Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Αγχος για αυτισμο


Recommended Posts

Καλησπέρα!Εχω γραψει αρκετες φορες για διαφορα αγχη μου αλλα πραγματικα δεν ειμαι καλα μαλλον χρειαζομαι ψυχιατρο και αγωγη.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο αυτισμος.Επειδη στο οικογενειακο μας περιβαλλον εχουμε παιδακι στο φασμα εχω επηρεαστει κ εχω παθει ψυχωση.Εχω ενα μωρακι 2,5 το οποιο χαμογελασε πριν λιγο καιρο χαρηκα ολα καλα καο σημερα ολη μερα ουτε ενα χαμογελο.Το ξερω ισως ειμαι υπερβολικη κ θεοτρελη αλλα εχω παθει φοβια.Διαβαζω διαβαζω διαφορα κ γινομαι χαλια!Δεν εχω καταλαβει αυτο τελικα ειναι εξ γενετης;μπορει να φταιω καπου εγω μηπως τα κινητα δεν ξερω αλλα κουραστηκα να ζω με αυτη τη φοβια εχω αρρωστησει!!Ξερει καποια μαμα αν οντως φαινεται απο τωρα κατι κ αν το καταλαβεις εγκαιρως να θεραπευεται τελειως;Νομιζω οτι θα πεθανω απο το αγχος μου εγω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μανούλα, προσπάθησε να ηρεμήσεις. Το μπεμπακι σου είναι μόλις 2,5 μηνών, σωστά? Ξέρεις καλύτερα από εμένα ότι τα μωράκια καταλαβαίνουν τα άγχη και τις αγωνίες μας και επηρεάζονται και αυτά. Δεν δικαιούται να έχει και το μωράκι μια δύσκολη μέρα? Αν π.χ. το ενοχλούσαν κολικοι, κακακια κλπ? Αφού έχεις διαβάσει για τον αυτισμό θα ξερεις επίσης ότι δύσκολα διαγιγνωσκεται πριν την ηλικία των 1,5 - 2 ετών. Απολαυσε το μπουμπουκακι σου που ανθίζει και άσε τις σκέψεις περί αυτισμού. Όλες οι μαμάδες έχουμε τόσα αλλα ακομη για να ανησυχούμε. Πάρε το αγκαλιά τώρα που είναι μικρούλι γιατί θα περάσει πολύ γρήγορα ο καιρός και δεν θα είναι ποτέ ξανά 2,5 μηνών. Σίγουρα είσαι πολύ τρυφερή με το μωρό, προσπάθησε να είσαι και ήρεμη. Το μωράκι σου και εσύ δεν έχετε τίποτα να φοβάστε. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο αυτισμος ειναι εκ γεννετης. Επισης ο αυτισμος δεν ειναι να τρελαινεσαι. Εχω φιλη 35 χρονων με αυτισμο που αν δεν δεις χαρτι γιατρου δε καταλαβαινεις οτι εχει αυτισμο, και ανηψιο 7 χρονων επισης με αυτισμο που το μονο που εχει ειναι οτι ειναι καπως πιο ευαισθητος και αντικοινωνικος.

Γιατι τοση τρελα γενικα; ηρεμησε το μωρακι σου ειναι πολυ πολυ μικρακι ακομα, να μην τρελαινεσαι και να αποβαλλεις αυτη τη φοβια. Το φασμα ειναι τεραστιο. Η λεξη αυτισμος φοβιζει χωρις λογο. 

Οπως ειπε η κοπελα απο πανω, απολαυσε τον χρονο με το μωρακι σου γιατι περναει νερο και δε θα τον ξαναεχεις! 

