Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Αυχενική διαφάνεια -Βοηθεια!


Help_me

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

κοπελα μου αρχικα θελω να σου ευχηθω καλη δυναμη,κ ο,τι καλυτερο για το μωρακι που περιμενεις

εχω ακουσει οτι ο παφιλης ειναι κορυφη.αν παρεις τριτη γνωμη να ειναι εκει

κ να βρεις πιστοποιημενο γιατρο για την τροφοβλαστη αν την κανεις.με ειδικο γιατρο,δ εχεις να φοβασαι

μου φαινεται πολυ περιεργη η αυχενικη με τελειως ελλειψη ρινικου οστου.απο εκεινη εχεις φωτο;dvd?εννοω επειδη μεχρι κ ο γυναικολος σου το ειδε

κ η προταση που εγινε να ρωτησεις εκεινη τη γιατρο ειναι καλη.δ γινεται ο αλλος γιατρος να το μετρησε κ εκεινη να μην το βλεπει

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τα μηνύματα. Όχι δεν μου έδωσε ραντεβού ο δεύτερος με την κακή αυχενικη. Αντιθέτως μου έδωσε αυτός με την καλή.

πρίν από 59 λεπτά , Mommy39 είπε:

Οχι δε θα σε τρελάνουν. Κάποιος κάνει ένα μεγάλο λάθος δεν γίνεται να συνυπάρχουν τέτοιες τεράστιες αποκλίσεις. Αφου φοβάσαι Και δεν ειςαι έτοιμη για επεμβατική μέθοδο πάρε γνώμη τρίτου . ας υποθέσουμε οτι σου λέγανε και οι δυο ολα τέλεια!!! Θα σκεφτοσουνα την επεμβατική μέθοδο;; Αν οχι τοτε νομιζω οτι πρεπει να πάρεις γνώμη τρίτου. 
αν ναι τοτε πήγαινε κατευθείαν για τροφοβλαστη ή αμνιο. 
 

Αν Πας για τριτη γνώμη και τα δει ολα καλα θεώρησε τη μη καλη αυχενικη ως μη γεννομενη. 
μετα σκεψου αν θες να ειςαι 100% σίγουρη αλλά ήδη δε θα έχεις άγχος. 

εγω αμνιοπαρακεντηση ειχα κανει αΤο κέντρο του γενετιστή καθηγητη παγκαλου ( ολα πηγαν καλα) και τροφοβλαστη ( παρόλο που την αυχενικη την εκανε η κυρία Σούκα δε σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή να την κανω σε αυτη) και μετα λογω διαθεσιμότητας ραντεβού πήγα στο ιατρείο του κυρίου κιτμιριδη Στέλιου. Ολα πηγαν καλα σου ανέφερα σήκωνα σακούλες βαριές, έπλυνα κουρτίνες τις κρέμασα και κανένα προβλημα απόλυτως. 
τον κύριο Παφίλη δεν τον γνωρίζω.

Γιατί δεν κανατε στην κ. Σουκα αν επιτρέπεται; Και τι ποσοστά περίπου σας είχαν δώσει ώστε να πάτε σε επεμβατικές;

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.ολα καλά θα πάνε! Καταλαβαίνω τον φόβο σου απλά προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη..Δεν ξέρω τι να σου πω .η απόφαση είναι στο χέρι σου..Άμα ήμουν στη θέση σου θα έπαιρνα πρώτα τη γνώμη κάποιου τρίτου ειδικού..ίσα ίσα για να ξεαγχωθω και να πάρω απαντήσεις για τις δύο πρώτες αυχενικες..πως γίνεται να έχουν τόσο πολύ απόκλιση μεταξύ τους..σίγουρα θα έριχνε λίγο φως ..από κει και πέρα ίσως να προχωραγα και σε επεμβατικο για 100%

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι παρατείνω κι άλλο τα τρελά άγχη μου. Σίγουρα φοβάμαι πολύ το επεμβατικό. Αλήθεια θα σας πω περισσότερο φοβάμαι την αποβολή παρά τα αποτελέσματα και την διαδικασία

πρίν από 15 λεπτά , vikib είπε:

κοπελα μου αρχικα θελω να σου ευχηθω καλη δυναμη,κ ο,τι καλυτερο για το μωρακι που περιμενεις

εχω ακουσει οτι ο παφιλης ειναι κορυφη.αν παρεις τριτη γνωμη να ειναι εκει

κ να βρεις πιστοποιημενο γιατρο για την τροφοβλαστη αν την κανεις.με ειδικο γιατρο,δ εχεις να φοβασαι

