Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Μου φαίνεται χοντρό να μην εμφανιστω καθόλου και θα το έχω και άγχος όλη μέρα....σκέφτομαι να πάω με το μωρό και να πω απλά την αλήθεια....ε δε πιστεύω να με κρατήσουν,τόσο πολύ πια!?

Από αυτές τις εκλογές και έπειτα,η εφορευτική πληρώνεται με το υπέρογκο ποσό των 40€ 😅

Καλέ μπορείς να ειδοποιήσεις από τώρα θα σηκωθείς στις 6 να πας τελευταία στιγμή με το μωρό? 

Αύριο το πρωί ειδοποίησε τηλεφωνικά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ μπορείς να ειδοποιήσεις από τώρα θα σηκωθείς στις 6 να πας τελευταία στιγμή με το μωρό? 

Σιγά μη πάω και το χάραμα. Οποτε ξυπνήσω θα πάω.....που να ειδοποιήσω;;; Έχει τηλέφωνο για αυτό το θέμα; Στην αστυνομία μου είπαν να πάει κάποιος εκείνη τη μέρα να πει τον λόγο που θα απουσιάζω με κάποιο δικαιολογητικο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katerinaaa είπε:

Σιγά μη πάω και το χάραμα. Οποτε ξυπνήσω θα πάω.....που να ειδοποιήσω;;; Έχει τηλέφωνο για αυτό το θέμα; Στην αστυνομία μου είπαν να πάει κάποιος εκείνη τη μέρα να πει τον λόγο που θα απουσιάζω με κάποιο δικαιολογητικο 

Καλέ βέβαια μπορείς να αρνηθείς σιγά μην πας με το μωρό να πεις έχω μωρό. Αυτο είναι αν τελευταία στιγμή σου συμβεί κάτι 

Φυσικά Κ μπορείς να το πεις από τώρα για να σε αντικαταστήσουν κιόλας 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θα πήγαινα ούτως η άλλως με το μωρό να ψηφίσω....αυτό δεν αποδεικνύει ότι μπορώ να κατσω κιολας! Απλά ψηφίζω και φεύγω,το ότι έχω μωρό δε σημαινει ότι δεν μπορώ να βγω απ' το σπίτι.... Καταλαβες; γι'αυτό και μου κάνει χοντρο το να μην εμφανιστω καν. Ελπίζω να τη γλυτωσω εκτός αν θέλουν να με βοηθήσουν με την αλλαγή πάνας και το νταντεμα,δεν έχω προβλημα 😂

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

 

Φυσικά Κ μπορείς να το πεις από τώρα για να σε αντικαταστήσουν κιόλας 

Που;;; Που παίρνεις τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Κοίτα θα πήγαινα ούτως η άλλως με το μωρό να ψηφίσω....αυτό δεν αποδεικνύει ότι μπορώ να κατσω κιολας! Απλά ψηφίζω και φεύγω,το ότι έχω μωρό δε σημαινει ότι δεν μπορώ να βγω απ' το σπίτι.... Καταλαβες; γι'αυτό και μου κάνει χοντρο το να μην εμφανιστω καν. Ελπίζω να τη γλυτωσω εκτός αν θέλουν να με βοηθήσουν με την αλλαγή πάνας και το νταντεμα,δεν έχω προβλημα 😂

Που;;; Που παίρνεις τηλέφωνο;

Πάρε στον δήμο σου Κ ρωτά τι έγγραφο χρειάζετε να στείλεις για να εξαιρεθεις. Πες τον λόγο που δεν μπορείς ότι έχεις μωράκι μικρό ίσως σου ζητήσουν το πιστοποιητικό γέννησης ή κάτι τέτοιο απτό νοσοκομείο . 

Ίσως απλά μια υπεύθυνη δήλωση μέσω gov 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Πάρε στον δήμο σου Κ ρωτά τι έγγραφο χρειάζετε να στείλεις για να εξαιρεθεις. Πες τον λόγο που δεν μπορείς ότι έχεις μωράκι μικρό ίσως σου ζητήσουν το πιστοποιητικό γέννησης ή κάτι τέτοιο απτό νοσοκομείο . 

Ίσως απλά μια υπεύθυνη δήλωση μέσω gov 

Στο δημο λες ε...ωραία θα το προσπαθήσω σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Στο δημο λες ε...ωραία θα το προσπαθήσω σε ευχαριστώ 

Καλέ ναι ρωτά είναι δυνατόν να πας να ψηφίσεις Κ να τους πεις παιδιά εγώ βλέπετε έχω μωρό δικαιολογούμε! Άμα δηλαδή δούλευες θα εφερνες την δουλειά στο κέντρο για να τους πείσεις ότι δουλεύεις Κ δεν μπορείς να πάρεις άδεια .

