Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Amalia! είπε:

 

Κουράγιο βρε κορίτσια, αλλά τις ημέρες που είναι και το έντερο πρησμενο, όπως σήμερα, δεν υποφέρεται η κατάσταση.. πραγματικά δεν μπορώ ούτε στην καρέκλα να κάτσω. Και το θέμα είναι ότι οι γύρω σου δε σε καταλαβαίνουν. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι όταν φτάσω στον 8ο, 9ο δεν θα μπορώ να κουνηθω καθόλου?? Κορίτσια κυλαω στο κρεβάτι για να σηκωθώ χαχααχ 

Ειδικά όταν πρήζετε κ το έντερο αστο για κλαμα.  . . Κ σε κοιτάνε οι γύρω σου κ λένε μα γτ πάει έτσι τόσο πολύ πια . . . Κ θέλω να τους δείρω.  . . Δε ο άντρας μου , μου λέει κοιμήθηκες σήμερα? Μόνο που το ρωτάει κ δεν το έχει καταλάβει όλο το βράδυ που ξεφυσαω . . . Σήμερα λέω να τον σπρωξω από το κρεβάτι επίτηδες να δω θα καταλάβει τίποτα χαχαχα αχα 

Για το έντερο τώρα πόσο αέρας εκεί μέσα χαχαχαχα λες κ παίζω σε αυτά τα αστεία βίντεο στο ινστα νοιώθω.  . . Explosion!!!!!

1 hour ago, N.Angel είπε:

Εγω νιωθω πολυ δυσκινητη! Ολα συτα που λες τα κανω με δυσκολια! Ουτε τις καλτσες μου δεν μπορω να βαλω!! Κ νιωθω κ μια δυσπνοια…κ ειμαι ακομα στον 6ο μετα σκεφτομαι τι θα γινει;; Κ αυτο με το τεντωμα το νιωθω κυριως βραδυ που λες κ γινεται τουμπανο η κοιλια μου! Υπομονη τπτ σλλο!! 

Κ δυσπνοια ναι ρε συ . . . Στο φαγητό κ στον ύπνο   . . . Το είπες στον γυναικολογο σου ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μου δώσατε κουράγιο γιατί αυτό σκέφτομαι τόσες μέρες,τι θα γίνει όταν φτάσω στο 3ο τρίμηνο,?? Δεν μπορώ να βάλω παπούτσια κάλτσες κλπ κ ο ύπνος άστο ξυπνάω κ πόσες φορές για τουαλέτα κ κάνω βαρελάκι κάθε φορά για να σηκωθώ αχαχαχχαχ επίσης αν βγω λίγο κ περπατήσω οι πατούσες μου πονάνε τρελά κ μόνο αν βάλω τα πόδια σε κρύο νερό συνερχομαι κάπως! Κ βλεπω αλλες εγκυες στο δρομο να περπατανε με τοση ευκολια και λεω τι γινετε μονο εγω ειμαι ετσι ? Κουράγιο μάνες!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κορίτσια υπάρχουν βραδια που τραβάει πολύ κοιλιά κ νομίζω ότι θα σκάσω.Η τουαλέτα εννοείται συχνότατη επίσκεψη κατά την διάρκεια της νύχτας κ αντε κάθε φορά μετά να βουλευτω στο κρεβάτι.Υπομονή σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όσες θα κάνετε αμνιοπαρακέντηση ή NIPT. Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σχετικά με τη δύσπνοια και την κοιλιά τούμπανο νιώθω κι εγώ έτσι εδώ και δύο βδομάδες περίπου και όσο πάει γίνεται και πιο έντονο. Μεγαλώνει η μήτρα και το μωρό λογικό είναι να νιώθουμε έτσι νομίζω. Εγώ έχω συχνουρία από πριν επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη μου. Άρα 23 εβδομάδες....και γίνεται χειρότερη.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

Καλα αποτελέσματα στα κοριτσια που θα κανουν αμνιοπαρακέντηση!!

Τελικά δεν ειμαι μόνη!! Εχει ποσες μέρες συνεχώς σκέφτομαι πως θα νιώθω προς το τέλος της κύησης αφου απο τώρα νιώθω αυτό το  βάρος και την απιστευτη κουραση ωρες ωρες .....δεν βολευομαι με τίποτα και οι τόσες διαδρομές για τουαλετα το βραδυ εχουν γίνει μονιμη συνηθεια!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Ειδικά όταν πρήζετε κ το έντερο αστο για κλαμα.  . . Κ σε κοιτάνε οι γύρω σου κ λένε μα γτ πάει έτσι τόσο πολύ πια . . . Κ θέλω να τους δείρω.  . . Δε ο άντρας μου , μου λέει κοιμήθηκες σήμερα? Μόνο που το ρωτάει κ δεν το έχει καταλάβει όλο το βράδυ που ξεφυσαω . . . Σήμερα λέω να τον σπρωξω από το κρεβάτι επίτηδες να δω θα καταλάβει τίποτα χαχαχα αχα 

Για το έντερο τώρα πόσο αέρας εκεί μέσα χαχαχαχα λες κ παίζω σε αυτά τα αστεία βίντεο στο ινστα νοιώθω.  . . Explosion!!!!!

