Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια...και γω μανουλα σεπτεμβριου...αυριο θα παω να ακουσω καρδουλα πρωτα ο θεος...ηταν να παω χθες αλλα ο καιρος ειχε αλλα σχεδια..ειχα παει 5 και 4 ημερων και ειδαμε σακο και ενα σπορακι 2 χιλιοστα..χιχιχι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια…και εγω μανουλα σεπτεμβρίου πρωτα ο θεός…ειμαι 5 εβδομαδων και 3 ημερων και την τριτη εχω υπέρηχο για να δούμε το εμβρυάκι…θέλω πολύ να περάσουν οι τρεις μήνες για να είμαι σιγουρη…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη μεχρι τελους! Εγω ειμαι 6+1. Εχω δει σπορακι 3χιλ αλλα καρδουλα ακομα δεν ακουσα... επισης εχω ηδη ενα μωρο 11 μηνων!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου ειμαι και Εγω 5 εβδομάδων και 3 ημερών και σημερα εκανα τις πρώτες εξετασεις αίματος  την τριτη ειδαμε τον σάκο και επισης μια κύστη στην ωοθήκη η γιατρος μ ειπε οτι ειναι ειναι εξαιτίας μιας ορμόνης που παράγεται κατα την εγκυμοσύνη εχετε καμια παρόμοια εμπειρία ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ειμαι και Εγω 5 εβδομάδων και 3 ημερών και σημερα εκανα τις πρώτες εξετασεις αίματος  την τριτη ειδαμε τον σάκο και επισης μια κύστη στην ωοθήκη η γιατρος μ ειπε οτι ειναι ειναι εξαιτίας μιας ορμόνης που παράγεται κατα την εγκυμοσύνη εχετε καμια παρόμοια εμπειρία ;;;;

Η τρίτη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησε έτσι και κάπου 7 η 10 εβδομάδα είχε υποχωρήσει η κύστη!! Ολα καλα θα πανε υποχωρουν μονες τους!! Είναι κάτι σύνηθες από οσο το έχω ψάξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα. Αν κ έχω γύρω στα 2.5 χρόνια να συμμετάσχω σε κάποια συζήτηση της ομάδας, τώρα ήρθε η στιγμή να ξαναμπώ στην παρέα ..

Πριν λίγο έμαθα ότι η οικογένεια μου θα μεγαλώσει κ άλλο. Έχουμε ήδη 4 παιδάκια  ηλικίας 13, 10, 8 κ 2 ετών κ τις τελευταίες 4-5 ημέρες είχα καθυστέρηση. Σήμερα έκανα την πρώτη χοριακη κ πριν λίγο πήρα την θετικότατη απάντηση με 474 μονάδες.!!! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να έχουμε ένα υπέροχο ταξίδι αυτούς τους μήνες που θα ακολουθήσουν ..!! Καλοστεριωτα τα σποράκια μας...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ειμαι και Εγω 5 εβδομάδων και 3 ημερών και σημερα εκανα τις πρώτες εξετασεις αίματος  την τριτη ειδαμε τον σάκο και επισης μια κύστη στην ωοθήκη η γιατρος μ ειπε οτι ειναι ειναι εξαιτίας μιας ορμόνης που παράγεται κατα την εγκυμοσύνη εχετε καμια παρόμοια εμπειρία ;;;;

Καλησπέρα...πετάγομαι από τις μαμάδες Ιουλίου...

Είδα και εγώ μια κύστη στην εγκυμοσύνη, ξαφνικά εμφανίστηκε και ξαφνικά έφυγε...την είχα σίγουρα μέχρι 10η βδομάδα και μετά δεν την είδαμε ξανά...δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον...αλλά μάλλον για να μην τη βλέπει ο γιατρός θα έφυγε εντελώς... Μην ανησυχείς...δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό!!!

Με το καλό.

 

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Η τρίτη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησε έτσι και κάπου 7 η 10 εβδομάδα είχε υποχωρήσει η κύστη!! Ολα καλα θα πανε υποχωρουν μονες τους!! Είναι κάτι σύνηθες από οσο το έχω ψάξει..

Και δεν είδα ότι απάντησες εσύ ρε φίλη...προφανώς θα είχαμε και οι δύο :razz:

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Η τρίτη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησε έτσι και κάπου 7 η 10 εβδομάδα είχε υποχωρήσει η κύστη!! Ολα καλα θα πανε υποχωρουν μονες τους!! Είναι κάτι σύνηθες από οσο το έχω ψάξει..

Αχ ωραια  παλι καλα δεν θα εχω να σκεφτομαι και αυτο

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπέρα...πετάγομαι από τις μαμάδες Ιουλίου...

Είδα και εγώ μια κύστη στην εγκυμοσύνη, ξαφνικά εμφανίστηκε και ξαφνικά έφυγε...την είχα σίγουρα μέχρι 10η βδομάδα και μετά δεν την είδαμε ξανά...δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον...αλλά μάλλον για να μην τη βλέπει ο γιατρός θα έφυγε εντελώς... Μην ανησυχείς...δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό!!!

Με το καλό.

 

Και δεν είδα ότι απάντησες εσύ ρε φίλη...προφανώς θα είχαμε και οι δύο :razz:

Ευχαριστω μανουλα Ιουλίου με το καλο και Εσυ !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/1/2022 at 9:48 ΜΜ, Vasiliki33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…και εγω μανουλα σεπτεμβρίου πρωτα ο θεός…ειμαι 5 εβδομαδων και 3 ημερων και την τριτη εχω υπέρηχο για να δούμε το εμβρυάκι…θέλω πολύ να περάσουν οι τρεις μήνες για να είμαι σιγουρη…

Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Αλλά και οι 3 μήνες να περάσουν δεν θα σου φύγει το άγχος!! Και εγώ που είμαι στην 14 εβδομάδα κάθε φορά που θα πηγαίνω στο γιατρό το ίδιο άγχος θα εχω

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπέρα...πετάγομαι από τις μαμάδες Ιουλίου...