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2023 at 2:40 ΜΜ, Katerinaaa είπε:

Μου φαίνεται χοντρό να μην εμφανιστω καθόλου και θα το έχω και άγχος όλη μέρα....σκέφτομαι να πάω με το μωρό και να πω απλά την αλήθεια....ε δε πιστεύω να με κρατήσουν,τόσο πολύ πια!?

Από αυτές τις εκλογές και έπειτα,η εφορευτική πληρώνεται με το υπέρογκο ποσό των 40€ 😅

Ε αφού θα πάρεις 40€ πρέπει να πας μην το σκέφτεσαι, μιλάμε για τρελό ποσό χαχαχαχαχαχαχαχα! Καλά σοβαρά τώρα; 40€; Ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω!

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες ξεκινήσαμε φαγητό! Δεν μπορώ να πω ότι έφαγε, ίσα ίσα το έκανε και εμείς μετά. Ξεκίνησα με πατάτα πατημένη αλλά αναγουλιαζε δεν του άρεσε..... Όσες ξεκινήσατε πως τα πάτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόλογο γυναικολόγο να μας αναλάβει ...( και την καισαρική όχι πολύ ακριβά σε ιδιωτικό νοσ...) (νότια Αθήνα)... και πόσο τραγική είναι η αμνιοπαρακέντηση (  την φοβάμαι πολύ) , έχω θετικό IgG Μεγαλοκυταροιο... Έχει καμία σάς εμπειρία τέτοια...? Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , mara23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόλογο γυναικολόγο να μας αναλάβει ...( και την καισαρική όχι πολύ ακριβά σε ιδιωτικό νοσ...) (νότια Αθήνα)... και πόσο τραγική είναι η αμνιοπαρακέντηση (  την φοβάμαι πολύ) , έχω θετικό IgG Μεγαλοκυταροιο... Έχει καμία σάς εμπειρία τέτοια...? Ευχαριστώ...

Την αμνιο μην την φοβάσαι καθόλου είναι ανώδυνη εντελώς Κ αν προσέξεις τίποτα δεν θα συμβει. Όταν λες νότια τι εννοείς? Πάντως γενικά περιπτώσεις με λοιμώξεις τα στέλνουν στο Αττικό νοσοκομείο έχει πολύ καλή ομάδα για τέτοιες περιπτώσεις που υπάρχει κάποια λοίμωξη 

Μήπως να πάρεις να ρωτήσεις θα είναι Κ δωρεάν 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mara23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόλογο γυναικολόγο να μας αναλάβει ...( και την καισαρική όχι πολύ ακριβά σε ιδιωτικό νοσ...) (νότια Αθήνα)... και πόσο τραγική είναι η αμνιοπαρακέντηση (  την φοβάμαι πολύ) , έχω θετικό IgG Μεγαλοκυταροιο... Έχει καμία σάς εμπειρία τέτοια...? Ευχαριστώ...

Κοριτσάκι μου θετικό igg δεν είναι κάτι ...τα igm είναι το ζήτημα να μην έχεις θετικά !στα λέω ως παθουσα !!καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου !!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 1:16 ΜΜ, Spring_girl είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμείς από τέλη του μήνα ξεκινάμε! Εγώ αγωνία για τις στερεές! Με 1 γεύμα την ημέρα ξεκινήσατε;;

Χαιρετώ! Εμείς δήθεν πως ξεκινήσαμε από τον 5ο μήνα. Βασικά είχα ζητήσει εγώ του παιδιάτρου γιατί ένιωθα ότι θα μου είναι πιο εύκολο λόγω δουλειάς. Επειδή Επιχειρώ να βγάζω γάλα με θηλαστρο και είναι ζόρι. Ωστόσο πέρασαν και 2 εβδομάδες από το οκ και μετά ξεκινήσαμε. Μη φανταστείς μέχρι τώρα έδωσα πατατα, κολοκυθι και καρότο. Μόνο την πατάτα φάνηκε να του αρέσει και ήταν λες και έτρωγε γενικά από πάντα του.

Στο μεταξύ σήμερα τον πήγε παιδίατρο ο παπάς του και αυτόν και τον μεγάλο γιατί ήταν λίγο άρρωστος την περασμένη εβδομάδα και τελικά πρέπει να κάνουν και οι 2 μασκουλες. Ο μικρός μας είπε ότι έχει κατακοκκινες αμυγδαλές και λαιμό. Ωραία ξεκινήσαμε κι ακόμη είναι φθινόπωρο.

Τώρα όσον αφορά τον θηλασμό, δυστυχώς βλέπω ότι σιγά σιγά μειώνεται η παραγωγή γάλακτος. Πραγματικά στεναχωριεμαι. Για να βγάλω πλέον γάλα με το θήλαστρο, ποσότητα 100 μλ, μπορεί να χρειαστώ και μια με ενάμιση ώρα. Και έτσι επειδή και το απόθεμα που είχα τελειωσε πίνει όλο και περισσότερη φορμουλα.

