Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!


TARA

Recommended Posts

Εβίρι εμένα μου θυμίζει τους ινδιάνους στην Ερμού!

Χιχιχιχιχι

Κι εμενα!:tongue:

Ααααχχχ "Χίλιες και μία νύχτες" Κατερίναααα. (Αυτή είναι η μετάφραση του τίτλου του αραβικού που έβαλες τώρα)

Αυτο το κομματι το χορευαμε στα μαθηματα οριενταλ σε καθε μαθημα.

Κουφετάκι ναι ναι ο τύπος είναι άπαιχτος. Ό,τι καλύτερο έχω ακούσει σε ηλεκτρονικό βιολί. Δε λέω και η Βανέσσα Μέι είναι τέλεια. Αυτός όμως συνδυάζει πολλά στοιχεία.

Συμφωνω. Παρα πολυ καλος.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 430
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 161 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 93 δημοσιεύσεις

  • crysis

    crysis 53 δημοσιεύσεις

  • Ifather

    Ifather 24 δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

RLHR8zaEsA8



Χριστίνα αφού σου αρέσει και σένα η κλασική κιθάρα να ακόμη ένα κομμάτι....πολύ χαρακτηριστικό!!! Ελπίζω να σου αρέσει!!!:D
Όντως κρίμα που τα παράτησες...αλλά δεν πειράζει! Τουλάχιστον ακόμα την εκτιμάς και σου αρέσουνε τέτοια κομμάτια!!!:D

Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

summer99 κάποτε το άκουγα κι εγώ πολύ. Βρε παιδιά, πώς μου θυμήσατε τόσα τραγούδια όλοι; Μάλιστα μου αρέσει πιο πολύ η εκτέλεση του Τζέισον Ντόνοβαν, παρά η παλαιότερη (δε θυμάμαι τώρα πιοι το έλεγαν).

ChristinaGRZ συμφωνώ, κρίμα είναι να αφήσεις κάτι που μάθαινες σχετικό με μουσική. Το ταλέντο του δεν πρέπει να το εγκαταλείπει κανείς, αλλά να το αξιοποιεί. Όμως, ποτέ δεν είναι αργά, τι λες;;)

Link to comment
Share on other sites

RLHR8zaEsA8

Χριστίνα αφού σου αρέσει και σένα η κλασική κιθάρα να ακόμη ένα κομμάτι....πολύ χαρακτηριστικό!!! Ελπίζω να σου αρέσει!!!:D

Όντως κρίμα που τα παράτησες...αλλά δεν πειράζει! Τουλάχιστον ακόμα την εκτιμάς και σου αρέσουνε τέτοια κομμάτια!!!:D

Τέλειο, ρίχνε μου ένα πότε πότε να στανιάρω!
ChristinaGRZ συμφωνώ, κρίμα είναι να αφήσεις κάτι που μάθαινες σχετικό με μουσική. Το ταλέντο του δεν πρέπει να το εγκαταλείπει κανείς, αλλά να το αξιοποιεί. Όμως, ποτέ δεν είναι αργά, τι λες;;)
Οτι δεν έχω ταλέντο; :rolleyes:;)

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα. Ποτέ δεν είναι αργά να ξαναρχίσεις.
To έκανα 2 φορές, στην τρίτη καίγομαι ή πετυχαίνω; :D

Μομεντς, ψάχνω μια συλλογή με κλασσική κιθάρα αλλά δεν θυμάμαι τίτλο. Είχε και 2ο και ίσως και 3ο cd μετά. 3 κιθαρίστες (νομίζω), έλληνες, ο ένας γνωστός συνθέτης. Θυμίζει cafe del mar. Βρέστο ειδικέ μου! (και κάπου το έχω παραχωμένο το cd και δεν το βρίσκω)


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που σας έλεγα.

Η Ντιντέμ είναι μια τσιγγανοπούλα της Ρουμανίας.

Αυτό που μου αρέσει σ' αυτή είναι ότι το κορμί της διηγείται τη μουσική. Έχω εντυπωσιαστεί από τις ανεξάρτητες κινήσεις που κάνει στην κοιλιά, τους γοφούς και το θώρακα ταυτόχρονα. Μπορεί να κουνάει τους μυς της κοιλιάς της μέσα έξω, ταυτόχρονα να κάνει κυματάκια πάνω κάτω και να έχει μαζί με αυτά και κίνηση στο στήθος-θώρακα. Αυτό το έχω δει σε κάποιο από τα βίντεό της αλλά δεν μπορώ να το βρω εύκολα. Υπάρχουν δεκάδες βιντεάκια της, έψαξα κάμποσα όσο με αφήνει και το γιουτιούμπ που μου κολλάει ώρες ώρες. Ίσως να μην είναι τα πιο αντιπροσωπευτικά. Σε όποιον αρέσει όμως η Ντιντέμ ας δει κι άλλα. Στο καθένα κάνει και κάποιες διαφορετικές κινήσεις.

XrccdoATRWs

Ojh6dtSuCYk

L5brwhalCG0

Δείτε τι κάνει στο 3.26

sQEZsBMADts

Καλά, η τελευταία είναι μια ρωσίδα (ή κάτι τέτοιο) χορεύτρια πολύ σπιρτόζα με άνεση στις κινήσεις της. Θα πάθετε πλάκα.

HW5fVnDeIdo

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα σας! Αφιερωμένο μόνο στην Eviri! (άντε και στον δεσμούλη μου, όταν μπει και το δει!)

_bPQwdfKOYg

Διάβασα ότι στο τέλος φτιάχνουν με τα σώματά τους το σύμβολο της μασονίας. Eviri ισχύει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...