Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ξανά χάθηκα... Σας διάβασα όλες και κακώς ήρθαν τα νέα μέλη στην ομάδα μας και να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Χάθηκα λόγω της κατάστασης στα Τρίκαλα με την πλημμύρα λίγο τρέξιμο για την βάφτιση που έχουμε στις 24... Τώρα όλα καλά τα έχω όλα έτοιμα! 

Εμεις είμαστε 5,5 μηνών μεγαλόσωμοι πλέον δεν χορταινει να πίνει γάλα, ειδικά τα βράδια άσε με έχει πεθάνει ξανά, εκεί που κοιμόταν σερί τώρα πάει το χάλασε ξανά.... Είμαι χίλια κομμάτια... Μόλις κλείσει τους 6 μήνες δηλαδή στις 3/10 θσ ξεκινήσουμε στερεές τροφές με κομμάτια όπως έκανα στον μεγάλο μου και ανυπομονώ! Κάποιες διάβασα ξεκινήσατε ήδη τροφή, πως τα πάτε; 

Όσο για το απόθεμα γάλακτος ρε κορίτσια πως καταφέρνετε και βγάζετε; Εγώ τίποτα απολύτως αφού συνέχεια θηλάζει με λαιμαργία... Θα ήθελα να κάνω και εγώ απόθεμα για να μπορώ να βγαίνω.. τώρα τον παίρνω παντού μαζί μου όπου και να πάω και αφήνω τον μεγάλο μου σπίτι....

Εμένα μου ήρθε και η περίοδος κορίτσια στους 4,5 μήνες.. στον μεγάλο μου στους 4 μου είχε έρθει.... Δεν κατάλαβα διαφορά στον θηλασμό όπως και στον μεγάλο μου συνεχίζουμε κανονικά όσο πάει...

Εμείς τελικά θα ξεκινήσουμε μετά τον 6ο στερεές, σήμερα κάναμε επαναληπτικό εμβόλιο! Απόθεμα βγάζω το πρωί, δίνω στο μωρό να θηλάσει από το ένα στήθος και βγάζω από το άλλο! Μόνο τότε αποδίδει, μέσα στη μέρα με ξεζουμιζει δεν είναι αποδοτική η άντληση 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Spring_girl είπε:

Εμείς τελικά θα ξεκινήσουμε μετά τον 6ο στερεές, σήμερα κάναμε επαναληπτικό εμβόλιο! Απόθεμα βγάζω το πρωί, δίνω στο μωρό να θηλάσει από το ένα στήθος και βγάζω από το άλλο! Μόνο τότε αποδίδει, μέσα στη μέρα με ξεζουμιζει δεν είναι αποδοτική η άντληση 😂

Και εμείς έτσι αφού κλείσει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού.. λίγο έμεινε για εμάς... Με αγχωνει και αυτό παρόλο που είναι δεύτερη φορά! 

Ούτε έτσι βγάζω γάλα γιατί και το βράδυ ξυπνάει αρκετές φορές εμένα πλέον... Πάει το σερί που κοιμόταν.... Σέρνομαι όλη μέρα! Χρειάζομαι διακοπές μόνη μου να μην έχω κανέναν πάνω στο κεφάλι μου χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , MariaZiss είπε:

Και εμείς έτσι αφού κλείσει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού.. λίγο έμεινε για εμάς... Με αγχωνει και αυτό παρόλο που είναι δεύτερη φορά! 

Ούτε έτσι βγάζω γάλα γιατί και το βράδυ ξυπνάει αρκετές φορές εμένα πλέον... Πάει το σερί που κοιμόταν.... Σέρνομαι όλη μέρα! Χρειάζομαι διακοπές μόνη μου να μην έχω κανέναν πάνω στο κεφάλι μου χαχαχα!

Εμένα πέρασε μια φάση που ξυπνούσε πριν 2-3 βδομάδες αλλά επανήλθε τώρα στο 8ωράκι της! Πιστεύω φάσεις είναι που περνάνε θα στρώσει ξανά και ο δικός σου! 