μου φαινεται πολυ περιεργη η αυχενικη με τελειως ελλειψη ρινικου οστου.απο εκεινη εχεις φωτο;dvd?εννοω επειδη μεχρι κ ο γυναικολος σου το ειδε

κ η προταση που εγινε να ρωτησεις εκεινη τη γιατρο ειναι καλη.δ γινεται ο αλλος γιατρος να το μετρησε κ εκεινη να μην το βλεπει

Κι εμένα. Αν μπορούσα εδώ θα σας έβαζα φωτογραφίες. Απών ρινικό οστό η μία, ορατό η άλλη. Επίσης ο γυναικολόγος μου λίγες ημέρες πριν που είχα πάει για υπέρηχο μου είχε μετρήσει την αυχενικη και μου είπε είναι γύρω στο 2. (Έχει γνώσεις αρκετές στο θέμα) τόσο ήταν στην πρώτη. Και βγάζει το δεύτερο 3,5? Μου λέει ο γυναικολόγος μου ότι το 3.5 φαίνεται, δηλαδή είναι τεράστια η διαφορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν εκανα τροφοβλαστη εκείνη την ημερα στην κ. Σούκα γιατι ο σύζυγος με περίμενε στο αυτοκινητο με παιδια μου και επρεπε να φύγουμε. Η αλήθεια ειβαι οτι δεν μου το πρότεινε κιόλας η κυρία Σούκα και εγω έχοντας στο μυαλό μου οτι  Ήθελα να ενημερώσω τον σύζυγο μου για τα αποτελέσματα της εξετασησ (1:4 για νταουν) ήθελα να φύγω.. Επειδη Σούκα και πιλαλησ μετακόμιζαν το ιατρείο τους εκεινες  Τις ημέρες δεν είχαν άλλο ραντεβού για τροφοβλαστη.  ο ιατρος μου μου πρότεινε τον κυριο κιτμιριδη Στέλιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Help_me είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τα μηνύματα. Όχι δεν μου έδωσε ραντεβού ο δεύτερος με την κακή αυχενικη. Αντιθέτως μου έδωσε αυτός με την καλή.

Γιατί δεν κανατε στην κ. Σουκα αν επιτρέπεται; Και τι ποσοστά περίπου σας είχαν δώσει ώστε να πάτε σε επεμβατικές;

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι παρατείνω κι άλλο τα τρελά άγχη μου. Σίγουρα φοβάμαι πολύ το επεμβατικό. Αλήθεια θα σας πω περισσότερο φοβάμαι την αποβολή παρά τα αποτελέσματα και την διαδικασία

Κι εμένα. Αν μπορούσα εδώ θα σας έβαζα φωτογραφίες. Απών ρινικό οστό η μία, ορατό η άλλη. Επίσης ο γυναικολόγος μου λίγες ημέρες πριν που είχα πάει για υπέρηχο μου είχε μετρήσει την αυχενικη και μου είπε είναι γύρω στο 2. (Έχει γνώσεις αρκετές στο θέμα) τόσο ήταν στην πρώτη. Και βγάζει το δεύτερο 3,5? Μου λέει ο γυναικολόγος μου ότι το 3.5 φαίνεται, δηλαδή είναι τεράστια η διαφορά

Είναι αρκετές οι διαφορές και με μεγάλη απόκλιση. Θυμάμαι στις δικές μου φωτογραφίες είχε στιγμιότυπα και φαινόταν οι γραμμές πχ της αυχενικής είχε τη γραμμή μέτρησης από την αρχή μέχρι το τέλος και δίπλα το αποτέλεσμα, στο ρινικό οστό το είχε με διπλή γραμμή κιόλας και για τη βαλβίδα είχε μετρήσεις ντοπλερ που δείχνουν πχ αναστροφή η δυσλειτουργία και αντίστοιχα σωστή λειτουργία ειδικά αυτό δεν μπορείς να πεις α δεν μέτρησα σωστά. Τα έχεις αυτά; Επίσης το αίμα είναι το ίδιο πάνω κάτω; Σου το έδωσαν; επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μας και επίσης δύο γιατροί συγκλίνουν στις μετρήσεις πιστεύω όλα είναι μια χαρά και απλά είτε δεν έκανε καλά τη δουλειά του ο τρίτος γιατρός είτε θέλει να σε πάει επεμβατικά. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος χωρίς άγχος ξανά! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Mommy39 είπε:

Δεν εκανα τροφοβλαστη εκείνη την ημερα στην κ. Σούκα γιατι ο σύζυγος με περίμενε στο αυτοκινητο με παιδια μου και επρεπε να φύγουμε. Η αλήθεια ειβαι οτι δεν μου το πρότεινε κιόλας η κυρία Σούκα και εγω έχοντας στο μυαλό μου οτι  Ήθελα να ενημερώσω τον σύζυγο μου για τα αποτελέσματα της εξετασησ (1:4 για νταουν) ήθελα να φύγω.. Επειδη Σούκα και πιλαλησ μετακόμιζαν το ιατρείο τους εκεινες  Τις ημέρες δεν είχαν άλλο ραντεβού για τροφοβλαστη.  ο ιατρος μου μου πρότεινε τον κυριο κιτμιριδη Στέλιο. 