Κ δυσπνοια ναι ρε συ . . . Στο φαγητό κ στον ύπνο   . . . Το είπες στον γυναικολογο σου ; 

Καλά κι εγώ όλο το βράδυ ξεφυσαω.. κάθε φορά που προσπαθώ να αλλάξω πλευρο ή να σηκωθώ, εκεί να δεις.. ο αντρας μου στις αρχές ξυπνούσε και με ρωτούσε όλα καλά?? Πλέον νομίζω ο εγκέφαλός του με κάνει ignore χαχαχαχ 

Κορίτσια εγώ τα τελευταία βραδιά δε ξυπνάω τόσο για τουαλέτα.. έχει σταματήσει αυτό το κακό.. αλλά για να γυρίσω πλευρό είναι project.! Οπότε ξυπνάω αρκετές φορές γιατί πιανομαι. Προσπαθώ κιόλας να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό.. βασανο!

Ας ελπίσουμε πως είναι οι συγκεκριμένες εβδομαδες τώρα έτσι δύσκολες, και σύντομα να είμαστε πιο ανάλαφρες!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Άλλο ένα βράδυ που νομίζω ότι επαιζα ξύλο .  . . Αλήθεια νομίζω ότι έχω φάει κλωτσιές στα πλευρά μου κ στον θώρακα αλλά όοολλααααα ειναι λογικά.  . . Ανοιγουν όλα τα κόκαλα για να χωρέσουν τα μπεμπινια.  . . Πάλι καλά έχω το σκυλάκι μου που μου κάνει παρέα πόσο ηρεμιστικό είναι όταν τον χαϊδεύω κ μόνο που ακούω την ανασουλα του . . . Κ για την δυσπνοια μίλησα με την γιατρό μου . . . Κ αυτό λογικο ( όλα λογικά για τους αλλους χαχαχα) ισχύει αυτό που λες @LouloudakiK για την μήτρα κ όπως επίσης επειδή έχω αρκετά ανεπτυγμένα μωρα μικραίνει ο χώρος κ το στομάχι οπότε θα πρέπει να τρώω πιο λίγο .  . .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mar.Theo said:

Ειδικά όταν πρήζετε κ το έντερο αστο για κλαμα.  . . Κ σε κοιτάνε οι γύρω σου κ λένε μα γτ πάει έτσι τόσο πολύ πια . . . Κ θέλω να τους δείρω.  . . Δε ο άντρας μου , μου λέει κοιμήθηκες σήμερα? Μόνο που το ρωτάει κ δεν το έχει καταλάβει όλο το βράδυ που ξεφυσαω . . . Σήμερα λέω να τον σπρωξω από το κρεβάτι επίτηδες να δω θα καταλάβει τίποτα χαχαχα αχα 

Για το έντερο τώρα πόσο αέρας εκεί μέσα χαχαχαχα λες κ παίζω σε αυτά τα αστεία βίντεο στο ινστα νοιώθω.  . . Explosion!!!!!

Κ δυσπνοια ναι ρε συ . . . Στο φαγητό κ στον ύπνο   . . . Το είπες στον γυναικολογο σου ; 

Δεν το ειπα ακομα..ενταξει δεν ειναι σε τετοιο βαθμο που να ανησυχησω, οταν θα ξαναπαω θα του το πω!

13 hours ago, Amalia! said:

Καλά κι εγώ όλο το βράδυ ξεφυσαω.. κάθε φορά που προσπαθώ να αλλάξω πλευρο ή να σηκωθώ, εκεί να δεις.. ο αντρας μου στις αρχές ξυπνούσε και με ρωτούσε όλα καλά?? Πλέον νομίζω ο εγκέφαλός του με κάνει ignore χαχαχαχ 

Κορίτσια εγώ τα τελευταία βραδιά δε ξυπνάω τόσο για τουαλέτα.. έχει σταματήσει αυτό το κακό.. αλλά για να γυρίσω πλευρό είναι project.! Οπότε ξυπνάω αρκετές φορές γιατί πιανομαι. Προσπαθώ κιόλας να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό.. βασανο!

Ας ελπίσουμε πως είναι οι συγκεκριμένες εβδομαδες τώρα έτσι δύσκολες, και σύντομα να είμαστε πιο ανάλαφρες!!! 

Πω πω κ εγω καθε φορα που αλλαζω πλευρο το ιδιο πραγμα!! Μεταφερω κ ενα μαξιλαρι που βαζω κατω απο την κοιλια κ φυσα ξεφυσα!! Χαχαχα! Ολες πανω κατω εχουμε ιδιες δυσκολιες βλεπω κ με παρηγορει λιγο αυτο! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Δεν το ειπα ακομα..ενταξει δεν ειναι σε τετοιο βαθμο που να ανησυχησω, οταν θα ξαναπαω θα του το πω!