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2023 at 11:44 ΜΜ, Spring_girl είπε:

Εμένα πέρασε μια φάση που ξυπνούσε πριν 2-3 βδομάδες αλλά επανήλθε τώρα στο 8ωράκι της! Πιστεύω φάσεις είναι που περνάνε θα στρώσει ξανά και ο δικός σου! 

Μπάααα δεν νομίζω να στρώσει, έχει πάνω από μήνα μην πω 2 μήνες, που ξυπνάει τα βράδια.. Αλλά ευτυχώς ξυπνάει λιγότερα φορά από ότι ο μεγάλος μου αυτό είναι θετικό και ευτυχώς ο μεγάλος μου κοιμάται πλέον γιατί είχε ένα διάστημα ξυπνούσε και με έψαχνε, και καμιά φορά τύχαινε να θηλάζω... 

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2023 at 9:07 ΜΜ, GeoA είπε:

Έχω γίνει μία τρελή γιατί με την αϋπνία έρχονται και τα νεύρα!!! Ντιρλαντα η κατάσταση. Έχω ξεπεράσει κάθε όριο μου. Δε ξέρω αν έχω άλλες αντοχές σωματικά και ψυχικά. Επίσης πλέον ξεχνάω πολύ, πααααρα πολύ όμως!

Βρε κορίτσια έχει 2 μέρες ο μικρούλης μου είναι μπουκωμένος. Ψες ξύπνησε και έκλαιγε χωρίς να παρηγοριέται, τώρα το βράδυ πάλι δε μπορούσε να κοιμηθεί και έκλαιγε συνέχεια. Αναγκάστηκα να του δώσω calpol. Δε ξέρω αν αρρώστησε ή είναι από τα δοντάκια. Πριν 2 μέρες κάναμε και εμβόλιο αλλά μου είχε πει ο παιδίατρος ότι δε θα έχει παρενεργειες. Στο μεταξύ ειναι και τα βαφτίσια την Παρασκευή και είμαι να σκάσω. 

Αχ δεν ξέρεις ποσό πολύ σε νοιωθω! Τα ίδια περναω ακριβώς! Έχω λαλήσει από την κούραση την αϋπνια και ξεχναω τρελα, κάνω σαρδάμ και κάποιες φορές κεκεδιζω!! Αφού έλεγα στον άντρα μου μήπως έπαθα κάνα εγκεφαλικό και δε το κατάλαβα ή έχω λαλήσει από την κούραση εντελώς! 
πως είναι ο μικρός ; Εμένα με γλεντάει δυο μέρες τώρα, δεν κοιμάται , ανέβασε ως 37,8, έχει φουλ γκρινια και διάρροια.. εκατό φορές τη μετά τ κάνει σε σημείο που συγκαηκε ενώ την καθαρίζω στο δευτερολεπτο.. 

κάνατε τη βάφτιση ; Είναι καλύτερα ; Πρπεει να είναι δόντια γιατί πάντα από κάποιο ιό ενεργοποιούνται, εγώ της έδωσα 3 ml depon παιδικό και ηρέμησε.. γέλια μετά από ανακουφιση άλλο πράγμα !!

On 21/9/2023 at 2:35 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ξανά χάθηκα... Σας διάβασα όλες και κακώς ήρθαν τα νέα μέλη στην ομάδα μας και να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Χάθηκα λόγω της κατάστασης στα Τρίκαλα με την πλημμύρα λίγο τρέξιμο για την βάφτιση που έχουμε στις 24... Τώρα όλα καλά τα έχω όλα έτοιμα! 

Εμεις είμαστε 5,5 μηνών μεγαλόσωμοι πλέον δεν χορταινει να πίνει γάλα, ειδικά τα βράδια άσε με έχει πεθάνει ξανά, εκεί που κοιμόταν σερί τώρα πάει το χάλασε ξανά.... Είμαι χίλια κομμάτια... Μόλις κλείσει τους 6 μήνες δηλαδή στις 3/10 θσ ξεκινήσουμε στερεές τροφές με κομμάτια όπως έκανα στον μεγάλο μου και ανυπομονώ! Κάποιες διάβασα ξεκινήσατε ήδη τροφή, πως τα πάτε; 

Όσο για το απόθεμα γάλακτος ρε κορίτσια πως καταφέρνετε και βγάζετε; Εγώ τίποτα απολύτως αφού συνέχεια θηλάζει με λαιμαργία... Θα ήθελα να κάνω και εγώ απόθεμα για να μπορώ να βγαίνω.. τώρα τον παίρνω παντού μαζί μου όπου και να πάω και αφήνω τον μεγάλο μου σπίτι....

