Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Αυχενική διαφάνεια -Βοηθεια!


Help_me

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Help_me είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα το πρωί την έκανα τελικά.... Λογικά Παρασκευή βράδυ θα ξέρω. Τρομερό άγχος. Όποια το έχει περάσει το γνωρίζει! Εύχομαι να είναι καλά....❤️

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου. Κι εγώ έκανα περισυ τον Αύγουστο. Πονεσα λίγο γιατί πήραν 2 φορές δείγμα. Σε 2 μέρες είχα πάρει απάντηση για τα βασικά σύνδρομα και μετά από άλλες 2 μέρες πήρα και τα αλλα τα αποτελέσματα και έμαθα και το φυλο. Έκατσα ξάπλα 3 μέρες και 1 εβδομάδα έπαιρνα αντιβίωση. Εσύ πως είσαι; σου πήραν και αίμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ανθη 39 είπε:

Καλη επιτυχια...πονεσες?το ξαναειδατε το μωρακι στον υπερηχο?και τωρα πρεπει να εισαι ξαπλωμενη?

Καλά νιώθω. Ξαπλωμένη σίγουρα σήμερα για σιγουριά. Το μωράκι ήταν μια χαρά..! Σε ευχαριστώ!!

πρίν από 13 λεπτά , tetakom είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου. Κι εγώ έκανα περισυ τον Αύγουστο. Πονεσα λίγο γιατί πήραν 2 φορές δείγμα. Σε 2 μέρες είχα πάρει απάντηση για τα βασικά σύνδρομα και μετά από άλλες 2 μέρες πήρα και τα αλλα τα αποτελέσματα και έμαθα και το φυλο. Έκατσα ξάπλα 3 μέρες και 1 εβδομάδα έπαιρνα αντιβίωση. Εσύ πως είσαι; σου πήραν και αίμα; 

Αντιβίωση κι εγώ αλλά προσπαθώ ξάπλα...το άγχος των αποτελεσμάτων υπάρχει τώρα...μεγάλο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Help_me είπε:

Καλά νιώθω. Ξαπλωμένη σίγουρα σήμερα για σιγουριά. Το μωράκι ήταν μια χαρά..! Σε ευχαριστώ!!

Αντιβίωση κι εγώ αλλά προσπαθώ ξάπλα...το άγχος των αποτελεσμάτων υπάρχει τώρα...μεγάλο!!

Ξέρω πως είναι. Αυτές οι μέρες φαίνονται αιώνας. Και όταν χτυπάει το τηλέφωνο παρακαλάς να είναι ο γιατρός σου και να σου πει καλά νέα. Υπομονή λίγο ακόμα κάνε. Εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου τα καλυτεροτερα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι..και εγώ είχα κάνει το μη επεμβατικο..και εκείνες τις μέρες το άγχος είχε πιάσει κόκκινο..θυμάμαι όταν ήρθαν τα αποτελέσματα στο μέιλ μου έτρεμαν τα χέρια μου και δεν μπορούσα να ανοίξω το μήνυμα..όπωτε σε καταλαβαίνω..όλα καλά θα πάνε ..σκέψου και κάνε διάφορα πράγματα(δες μια ταινία,διάβασε βιβλίο)για να ξεχαστεις λίγο μέχρι την Παρασκευή

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου πραγματικά εύχομαι ότι καλύτερο Ανυπομονούμε να μας πεις τα αποτελέσματα τα οποία πιστεύουμε όλοι ότι θα είναι θετικά....:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sunshine88 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου πραγματικά εύχομαι ότι καλύτερο Ανυπομονούμε να μας πεις τα αποτελέσματα τα οποία πιστεύουμε όλοι ότι θα είναι θετικά....:)

Ότι και να συμβεί είναι πραγματικά συγκινητικό κάποιοι άνθρωποι να στέλνουν τόση θετική ενέργεια. Δεν φανταζομουν πόσο πολύ μπορεί να με βοηθήσατε ψυχολογικά....σας ευχαριστώ ειλικρινά

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Help_me είπε:

Να σας ενημερώσω ότι τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά. Δυστυχώς. Σας ευχαριστώ και πάλι μέσα από την καρδιά μου

