει για συσπάσεις ... Αλλά τελικά είναι εντερικά τα θέματα μου χαχαχχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια! Εχω το τελευταιο διαστημα πονους οταν θελω να αλλαξω πλευρο στα κοκκαλα της λεκανης, θα ελεγα της πυελου.. εχετε και εσεις κατι παρομοιο; Το μαξιλαρι δεν βοηθαει, μηπως εχετε να προτεινετε κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κι εγώ απ ότι κατάλαβα στις 30 εβδομάδες θα το κάνω .. ξέρετε αν μας βλέπουν πάλι κολπικά για τον τράχηλο ; Η μόνο με υπέρηχο; 

Είναι στο γιατρό ..οι περισσότεροι όμως μετράνε κολπικά (σε μένα πάντα) κ εγώ εχω Doppler 18 Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χτές έκανα το πρώτο Doppler μαζί με αμνιοπαρακέντηση. Είμαι 30 εβδ 2 ημ και το κάναμε λίγο πιο νωρίς γιατί το μωρό μας είναι μεγαλούλι! Χτες 2kg :lol:

Το Doppler γίνεται με απλό υπέρηχο και είναι μια εξέταση ρουτίνας. Για την αμνιο, ας το αφήσουμε.. ένας μικρός εφιάλτης! 

Πάμε για τα επόμενα. Τώρα μου είπε επόμενο Doppler στην 34η εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , KoraliaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χτές έκανα το πρώτο Doppler μαζί με αμνιοπαρακέντηση. Είμαι 30 εβδ 2 ημ και το κάναμε λίγο πιο νωρίς γιατί το μωρό μας είναι μεγαλούλι! Χτες 2kg :lol:

Το Doppler γίνεται με απλό υπέρηχο και είναι μια εξέταση ρουτίνας. Για την αμνιο, ας το αφήσουμε.. ένας μικρός εφιάλτης! 

Πάμε για τα επόμενα. Τώρα μου είπε επόμενο Doppler στην 34η εβδομαδα

Μπράβο κοπέλα μου 2 κιλά κ όλας ε?

Ουφ σιγά σιγά πλησιάζει ο καιρός τον άλλον μήνα γεννάω κ ακόμα δεν το πιστεύω...τόσο προχωρημένη κύηση γιατί έκανες αμνιοπαρακέντηση αν επιτρέπεται?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Melody90 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου 2 κιλά κ όλας ε?

Ουφ σιγά σιγά πλησιάζει ο καιρός τον άλλον μήνα γεννάω κ ακόμα δεν το πιστεύω...τόσο προχωρημένη κύηση γιατί έκανες αμνιοπαρακέντηση αν επιτρέπεται?

@Melody90 εφτασε 2 κιλά κιόλας. Ο γιατρός επέμενε μήπως έχω διαβήτη κύησης, έκανα 3 καμπύλες αλλά καμία σχέση. Απλά μπουλούκος

Κι εγώ δεν το πιστεύω, όπως κι εσυ! χαχαχ Για να δούμε! Με άλλα θα γελάσουμε και με άλλα θα κλαίμε!! 

Αμνιο είχαμε πει με γιατρό να κάνω μόνο λόγω ηλικίας (39), παρότι όλα τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής ειναι άψογα (αυχενική, β επιπέδου κτλ). Μας πρότεινε να παμε επίσης τώρα τοσο αργά, έτσι ώστε σε αυτό το ελάχιστο ποσοστό αποβολής λογω αμνιο, το μωρό να είναι βιώσιμο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Melody90 εφτασε 2 κιλά κιόλας. Ο γιατρός επέμενε μήπως έχω διαβήτη κύησης, έκανα 3 καμπύλες αλλά καμία σχέση. Απλά μπουλούκος

Κι εγώ δεν το πιστεύω, όπως κι εσυ! χαχαχ Για να δούμε! Με άλλα θα γελάσουμε και με άλλα θα κλαίμε!! 

