Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

1 hour ago, Mairiv είπε:

Α ναι και μια φίλη μου το έκανε έτσι .. είμαι σε δίλημμα κι εγώ γιατί δεν ξέρω κατά ποσό αυτά τα λίκνα εχουνε καλά στρώματα .. οι τιμές τους εχουβ εύρος από 150 μέχρι 300 και βάλε και δεν ξέρω μήπως είναι τζάμπα χρήματα 

Νομιζω υπαρχουν extra στρωματακια καλαθουνας-εγω σκεφτόμουν να παρω-λογικα φαντάζομαι ειναι πιο οικονομική λυση από το λικνο, διότι εμεις εχουμε να αγορασουμε τα πάντα όλα και θα ματωσει η τσέπη μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mairiv είπε:

Είμαι μπερδεμένη γιατί κ εμένα μια φίλη μ έχει λίκνο και τη βόλεψα φουλ αλλ με έβαλε σε σκέψεις η μαμά μου λέγοντας μου τι στρώμα έχουν αυτά τα λικνα και αν θα είναι εντάξει για το μωρό .. γιατί αν είναι να δώσουμε 250€ για λίκνο με κλο στρώμα δε ξέρω κατά ποσό συμφέρει!

Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις extra στρωματακι αν θέλεις!

Επίσης μου είπε μια φίλη μου ότι είχε πάρει ένα υπόστρωμα το οποίο αναπνέει και αν γυρίσει μπρούμυτα το παιδί δεν κινδυνεύει...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω θα πάρετε λίκνο εσείς ή κατευθείαν κουνια ;

Εγώ κατευθείαν κούνια!!!! Κ σε όσα μαγαζιά έχω ρωτήσω ψιλό πεταμένα λεφτά είναι για το λίκνο! Αναλόγως το μωρό φυσικά αλλά το πολύ μέχρι 6μηνων είναι το λίκνο! 

3 ώρες πρίν, doremina είπε:

Νομιζω υπαρχουν extra στρωματακια καλαθουνας-εγω σκεφτόμουν να παρω-λογικα φαντάζομαι ειναι πιο οικονομική λυση από το λικνο, διότι εμεις εχουμε να αγορασουμε τα πάντα όλα και θα ματωσει η τσέπη μας

Αχχχχχχχχ μια από τα ίδια!!!!!!!! (Για το ματωμα της τσέπης) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Δεν ξέρω από χρώματα, αλλα τι καρότσι πήρατε;

@Aggelikh Nt Λοιπόν για καρότσι χτες καταλήξαμε και πήραμε το Inglesina το Electa με το αυγό το Cab 0+ (χωρίς isofix). ενω αρχικά σκεφτόμασταν κάτι 3 σε 1 δεν πήραμε την καλαθούνα γιατί θα μου δανείσει φίλη λίκνο οποτε θα είμαστε καλυμμένοι. Θα αγορασω μονο ενα στρωματάκι Grecostrom για το λίκνο (καλό ειναι τα στρωματάκια να μην είναι used). Για καρότσι είμασταν ανάμεσα σε αυτό και στο Cybex Balios s. Καταλήξαμε στο Inglesina λόγω βάρους (μόλις 8,5κιλά ), εύκολο κλείσιμο και μέσα στην τιμή δίνει ποδόσακο, ποτηροθήκη και αδιάβροχο. Στο Cybex θα ηταν επιπλέον. Τέλος να πω πως η υπεροχή του Cybex είναι στις σουπερ αναρτήσεις του, το μωρό δεν καταλαβαίνει τίποτα μέσα στο καρότσι αυτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ  13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lenoutso=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 4/9

Ευχαριστώ πολύ!

Κοριτσάκι!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω θα πάρετε λίκνο εσείς ή κατευθείαν κουνια ;

@Mairiv αν έχεις σκοπό να θηλάσεις, λένε πως το λίκνο next to me (που ανοιγει στη μια πλευρα και γίνεται ενα με το στρώμα σου) εξυπηρετεί πολύ καθώς δεν κουραζεσαι καθόλου με το σκυψιμο στο παρε βαλε το μωρο στην κουνια του (επιβαρύνει λίγο τη μέση). Ρώτα αν μπορείς να βρεις να σου δανείσει φίλη ή ψάξε used σε καλή κατάσταση (αγοραζοντας μονο ενα στρωματάκι νεο για λόγους υγιεινής). 