Και μια τελευταία ερώτηση. Μύτη ο γυναικολόγος σου δεν είχε δει ποτέ πριν;

πρίν από 12 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Είναι αρκετές οι διαφορές και με μεγάλη απόκλιση. Θυμάμαι στις δικές μου φωτογραφίες είχε στιγμιότυπα και φαινόταν οι γραμμές πχ της αυχενικής είχε τη γραμμή μέτρησης από την αρχή μέχρι το τέλος και δίπλα το αποτέλεσμα, στο ρινικό οστό το είχε με διπλή γραμμή κιόλας και για τη βαλβίδα είχε μετρήσεις ντοπλερ που δείχνουν πχ αναστροφή η δυσλειτουργία και αντίστοιχα σωστή λειτουργία ειδικά αυτό δεν μπορείς να πεις α δεν μέτρησα σωστά. Τα έχεις αυτά; Επίσης το αίμα είναι το ίδιο πάνω κάτω; Σου το έδωσαν; επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μας και επίσης δύο γιατροί συγκλίνουν στις μετρήσεις πιστεύω όλα είναι μια χαρά και απλά είτε δεν έκανε καλά τη δουλειά του ο τρίτος γιατρός είτε θέλει να σε πάει επεμβατικά. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος χωρίς άγχος ξανά! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Εγώ με το δικό μου μάτι βλέπω κανονικά ρινικό οστό. Όπως και αυχενική με νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Ο Γυναικολογος μου διαπιστώνει καρδιακή λειτουργία και απλα μετράει το συνολικό μηκος εμβρυου. Καμια αλλη μετρηση δεν κανει γιατι δεν εχει αυτη την ειδικότητα, τουλάχιστον ο δικοσ  μου  Αυτο μου εχει πει. 
το εμβρυο δεν ειχε ρινικό οστό .. στο προφίλ του ειδικά φαινότανε πεντακάθαρα στο σχήμα του οτι το κοκαλάκι έλειπε .. μύτη σαν όργανο ειχε κόκκαλο δεν ειχε .. αν ψάξεις στο ιντερνετ απουσια ρινικου οστού υπέρηχος θα βρεις φωτό και θα το καταλάβεις. Αλλα δεν γινεται ο άλλος ιατρος να μετράει κατι που δεν υπαρχει..το οτι ο ιατρος που στα έβγαλε ολα άσχημα και δεν εχει μαλιςτα ραντεβού ή δε σου δίνει διευκρινίσεις και αυτο ειναι ενα δείγμα του συνολικού πακέτου επιστημοσυνης του- αντιμετώπιση ασθενούς - οικονομικης αναλγησίας του και αναισθησίας του. 
 

πριν λιγο καιρο εκανα μια εξεταση στο παιδι μου και την ιδια εξεταση δυο ιατροί την ερμηνεύανε διαφορετικά. Ζήτησα απο την πρώτη επανέλεγχο της γνωμάτευσης . Μου έστειλε email με print screen απο το ειδικό ιατρικό προγραμμα που εχει και δεν άλλαξε τη διάγνωση της. Μαλιςτα μου ζήτησε τα στοιχεία του άλλου ιατρού για να πάρει να μιληςει μαζί του ως ειδικοί . Την συγκεκριμένη την ενδιέφερε να βρει που εχει κανει λαθος για να ειναι προσεκτική στο μέλλον. Ο άλλος ιατρος καθηγητής σε κορυφαίο πανεπιστήμιο των ΗΠΑ που θεωρείται κορυφαίος στην ειδικότητα του δεν εχει επικοινωνήσει ακόμη μαζι της. Εγώ όμως θα τον επισκεφτώ και θα ζητηςω τις εξηγήσεις του , προφανως εχει κανει λαθος γιατι συμβουλεύτηκε ενα βιβλίο ( μπροστά μου) ενώ η αλλη αυτοματοποιημένο ιατρικό προγραμμα μου έδωσε ολα τα τηλέφωνα της προκειμένου να μιληςει στον καθηγητη. Ακόμη περιμενει...μετα πήγα και σε αλλους δυο που μείνανε έκπληκτοι με τη γνωμάτευση του. 

