Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 14/7/2022 at 8:50 ΜΜ, Lak4 είπε:

Κ εγώ άνεργη εδώ! Βασικά τελείωσε η σύμβαση μου τέλος του μήνα οπότε κ μπήκα ταμείο! Εμείς γνωρίζεις τι πρέπει να κάνουμε ? Κ αν παίρνουμε τπτ? Αν μπορείς ενημέρωσε με! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σημασια εχει ποσα ενσημα ειχες τα τελευταια 2 χρονια πριν την αναμενομενη ημεορμηνια τοκετου...μιλα με το εφκα σου να δεις τι χρειαζονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Σημασια εχει ποσα ενσημα ειχες τα τελευταια 2 χρονια πριν την αναμενομενη ημεορμηνια τοκετου...μιλα με το εφκα σου να δεις τι χρειαζονται

Πρέπει να έχεις 200 ένσημα δύο χρόνια πριν την ΠΗΤ. Τα λεφτά που θα πάρεις δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται από τον τελευταίο μισθό σου, τα ένσημα σου, την ασφαλιστική σου κλάση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα Doppler στο Παπαγεωργίου σήμερα...πάλι δεν πλήρωσα τίποτα για τον υπέρηχο (αρχίζω να καλομαθαινω χαχαχα δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια)τα είδε όλα καλά!η μικρή είναι 2023 γρ είναι λίγο ψηλή αλλά για τα κιλά της καλά μου είπε... λέτε το τέταρτο να βγει νορμάλ κ όχι μοσχαράκι??? χαχαχα μακάρι...μπας κ αντέξω μέχρι 38 εβδομάδες..16 Αυγούστου έχω τελευταίο ραντεβού στο νοσοκομείο (όπου κλείνουμε ημερομηνία καισαρικής)ελπίζω να αντέξω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαραααα!! Κι εγώ γύρισα από nst όλα κλααα θα πηγαίνω συχνά να βλέπουμε μην τυχόν ζοριστεί και όταν δούμε ότι ζορίζεται θα μου τον πάρουν! Κορίτσια για καισαρική έχει βάλει κάποια λίστα τι πρέπει να έχουμε μαζί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Mairiv είπε:

Μια χαραααα!! Κι εγώ γύρισα από nst όλα κλααα θα πηγαίνω συχνά να βλέπουμε μην τυχόν ζοριστεί και όταν δούμε ότι ζορίζεται θα μου τον πάρουν! Κορίτσια για καισαρική έχει βάλει κάποια λίστα τι πρέπει να έχουμε μαζί; 

Μπράβο κοπέλα μου εγώ την άλλη Τεταρτη έχω ραντεβού με τον ιδιώτη γιατρό μου και θα τον ρωτήσω κ εγώ για nst...

Στην καισαρική παίρνεις ότι και στη φυσιολογική γέννα απλά θα πάρεις και δύο νυχτικές για την πρώτη κυρίως μέρα... Βγαίνοντας από το χειρουργείο θα σε ντύσει η μαία και βολεύει νυχτικιά γιατί θα σου βάλει αυτή κ το εσώρουχο  με τη σερβιετα λοχείας. Άντε πες ότι λερώνεσαι και χρησιμοποιήσεις άλλη μία νυχτικιά ούτως ή άλλως από την ώρα που σηκώνεσαι και μετά αυτοεξυπηρετησαι μόνη και ντύνεσαι όπως θέλεις εσύ μπορείς δηλαδή και παντελόνι...

Πετσέτα σώματος μαλλιών προσώπου σαμπουάν αφρόλουτρο. Οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα κρέμα προσώπου χτένα λαστιχάκι liposan

Μωρομάντηλα για την τουαλέτα σερβιέτες λοχείας κρέμα θηλών φορτιστής hands-free παντόφλες ,7-8 εσώρουχα σου συνιστώ Σκούρα και άνετα... Τρία σουτιέν θηλασμού. Επιθέματα θηλασμού.

Ότι σου ζητήσουν για το μωρό...

Ότι σου ζητήσουν για την δήλωση του παιδιού...

Σε γενικές γραμμές αυτά..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Melody90 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου εγώ την άλλη Τεταρτη έχω ραντεβού με τον ιδιώτη γιατρό μου και θα τον ρωτήσω κ εγώ για nst...

Στην καισαρική παίρνεις ότι και στη φυσιολογική γέννα απλά θα πάρεις και δύο νυχτικές για την πρώτη κυρίως μέρα... Βγαίνοντας από το χειρουργείο θα σε ντύσει η μαία και βολεύει νυχτικιά γιατί θα σου βάλει αυτή κ το εσώρουχο  με τη σερβιετα λοχείας. Άντε πες ότι λερώνεσαι και χρησιμοποιήσεις άλλη μία νυχτικιά ούτως ή άλλως από την ώρα που σηκώνεσαι και μετά αυτοεξυπηρετησαι μόνη και ντύνεσαι όπως θέλεις εσύ μπορείς δηλαδή και παντελόνι...