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχετε στο οικογενειακο περιβαλλον παιδακι με αυτισμο δε σημαινει κατι. Καποια σημαδια οντως μπορεις να τα εντοπίσεις απο νωρίς αλλα συνήθως μετα τους 6 μηνες. Εμενα θυμαμαι το πιο σημαντικό ολων μου ειχαν πει ηταν να εχει βλεμματικη επαφη με μενα. Ειδικά στον θηλασμό να με κοιτάει. Τα κινητα δεν παιζουν κανενα ρολο! Να εισαι ψυχραιμη, δυστυχως δεν εχουν βρει ακομα απο τι προκαλειται και το φασμα ειναι τεραστιο. Καποια παιδακια ειναι στο φασμα και δεν καταλαβαινεις πχ οτι εχουν κατι διαφορετικό. Αλλά οπως και να χει αν εμεις ειμαστε δυνατοι και ενημερωμενοι ολα αντιμετωπίζονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!Εχω γραψει αρκετες φορες για διαφορα αγχη μου αλλα πραγματικα δεν ειμαι καλα μαλλον χρειαζομαι ψυχιατρο και αγωγη.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο αυτισμος.Επειδη στο οικογενειακο μας περιβαλλον εχουμε παιδακι στο φασμα εχω επηρεαστει κ εχω παθει ψυχωση.Εχω ενα μωρακι 2,5 το οποιο χαμογελασε πριν λιγο καιρο χαρηκα ολα καλα καο σημερα ολη μερα ουτε ενα χαμογελο.Το ξερω ισως ειμαι υπερβολικη κ θεοτρελη αλλα εχω παθει φοβια.Διαβαζω διαβαζω διαφορα κ γινομαι χαλια!Δεν εχω καταλαβει αυτο τελικα ειναι εξ γενετης;μπορει να φταιω καπου εγω μηπως τα κινητα δεν ξερω αλλα κουραστηκα να ζω με αυτη τη φοβια εχω αρρωστησει!!Ξερει καποια μαμα αν οντως φαινεται απο τωρα κατι κ αν το καταλαβεις εγκαιρως να θεραπευεται τελειως;Νομιζω οτι θα πεθανω απο το αγχος μου εγω!!

Θεωρώ 100% παραλογισμό αυτό που σε έχει πιάσει. νομίζω είχες κ ένα φοβερό στρες κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης σου ε; οτι θα χάσεις το μωρό κτλ. καλά θυμάμαι; πρέπει να απευθυνθείς σε ειδικό. Όλες κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έχουμε λίγο φοβίες κ όλες μια επιλόχειο, επίσης οι περισσότερες κατά καιρούς σκεφτόμαστε μήπως το ένα κ μήπως το άλλο. αλλά ας μιλήσουμε καλύτερα για το φάσμα της αγχώδους διαταραχής, της κατάθλιψης, της επιλόχειας κτλ. αν πια ζεις μέσα στην δυστυχία, δεν είσαι λειτουργική κ δεν μπορείς να χαρείς ούτε μια στιγμή μέσα στην μέρα χρειάζεσαι ψυχολογική υποστήριξη ΑΜΕΣΑ. 

  • Μου αρέσει 6

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!Εχω γραψει αρκετες φορες για διαφορα αγχη μου αλλα πραγματικα δεν ειμαι καλα μαλλον χρειαζομαι ψυχιατρο και αγωγη.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο αυτισμος.Επειδη στο οικογενειακο μας περιβαλλον εχουμε παιδακι στο φασμα εχω επηρεαστει κ εχω παθει ψυχωση.Εχω ενα μωρακι 2,5 το οποιο χαμογελασε πριν λιγο καιρο χαρηκα ολα καλα καο σημερα ολη μερα ουτε ενα χαμογελο.Το ξερω ισως ειμαι υπερβολικη κ θεοτρελη αλλα εχω παθει φοβια.Διαβαζω διαβαζω διαφορα κ γινομαι χαλια!Δεν εχω καταλαβει αυτο τελικα ειναι εξ γενετης;μπορει να φταιω καπου εγω μηπως τα κινητα δεν ξερω αλλα κουραστηκα να ζω με αυτη τη φοβια εχω αρρωστησει!!Ξερει καποια μαμα αν οντως φαινεται απο τωρα κατι κ αν το καταλαβεις εγκαιρως να θεραπευεται τελειως;Νομιζω οτι θα πεθανω απο το αγχος μου εγω!!

Καλημέρα,έχω δουλέψει πολλά χρόνια με παιδιά με αυτισμό. Ο αυτισμός δεν διαγιγνώσκεται σωστά πριν τα δύο χρόνια. 2,5 μηνών είναι ακραία μικρακι για να σου μπαίνουν σκέψεις. Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι κάθε μωράκι και αργότερα παιδάκι είναι διαφορετικό κ έχει διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης. Θα συμφωνήσω με την @Mighty86 ,ίσως εσύ να χρειάζεσαι κάποια συμβουλευτική από ειδικό για να μάθεις να αντιμετωπίζεις αυτές τις σκέψεις και το άγχος που βιώνεις. Θα νιώσεις σίγουρα κι εσύ καλύτερα ,αλλά κυρίως θα είσαι κ πιο λειτουργική απέναντι στο θαυματακι σου,που είμαι σίγουρη ότι είναι μια χαρά.:x

Link to comment
Share on other sites

@Mkp2020 Στην αρχή που διάβασα τον προβληματισμό σου νόμιζα μιλάς για παιδάκι 2.5 ετών μετά κατάλαβα ότι εννοείς μηνών...ο αυτισμός δεν φαίνεται σε τόση μικρή ηλικία 2.5 μηνών εννοείται ότι δεν γελάει κάθε μέρα ...θεωρω ότι και να σου πούμε δεν θα σε βοηθήσει καλύτερα να επισκεφτείς για αρχή έναν ψυχολόγο όπως σου είπαν κ τα κορίτσια...ειναι κρίμα και για σένα και για το μωράκι σου να σε βασανίζουν τέτοιοες σκέψεις κάθε τρεις κ λίγο μην το αφήσεις σε παρακαλώ πολύ....