Βρε κοριτσι μου πιστευα πως ολα θα ηταν καλα και θα εμενε μονο το αγχος και η ταλαιπωρια. Λυπαμαι πολυ! Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να εισαι δυνατη κ γρηγορα αισιοδοξη και χαμογελαστη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Help_me είπε:

Να σας ενημερώσω ότι τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά. Δυστυχώς. Σας ευχαριστώ και πάλι μέσα από την καρδιά μου

Αχ βρε μανούλα. Λυπάμαι πολυ. Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι το πρόλαβες νωρίς. Ξέρω πολύ καλά ότι δεν είναι εύκολο, αλλά καλύτερα τώρα πάρα πιο μετά. Εγώ έχασα ένα υγιέστατο μωρό όταν ήμουν 6,5 μηνων. Έχω βιώσει και παλινδρομη. Οπότε ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις. Σου εύχομαι καλή δύναμη και προσπάθησε να πας παρακάτω και να ξαναπροσπαθησεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Help_me πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ!!πίστευα ότι όλα θα είναι καλά!! Να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον το βρήκες νωρίς και δεν το άφησες έτσι...καλό κουράγιο και όλα ξεπερνιουνται με το καιρό!!έχεις και το άλλο παιδάκι που θα σου δίνει δύναμη να το ξεπεράσεις πιο γρήγορα. Δεν θα μπω τώρα σε λεπτομέρειες να ρωτήσω για την καλή αυχενική της εμβρυολογου και ποια ήταν η εξήγηση της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να πω και εγώ τι έχει γίνει να μου πείτε την γνώμη σας γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη..

Εκανα την αυχενική 12κ2 βγήκε αυξημένη 2.7...επαθα ενα σοκ... Με τα ποσοστά της γιατρού πριν την papp-a ήταν 1/5.500 και όταν βγήκε η papp-a πήγε 1/20000 πριν βγούν το αίμα με είχε πει οτι αν θέλω μπορώ να κάνω η τροφό η νιπτ όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με είπε οτι τα νούμερα είναι καλά αλλά αν θέλω για σιγουριά επειδή είναι αυξημένη η αυχενική να κάνω την νιπτ την Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω τροφό η αμνιο με είπε δεν λέει κάτι τέτοιο αλλά προτείνει να κάνω νιπτ αλλά δεν με είπε αν πιστεύει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωράκι μου και δεν είμαι καλά τόσες μέρες γιατί δεν ξέρω τι γίνεται θα κάνω την νιπτ αυτές της μέρες.. Δεν ξέρω όλο αυτό σκέφτομαι θέλω να μου πείτε την γνώμη σας...πραγματικά νιώθω κάθε μέρα οτι είμαι και ποιό χαλιά 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να πω και εγώ τι έχει γίνει να μου πείτε την γνώμη σας γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη..

Εκανα την αυχενική 12κ2 βγήκε αυξημένη 2.7...επαθα ενα σοκ... Με τα ποσοστά της γιατρού πριν την papp-a ήταν 1/5.500 και όταν βγήκε η papp-a πήγε 1/20000 πριν βγούν το αίμα με είχε πει οτι αν θέλω μπορώ να κάνω η τροφό η νιπτ όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με είπε οτι τα νούμερα είναι καλά αλλά αν θέλω για σιγουριά επειδή είναι αυξημένη η αυχενική να κάνω την νιπτ την Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω τροφό η αμνιο με είπε δεν λέει κάτι τέτοιο αλλά προτείνει να κάνω νιπτ αλλά δεν με είπε αν πιστεύει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωράκι μου και δεν είμαι καλά τόσες μέρες γιατί δεν ξέρω τι γίνεται θα κάνω την νιπτ αυτές της μέρες.. Δεν ξέρω όλο αυτό σκέφτομαι θέλω να μου πείτε την γνώμη σας...πραγματικά νιώθω κάθε μέρα οτι είμαι και ποιό χαλιά 

Καλησπέρα γλυκιά μου. Το όριο της αυχενικής είναι 3. Εφόσον και η Papp A βγήκε καλη, θεωεω πως όλα είναι καλά. Για να σου φύγει το άγχος, δεν είναι κακό να κάνεις και nipt ή τροφοβλαστη. Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , tetakom είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου. Το όριο της αυχενικής είναι 3. Εφόσον και η Papp A βγήκε καλη, θεωεω πως όλα είναι καλά. Για να σου φύγει το άγχος, δεν είναι κακό να κάνεις και nipt ή τροφοβλαστη. Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα! 