Πιςτευω οτι ολα καλα ειναι απλα πρεπει να μας πεις το ονομα του με κάποιον σικ τροπο ωςτε να τον αποφεύγουμε .. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/2/2022 at 2:05 ΠΜ, Help_me είπε:

Καλησπέρα, θα ήθελα αν κάποια έχει κάτι αντίστοιχο να με βοηθήσει. Εξωσωματική και μέχρι στιγμής όλα καλά. Για την αυχενική ο εξωσωματικος μου προτείνει μια εμβρυολογο, ο γυναικολόγος όμως έναν άλλον που είχα και στο πρώτο μου παιδί, κορυφή με περγαμηνές. Πάω την κάνω, τα βρίσκει όλα ιδανικά (είναι πολύ σημαντικό αυτό που λέω), ορατό ρινικό οστό, αυχενική 2,08 και τριγλωχινα φυσιοογικοτατο. Φυσικά και ανατομικά τέλειο. Λόγω ηλικίας αν δεν θέλω τροφοβλάστη ή αμνιο να πάω σε dna test. Είπα όμως να πάω και στην εμβρυολογο που με σύστησε ο εξωσωματικος. Λες και έβλεπα άλλη αυχενική. Απουσία ρινικού οστού, τριγλωχινα ανώμαλη, αυχενική 3.5. Την επόμενη μέρα λέμε τώρα. Όχι μία εβδομάδα μετά. Κοντεύω να τρελαθώ. Έχει συμβεί ποτέ σε άλλον άνθρωπο κάτι αντίστοιχο;

Γεια σου κοπελα μου, 

Καλα ας μην σχολιασω τις διαφορες στην αυχενικη. Απο οτι διαβασα στα γρηγορα θα κανεις τροφοβλαστη οποτε μια η αλλη ζητα και απο τον ειδικο να κανει παλι την αυχενικη για να εχεις μια εικονα. Πιστευω θα ειναι ολα καλα! Ανεφερες καπου τον Παφιλη, ειχα παει καποια στιγμη για ενα θεμα σχετικό και μου φανηκε πολυ καλος. 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Summer love είπε:

Γεια σου κοπελα μου, 

Καλα ας μην σχολιασω τις διαφορες στην αυχενικη. Απο οτι διαβασα στα γρηγορα θα κανεις τροφοβλαστη οποτε μια η αλλη ζητα και απο τον ειδικο να κανει παλι την αυχενικη για να εχεις μια εικονα. Πιστευω θα ειναι ολα καλα! Ανεφερες καπου τον Παφιλη, ειχα παει καποια στιγμη για ενα θεμα σχετικό και μου φανηκε πολυ καλος. 

Αύριο ή μεθαύριο θα κάνω τροφοβλάστη. Δεν νομίζω ότι έχει κανένα μα κανένα νόημα να πάρω κι άλλη γνώμη. Άλλωστε και πάλι θα με φάει το άγχος μου. Θα εμπιστευτω τον γιατρό να μου την κάνει με την καλή αυχενική. Μου μίλησε όμορφα, μου είπε συγκεκριμένα πράγματα, μου είπε το dvd να το δώσω σε όποιον γιατρό θέλω να τα δει όλα αυτά. Στο πρώτο μου παιδί ήταν υπέροχος, όπως και τώρα. Καθηγητής στο πανεπιστήμιο και μου είπε ότι δεν χωράνε υποκειμενικά σε τέτοια πράγματα και από τη στιγμή που πήρα δεύτερη άποψη, είμαι υποχρεωμένη να πάρω την χειρότερη διάγνωση. Δε με πίεσε ποτέ να πάω σε αυτόν, μου είπε να είμαι καλά εγώ και η οικογένεια μου. Επίσης το κέντρο που διευθύνει δεν έχει απλά αυχενικες κλπ έχει μέσα την καλύτερη παιδοκαρδιολογο που σκέφτομαι αν υπήρχε όντως τόσο θέμα στην καρδιά θα με έστελνε για επιπλέον λεφτά. Ακολουθώ το ένστικτό μου, δεν έχω κοιμηθεί καθόλου 2 μέρες αλλά από παντού γύρω μου παίρνω μόνο θετικά μηνύματα για αυτόν. Ούτε ένα κακό, ούτε μισό. Προσπαθούσα να σκεφτώ και πόση ώρα ακριβώς μου έκαναν αυχενικη. Δε με ξεπεταξε καθόλου. 40 λεπτά. Και κάτι τελευταίο. Στην καλή αυχενικη το μωρό κοιμόταν. Την περισσότερη ώρα ήταν ακίνητο και μπορούσε να κάνει τέλειες μετρήσεις. Στην κακη αυχενικη είχε νευριάσει ο άλλος γιατί λέει δε στεκόταν πουθενά. Και τέλος το μηχάνημα της καλής είναι τελευταίας τεχνολογίας ενώ το άλλο όχι. Είμαι σε θέση να το γνωρίζω. Μπορεί να θέλω να το δω έτσι αλλά ναι μόνο έτσι θα κάνω καλό στην ψυχολογία μου. Θα σας ενημερώσω μόνο και μόνο για τη θετική ενέργεια που έχω πάρει εδώ μέσα. ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Help_me είπε:

Αύριο ή μεθαύριο θα κάνω τροφοβλάστη. Δεν νομίζω ότι έχει κανένα μα κανένα νόημα να πάρω κι άλλη γνώμη. Άλλωστε και πάλι θα με φάει το άγχος μου. Θα εμπιστευτω τον γιατρό να μου την κάνει με την καλή αυχενική. Μου μίλησε όμορφα, μου είπε συγκεκριμένα πράγματα, μου είπε το dvd να το δώσω σε όποιον γιατρό θέλω να τα δει όλα αυτά. Στο πρώτο μου παιδί ήταν υπέροχος, όπως και τώρα. Καθηγητής στο πανεπιστήμιο και μου είπε ότι δεν χωράνε υποκειμενικά σε τέτοια πράγματα και από τη στιγμή που πήρα δεύτερη άποψη, είμαι υποχρεωμένη να πάρω την χειρότερη διάγνωση. Δε με πίεσε ποτέ να πάω σε αυτόν, μου είπε να είμαι καλά εγώ και η οικογένεια μου. Επίσης το κέντρο που διευθύνει δεν έχει απλά αυχενικες κλπ έχει μέσα την καλύτερη παιδοκαρδιολογο που σκέφτομαι αν υπήρχε όντως τόσο θέμα στην καρδιά θα με έστελνε για επιπλέον λεφτά. Ακολουθώ το ένστικτό μου, δεν έχω κοιμηθεί καθόλου 2 μέρες αλλά από παντού γύρω μου παίρνω μόνο θετικά μηνύματα για αυτόν. Ούτε ένα κακό, ούτε μισό. Προσπαθούσα να σκεφτώ και πόση ώρα ακριβώς μου έκαναν αυχενικη. Δε με ξεπεταξε καθόλου. 40 λεπτά. Και κάτι τελευταίο. Στην καλή αυχενικη το μωρό κοιμόταν. Την περισσότερη ώρα ήταν ακίνητο και μπορούσε να κάνει τέλειες μετρήσεις. Στην κακη αυχενικη είχε νευριάσει ο άλλος γιατί λέει δε στεκόταν πουθενά. Και τέλος το μηχάνημα της καλής είναι τελευταίας τεχνολογίας ενώ το άλλο όχι. Είμαι σε θέση να το γνωρίζω. Μπορεί να θέλω να το δω έτσι αλλά ναι μόνο έτσι θα κάνω καλό στην ψυχολογία μου. Θα σας ενημερώσω μόνο και μόνο για τη θετική ενέργεια που έχω πάρει εδώ μέσα. ❤️

Να κανεις αυτο που σκεφτεσαι, μια χαρα λογικο ακουγεται! Καθε επιτυχία σου ευχομαι!! 

  • Ευχαριστώ 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Να κανεις αυτο που σκεφτεσαι, μια χαρα λογικο ακουγεται! Καθε επιτυχία σου ευχομαι!! 

Καλή επιτυχία μανούλα. Οι προσευχές μας μαζι σου. Όλα καλά θα πάνε! Θα περιμένουμε νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Help_me τι κάνεις κορίτσι;;πως είσαι;;την έκανες την τροφοβλαστη;;

Καλησπέρα! Σήμερα το πρωί την έκανα τελικά.... Λογικά Παρασκευή βράδυ θα ξέρω. Τρομερό άγχος. Όποια το έχει περάσει το γνωρίζει! Εύχομαι να είναι καλά....❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Help_me είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα το πρωί την έκανα τελικά.... Λογικά Παρασκευή βράδυ θα ξέρω. Τρομερό άγχος. Όποια το έχει περάσει το γνωρίζει! Εύχομαι να είναι καλά....❤️

Καλη επιτυχια...πονεσες?το ξαναειδατε το μωρακι στον υπερηχο?και τωρα πρεπει να εισαι ξαπλωμενη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...