 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!Εχω γραψει αρκετες φορες για διαφορα αγχη μου αλλα πραγματικα δεν ειμαι καλα μαλλον χρειαζομαι ψυχιατρο και αγωγη.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο αυτισμος.Επειδη στο οικογενειακο μας περιβαλλον εχουμε παιδακι στο φασμα εχω επηρεαστει κ εχω παθει ψυχωση.Εχω ενα μωρακι 2,5 το οποιο χαμογελασε πριν λιγο καιρο χαρηκα ολα καλα καο σημερα ολη μερα ουτε ενα χαμογελο.Το ξερω ισως ειμαι υπερβολικη κ θεοτρελη αλλα εχω παθει φοβια.Διαβαζω διαβαζω διαφορα κ γινομαι χαλια!Δεν εχω καταλαβει αυτο τελικα ειναι εξ γενετης;μπορει να φταιω καπου εγω μηπως τα κινητα δεν ξερω αλλα κουραστηκα να ζω με αυτη τη φοβια εχω αρρωστησει!!Ξερει καποια μαμα αν οντως φαινεται απο τωρα κατι κ αν το καταλαβεις εγκαιρως να θεραπευεται τελειως;Νομιζω οτι θα πεθανω απο το αγχος μου εγω!!

θα συμφωνησω με τα κοριτσια.εχεις ενα βρεφος,νεογεννητο,μολις 2,5μ.πολλοι γονεις εχουν τρελα αγχη,αλλα οχι αυτισμο για τοσο μωρο

το οτι εχετε παιδι στο φασμα στο περιβαλλον,δ σημαινει τπτ

συμφωνω οτι πρεπει να μιλησεις με ειδικο.θα μεγαλωσει το μωρο σου κ ολο αυτο θα γινει χειροτερο αν το αφησεις.κ πολυ πιθανο να δυσκολεψεις εσυ το παιδι με τις φοβιες σου

δ εγινε κτ αν μια μερα δ χαμογελασει.κ να ξερεις οτι τα μωρα επηρεαζονται απο την διαθεση αυτων που τα φροντιζουν

να μην διαβαζεις γτ δ θα βγαλεις σωστα συμπερασματα.οταν θα ερθει η ωρα που πραγματικα μπορει να δειτε κτ ανησυχητικο,τοτε μονο οι ειδικοι θα σας βοηθησουν

ειναι εκ γενετης.δ ξερει κανεις τον μηχανισμο που ευθυνεται για την εμφανιση.κ να εχει κτ,που θα βρεθει μετα απο χρονια,δ θα εχεις λογο να κατηγορεις εσενα.κ δ ειναι ασθενεια για να εχει ιαση

απευθυνσου σε ειδικο ψυχικης υγειας για εσενα.πρεπει να εκφρασεις τα αγχη σου κ να λαβεις σωστη καθοδηγηση

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 12:39 ΠΜ, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!Εχω γραψει αρκετες φορες για διαφορα αγχη μου αλλα πραγματικα δεν ειμαι καλα μαλλον χρειαζομαι ψυχιατρο και αγωγη.Τωρα το προβλημα μου ειναι ο αυτισμος.Επειδη στο οικογενειακο μας περιβαλλον εχουμε παιδακι στο φασμα εχω επηρεαστει κ εχω παθει ψυχωση.Εχω ενα μωρακι 2,5 το οποιο χαμογελασε πριν λιγο καιρο χαρηκα ολα καλα καο σημερα ολη μερα ουτε ενα χαμογελο.Το ξερω ισως ειμαι υπερβολικη κ θεοτρελη αλλα εχω παθει φοβια.Διαβαζω διαβαζω διαφορα κ γινομαι χαλια!Δεν εχω καταλαβει αυτο τελικα ειναι εξ γενετης;μπορει να φταιω καπου εγω μηπως τα κινητα δεν ξερω αλλα κουραστηκα να ζω με αυτη τη φοβια εχω αρρωστησει!!Ξερει καποια μαμα αν οντως φαινεται απο τωρα κατι κ αν το καταλαβεις εγκαιρως να θεραπευεται τελειως;Νομιζω οτι θα πεθανω απο το αγχος μου εγω!!