Αν πάλι πας κατευθείαν σε κούνια, μπορείς να την βαλεις διπλα σας στο κρεβατι με μειωτήρα για να περιορισεις τον χωρο που ειναι μεγαλος για ενα νεογεννητο.

5 ώρες πρίν, doremina είπε:

Εγω σκέφτομαι να χρησιμοποιησω την καλαθουνα απ το καροτσι καθότι σκεφτομαστε να παρουμε απ αυτα που ειναι 3 σε 1 και μετα κατ'ευθειαν στην κουνια.Ετσι ειχε κανει και η κουμπάρα μου και μια χαρα βολευτηκε απ οτι μου εχει πει.

@doremina σωστή σκέψη! δες μόνο 2 πραγματακια: αν η καλαθουνα της 3αδας που θα πάρεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ύπνο βραδυνο. το λεω καθώς στα mothercare μας είπαν πως η καλαθούνα της Inglesina που κοιταζαμε ενδείκνυται μια χαρα για ύπνο καθώς ειναι αεριζομενη, με πολυ καλο στρώμα και μοχλακι για την ανάκληση που πρέπει να έχουν τα κρεβατακια των μωρων. Εν αντιθεσει με την καλαθουνα της 3αδας του Cybex Balios που επισης κοιταζαμε, δεν ενδείκνυται για βραδυνο υπνο καθώς δεν έχει καλό αεριζόμενο υλικο και μπορείς να έχεις το μωρό εκεί μαξιμουμ 2 ωρες συνεχομενες (τυπου βολτα). α και νομιζω δεν ειχε δυνατοτητα ανακλησης (χωρις να ειμαο σιγουρη ομως). Μου εκανε εντυπωση αυτη η διακριση καθως νομιζα πως ολες οι καλαθουνες μια χαρα χρησιμοποιουνται για νανι 

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

@KoraliaPti karotsi pirate an epitrepetai;giati eimai sto psaksimo akoma.❤

@Simona δες πιο πανω αναρτηση μου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KoraliaP είπε:

@Aggelikh Nt Λοιπόν για καρότσι χτες καταλήξαμε και πήραμε το Inglesina το Electa με το αυγό το Cab 0+ (χωρίς isofix). ενω αρχικά σκεφτόμασταν κάτι 3 σε 1 δεν πήραμε την καλαθούνα γιατί θα μου δανείσει φίλη λίκνο οποτε θα είμαστε καλυμμένοι. Θα αγορασω μονο ενα στρωματάκι Grecostrom για το λίκνο (καλό ειναι τα στρωματάκια να μην είναι used). Για καρότσι είμασταν ανάμεσα σε αυτό και στο Cybex Balios s. Καταλήξαμε στο Inglesina λόγω βάρους (μόλις 8,5κιλά ), εύκολο κλείσιμο και μέσα στην τιμή δίνει ποδόσακο, ποτηροθήκη και αδιάβροχο. Στο Cybex θα ηταν επιπλέον. Τέλος να πω πως η υπεροχή του Cybex είναι στις σουπερ αναρτήσεις του, το μωρό δεν καταλαβαίνει τίποτα μέσα στο καρότσι αυτο. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>ΠΗΤ 13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lenoutso=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 4/9

Maria1722=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 24/9

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

 σωστή σκέψη! δες μόνο 2 πραγματακια: αν η καλαθουνα της 3αδας που θα πάρεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ύπνο βραδυνο. το λεω καθώς στα mothercare μας είπαν πως η καλαθούνα της Inglesina που κοιταζαμε ενδείκνυται μια χαρα για ύπνο καθώς ειναι αεριζομενη, με πολυ καλο στρώμα και μοχλακι για την ανάκληση που πρέπει να έχουν τα κρεβατακια των μωρων. Εν αντιθεσει με την καλαθουνα της 3αδας του Cybex Balios που επισης κοιταζαμε, δεν ενδείκνυται για βραδυνο υπνο καθώς δεν έχει καλό αεριζόμενο υλικο και μπορείς να έχεις το μωρό εκεί μαξιμουμ 2 ωρες συνεχομενες (τυπου βολτα). α και νομιζω δεν ειχε δυνατοτητα ανακλησης (χωρις να ειμαο σιγουρη ομως). Μου εκανε εντυπωση αυτη η διακριση καθως νομιζα πως ολες οι καλαθουνες μια χαρα χρησιμοποιουνται για νανι 