Είδα και εγώ μια κύστη στην εγκυμοσύνη, ξαφνικά εμφανίστηκε και ξαφνικά έφυγε...την είχα σίγουρα μέχρι 10η βδομάδα και μετά δεν την είδαμε ξανά...δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον...αλλά μάλλον για να μην τη βλέπει ο γιατρός θα έφυγε εντελώς... Μην ανησυχείς...δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό!!!

Με το καλό.

 

Και δεν είδα ότι απάντησες εσύ ρε φίλη...προφανώς θα είχαμε και οι δύο :razz:

Και εγώ όταν είχα κάνει τον πρώτο υπέρηχο στις 6+4 είχα μια κύστη και ο γιατρός μου είπε ότι είναι επειδή έκανα αργά ωορρηξία.. στον δεύτερο υπέρηχο στις 10 εβδομάδες δεν υπήρχε είχε εξαφανιστεί.. και εγώ είχα αγχωθει.. μην φοβάσαι θα φύγει μόνη της

3 ώρες πρίν, Maria 38 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα. Αν κ έχω γύρω στα 2.5 χρόνια να συμμετάσχω σε κάποια συζήτηση της ομάδας, τώρα ήρθε η στιγμή να ξαναμπώ στην παρέα ..

Πριν λίγο έμαθα ότι η οικογένεια μου θα μεγαλώσει κ άλλο. Έχουμε ήδη 4 παιδάκια  ηλικίας 13, 10, 8 κ 2 ετών κ τις τελευταίες 4-5 ημέρες είχα καθυστέρηση. Σήμερα έκανα την πρώτη χοριακη κ πριν λίγο πήρα την θετικότατη απάντηση με 474 μονάδες.!!! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να έχουμε ένα υπέροχο ταξίδι αυτούς τους μήνες που θα ακολουθήσουν ..!! Καλοστεριωτα τα σποράκια μας...

Μπράβο σου κοπέλα μου να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Πάντως χαρά στο κουράγιο σου με 5 παιδιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου με το καλό.. Σήμερα πήγα στο γιατρό είναι 6 εβδ. μάλλον θα το σιγουρεψουμε τη Δευτέρα που θα ξαναπάω γιατί εγώ έχω πολύ μεγάλο κύκλο μέσο όρο 54 μέρες οπότε λίγο δύσκολο να το προσδιορίσουμε κατευθείαν. Πάντως ακούσαμε την καρδούλα του αγχνα :) 

Εμένα θα είναι το 2ο μωράκι. Η Μικρή μου θα γίνει 2 χρονών στις 14/2. Ήρθε σαν δώρο αυτή η εγκυμοσύνη γιατί εγώ γενικά έχω κάποια θέματα κ με δυσκολία έπιασα κ την 1η μου κόρη κ επειδή θέλαμε κ 2ο ήδη προσπαθουσαμε 1.5 χρόνο και εκει που σκεφτόμασταν με το γιατρο μου να ξεκινήσω ενέσεις για να το βοηθήσουμε τσουπ ήρθε. :)

Εύχομαι να περάσουμε όλες όσο πιο όμορφα αυτό το ταξίδι.. κ εδω είμαστε να τα λέμε κ να βοηθάμε με τις εμπειρίες μας κ τις νέες μανούλες :x

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 7:31 ΜΜ, Xrisaaaaaa είπε:
On 27/1/2022 at 7:31 ΜΜ, Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο σου κοπέλα μου να έχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Πάντως χαρά στο κουράγιο σου με 5 παιδιά

Ευχαριστώ πολύ Xrisa  μου..

Αν κ για να πω την αλήθεια ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για μένα ( για το σύζυγο δεν παίρνω όρκο μιας κ ψάχνω ακόμα τρόπο να το πω χωρίς να πάθει εγκεφαλικό).

Λογω του ότι έχουμε ήδη 4 τέκνα κ όλα με καισαρική, ε λίγο κ το οικονομικό κλπ,κλπ,  είχαμε πει να σταματήσουμε στα 4. Όμως ο καλός Θεούλης είχε άλλα σχέδια κ μέσα στο μήνα είχαμε ένα "ατύχημα"  με το  "σκουφάκι " κ έτσι προέκυψε αυτή η υπέροχη έκπληξη .. δώρο Θεού στην κυριολεξία..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!δεν βρήκα μανούλες Σεπτεμβρίου 22 κ είχα πάει στις μανούλες Αυγούστου αλλά αφού σας βρήκα τώρα θέλω να μείνω εδώ άμα με θέλετε κ εσείς:D

ΤΕΡ 30/11 η σύλληψη έγινε πολύ αργά στον κύκλο οπότε υπολογίζει ο γιατρός ότι είμαι 7w 4d μία εβδομάδα πίσω δηλαδή.ακουσα καρδούλα επόμενο ραντεβού έχω στις 4/2.

Είμαι 31 χρονών έχω τρία αγόρια κ πάμε για τέταρτο νινι τώρα κ τέταρτη καισαρική.

Εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη καλή εγκυμοσύνη με γερά παιδάκια σε όλες.Η Παναγιά μαζί μας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...