Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 20 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Ναι κάναμε υπάρχει ουρεοπλασμα πήρε vibramicyn 20μερες και θα επαναλάβουμε επανεξετάση σε 3μηνρς να δούνε αν έφυγε 

      Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

Αυχενική διαφάνεια -Βοηθεια!


Help_me

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Help_me είπε:

Το αποτέλεσμα επειδή είναι μοριακός έλεγχος είναι στάνταρ το ξέρω. Σκέφτομαι απλά αν είναι στην πιθανότητα να χάσω το μωρό λόγω της επέμβασης και τελικά ήταν υγιές. Νομίζω θα πεθάνω με αυτά τα λάθη

Οι πιθανότητες αποβολής ειναι εξαιρετικά μικρές. Σε μια εγκυμοσυνη δεν υπαρχει τπτ με 0% πιθανοτητα να παει στραβα. Αν ο γιατρος ειναι εμπειρος και ακολουθησεις τις οδηγιες, θα πανε ολα καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Help_me είπε:

Το αποτέλεσμα επειδή είναι μοριακός έλεγχος είναι στάνταρ το ξέρω. Σκέφτομαι απλά αν είναι στην πιθανότητα να χάσω το μωρό λόγω της επέμβασης και τελικά ήταν υγιές. Νομίζω θα πεθάνω με αυτά τα λάθη

Ουτε που να το σκεφτεσαι αυτο...ολα καλα θα πανε !!!απλα για να μην εχεις προσθετο αγχος να ναι ενα γιατρος που εμπιστευεσαι...!πλεον οι επιπλοκες απο την αμνιο ή τη τη ληψη τροφοβλαστη ειναι σπανιοτατες...ναι?τουλαχιστον να το κανεις να ηρεμησεις...!εγω επειδη ειμαι 39 πριν ακομα κανω αυχενικη εχω αρχισει και σκεφτομαι για αμνιο ή τροφοβλαστη ανεξαρτητως αποτελεσματος...για να ειμαι ηρεμη...να εισαι θετικη και να πιστευεις στο μπεμπε σου!!και ολα καλα θα πανε...αυτο να σκεφτεσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

προςωπικα θα πήγαινα για τριτη γνώμη γιατι υπάρχουν τεράστιες διάφορες και για να σκεφτώ αν θελω τροφοβλαστη ή αμνιο.. το ποιο πιθανό ειναι η θεςη του μωρου να μην ηταν καλη..

εγω πιςτευω στην καλη αυχενικη το ρινικό οστό μπορεί να μη φαινότανε αλλά δε γινεται να μετριέται εκει που δεν υπαρχει..

Αν δε θες με τιποτα τριτη γνώμη Θα πήγαινα σε έναν απο τους δυο και θα του έλεγα ξαναμετρα εχεις τεράστιες αποκλίσεις με μετρήσεις απο μια δευτερη γνώμη.. 

ειμαι σίγουρη οτι ολα θα πανε καλα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεστε πόσο με βοηθάτε με αυτά που γράφετε. Μίλησα ήδη με τον πρώτο γιατρό που έβγαλε καλή αυχενική, μου λέει είναι απειροελάχιστες οι πιθανότητες να πάθει κάτι το έμβρυο από τις εξετάσεις αυτές. Επίσης ήταν καθησυχαστικός, σίγουρος για τις μετρήσεις του. Και τι να σας πω, εμπιστευομουν πάντα τη γνώμη μου, σε κολλητή φίλη της έβγαλε παιδάκι από εκεί που δεν υπήρχε καμία δυνατότητα. Θα ακολουθήσω το ένστικτο μου. Γιατί ξέρω ότι πια η αμφιβολία είναι μέσα μου δηλαδή και σε τρίτο να πάω μετά θα κάνω κάποια επεμβατική, οπότε καλύτερα νωρίς πάρα μετά. Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.....

πρίν από 31 λεπτά , Mommy39 είπε:

προςωπικα θα πήγαινα για τριτη γνώμη γιατι υπάρχουν τεράστιες διάφορες και για να σκεφτώ αν θελω τροφοβλαστη ή αμνιο.. το ποιο πιθανό ειναι η θεςη του μωρου να μην ηταν καλη..

εγω πιςτευω στην καλη αυχενικη το ρινικό οστό μπορεί να μη φαινότανε αλλά δε γινεται να μετριέται εκει που δεν υπαρχει..