Κοπέλα μου γλυκιά...κάπου έχουμε ξαναμιλήσει...γενικά θυμάμαι πωσ είσαι πολύ αγχωδησ χωρισ να θυμάμαι τουσ λογουσ τησ συζήτησης μασ..

Κ ναι είναι παράλογο το να ζεις μονίμως μέσ' στο αγχοσ...το βλεπεισ κ μόνη σου..το λεσ μόνη σου...κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου..μιλά σε έναν ειδικό..γιατί αυτό το αγχοσ περνάει κ στο παιδί..κ στην οικογένεια κ δεν είναι υγιές..

εδώ καλά κανεισ κ τα βγάζεις από μέσα σου..δεν σε κατακρίνω...απλά θα ήθελα να ζητήσεις κ βοήθεια πέρα από εδώ...για να μπορέσεις να χαρείς το παιδάκι σου κ την οικογένειά σου...

Μην μου θυμώσεις..για καλό στο λέω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ ολες!!Καποιες επειδη εχω γραψει αλλες 2-3 φορες για τα αγχη μου ισως με περνάτε για θεοτρελη και εχετε δικιο!!Εχω υπερβολικο αγχος ειναι αληθεια αυτο κ εχω προσπαθησει να κανω ψυχοθεραπεια εχω κανει και ομοιοπαθητικη κ καταληγω στο συμπερασμα οτι πρεπει να παω ψυχιατρο αλλα το φοβαμαι,ιδανικα δεν θα ηθελα να παρω χαπια και να εθιστω αλλα βλεπω οτι δεν γινεται αλλιως μαλλον!Δεν ειμαι ολη μερα ετσι ουτε καθε μερα αλλα οταν με πιασει πραγματικα ειναι σαν κριση πανικου θολωνω κ δεν υπαρχει η λογικη στο κεφαλι μου.Το μεγαλυτερο λαθος μου ειναι το ιντερνετ με κατεστρεψε πραγματικα εχω διαβασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ ολες!!Καποιες επειδη εχω γραψει αλλες 2-3 φορες για τα αγχη μου ισως με περνάτε για θεοτρελη και εχετε δικιο!!Εχω υπερβολικο αγχος ειναι αληθεια αυτο κ εχω προσπαθησει να κανω ψυχοθεραπεια εχω κανει και ομοιοπαθητικη κ καταληγω στο συμπερασμα οτι πρεπει να παω ψυχιατρο αλλα το φοβαμαι,ιδανικα δεν θα ηθελα να παρω χαπια και να εθιστω αλλα βλεπω οτι δεν γινεται αλλιως μαλλον!Δεν ειμαι ολη μερα ετσι ουτε καθε μερα αλλα οταν με πιασει πραγματικα ειναι σαν κριση πανικου θολωνω κ δεν υπαρχει η λογικη στο κεφαλι μου.Το μεγαλυτερο λαθος μου ειναι το ιντερνετ με κατεστρεψε πραγματικα εχω διαβασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Ψυχοθεραπεία χρειάζεσαι , δεν δίνουν αγωγή όλοι οι ψυχίατροι. Ξεκινά παίρνοντας ενα τηλεφωνο στην φαιναρετη.

ο αυτισμός δεν θεραπεύεται. Αλλα με πρώιμη παρέμβαση γίνονται πιο λειτουργικά τα παιδια.

οταν λες για την οθόνη του κινητού τι εννοείς; Βλέπει την οθόνη του κινητού το βρεφος; Αν ειναι κείμενο χωρις εναλλαγή εικόνων οπως η τηλεόραση, ειναι οκ. 

