Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Kate92 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω στο γνωστό σου πρόσωπο όλα να πήγαν καλά!!

Ακριβώς αυτό. Μωρέ μήπως ήθελε και μαστογραφία? Αλλά μόλις έγινα 30

Ναι η μαμα μ ειναι μεχρι ωρας είναι εντάξει αλλα είναι μόνο ο 1ος χρόνος  κάνει κάθε 3 μηνες εξετασεις. Το βρήκε νωρις και στα 2 στήθη. Οποτε τη γλίτωσε με μια μαστεκτομη και ορμονοθεραπεια! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Kate92 είπε:

Πιάνω ένα "γρουμπαλακι" επώδυνο. Φαντάσου ότι ξαπλώνω μπρούμυτα και νιώθω μικρό πόνο. Γρουμπαλακια έχω πολλά, αλλά είναι από την πυκνότητα του μαστού. 

Ευτυχώς έκανα τον υπέρηχο πριν την πρώτη διέγερση. Και να σημειώσω ότι κανένας γυναικολόγος δε μου το ζήτησε η έστω δεν το πρότεινε. Αν δεν το είχα κάνει τώρα θα ήμουν σε πανικο. 

Πέρυσι είχα βγάλει και εγώ ενα μεγαλούτσικο και με ενοχλουσε, όχι πολύ πόνο αλλά ήταν ενοχλητικό. Ήταν μια κύστη που μου τράβηξε με μια σύριγγα, δεν κατάλαβα τίποτα. Η μαστολογος μου πάντως πριν ξεκινήσω με έβαλε να κάνω μαστογραφία και μαγνητική για να ξέρει ότι είμαι απόλυτα καθαρή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, Eternity said:

Η αλλαγή για εμένα θα είναι να βάλω βλαστοκυστες γιατί έχω βάλει 3ημερων. Να εμπιστευτώ τον εμβρυολογο ή να ρισκάρω? Δεν ξέρω... Ας δω βέβαια πόσα θα γονιμοποιηθουν πρώτα και πόσα θα προχωρήσουν και πως

Α ok, νόμιζα είχες βάλει βλαστοκύστες πριν. Ε τότε δες μήπως το ρισκάρεις και τα αφήσεις. Εγω είχα 3 πάντως και το είχα ρισκάρει στην προηγούμενη ετ και ευτυχώς είχαν γίνει και τα 3, αλλά πολύ άγχος μέχρι να φτάσει εκείνη η ωρα. Έχεις τον φόβο ότι μπορεί να μείνεις στο μηδέν 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Ναι μωρε το κακόμοιρο. Ψυχακι είναι κ αυτό! Εγω δε μπορώ να το σκέφτομαι ότι έχω αφήσει πχ εμβρυακι μοναχό στην κατάψυξη. Δλδ ευτυχώς κατεψυξα 2 και εβαλα 2! Τα άλλα δεν προχωρησαν. Είναι κρίμα όπως λέει κ ο άντρας μου, μικια μας είναι όλα! 

εγώ στην αρχή είχα 10 στην κατάψυξη, τώρα μου έχουν μείνει άλλα 4. Ευελπιστώ να πάει καλά αυτή η φορά κ τα άλλα 4 τα αφήνω κ βλέπουμε μετά από χρόνια τι θα τα κάνουμε..

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

 

Ούτε κι εγώ το ήξερα αυτό και τον έβγαζα τον αέρα. Έχουν περάσει 3 μήνες σχεδόν και η μία μελανιά δεν έχει φύγει ακόμα

Μικρή δόση menopur λεει είχε πάρει και από τα 83 είχε 57 ώριμα, κατέψυξε τα 32 ωάρια μόνα τους και γονιμοποίησε τα υπόλοιπα που έφτασαν 13 βλαστοκύστες (οι 10 ΑΑ). Τρομερο? Έχω αποθηκεύσει το ποστ της, τόση εντύπωση μου είχε κάνει 

Οπωσδήποτε ο αέρας παραμένει, το γράφει κ στις οδηγίες χρήσης του φαρμάκου, αλλιώς γίνονται μελανιές που φεύγουν πολύ δύσκολα.

Ουαου! Εγώ απορώ πώς αυτή η γυναίκα μπήκε σε αυτή τη διαδικασία κ δεν έπιανε πεντάδιμα μόνη της! Ίσως βέβαια να είχε θέμα με τις σάλπιγγες..ποιος ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ούτε εγώ έχω κάνει που είμαι 35. Ε μα τους είχα όλους να μου λένε κάνε μετά το παιδί και κάνε μετά το παιδί αλλά το παιδί δεν έρχεται και νομίζω το έχω αφήσει παραπάνω απ' όσο θα έπρεπε. Τώρα αναγκαστικά θα την κάνω μετά, εκτός κι αν δεν τα καταφέρουμε πάλι οπότε ίσως κάνω μία από Σεπτέμβρη 

Καλά θα κάνεις να το δεις..ελπίζω βέβαια να τ καταφέρετε τώρα και να περιμένει λιγάκι ακόμα η εξέταση!

πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

Ναι η μαμα μ ειναι μεχρι ωρας είναι εντάξει αλλα είναι μόνο ο 1ος χρόνος  κάνει κάθε 3 μηνες εξετασεις. Το βρήκε νωρις και στα 2 στήθη. Οποτε τη γλίτωσε με μια μαστεκτομη και ορμονοθεραπεια! 

Γλυκιά μου τόσο να ήταν εύχομαι και να είναι καλά η μανούλα σου! Να είναι γερή και να καμαρώσει το εγγονάκι που έρχεται!

πρίν από 50 λεπτά , Σποράκι είπε:

Πέρυσι είχα βγάλει και εγώ ενα μεγαλούτσικο και με ενοχλουσε, όχι πολύ πόνο αλλά ήταν ενοχλητικό. Ήταν μια κύστη που μου τράβηξε με μια σύριγγα, δεν κατάλαβα τίποτα. Η μαστολογος μου πάντως πριν ξεκινήσω με έβαλε να κάνω μαστογραφία και μαγνητική για να ξέρει ότι είμαι απόλυτα καθαρή.

Δυστυχώς στην πόλη μου δεν υπάρχει μαστολογος. Στη Θεσσαλονίκη έκανα τον υπέρηχο. Θα ξεκινήσω από το γυναικολόγο αύριο και βλέπουμε. ευχαριστω για την απάντηση κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Maria1549 είπε:

Καλησπέρα σε ολες!!!

δε ξέρω πως να ανοίξω νέο θέμα. Χαριζονται ενέσεις Gonal και Orgalutran, που διατηρούνται σε ψυγείο,
οποία κοπέλα θέλει μπορεί να μου στείλει μηνυμα

Καλησπέρα σας! Σας έχω στείλει μνμ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιαααα καλή εβδομάδα σε όλες μας!! μπήκα  στη 10η εβδομάδα :D (ναι μονη μ το υπολόγισα :razz:) να μπορώ να χαλαρωσω λίγο λέτε; έχω διαβάσει ότι από τη 10η κ μετά λίγες φορές συμβαίνει κάτι! 

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σκεφτομαι να παω ν παρω ενα τεστ να κανω γιατι δεν αντέχω αχαχαχ ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που έκαναν κ βγήκε θετικό εκαναν με πρωινά ουρα ή οτι ωρα της ημέρα να ναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσια σκεφτομαι να παω ν παρω ενα τεστ να κανω γιατι δεν αντέχω αχαχαχ ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που έκαναν κ βγήκε θετικό εκαναν με πρωινά ουρα ή οτι ωρα της ημέρα να ναι;

Καλημέρα μπισκοτάκι πρωινά ναι εγω λέω να το κανείς αύριο αρκετά αξιόπιστο είναι το predictor early :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα μπισκοτάκι πρωινά ναι εγω λέω να το κανείς αύριο αρκετά αξιόπιστο είναι το predictor early :wub:

Αμα ειναι να τ κανω αυριο δεν θα τ κανω καθολου γιατι τεταρτη πρωι θα κανω χοριακη :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μπισκοτακι27 είπε:

Αμα ειναι να τ κανω αυριο δεν θα τ κανω καθολου γιατι τεταρτη πρωι θα κανω χοριακη :lol:

Η αλήθεια είναι ότι σε βάζει νωρίς για χοριακη ως ποτέ προτείνω να περιμένεις   Λίγο οοοο υπομονη ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , silvy22 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σε βάζει νωρίς για χοριακη ως ποτέ προτείνω να περιμένεις   Λίγο οοοο υπομονη ακόμη 

Ναι με βάζει 9η μερα… καλα κ τον Ιούλιο που ειχα αίμα κ με έβαλαν να κανω χοριακη ηταν 9η μερα κ ειχα 320 αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι με βάζει 9η μερα… καλα κ τον Ιούλιο που ειχα αίμα κ με έβαλαν να κανω χοριακη ηταν 9η μερα κ ειχα 320 αχαχαχα

Πολύ υψηλή οντωσ …καλά αποτελέσματα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , silvy22 είπε:

Πολύ υψηλή οντωσ …καλά αποτελέσματα!!! 

Για να δουμε αυτη τη φορα… εγω θα παρω ενα τεστ να τ κανω οταν νιωσω τσισα κ οτι βγει αχαχαχα ετσι κ αλλιως θα φανει σιγουρα την τεταρτη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...