Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 5

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Όσων αφορά την γλυκόζη που πρέπει να πιούμε ρωτήστε το φαρμακειο να σας δώσει με γεύση έχει με πορτοκαλί κ με λεμόνι εγω τέτοιο θα πάω να πάρω όταν έρθει η ώρα κ θα πάω στη μικροβιολόγο.

@Amalia!Κ εγω νιώθω κάποιες φορές τράνταγμα αντί για κλωτσιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Efaki είπε:

Όσων αφορά την γλυκόζη που πρέπει να πιούμε ρωτήστε το φαρμακειο να σας δώσει με γεύση έχει με πορτοκαλί κ με λεμόνι εγω τέτοιο θα πάω να πάρω όταν έρθει η ώρα κ θα πάω στη μικροβιολόγο.

@Amalia!Κ εγω νιώθω κάποιες φορές τράνταγμα αντί για κλωτσιά.

Θα πρέπει να το δεχτεί η μικροβιολογος σου γιατί ο κάθε αντιδραστήρας μπορεί να είναι διαφορετικός και να μην αντιδρα σε όλα τα διαλύματα. Στην βιοιατρικη που πάω εγώ δεν το δέχονται για παράδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως πάτε από κλωτσιές?  Χαμός φαντάζομαι... Κλείσαμε 24 βδομάδες κ  προχωράμε..  Εγώ προς το παρόν θα γλιτωσω την καμπύλη ζαχάρου :mrgreen:. Θα κάνω παρόμοια εξέταση αλλά θα φάω.... Θα μου πάρουν αίμα το πρωι και μετά θα φάω πορτοκαλάδα τοστ και μια πάστα κατά προτίμηση σοκολατίνα ..  Θα περιμένω 2 ώρες κ θα πάω να μετρήσω το ζάχαρο.  

Την καμπύλη θα την κάνω τον άλλο μήνα όπως λέει κ ο θείος ο γιατρός.. 

Αυτα είμαι στο Αλεξάνδρας κάθομαι με δική μου θέληση νιώθω ασφαλής εδώ με  προσέχουν... Θα περιμένω να βγουν τα τελικά αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης και θα βγω.  

Ο γιατρός μου είπε όποτε δε νιώσω καλά η οτιδήποτε ανασφάλεια να έρθω να τον βρω στο νοσοκομείο.. 

Πολύ Δύσκολη εγκυμοσύνη χαλάλι ομως οι θυσίες.. 

Αυτα κορίτσια να έχετε μια τέλεια μέρα, καλή συνέχεια 

Πώς είναι η διαμονή στο Αλεξάνδρα? Γενικά τι εντύπωση έχεις? Εγώ ξεκίνησα αρεταιειο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά μάλλον θα αλλάξω, αύριο το πρωί έχω κλείσει να κατέβω να δω κ το Αλεξάνδρα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πάρε λίγο λεμόνι μαζί σου να σου στηψουν μέσα..  λέει σπάει λίγο την αηδία.. 

Ναι κι εγώ  παίρνω και σίδηρο και κρεας τρώω.. ευτυχώς ο σίδηρος μου αλλά και ο αιματοκρίτης μου ήταν οκ. Βέβαια η φερριτινη σου λέει που είναι η αποθήκη του οργανισμού είναι πιο σημαντικές. Τελοσπαντων θα πορευτουμε με ότι έχουμε! 

Βρε κορίτσια, σχετικά με το κλωτσιμα του μωρού.. εμένα κάποιες φορές μου κάνει κάτι σαν τράνταγμα, κι όχι τόσο κλωτσιά.. το νιωθετε κι εσείς έτσι ή το δικό μου έχει τα νεύρα του??? Χαχαχ 

Καλέ ναι μην αγχώνεσαι! Μια κλωτσαει,μια τρανταζει μια το νιώθω σαν να κάνει τούμπες! Έχει γενικά μια ποικιλία χαχαχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Arden είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Έχω να δω την μπέμπα από την β-επιπεδου, αλλά ευτυχώς κλωτσαει για τα καλά! Ραντεβού έχω την άλλη Παρασκευή, οπότε υπομονή.. Πιστεύω θα μου δώσει και εμένα τότε να κάνω εξετάσεις αίματος και πιθανόν την καμπύλη, αν και κάνω ήδη διατροφή για διαβήτη. Παρ όλα αυτά είμαι + 7 κιλά και δεν τρώω.. Τα ατιμα τα κιλά πως μπαίνουν έτσι?!!!

@Jiji περαστικά! Μήπως ήταν κωλικος εντέρου? Τουλάχιστον πέρασε..

@Amalia! Κ εγώ έχω χαμηλή φερριτινη και χαμηλό αιματοκρίτη. Παίρνω σίδηρο και τρώω πολύ κρέας. Η φερριτινη δεν ανεβαίνει αλλά τουλάχιστον μένει ψιλοσταθερος ο αιματοκρίτης.