Αν δε θες με τιποτα τριτη γνώμη Θα πήγαινα σε έναν απο τους δυο και θα του έλεγα ξαναμετρα εχεις τεράστιες αποκλίσεις με μετρήσεις απο μια δευτερη γνώμη.. 

ειμαι σίγουρη οτι ολα θα πανε καλα..

Στην καλή αυχενικη και φαινόταν και μετρήθηκε!! Και το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου στον υπέρηχο του που είναι ότι πιο σύγχρονο υπάρχει! Στην κακη αυχενικη δεν υπήρχε λέει καθόλου. Κορίτσια είναι αδιανόητο όλο αυτό, νομίζω ότι το ζει άλλος και το διαβάζω

Link to comment
Share on other sites

@Help_me επειδη ειχα παιδι με πλήρη απουσια ρινικου οστού μπορω να σου πω οτι οποία στάση και να έπαιρνε το εμβρυο εγω η άσχετη αμέσως το κατάλαβα .. δηλαδή η γιατρος δεν μπυ ειχε πει τιποτα κατάλαβαινα όμως οτι το παιδι δεν ειχε οστό ήτανε πολυ ξεκάθαρο και ειχε αλλάξει πολλές θέσεις.. στο τέλος την ρώτησα τξ παιδι εχει μύτη;;; Γιατι δεν τη βλέπω καθόλου... και μου επιβεβαίωσε πλήρη απουσια ρινικου οστού..

οι πιθανότητες ήτανε 1:4 και φυσικά με τροφοβλαστη επιβεβαιώθηκε.. βεβαια εγω τοτε ήμουνα σχεδόν 42,5.. μετα τη ληψη τροφοβλαστη παροτι εκανα δουλειές στο σπίτι σήκωνα σακούλες απο σουπερ μάρκετ δεν απεβαλα.. απο μια άποψη θα με βόλευε..προχώρησα σε διακοπη άρα ναι η ληψη τροφοβλαστη σε έμενα δεν δημιούργησε κανένα προβλημα ..
μην φοβάσε ολα καλα θα σου πανε γιατι  ολα ειναι καλα.. να μας ενημερώσεις για το καλο σου αποτελεσμα για να χαρούμε :)) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Mommy39 είπε:

@Help_me επειδη ειχα παιδι με πλήρη απουσια ρινικου οστού μπορω να σου πω οτι οποία στάση και να έπαιρνε το εμβρυο εγω η άσχετη αμέσως το κατάλαβα .. δηλαδή η γιατρος δεν μπυ ειχε πει τιποτα κατάλαβαινα όμως οτι το παιδι δεν ειχε οστό ήτανε πολυ ξεκάθαρο και ειχε αλλάξει πολλές θέσεις.. στο τέλος την ρώτησα τξ παιδι εχει μύτη;;; Γιατι δεν τη βλέπω καθόλου... και μου επιβεβαίωσε πλήρη απουσια ρινικου οστού..

οι πιθανότητες ήτανε 1:4 και φυσικά με τροφοβλαστη επιβεβαιώθηκε.. βεβαια εγω τοτε ήμουνα σχεδόν 42,5.. μετα τη ληψη τροφοβλαστη παροτι εκανα δουλειές στο σπίτι σήκωνα σακούλες απο σουπερ μάρκετ δεν απεβαλα.. απο μια άποψη θα με βόλευε..προχώρησα σε διακοπη άρα ναι η ληψη τροφοβλαστη σε έμενα δεν δημιούργησε κανένα προβλημα ..
μην φοβάσε ολα καλα θα σου πανε γιατι  ολα ειναι καλα.. να μας ενημερώσεις για το καλο σου αποτελεσμα για να χαρούμε :)) 

Ειλικρινά θα ήθελα να σας βάλω φωτογραφία, εμείς που είμαστε εντελώς άσχετοι από ιατρική βλέπουμε κανονικοτατη μύτη.