Εμένα μου ήρθε και η περίοδος κορίτσια στους 4,5 μήνες.. στον μεγάλο μου στους 4 μου είχε έρθει.... Δεν κατάλαβα διαφορά στον θηλασμό όπως και στον μεγάλο μου συνεχίζουμε κανονικά όσο πάει...

Πως είστε πάνω από τις πλημμύρες; Πάθατε ζημιά ; Βαφτίσατε κ εσείς ;

On 21/9/2023 at 11:13 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Και εμείς έτσι αφού κλείσει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού.. λίγο έμεινε για εμάς... Με αγχωνει και αυτό παρόλο που είναι δεύτερη φορά! 

Ούτε έτσι βγάζω γάλα γιατί και το βράδυ ξυπνάει αρκετές φορές εμένα πλέον... Πάει το σερί που κοιμόταν.... Σέρνομαι όλη μέρα! Χρειάζομαι διακοπές μόνη μου να μην έχω κανέναν πάνω στο κεφάλι μου χαχαχα!

Κ εγώ άγχος αλλά ανυπομονώ για ένα πράγμα ! Να γίνει 2 να τρώει τα πάντα για να μην ετοιμάζω διακόσια διαφορετικά πράγματα μέσα στη μέρα .. δεν προλαβαίνω να βγάλω γάλα με έχει ταράξει από το πολυ θηλασμο κ με δαγκώνει πλέον ! Πονάω! Νομίζω ότι έρχονται δόντια πάντως ..

αν βρεις τρόπο να πας διακοπές κ μάλιστα μόνη ,να μου πεις πως να πάω κ εγώ 

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Μπάααα δεν νομίζω να στρώσει, έχει πάνω από μήνα μην πω 2 μήνες, που ξυπνάει τα βράδια.. Αλλά ευτυχώς ξυπνάει λιγότερα φορά από ότι ο μεγάλος μου αυτό είναι θετικό και ευτυχώς ο μεγάλος μου κοιμάται πλέον γιατί είχε ένα διάστημα ξυπνούσε και με έψαχνε, και καμιά φορά τύχαινε να θηλάζω... 

τα ίδια ζούμε όμως , απλά ακόμα ξυπνάει καμία φορά είτε ξυπνάει η μια την άλλη κ έχουμε φουλ εκνευρισμο σπίτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/9/2023 at 1:47 ΠΜ, Afrodite88 είπε:

Αχ δεν ξέρεις ποσό πολύ σε νοιωθω! Τα ίδια περναω ακριβώς! Έχω λαλήσει από την κούραση την αϋπνια και ξεχναω τρελα, κάνω σαρδάμ και κάποιες φορές κεκεδιζω!! Αφού έλεγα στον άντρα μου μήπως έπαθα κάνα εγκεφαλικό και δε το κατάλαβα ή έχω λαλήσει από την κούραση εντελώς! 
πως είναι ο μικρός ; Εμένα με γλεντάει δυο μέρες τώρα, δεν κοιμάται , ανέβασε ως 37,8, έχει φουλ γκρινια και διάρροια.. εκατό φορές τη μετά τ κάνει σε σημείο που συγκαηκε ενώ την καθαρίζω στο δευτερολεπτο.. 

κάνατε τη βάφτιση ; Είναι καλύτερα ; Πρπεει να είναι δόντια γιατί πάντα από κάποιο ιό ενεργοποιούνται, εγώ της έδωσα 3 ml depon παιδικό και ηρέμησε.. γέλια μετά από ανακουφιση άλλο πράγμα !!

Πως είστε πάνω από τις πλημμύρες; Πάθατε ζημιά ; Βαφτίσατε κ εσείς ;

Κ εγώ άγχος αλλά ανυπομονώ για ένα πράγμα ! Να γίνει 2 να τρώει τα πάντα για να μην ετοιμάζω διακόσια διαφορετικά πράγματα μέσα στη μέρα .. δεν προλαβαίνω να βγάλω γάλα με έχει ταράξει από το πολυ θηλασμο κ με δαγκώνει πλέον ! Πονάω! Νομίζω ότι έρχονται δόντια πάντως ..