Επίσης το τελευταίο διάστημα έχουμε θέμα με τον βραδινό ύπνο αφού ξυπνάει συνεχώς. Φυσικά νομίζω ότι ξεκίνησε και με κάνει πιπίλα. Αν και προσπαθώ να του δώσω πιπίλα εκείνη την ώρα, δεν τη δέχεται και ουρλιάζει. Ετσι πλέον νιώθω ότι έχω ξεπεράσει κάθε όριο μου λόγω και της αϋπνίας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , GeoA είπε:

Χαιρετώ! Εμείς δήθεν πως ξεκινήσαμε από τον 5ο μήνα. Βασικά είχα ζητήσει εγώ του παιδιάτρου γιατί ένιωθα ότι θα μου είναι πιο εύκολο λόγω δουλειάς. Επειδή Επιχειρώ να βγάζω γάλα με θηλαστρο και είναι ζόρι. Ωστόσο πέρασαν και 2 εβδομάδες από το οκ και μετά ξεκινήσαμε. Μη φανταστείς μέχρι τώρα έδωσα πατατα, κολοκυθι και καρότο. Μόνο την πατάτα φάνηκε να του αρέσει και ήταν λες και έτρωγε γενικά από πάντα του.

Στο μεταξύ σήμερα τον πήγε παιδίατρο ο παπάς του και αυτόν και τον μεγάλο γιατί ήταν λίγο άρρωστος την περασμένη εβδομάδα και τελικά πρέπει να κάνουν και οι 2 μασκουλες. Ο μικρός μας είπε ότι έχει κατακοκκινες αμυγδαλές και λαιμό. Ωραία ξεκινήσαμε κι ακόμη είναι φθινόπωρο.

Τώρα όσον αφορά τον θηλασμό, δυστυχώς βλέπω ότι σιγά σιγά μειώνεται η παραγωγή γάλακτος. Πραγματικά στεναχωριεμαι. Για να βγάλω πλέον γάλα με το θήλαστρο, ποσότητα 100 μλ, μπορεί να χρειαστώ και μια με ενάμιση ώρα. Και έτσι επειδή και το απόθεμα που είχα τελειωσε πίνει όλο και περισσότερη φορμουλα.

Επίσης το τελευταίο διάστημα έχουμε θέμα με τον βραδινό ύπνο αφού ξυπνάει συνεχώς. Φυσικά νομίζω ότι ξεκίνησε και με κάνει πιπίλα. Αν και προσπαθώ να του δώσω πιπίλα εκείνη την ώρα, δεν τη δέχεται και ουρλιάζει. Ετσι πλέον νιώθω ότι έχω ξεπεράσει κάθε όριο μου λόγω και της αϋπνίας.

Σε κάνει πιπίλα μάλλον γιατί προσπαθεί να αυξήσει την παραγωγή σου.. Εγώ βγάζω το πρωί γύρω στα 100 και μετά στη δουλειά 50 με το ζόρι αλλά το πολύ μισάωρο δεν κάθομαι παραπάνω.. Δύσκολο το βραδινό, και σε συνδυασμό με δουλειά καλό μας κουράγιο! Η δικιά μου ξυπνάει γύρω στις 5 και ξανακοιμαται στις 6-6.30, εγώ θηλάζω μόνο και μετά την κοιμίζει ο άντρας μου δε την παλεύω να σηκωθώ εκείνη την ώρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Σε κάνει πιπίλα μάλλον γιατί προσπαθεί να αυξήσει την παραγωγή σου.. Εγώ βγάζω το πρωί γύρω στα 100 και μετά στη δουλειά 50 με το ζόρι αλλά το πολύ μισάωρο δεν κάθομαι παραπάνω.. Δύσκολο το βραδινό, και σε συνδυασμό με δουλειά καλό μας κουράγιο! Η δικιά μου ξυπνάει γύρω στις 5 και ξανακοιμαται στις 6-6.30, εγώ θηλάζω μόνο και μετά την κοιμίζει ο άντρας μου δε την παλεύω να σηκωθώ εκείνη την ώρα..

Πόσο λείπεις και πόσο απόθεμα χρειάζεσαι; Στην αρχή έβγαζα και έχω απόθεμα για να έχει. Τώρα ξυπνάω 5:30 και μέχρι και 6:30 βγάζω όσο μου επιτρέπεται και από θέμα παραγωγής, παιδιών και χρόνου. Βασικά είναι πολύ αγχωτικό γιατί πρέπει μέχρι τις 7:30 το αργότερο να φεύγουμε από το σπίτι. Αρχικά ένιωθα πολλές τύψεις που έδινα φορμουλα και τώρα νιώθω αλλά από την άλλη αισθάνομαι ότι κάνω το καλύτερο που μπορώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...