πρίν από 20 λεπτά , Mommy39 είπε:

@Help_me επειδη ειχα παιδι με πλήρη απουσια ρινικου οστού μπορω να σου πω οτι οποία στάση και να έπαιρνε το εμβρυο εγω η άσχετη αμέσως το κατάλαβα .. δηλαδή η γιατρος δεν μπυ ειχε πει τιποτα κατάλαβαινα όμως οτι το παιδι δεν ειχε οστό ήτανε πολυ ξεκάθαρο και ειχε αλλάξει πολλές θέσεις.. στο τέλος την ρώτησα τξ παιδι εχει μύτη;;; Γιατι δεν τη βλέπω καθόλου... και μου επιβεβαίωσε πλήρη απουσια ρινικου οστού..

οι πιθανότητες ήτανε 1:4 και φυσικά με τροφοβλαστη επιβεβαιώθηκε.. βεβαια εγω τοτε ήμουνα σχεδόν 42,5.. μετα τη ληψη τροφοβλαστη παροτι εκανα δουλειές στο σπίτι σήκωνα σακούλες απο σουπερ μάρκετ δεν απεβαλα.. απο μια άποψη θα με βόλευε..προχώρησα σε διακοπη άρα ναι η ληψη τροφοβλαστη σε έμενα δεν δημιούργησε κανένα προβλημα ..
μην φοβάσε ολα καλα θα σου πανε γιατι  ολα ειναι καλα.. να μας ενημερώσεις για το καλο σου αποτελεσμα για να χαρούμε :)) 

Και θυμάμαι να λέω στη δεύτερη, μα η μύτη φαίνεται, μου λέει όχι το οστό. Μα φαίνεται της λέω. Εγώ το βλέπω. Άλλο το απών εντελώς της λέω και άλλο δεν σας κάνει το μήκος του. Για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Mommy39 είπε:

προςωπικα θα πήγαινα για τριτη γνώμη γιατι υπάρχουν τεράστιες διάφορες και για να σκεφτώ αν θελω τροφοβλαστη ή αμνιο.. το ποιο πιθανό ειναι η θεςη του μωρου να μην ηταν καλη..

εγω πιςτευω στην καλη αυχενικη το ρινικό οστό μπορεί να μη φαινότανε αλλά δε γινεται να μετριέται εκει που δεν υπαρχει..

Αν δε θες με τιποτα τριτη γνώμη Θα πήγαινα σε έναν απο τους δυο και θα του έλεγα ξαναμετρα εχεις τεράστιες αποκλίσεις με μετρήσεις απο μια δευτερη γνώμη.. 

ειμαι σίγουρη οτι ολα θα πανε καλα..

Συμφωνώ απολυτως @Help_me

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mommy39 είπε:

@Help_me επειδη ειχα παιδι με πλήρη απουσια ρινικου οστού μπορω να σου πω οτι οποία στάση και να έπαιρνε το εμβρυο εγω η άσχετη αμέσως το κατάλαβα .. δηλαδή η γιατρος δεν μπυ ειχε πει τιποτα κατάλαβαινα όμως οτι το παιδι δεν ειχε οστό ήτανε πολυ ξεκάθαρο και ειχε αλλάξει πολλές θέσεις.. στο τέλος την ρώτησα τξ παιδι εχει μύτη;;; Γιατι δεν τη βλέπω καθόλου... και μου επιβεβαίωσε πλήρη απουσια ρινικου οστού..

οι πιθανότητες ήτανε 1:4 και φυσικά με τροφοβλαστη επιβεβαιώθηκε.. βεβαια εγω τοτε ήμουνα σχεδόν 42,5.. μετα τη ληψη τροφοβλαστη παροτι εκανα δουλειές στο σπίτι σήκωνα σακούλες απο σουπερ μάρκετ δεν απεβαλα.. απο μια άποψη θα με βόλευε..προχώρησα σε διακοπη άρα ναι η ληψη τροφοβλαστη σε έμενα δεν δημιούργησε κανένα προβλημα ..
μην φοβάσε ολα καλα θα σου πανε γιατι  ολα ειναι καλα.. να μας ενημερώσεις για το καλο σου αποτελεσμα για να χαρούμε :)) 

Μου πρότειναν πολλοί τον κ. Παφιλη σαν πολύ ειδικό. Έχετε ακούσει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Help_me είπε:

Μου πρότειναν πολλοί τον κ. Παφιλη σαν πολύ ειδικό. Έχετε ακούσει;

Εκεί έκανα την β επιπέδου και το ντομπλερ!!εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένη!!φαίνεται άνθρωπος με πολύ εμπειρία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Εκεί έκανα την β επιπέδου και το ντομπλερ!!εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένη!!φαίνεται άνθρωπος με πολύ εμπειρία 