αν βρεις τρόπο να πας διακοπές κ μάλιστα μόνη ,να μου πεις πως να πάω κ εγώ 

τα ίδια ζούμε όμως , απλά ακόμα ξυπνάει καμία φορά είτε ξυπνάει η μια την άλλη κ έχουμε φουλ εκνευρισμο σπίτι

Εδω που μένω εγώ με τον άντρα μου δεν πάθαμε ζημιά ήμασταν τυχεροί παρόλο που έχουμε ποτάμι ακριβως απέναντι μας... Οι δικοί μου στο χωριό πλημμύρισαν αλλά όλα καλά αυτό έχει σημασία.. γενικά όμως ένας χαμός. Πήγα σε δύο χωριά και η στάθμη φαινόταν ότι ήταν το λιγότερο 2 μέτρα.. και μυρωδιά που έχουμε κάποια βραδιά; Δηλητήριο.... Βέβαια σε μερικά χωριά μυρίζει μονίμως 20 μέρες τώρα δνε υπάρχει, εμετός απλά....

 

Άσε και εγώ λέω να ξεκινήσει να τρώει τα πάντα να μην φτιάχνω 2-3 φαγητά! Αλλά δεν θέλω να μεγαλώσει, μεγαλώνει ήδη γρήγορα και μου λείπει πολύ!! Στους 5,5 μήνες σηκώθηκε στα γόνατα και με τα χέρια πιάνονταν από ψηλά. Αντί να σταθεί στις πατούσες στάθηκε στα γόνατα έπαθα σοκ... Και σχεδόν ετοιμος να μπουσουλισει.. γιατί μεγαλώνουν τόσο γρήγορα;

 

Όταν ξυπνήσω από το όνειρο των διακοπών θα σου πω να ξέρεις χαχαχα!

 

Χθες κάναμε βάφτιση ναιιιιι πέρασε και αυτό!!!! Την κάναμε έξω όπως και στον μεγάλο μου στο ίδιο μέρος! Πλέον έχει όνομα ο μπέμπης μας! Βασίλης!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς βαφτίσαμε!!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και πάλι @MariaZiss Εμένα ουτε για πλάκα δεν κοιμάται το βράδυ. Μη σας πω ξυπνάει πιο πολύ τώρα. Επίσης ξεκίνησε να δυσκολεύετε να κοιμαται και που ξυπνάει τους εφιαλτες του πρωτου. Δε σταματάει να κινείται, θέλει να σηκωθεί, ψευτομπουσουλάει. Γενικά καλό δε βάζει κάτω.

Τώρα όσο για το απόθεμα μου έχει μείνει λίγο πλέον. Δυστυχώς με το θήλαστρο δε βγάζω όσο πριν για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω. Αναγκάζομαι έτσι κάποιες ώρες που δεν είμαι παρούσα να πίνει και φορμουλα όσο κι αν δεν το ήθελα.

Εμείς ξεκινήσαμε χθες στερεές. Αρχή με πατατα. Στην αρχή ο παιδίατρος το σκεφτόταν και μου είπε να ξεκινήσουμε στον 6ο και μετά μου είπε οκ. Εκείνο που δεν τον ρώτησα είναι αν μπορεί να πίνει και λίγο νεράκι.

Γενικά άλλο παιδί από το πρώτο. Τον πρώτο μου πότε δεν τον χαρακτήρισα εύκολο παιδί αλλά αυτός δεν είχε ποτέ θέμα με τα δόντια, δεν τον ενόχλησε κανένα εμβόλιο και δεν έβαζε πράγματα στο στόμα. Τώρα ο μικρός μας τα κάνει όλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Και εμείς βαφτίσαμε!!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και πάλι @MariaZiss Εμένα ουτε για πλάκα δεν κοιμάται το βράδυ. Μη σας πω ξυπνάει πιο πολύ τώρα. Επίσης ξεκίνησε να δυσκολεύετε να κοιμαται και που ξυπνάει τους εφιαλτες του πρωτου. Δε σταματάει να κινείται, θέλει να σηκωθεί, ψευτομπουσουλάει. Γενικά καλό δε βάζει κάτω.