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Αυτή με είπε οτι είναι αυξημένη τα νούμερα είναι με το μέρος μας αλλά είναι αυξημένη μακάρι μακάρι να είναι όλα καλά θα κάνω την νιπτ εννοείται να δω τι γίνεται σε ευχαριστώ πολύ που με Απάντησες αλήθεια να είσαι καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να πω και εγώ τι έχει γίνει να μου πείτε την γνώμη σας γιατί έχω πέση σε κατάθλιψη..

Εκανα την αυχενική 12κ2 βγήκε αυξημένη 2.7...επαθα ενα σοκ... Με τα ποσοστά της γιατρού πριν την papp-a ήταν 1/5.500 και όταν βγήκε η papp-a πήγε 1/20000 πριν βγούν το αίμα με είχε πει οτι αν θέλω μπορώ να κάνω η τροφό η νιπτ όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με είπε οτι τα νούμερα είναι καλά αλλά αν θέλω για σιγουριά επειδή είναι αυξημένη η αυχενική να κάνω την νιπτ την Ρώτησα αν χρειάζεται να κάνω τροφό η αμνιο με είπε δεν λέει κάτι τέτοιο αλλά προτείνει να κάνω νιπτ αλλά δεν με είπε αν πιστεύει οτι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωράκι μου και δεν είμαι καλά τόσες μέρες γιατί δεν ξέρω τι γίνεται θα κάνω την νιπτ αυτές της μέρες.. Δεν ξέρω όλο αυτό σκέφτομαι θέλω να μου πείτε την γνώμη σας...πραγματικά νιώθω κάθε μέρα οτι είμαι και ποιό χαλιά 

Καλησπέρα,δεν είναι τόσο αυξημένη η αυχενική διαφάνεια,κ τα ποσοστά είναι μια χαρά. Τα υπόλοιπα ευρήματα πως ήταν;το ρινικό οστό;η καρδούλα του;μετράει κ η υπόλοιπη κλινική εικόνα του εμβρύου. Εγώ και στα δυο μου παιδάκια έκανα νιπτ για ψυχολογικούς λόγους.μπορεις φυσικά να κάνεις,αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι κ τόσο άμεσα,κάνουν κάποιες μέρες. Αν σε έχει αγχώνει τόσο πολύ κ δεν σε κάλυψε ο εμβρυολογος που είδες,πάρε και μια δεύτερη γνώμη ,όσο περιμένεις τα αποτελέσματα από την νιπτ. Με το καλό σου εύχομαι.:x

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,δεν είναι τόσο αυξημένη η αυχενική διαφάνεια,κ τα ποσοστά είναι μια χαρά. Τα υπόλοιπα ευρήματα πως ήταν;το ρινικό οστό;η καρδούλα του;μετράει κ η υπόλοιπη κλινική εικόνα του εμβρύου. Εγώ και στα δυο μου παιδάκια έκανα νιπτ για ψυχολογικούς λόγους.μπορεις φυσικά να κάνεις,αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι κ τόσο άμεσα,κάνουν κάποιες μέρες. Αν σε έχει αγχώνει τόσο πολύ κ δεν σε κάλυψε ο εμβρυολογος που είδες,πάρε και μια δεύτερη γνώμη ,όσο περιμένεις τα αποτελέσματα από την νιπτ. Με το καλό σου εύχομαι.:x

Καλημέρα κορίτσι μου στα αλλά ρινικό οστό καρδιά και όλα τα αλλά γραφή φυσιολογικά και οτι τα φάνηκαν όλα θα κάνω για να είμαι και σίγουρη και να φύγει και το άγχος γιατί ειμαι χαλιά με έχει πάρει απο κάτω εδώ που μένω είναι μονο δυο και αυτή που πήγα λένε είναι η ποιο καλή για αυτο πήγα εκεί. Σε ευχαριστώ πολύ χαίρομαι που με απάντησες να χαίρεσαι τα παιδάκια σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...