Σε ευχαριστώ πολυ!!Οι πληροφορίες που δίνεις είναι πολύτιμες,εγω ειμαι εντελως ασχετη.Πρωταρα γαρ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Aggelikh Nt Λοιπόν για καρότσι χτες καταλήξαμε και πήραμε το Inglesina το Electa με το αυγό το Cab 0+ (χωρίς isofix). ενω αρχικά σκεφτόμασταν κάτι 3 σε 1 δεν πήραμε την καλαθούνα γιατί θα μου δανείσει φίλη λίκνο οποτε θα είμαστε καλυμμένοι. Θα αγορασω μονο ενα στρωματάκι Grecostrom για το λίκνο (καλό ειναι τα στρωματάκια να μην είναι used). Για καρότσι είμασταν ανάμεσα σε αυτό και στο Cybex Balios s. Καταλήξαμε στο Inglesina λόγω βάρους (μόλις 8,5κιλά ), εύκολο κλείσιμο και μέσα στην τιμή δίνει ποδόσακο, ποτηροθήκη και αδιάβροχο. Στο Cybex θα ηταν επιπλέον. Τέλος να πω πως η υπεροχή του Cybex είναι στις σουπερ αναρτήσεις του, το μωρό δεν καταλαβαίνει τίποτα μέσα στο καρότσι αυτο. 

Έχει την δυνατότητα να κοιτάει το μωρό προς την μαμά αυτό το καρότσι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/7/2022 at 3:06 ΜΜ, KoraliaP είπε:

@dimitdimit ναι βέβαια

Geia sas koritsia....pos eistai;❤

Egw exw psonisei sxedon ta panta....eminan mono ta rouxalakia,kouvertoules,sendonia,mpaniera kai tetoia..kai ayta tha ta parw aytes tis meres apo ena katastima gia na min trexw apo magazi se magazi...den imaste gia tetoia!Tha parw kai kapoia rouxa apo ta sait pou exw akousei oti exoun kali piotita.Eseis pos pate;❤

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Geia sas koritsia....pos eistai;❤

Egw exw psonisei sxedon ta panta....eminan mono ta rouxalakia,kouvertoules,sendonia,mpaniera kai tetoia..kai ayta tha ta parw aytes tis meres apo ena katastima gia na min trexw apo magazi se magazi...den imaste gia tetoia!Tha parw kai kapoia rouxa apo ta sait pou exw akousei oti exoun kali piotita.Eseis pos pate;❤

Εγώ τώρα συγκεντρώνω την προίκα κ μου φαίνεται βουνό. Λέω να περιμένω τις εκπτώσεις την άλλη βδομάδα για να κάνω τις μεγάλες αγορές... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Εγώ τώρα συγκεντρώνω την προίκα κ μου φαίνεται βουνό. Λέω να περιμένω τις εκπτώσεις την άλλη βδομάδα για να κάνω τις μεγάλες αγορές... 

Pou tha exei ekptoseis; kai fovamai kiolas min ksexasw kati.mporeis na mou stileis lista na dw mipos ksexnaw kati giati den ksero kiolas ola ta pragmata...se euxaristw poli❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Simona είπε:

Pou tha exei ekptoseis; kai fovamai kiolas min ksexasw kati.mporeis na mou stileis lista na dw mipos ksexnaw kati giati den ksero kiolas ola ta pragmata...se euxaristw poli❤

Έχει γενικά εκπτώσεις από τις 11 Ιουλίου οπότε σίγουρα σε κάποια είδη θα πετύχουμε προσφορές.. κι εγώ φοβαμαι μην ξεχάσω κάτι γιατί ως πρωτότοκη δεν έχω κι εμπειρία!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...