Τώρα όσο για το απόθεμα μου έχει μείνει λίγο πλέον. Δυστυχώς με το θήλαστρο δε βγάζω όσο πριν για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω. Αναγκάζομαι έτσι κάποιες ώρες που δεν είμαι παρούσα να πίνει και φορμουλα όσο κι αν δεν το ήθελα.

Εμείς ξεκινήσαμε χθες στερεές. Αρχή με πατατα. Στην αρχή ο παιδίατρος το σκεφτόταν και μου είπε να ξεκινήσουμε στον 6ο και μετά μου είπε οκ. Εκείνο που δεν τον ρώτησα είναι αν μπορεί να πίνει και λίγο νεράκι.

Γενικά άλλο παιδί από το πρώτο. Τον πρώτο μου πότε δεν τον χαρακτήρισα εύκολο παιδί αλλά αυτός δεν είχε ποτέ θέμα με τα δόντια, δεν τον ενόχλησε κανένα εμβόλιο και δεν έβαζε πράγματα στο στόμα. Τώρα ο μικρός μας τα κάνει όλα!!!

Να σας ζήσει!! Γερό και καλοφώτιστο!! Αχ κι εμένα έχει ζωηρεψει πάρα πολύ! Για να αλλάξω πάνα δίνουμε μάχη, γυρνάει όλη την ώρα δεν κάθεται στον ποπό της! Εννοείται τη βάζω στο πάτωμα συνέχεια σε χαλάκι και βρίσκει τη χαρά της! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2023 at 6:21 ΜΜ, GeoA είπε:

Και εμείς βαφτίσαμε!!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και πάλι @MariaZiss Εμένα ουτε για πλάκα δεν κοιμάται το βράδυ. Μη σας πω ξυπνάει πιο πολύ τώρα. Επίσης ξεκίνησε να δυσκολεύετε να κοιμαται και που ξυπνάει τους εφιαλτες του πρωτου. Δε σταματάει να κινείται, θέλει να σηκωθεί, ψευτομπουσουλάει. Γενικά καλό δε βάζει κάτω.

Τώρα όσο για το απόθεμα μου έχει μείνει λίγο πλέον. Δυστυχώς με το θήλαστρο δε βγάζω όσο πριν για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω. Αναγκάζομαι έτσι κάποιες ώρες που δεν είμαι παρούσα να πίνει και φορμουλα όσο κι αν δεν το ήθελα.

Εμείς ξεκινήσαμε χθες στερεές. Αρχή με πατατα. Στην αρχή ο παιδίατρος το σκεφτόταν και μου είπε να ξεκινήσουμε στον 6ο και μετά μου είπε οκ. Εκείνο που δεν τον ρώτησα είναι αν μπορεί να πίνει και λίγο νεράκι.

Γενικά άλλο παιδί από το πρώτο. Τον πρώτο μου πότε δεν τον χαρακτήρισα εύκολο παιδί αλλά αυτός δεν είχε ποτέ θέμα με τα δόντια, δεν τον ενόχλησε κανένα εμβόλιο και δεν έβαζε πράγματα στο στόμα. Τώρα ο μικρός μας τα κάνει όλα!!!

Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας και με το όνομα!!! Και εμένα κοιμάται πιο δύσκολα απ' ότι ο μεγάλος μου αλλά εντάξει αοφυ κοιμηθεί καλά είναι μετά.. τα βράδια ξυπνάει αλλά υποφερτα, θηλάσει και ύπνο αμέσως..

Τώρα όσο για το θηλαστρο όπως είπα δεν κατάφερα να βγάλω δυστυχώς και τον παίρνω μαζί μου παντού.. δοκίμασα να το δώσω ξένο για να μπορώ να βγαίνω καμιά φορά αλλά ούτε λόγος για να πιει.... Τώρα όταν φτάσει 12 μηνών θα του δώσω φρέσκο δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό το θέμα....

