Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είμαι η Μαρίνα,  30 ετών και αισίως 5 εβδομάδων! 

Τον Δεκέμβριο που μας πέρασε, απέβαλλα στον 5ο μήνα το πρώτο μου μωράκι χωρίς καμία αιτιολογία και παθολογία.. Η ιστορία μου βρίσκεται στις μανούλες Μαΐου 22.

Μετά από 3 απανωτές επεμβάσεις (περίδεση, αποβολή-αποξεση, υστεροσκοπηση-αποξεση) πήραμε τον χρόνο μας και είπαμε τον Μάρτιο να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες ξανά! Και ειλικρινά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα, αλλά πήρα θετικό τεστ 7 μέρες πριν την καθυστέρηση, είχα μεγάλο προαίσθημα, δεν ξέρω τι άλλο να πω! 

Πρώτη χοριακη 85 την περασμένη Τρίτη και η δεύτερη σήμερα 3.285

Αγωνιώ μεχρι να ακούσουμε καρδούλα

Για ελάτε να μαζευόμαστε όλες με τα χριστουγεννιατικα μπεμπακια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/4/2022 at 5:43 ΜΜ, marpi91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι η Μαρίνα,  30 ετών και αισίως 5 εβδομάδων! 

Τον Δεκέμβριο που μας πέρασε, απέβαλλα στον 5ο μήνα το πρώτο μου μωράκι χωρίς καμία αιτιολογία και παθολογία.. Η ιστορία μου βρίσκεται στις μανούλες Μαΐου 22.

Μετά από 3 απανωτές επεμβάσεις (περίδεση, αποβολή-αποξεση, υστεροσκοπηση-αποξεση) πήραμε τον χρόνο μας και είπαμε τον Μάρτιο να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες ξανά! Και ειλικρινά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα, αλλά πήρα θετικό τεστ 7 μέρες πριν την καθυστέρηση, είχα μεγάλο προαίσθημα, δεν ξέρω τι άλλο να πω! 

Πρώτη χοριακη 85 την περασμένη Τρίτη και η δεύτερη σήμερα 3.285

Αγωνιώ μεχρι να ακούσουμε καρδούλα

Για ελάτε να μαζευόμαστε όλες με τα χριστουγεννιατικα μπεμπακια!!!

Καλημερα Χριστός Ανέστη!! Ευχομαι όλα να είναι τελεια!!! Εχεις νεώτερα?? Εγώ παω σήμερα για χοριακη είχα θετικό τεστ στις 7 ημέρες καθυστέρησης π είπα να κάνω.. Είμαι 28 χρονών έχω περασει μια εξωμητριο κυηση κ μετα απο 6 μήνες απέκτησα ένα κοριτσάκι 18 μηνών τώρα!! Έχω κ εγώ λίγο άγχος για το αν θα πανε ολα καλα!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια  εγώ είμαι από μαμάδες Ιανουαρίου  2021 είμαι 28 χρ. και  ξανά έγκυος 6+4 εβδομάδων χοριακη 268 η πρώτη και  την Παρασκευή  ραντεβού  με τον γιατρό!είναι το 3ο παιδάκι !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 5:43 ΜΜ, marpi91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι η Μαρίνα,  30 ετών και αισίως 5 εβδομάδων! 

Τον Δεκέμβριο που μας πέρασε, απέβαλλα στον 5ο μήνα το πρώτο μου μωράκι χωρίς καμία αιτιολογία και παθολογία.. Η ιστορία μου βρίσκεται στις μανούλες Μαΐου 22.

Μετά από 3 απανωτές επεμβάσεις (περίδεση, αποβολή-αποξεση, υστεροσκοπηση-αποξεση) πήραμε τον χρόνο μας και είπαμε τον Μάρτιο να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες ξανά! Και ειλικρινά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα, αλλά πήρα θετικό τεστ 7 μέρες πριν την καθυστέρηση, είχα μεγάλο προαίσθημα, δεν ξέρω τι άλλο να πω! 

Πρώτη χοριακη 85 την περασμένη Τρίτη και η δεύτερη σήμερα 3.285

Αγωνιώ μεχρι να ακούσουμε καρδούλα

Για ελάτε να μαζευόμαστε όλες με τα χριστουγεννιατικα μπεμπακια!!!

Καλησπέρα Μαρίνα. Θα είμαστε παρέα κατά τα φαινόμενα ❤️

Σήμερα μόλις έκανα ένα τεστακι μιας και είμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης και άρχισα να τρίβω τα μάτια μου! Θετικό τεστ, δύο γραμμουλες μετά από τέσσερα μισή χρόνια προσπαθειών και αναρίθμητων απογοητεύσεων.

Πήγα έκανα ευθύς αμέσως χοριακη και προγεστερόνη περιμένω τα αποτελέσματα μου το απόγευμα. 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Γειά σας κορίτσια  εγώ είμαι από μαμάδες Ιανουαρίου  2021 είμαι 28 χρ. και  ξανά έγκυος 6+4 εβδομάδων χοριακη 268 η πρώτη και  την Παρασκευή  ραντεβού  με τον γιατρό!είναι το 3ο παιδάκι !