Εκεί που παίρνω την απόφαση να κάνω τροφοβλάστη, εκεί φοβάμαι και σκέφτομαι να πάρω τρίτη γνώμη. Και γενικά νομίζω ότι θα τρελαθώ...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.ολα καλά θα πάνε! Καταλαβαίνω τον φόβο σου απλά προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη..Δεν ξέρω τι να σου πω .η απόφαση είναι στο χέρι σου..Άμα ήμουν στη θέση σου θα έπαιρνα πρώτα τη γνώμη κάποιου τρίτου ειδικού..ίσα ίσα για να ξεαγχωθω και να πάρω απαντήσεις για τις δύο πρώτες αυχενικες..πως γίνεται να έχουν τόσο πολύ απόκλιση μεταξύ τους..σίγουρα θα έριχνε λίγο φως ..από κει και πέρα ίσως να προχωραγα και σε επεμβατικο για 100%

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Help_me είπε:

Εκεί που παίρνω την απόφαση να κάνω τροφοβλάστη, εκεί φοβάμαι και σκέφτομαι να πάρω τρίτη γνώμη. Και γενικά νομίζω ότι θα τρελαθώ...

Κορίτσι μου, ότι και να πει η τρίτη γνώμη, η λήψη τροφοβλαστης θα σου δώσει στο τέλος έγκυρο αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Help_me είπε:

Εκεί που παίρνω την απόφαση να κάνω τροφοβλάστη, εκεί φοβάμαι και σκέφτομαι να πάρω τρίτη γνώμη. Και γενικά νομίζω ότι θα τρελαθώ...

Οχι δε θα σε τρελάνουν. Κάποιος κάνει ένα μεγάλο λάθος δεν γίνεται να συνυπάρχουν τέτοιες τεράστιες αποκλίσεις. Αφου φοβάσαι Και δεν ειςαι έτοιμη για επεμβατική μέθοδο πάρε γνώμη τρίτου . ας υποθέσουμε οτι σου λέγανε και οι δυο ολα τέλεια!!! Θα σκεφτοσουνα την επεμβατική μέθοδο;; Αν οχι τοτε νομιζω οτι πρεπει να πάρεις γνώμη τρίτου. 
αν ναι τοτε πήγαινε κατευθείαν για τροφοβλαστη ή αμνιο. 
 

Αν Πας για τριτη γνώμη και τα δει ολα καλα θεώρησε τη μη καλη αυχενικη ως μη γεννομενη. 
μετα σκεψου αν θες να ειςαι 100% σίγουρη αλλά ήδη δε θα έχεις άγχος. 

εγω αμνιοπαρακεντηση ειχα κανει αΤο κέντρο του γενετιστή καθηγητη παγκαλου ( ολα πηγαν καλα) και τροφοβλαστη ( παρόλο που την αυχενικη την εκανε η κυρία Σούκα δε σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή να την κανω σε αυτη) και μετα λογω διαθεσιμότητας ραντεβού πήγα στο ιατρείο του κυρίου κιτμιριδη Στέλιου. Ολα πηγαν καλα σου ανέφερα σήκωνα σακούλες βαριές, έπλυνα κουρτίνες τις κρέμασα και κανένα προβλημα απόλυτως. 
τον κύριο Παφίλη δεν τον γνωρίζω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου αρχικα θελω να σου ευχηθω καλη δυναμη,κ ο,τι καλυτερο για το μωρακι που περιμενεις

εχω ακουσει οτι ο παφιλης ειναι κορυφη.αν παρεις τριτη γνωμη να ειναι εκει

κ να βρεις πιστοποιημενο γιατρο για την τροφοβλαστη αν την κανεις.με ειδικο γιατρο,δ εχεις να φοβασαι

μου φαινεται πολυ περιεργη η αυχενικη με τελειως ελλειψη ρινικου οστου.απο εκεινη εχεις φωτο;dvd?εννοω επειδη μεχρι κ ο γυναικολος σου το ειδε

κ η προταση που εγινε να ρωτησεις εκεινη τη γιατρο ειναι καλη.δ γινεται ο αλλος γιατρος να το μετρησε κ εκεινη να μην το βλεπει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...