 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ ολες!!Καποιες επειδη εχω γραψει αλλες 2-3 φορες για τα αγχη μου ισως με περνάτε για θεοτρελη και εχετε δικιο!!Εχω υπερβολικο αγχος ειναι αληθεια αυτο κ εχω προσπαθησει να κανω ψυχοθεραπεια εχω κανει και ομοιοπαθητικη κ καταληγω στο συμπερασμα οτι πρεπει να παω ψυχιατρο αλλα το φοβαμαι,ιδανικα δεν θα ηθελα να παρω χαπια και να εθιστω αλλα βλεπω οτι δεν γινεται αλλιως μαλλον!Δεν ειμαι ολη μερα ετσι ουτε καθε μερα αλλα οταν με πιασει πραγματικα ειναι σαν κριση πανικου θολωνω κ δεν υπαρχει η λογικη στο κεφαλι μου.Το μεγαλυτερο λαθος μου ειναι το ιντερνετ με κατεστρεψε πραγματικα εχω διαβασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Δεν μπορώ να κρίνω την κατάσταση σου σε καμία περίπτωση γιατί κ ασχετη είμαι κ δεν σε ξέρω αλλά νομίζω είναι καλύτερα να το παλέψεις πρώτα χωρίς φάρμακα να βρεις τον κατάλληλο ειδικό να ψαχτεις λίγο παραπάνω. Κ μετά θα σου πει κ ο ειδικος την γνώμη του. Ίσως δεν σε κάλυψαν η ομοιοπαθητική κ η ψυχοθεραπεία. Ψαξε άλλον ψυχολόγο 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ ολες!!Καποιες επειδη εχω γραψει αλλες 2-3 φορες για τα αγχη μου ισως με περνάτε για θεοτρελη και εχετε δικιο!!Εχω υπερβολικο αγχος ειναι αληθεια αυτο κ εχω προσπαθησει να κανω ψυχοθεραπεια εχω κανει και ομοιοπαθητικη κ καταληγω στο συμπερασμα οτι πρεπει να παω ψυχιατρο αλλα το φοβαμαι,ιδανικα δεν θα ηθελα να παρω χαπια και να εθιστω αλλα βλεπω οτι δεν γινεται αλλιως μαλλον!Δεν ειμαι ολη μερα ετσι ουτε καθε μερα αλλα οταν με πιασει πραγματικα ειναι σαν κριση πανικου θολωνω κ δεν υπαρχει η λογικη στο κεφαλι μου.Το μεγαλυτερο λαθος μου ειναι το ιντερνετ με κατεστρεψε πραγματικα εχω διαβασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Αυτο με τους ψυχιατρους και τον εθισμο ειναι τελειως μα ΤΕΛΕΙΩΣ λαθος οπτικη. Γελαω τουλαχιστον. Ο ψυχιατρος ειναι ενας εξελιγμενος ψυχολογος που απλα μπορει να σου γραψει φαρμακα. Πλεον τα χαπια δεν ειναι τα ηρεμιστικα που σε ριχναν σαν αλογο σε κωμα και γινοσουν τζανκι. Υπαρχουν απειρα αγχολυτικα που απλα σε κανουν να νιωθεις καλυτερα. Η μαμα μου επαιρνει για μερικα χρονια τα ειχε κοψει για 10 χρονια και περσι λογω καποιων καταστασεων που τη στρεσαρανε τα ξαναρχισε. Σε 3 μηνες εγινε αλλος ανθρωπος. Μην φοβασαι και μη δαιμονοποιεις τον ψυχιατρο. Στη τελικη το παιδι σου αξιζει να εχει μια λειτουργικη μανα. Και επειδη το εχω δει να συμβαινει πολλακις, θα σου δωσω μια συμβουλη: κανε αυτο που πρεπει γιατι αλλιως θα περασεις ολες τις φοβιες και τα αγχη σου στο παιδι και πραγματικα ΔΕΝ πρεπει και ΔΕΝ του αξιζει αυτο.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@Elle12 έχεις απόλυτο δίκιο έχω στο περιβάλλον μου μητέρα με τέτοιες φοβίες όλες τις περνούσε στο παιδί με απότελεσμα να το κάνει δυστυχισμένο και να το κομπλαρει εντελώς... ψαξου καλά με έναν ψυχίατρο η ψυχολόγο μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις αρκετούς μέχρι να καταλήξεις σε αυτόν που ταιριάζει σε εσενα...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ψυχοθεραπεία χρειάζεσαι , δεν δίνουν αγωγή όλοι οι ψυχίατροι. Ξεκινά παίρνοντας ενα τηλεφωνο στην φαιναρετη.

ο αυτισμός δεν θεραπεύεται. Αλλα με πρώιμη παρέμβαση γίνονται πιο λειτουργικά τα παιδια.

οταν λες για την οθόνη του κινητού τι εννοείς; Βλέπει την οθόνη του κινητού το βρεφος; Αν ειναι κείμενο χωρις εναλλαγή εικόνων οπως η τηλεόραση, ειναι οκ. 

 

Καλησπέρα!Για το κινητό εννοώ που το έχουμε κοντά του για την ακτινοβολία γιατί και αυτό μου το έχουν πει οτι δεν κάνει να είναι κοντά το μωρό,δεν ξέρω κατα ποσο ισχύει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...