Ααα είμαστε κοντά εμείς κ με τα προηγουμενα μωρά κ στην ηλικία.. Έκανες δευτερη χοριακη?? Κορίτσια υπάρχει ομάδα στη καρτέλα νεογέννητα και εγκυμοσυνης κ υπάρχουν πολλα κορίτσια εκεί στον μήνα μας που γράφουν

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Ααα είμαστε κοντά εμείς κ με τα προηγουμενα μωρά κ στην ηλικία.. Έκανες δευτερη χοριακη?? Κορίτσια υπάρχει ομάδα στη καρτέλα νεογέννητα και εγκυμοσυνης κ υπάρχουν πολλα κορίτσια εκεί στον μήνα μας που γράφουν

Θα μαζευτούμε σιγά σιγά φαντάζομαι κι εδώ.

Είμαι νέα στο φόρουμ, μόλις σήμερα έφτιαξα τον λογαριασμό μου , ακόμη δεν τα έχω μάθει τα κατατόπια 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Γειά σας κορίτσια  εγώ είμαι από μαμάδες Ιανουαρίου  2021 είμαι 28 χρ. και  ξανά έγκυος 6+4 εβδομάδων χοριακη 268 η πρώτη και  την Παρασκευή  ραντεβού  με τον γιατρό!είναι το 3ο παιδάκι !

 

πρίν από 50 λεπτά , Ολετ είπε:

Θα μαζευτούμε σιγά σιγά φαντάζομαι κι εδώ.

Είμαι νέα στο φόρουμ, μόλις σήμερα έφτιαξα τον λογαριασμό μου , ακόμη δεν τα έχω μάθει τα κατατόπια 

Κορίτσια σας κάνω tag στο άλλο θεματάκι ελάτε είμαστε πολλες :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Ετοιμάζομαι να γίνω μανούλα για δεύτερη φορά το Δεκέμβρη και είπα να έρθω να σας βρω, μιας και με βοήθησε πολύ και την πρώτη φορά! 

Καλώς σας βρήκα! 

Υ. Γ. Ξεκινήσατε αυχενικες?! 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Καλησπέρα! Ετοιμάζομαι να γίνω μανούλα για δεύτερη φορά το Δεκέμβρη και είπα να έρθω να σας βρω, μιας και με βοήθησε πολύ και την πρώτη φορά! 

Καλώς σας βρήκα! 

Υ. Γ. Ξεκινήσατε αυχενικες?! 

Καλημερα εγώ αν κ έχω πητ Ιανουάριο πρωτα ο θεος θα γεννήσω Δεκέμβρη με καισαρική!! Πόσο εβδομάδων είσαι?? Κ μένα δευτερη φορα!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια είμαι η Μαρία είμαι έγκυος σε δίδυμα και είμαι 16 εβδομάδων.. δεν ξέρω πως να στέλνω και αν έστειλα σωστά αλλά θέλω να μου πείτε τις εμπειρίες σας από δίδυμα εάν έχει καμία μανούλα 

Επεξεργάστηκαν by Mara kwni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια κ από μένα!

Είμαι η Σοφία,25 εβδομάδων σε δεύτερη εγκυμοσύνη.. δυστυχώς την πρώτη επρεπε να διακόψουμε στη 24η βδομάδα για ένα πολύ σπάνιο σύνδρομο που ανακαλύψαμε..από τότε πέρασε 1,5 χρόνος με κλάματα πολλά,κατάθλιψη κ γω κ ο άντρας μ..

Οπότε όταν βάλαμε ξανά μπρος για το επόμενο η εμμονή Μ κ η ψυχολογία μου π δν ήταν καλή δεν εμένα έγκυος,ενώ στο πρώτο έμεινα με την πρώτη..πέρασε ένα 6μηνο κ στο θετικό τεστ ήρθε όταν είπα τέλος,έρχεται καλοκαίρι θα φτιάξω κορμί θα πάρω μαγιό κ αν θέλει να έρθει,ας έρθει...

Στην αυχενικη κάναμε βιοψία τροφοβλάστη,πολύ άγχος κ κλαματα από μενα π δν καθόμουν ούτε για εξέταση γτ φοβόμουν τι θα Μ πει..

Έγινε κ η β επιπέδου κ μου είπε ότι πάμε πολύ κλ κ από δω κ πέρα να ευχαριστήθω την εγκυμοσύνη μ επιτέλους χωρίς κακές σκέψεις!! Να πω ότι στη πρώτη εγκυμοσύνη δν ήμουν έτσι..

Είμαι πολύ χαρούμενη κ ευτυχισμένη ρε κορίτσια κ εγώ κ ο άντρας μ κ δεν θέλω να Μ πάρει κανείς τη χαρά μ!! 

Εύχομαι σε όλες με ένα πονο κ όλα τα παιδάκια να είναι γερά,δυνατά κ τυχερά!! Κ εμείς δίπλα τους να τα καμαρώνουμε ♥️

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...