 

Αλήθεια τι διατροφή κανεις περίπου για το διαβήτη?να προετοιμάστε ψυχολογικά γιατί δε το γλυτώνω μαλλον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Murtw.st είπε:

Πώς είναι η διαμονή στο Αλεξάνδρα? Γενικά τι εντύπωση έχεις? Εγώ ξεκίνησα αρεταιειο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά μάλλον θα αλλάξω, αύριο το πρωί έχω κλείσει να κατέβω να δω κ το Αλεξάνδρα.

Ο γιατρός σου σε ποιο από τα 2 είναι??

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Θα πρέπει να το δεχτεί η μικροβιολογος σου γιατί ο κάθε αντιδραστήρας μπορεί να είναι διαφορετικός και να μην αντιδρα σε όλα τα διαλύματα. Στην βιοιατρικη που πάω εγώ δεν το δέχονται για παράδειγμα..

Αλήθεια?δεν το γνώριζα σ ευχαριστώ για την πληροφορία θα την ρωτήσω πριν προμηθευτώ οτιδήποτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ο γιατρός σου σε ποιο από τα 2 είναι??

Ο γιατρός που είχα έως τη β επιπέδου κ που είχα κάνει κ τον πρώτο μου τοκετό είναι Ιασώ. Μετά την β επιπέδου όμως που ανακαλύψαμε την σχιστεια της μικρής κ έκανα την αμνιοπαρακεντηση με παρακολουθούσε εμβρυομητρικος ο οποίος με παρακίνησε εφόσον πάω για καισαρική πάλι να πάω σε δημόσιο για να κρατήσω τα λεφτά μου για την αποκατάσταση της μικρής. Οπότε βρήκα μια κοπέλα στο αρεταιειο πήγα άνοιξα καρτέλα αλλα δεν μου γέμισε το μάτι οπότε αποφασίσαμε να πάμε στην επόμενη μας επιλογή που είναι μια γιατρός στο Αλεξάνδρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Ο γιατρός που είχα έως τη β επιπέδου κ που είχα κάνει κ τον πρώτο μου τοκετό είναι Ιασώ. Μετά την β επιπέδου όμως που ανακαλύψαμε την σχιστεια της μικρής κ έκανα την αμνιοπαρακεντηση με παρακολουθούσε εμβρυομητρικος ο οποίος με παρακίνησε εφόσον πάω για καισαρική πάλι να πάω σε δημόσιο για να κρατήσω τα λεφτά μου για την αποκατάσταση της μικρής. Οπότε βρήκα μια κοπέλα στο αρεταιειο πήγα άνοιξα καρτέλα αλλα δεν μου γέμισε το μάτι οπότε αποφασίσαμε να πάμε στην επόμενη μας επιλογή που είναι μια γιατρός στο Αλεξάνδρα. 

Πάντως και στο Έλενα έχω διαβάσει ότι έχει καλούς γιατρούς.. δεν ξέρω κάποιο όνομα συγκεκριμένα. Θέλει ψάξιμο.. όμως και πάλι εάν πας με δικο σου γιατρό, κι όχι στην εφημερία, μην ξεχνάς ότι θα χρειαστείς φακελάκι.. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Άσε ασε στον υπνο στον ξύπνιο το σκέφτομαι κ το φοβάμαι τόσο πολύ! Αντε να πάω αύριο να το κάνω να τελειωνουμε...να δω πως θα καταφέρω να πιω κ αυτή την αηδία!

Καλή επιτυχία κορίτσι! Εύχομαι καλες τιμες, να γλυτώσεις και την δίαιτα! Να μας πεις την εμπειρία σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. 

Με πονάει φοβερά η μέση μου αυτές τις ημέρες. Σας συμβαίνει εσάς;;;

Εμένα δεν με πονάει συνέχεια, καμια φορά νιώθω ότι είναι πιασμένο νεύρο, κι όπως γυρνάω στο κρεβάτι μπορεί να με πονέσει στιγμιαία, ή να ακούσω κανένα κρακ.. 

Όμως χθες που είχα πάει για ψώνια, όχι κάτι ιδιαίτερο, μια ωρίτσα έκανα, γύρισα πολύ κουρασμένη.. πονούσα στα πόδια μου στην ένωση με τη λεκάνη.. μόλις ξεκουραστηκα μου πέρασε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. 

Με πονάει φοβερά η μέση μου αυτές τις ημέρες. Σας συμβαίνει εσάς;;;

Κ εμένα με πιάνει κάπου κάπου...κ αν περπατήσω πχ πολύ πονάνε κ τα πόδια μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Amalia! είπε:

Την έκανες την εξέταση?? Πως πήγε?

Έκανα ναι αλλά όχι την κανονική που διαρκεί 2 ώρες.μου έκανε σήμερα μια μικρότερη δηλαδή ήπια τη γλυκόζη κ μετά από μια ώρα μου πήρανε αίμα τα αποτελέσματα θα βγουν αυτές τις μέρες...αν έχω ζάχαρο τοτε θα πρέπει να κάνω κ την κανονική εξέταση...αγχωνομαι πολύ ελπίζω να είναι όλα καλά! Η γλυκόζη ήταν μια αηδία αλλά την κατάφερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...