Πω πω κ εγω καθε φορα που αλλαζω πλευρο το ιδιο πραγμα!! Μεταφερω κ ενα μαξιλαρι που βαζω κατω απο την κοιλια κ φυσα ξεφυσα!! Χαχαχα! Ολες πανω κατω εχουμε ιδιες δυσκολιες βλεπω κ με παρηγορει λιγο αυτο! 

Πάντα μου άρεσε να κοιμάμαι με τρία μαξιλάρια. Τώρα θέλω παραπάνω...με βολεύουν πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια σήμερα άρχισε να πονάει ο αφαλος μου...εχει πεταχτει κ προς τα εξω...η μαία είπε είναι επειδή τεντωνεται το δέρμα...αλλά είναι τόσο ενοχλητικό...δε θελω να σκεφτομαι ετσι γιατι το θελω σαν τρελη το μωρακι μου κ εννοειται πως χαιρομαι...αλλα...πως θα αντέξουμε άλλους 3 μήνες??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Jiji είπε:

Αχ κορίτσια σήμερα άρχισε να πονάει ο αφαλος μου...εχει πεταχτει κ προς τα εξω...η μαία είπε είναι επειδή τεντωνεται το δέρμα...αλλά είναι τόσο ενοχλητικό...δε θελω να σκεφτομαι ετσι γιατι το θελω σαν τρελη το μωρακι μου κ εννοειται πως χαιρομαι...αλλα...πως θα αντέξουμε άλλους 3 μήνες??

Μην νιώθεις άσχημα επειδή σε πονάει το δερμα σου ή ταλαιπωρεισαι στην εγκυμοσύνη! Δε σημαίνει πως δεν αγαπάμε και δε θέλουμε τα μωρά μας! Απλά κι εμείς άνθρωποι είμαστε, δεν μπορούμε να χαιρόμαστε οταν ποναμε! Αλλά σίγουρα θα αντέξουμε για τα μωράκια μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, μιας και λέμε για τα νέα συμπτώματα που παρατηρούμε...βλέπετε διαφορά στην κοιλίτσα σας μεταξύ πρωι- βράδυ;;;; Το πρωί ξυπνάω και έχει ένα νορμάλ μέγεθος και είναι σχετικά μαλακή... Από το απόγευμα και μετά γίνομαι άλλος άνθρωπος!:P μπορώ να πω διπλασιάζεται... πρήζεται...και δεν πατιέται!  Στην αρχή πίστεψα ότι ευθύνεται το φαγητό που έφαγα το μεσημέρι αλλά το παρατηρώ εδώ και τέσσερις μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marilou7 said:

Καλησπέρα κορίτσια, μιας και λέμε για τα νέα συμπτώματα που παρατηρούμε...βλέπετε διαφορά στην κοιλίτσα σας μεταξύ πρωι- βράδυ;;;; Το πρωί ξυπνάω και έχει ένα νορμάλ μέγεθος και είναι σχετικά μαλακή... Από το απόγευμα και μετά γίνομαι άλλος άνθρωπος!:P μπορώ να πω διπλασιάζεται... πρήζεται...και δεν πατιέται!  Στην αρχή πίστεψα ότι ευθύνεται το φαγητό που έφαγα το μεσημέρι αλλά το παρατηρώ εδώ και τέσσερις μέρες!

Ναι @Marilou7 εμενα εδω και καιρο συμβαινει αυτο, κατι σαν τυμπανισμος! Δεν ξερω τι ειναι, λιγο το φαγητο ολης της ημερας, λιγο το εντερο; Δεν νομιζω ομως πως ειναι κατι ανησυχητικο…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μιας και λέμε για τα νέα συμπτώματα που παρατηρούμε...βλέπετε διαφορά στην κοιλίτσα σας μεταξύ πρωι- βράδυ;;;; Το πρωί ξυπνάω και έχει ένα νορμάλ μέγεθος και είναι σχετικά μαλακή... Από το απόγευμα και μετά γίνομαι άλλος άνθρωπος!:P μπορώ να πω διπλασιάζεται... πρήζεται...και δεν πατιέται!  Στην αρχή πίστεψα ότι ευθύνεται το φαγητό που έφαγα το μεσημέρι αλλά το παρατηρώ εδώ και τέσσερις μέρες!

Και εγώ το παθαίνω...κι εγώ πιστεύω ότι ευθύνονται τα όσα τρώμε κατά τη διάρκεια της ημέρας συν όλο το νερό που πίνουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Ώρα 03:35...εδω και μέρες ξυπνάω ξημερώματα από τις κλωτσιές της μπέμπας μου και δε μπορώ να κοιμηθώ.....τι έχω να τραβήξω χαχαχα.

Το έχω κι εγώ αυτό με το πρήξιμο στη κοιλιά μετά από κάθε γεύμα σχεδόν. Μπορεί να κρατήσει κι όλη την ημέρα. Πρήζεται και τη νιώθω τεντωμένη τη κοιλιά μου,οπότε για να το έχουμε όλες είναι νορμάλ 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...