Αμνιο είχαμε πει με γιατρό να κάνω μόνο λόγω ηλικίας (39), παρότι όλα τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής ειναι άψογα (αυχενική, β επιπέδου κτλ). Μας πρότεινε να παμε επίσης τώρα τοσο αργά, έτσι ώστε σε αυτό το ελάχιστο ποσοστό αποβολής λογω αμνιο, το μωρό να είναι βιώσιμο. 

Ναι φρικαρουν λίγο οι γιατροί με τέτοιο βάρος..δεν θυμάμαι είναι το πρώτο σου?

Εμένα προς το τέλος τα δικά μου έβαζαν 500 γρ.την εβδομάδα..για αυτό τα έβγαζα και μοσχαράκια.τωρα Πολύ φοβάμαι στον επόμενο υπέρηχο μην ξεφύγουμε στο βάρος όχι τίποτα άλλο απλά άμα είναι τεράστιο μετά φοβόμαστε μην ανοίξει η παλιά  τομή από το ζόρι που θα τραβήξει η μήτρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό κ ο μπέμπης μας είναι 1.250 (28 κ 6). Ο γιατρός μας είπε ότι είναι μια χαρά... Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί παρέλαβα κάποια ρουχαλακια που είχα παραγγείλει για το μωρό και είναι τέλεια. Από αύριο ξεκινάω τα πλυντήρια. Επίσης, το h&m έχει πολύ ωραία βρεφικά... Πήρα αρκετά από εκεί... Εν τω μεταξύ παρασύρομαι κ νομίζω ότι ξοδεύω παραπάνω από αυτά που θα έπρεπε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια κι εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό κ ο μπέμπης μας είναι 1.250 (28 κ 6). Ο γιατρός μας είπε ότι είναι μια χαρά... Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί παρέλαβα κάποια ρουχαλακια που είχα παραγγείλει για το μωρό και είναι τέλεια. Από αύριο ξεκινάω τα πλυντήρια. Επίσης, το h&m έχει πολύ ωραία βρεφικά... Πήρα αρκετά από εκεί... Εν τω μεταξύ παρασύρομαι κ νομίζω ότι ξοδεύω παραπάνω από αυτά που θα έπρεπε... 

Geia sou Aggeliki❤Apo pou paragelneis an epitrepetai kai apo to H&M pigeneis sto katastima h pali apo to internet; Se euxaristw❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Simona είπε:

Geia sou Aggeliki❤Apo pou paragelneis an epitrepetai kai apo to H&M pigeneis sto katastima h pali apo to internet; Se euxaristw❤

Τα παραγγέλνω από το το H&M και βάζω παραλαβή από το κατάστημα, επειδή με βολεύει καλύτερα! εγώ γίνει και μελος κι έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό μου, οπότε μπορώ να παραγγείλω κι από εκεί. Πήρα σουτιέν εγκυμοσύνης και πιτζάμες θηλασμού επίσης από εκεί! 

Τα ρουχαλακια για τα μικρά μας είναι από οργανικό βαμβάκι και μου φαίνονται αρκετά ποιοτικά!

επίσης ωραία ρούχα που συμφέρουν αν βγάλεις κάρτα μέλους έχει το orchestra . Κι από εκεί έχω ψωνίσει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Τα παραγγέλνω από το το H&M και βάζω παραλαβή από το κατάστημα, επειδή με βολεύει καλύτερα! εγώ γίνει και μελος κι έχω κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό μου, οπότε μπορώ να παραγγείλω κι από εκεί. Πήρα σουτιέν εγκυμοσύνης και πιτζάμες θηλασμού επίσης από εκεί! 

Τα ρουχαλακια για τα μικρά μας είναι από οργανικό βαμβάκι και μου φαίνονται αρκετά ποιοτικά!

επίσης ωραία ρούχα που συμφέρουν αν βγάλεις κάρτα μέλους έχει το orchestra . Κι από εκεί έχω ψωνίσει! 

Apo to H&M ti noumera pires gia to moro na parw kai egw ;episis pitzames gia to maieutirio pires apo ekei;euxaristw❤❤❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...