Πετσέτα σώματος μαλλιών προσώπου σαμπουάν αφρόλουτρο. Οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα κρέμα προσώπου χτένα λαστιχάκι liposan

Μωρομάντηλα για την τουαλέτα σερβιέτες λοχείας κρέμα θηλών φορτιστής hands-free παντόφλες ,7-8 εσώρουχα σου συνιστώ Σκούρα και άνετα... Τρία σουτιέν θηλασμού. Επιθέματα θηλασμού.

Ότι σου ζητήσουν για το μωρό...

Ότι σου ζητήσουν για την δήλωση του παιδιού...

Σε γενικές γραμμές αυτά..

 

Σε Ευχαριστω πολύ!!! Εγώ πρέπει να τα ετοιμάσω αυτά σιγά σιγά γιατί πότε δε ξέρεις ! Ελπίζω Παναγία μου να φτάσω έστω τις 36 εβδομάδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Simona είπε:

Den thelw na se stenaxorisw alla den ginetai xaxaxxaa makari na ginotan etsi!!Egw tora tha arxisw siga siga na etoimazomai valitsa.Eipa meta to doppler alla kapos arxizw kai niothw oti me piezei o xronos ennow exw akoma.Eimai 29+4 evdomada.Se 3 evdomades tha kanw to doppler etsi mou eipe o giatros.Exw parei tin valitsa kai servietes sani lady no5 kai no6 pira kai vrakakia mias xrisis den ksero an tha xreiastoun alla na exw.ayta mono tipota allo gia tin valitsa.Esy fantazoume etoimases megali valitsa!!Den ksero ti zitane sto Papageorgiou!Sto Genesis vlepw mia mikri lista kai den ksero an ontos prepei na parw mono auta pou leei ekei.Otan paw gia to doppler tha rotisw.

Nai etsi einai den palevetai.Oli mera mesa sto spiti eimai me to klimatistiko.Ipomoni ti na kanoume!!Pou tha geniseis esy;

Στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων  εσύ?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerina A. είπε:

Κ εγω με καισαρική! Κανονικά είμαι για 6/10 αλλά θα με βάλει μια εβδομάδα νωρίτερα! 

Aaaaa egw kanonika eimai gia 29/9 alla tha me valei 2 evdomades noritera...opote giro stis 15/9.Me to kalo kopela mou❤

πρίν από 46 λεπτά , Lak4 είπε:

Στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων  εσύ?????

@Lak4 Egw stin Thessaloniki...eipa mipos eisai kai esu apo Thessaloniki.Me to kalo fili mou❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Aaaaa egw kanonika eimai gia 29/9 alla tha me valei 2 evdomades noritera...opote giro stis 15/9.Me to kalo kopela mou❤

@Lak4 Egw stin Thessaloniki...eipa mipos eisai kai esu apo Thessaloniki.Me to kalo fili mou❤

Είμαστε κοντά όμως! Χαχα! Επίσης να πάνε όλα καλά για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Σε Ευχαριστω πολύ!!! Εγώ πρέπει να τα ετοιμάσω αυτά σιγά σιγά γιατί πότε δε ξέρεις ! Ελπίζω Παναγία μου να φτάσω έστω τις 36 εβδομάδες

Μία από τα ίδια και εγώ όλα θα γίνουν θα παρακαλάμε μαζί να πιάσουμε 36 εβδομάδες... Σιγά καλέ τι ευχαριστείς.. τώρα εντάξει δε σου έγραψα τόσο αναλυτικά τη λίστα γιατί πιτζάμα και μπλούζες ή κολαν τι είναι να πάρεις είναι και λίγο σε κάθε γυναίκα διαφορετικά εγώ ας πούμε παίρνω κ t shirt και κολάν κάπρι εγκυμοσύνης για να περπατάω εκεί μέσα και να είμαι άνετη.. ιδρώνω πολύ και αλλάζω συχνά μπλούζα μετά το χειρουργείο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να πιστεύω πως στις εβδομάδες που έχουμε φτάσει όλα θα πάνε καλά! Παρόλο που είμαι πολύ αγχωδης κι όλο σκέφτομαι ένα σωρό ενδεχόμενα, νομίζω πως έχουμε λόγους να είμαστε αισιοδοξες! Μακάρι να καταφερουμε όλες να μπούμε στον 9ο ❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια θέλω να πιστεύω πως στις εβδομάδες που έχουμε φτάσει όλα θα πάνε καλά! Παρόλο που είμαι πολύ αγχωδης κι όλο σκέφτομαι ένα σωρό ενδεχόμενα, νομίζω πως έχουμε λόγους να είμαστε αισιοδοξες! Μακάρι να καταφερουμε όλες να μπούμε στον 9ο ❤️❤️

Koritsia exw mperdeutei kai thelw na sas rotisw.Poia einai ayta ta esorouxa mias xrisis gia to maieutirio den ta kserw;Sti kliniki pou tha genisw etsi grafei sti lista kai den ta kserw.Den exw ksanaagorasei tetoio pragma.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...