Εμείς την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσουμε στερεές, που θα κλείσει 6 μήνες και έχω άγχος για κάποιο λόγο!!! Τρώει εσένα τα πάτε καλά;

Και εμένα δύο διαφορετικά παιδάκια, ο μικρός μου τα κάνει όλα πολύ πιο γρήγορα. Και εμένα φευτομπουσουλαει, σηκώνεται στα γόνατα άμα βρει να πιαστεί κάπου σταθερά με τα χέρια και επίσης προχθές τον είδα να δηλώνεται μόνος του και να κάθεται..... Έπαθα σοκ γιατί δεν ήξερα ότι μπορούνε υποστήριξη νωρίς να το Κάνυον αυτό. Ο μεγάλος μου άργησε να σηκωθεί μόνος του να καθίσει παρόλο που περπάτησε στους 10 μήνες, ενώ άργησε να μπουσουλησει.. αυτός εδώ βιάζεται για όλα δεν ξέρω τι θα γίνει και τι μας περιμένει χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς πάτε; Η δικιά μου συνέχεια πάει να φύγει από την αγκαλιά και θέλει να αλωνιζει στο πάτωμα χαχα! Μεγάλη Ταλιμπάν! Να σας ρωτησω βρε κορίτσια που κοιμούνται τα μωρά σας; Εμείς έχουμε το λίκνο δίπλα μας, ρε χωράει η κούνια στο δωμάτιο μας, και αναρωτιέμαι μέχρι πότε είναι ασφαλές; Έχει αρχίσει και πιάνεται τώρα από τις άκρες όταν κάθεται μπρούμυτα.. Δε θέλω να πάει στο δωμάτιο της ακόμα αλλά αγχώνομαι λίγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια! Έχει καμία την τύχη τη δική μου να την καλέσουν εφορευτική επιτροπή; Θηλάζω αποκλειστικά!!! Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση για πείτε άμα ξέρετε κάτι!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Αχ κορίτσια! Έχει καμία την τύχη τη δική μου να την καλέσουν εφορευτική επιτροπή; Θηλάζω αποκλειστικά!!! Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση για πείτε άμα ξέρετε κάτι!!! 

Λογικά μπορείς με κάποια υπεύθυνη δήλωση;; Ρώτα κάποιο δικηγόρο αν έχεις γνωστό! Αλλιώς μη πατήσεις καν, αλλά μη πας ούτε και να ψηφίσεις γιατί μπορεί να σε κρατήσουν επιτόπου! 

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2023 at 10:47 ΠΜ, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς πάτε; Η δικιά μου συνέχεια πάει να φύγει από την αγκαλιά και θέλει να αλωνιζει στο πάτωμα χαχα! Μεγάλη Ταλιμπάν! Να σας ρωτησω βρε κορίτσια που κοιμούνται τα μωρά σας; Εμείς έχουμε το λίκνο δίπλα μας, ρε χωράει η κούνια στο δωμάτιο μας, και αναρωτιέμαι μέχρι πότε είναι ασφαλές; Έχει αρχίσει και πιάνεται τώρα από τις άκρες όταν κάθεται μπρούμυτα.. Δε θέλω να πάει στο δωμάτιο της ακόμα αλλά αγχώνομαι λίγο..

Καλησπέρα αν και αργά σου απαντάω... Μια από τα ίδια και εμένα, πιάνεται από όπου βρει με τα χέρια και σηκώνεται όρθιος για λίγο και πέφτει.. είναι απλά θηρίο! Αύριο ξεκινάμε και φαγητό επιτέλους!!! Εγώ τον είχα μέχρι 4 μηνών στο Πορτ μπεμπέ γισιτ δεν χωροσυε η κούνια στην κρεβατοκάμαρα.. μετά τον έβαλα στην κούνια με τον αδερφό του στο ίδιο δωμάτιο και εγώ με τον άντρα μου.. και τον μεγάλο μου 4 μηνών τον έβαλα μόνο του στο δωμάτιο του.. και χωρίς ενδοεπικοινωνια! Ξέρω είναι λάθος αυτό αλλά δεν γινόταν αλλιώς δεν χωρούσε και είναι πιο ασφαλής η κούνια! Είχα άγχος και στον μεγάλο αλλά και τώρα εννοείται και πολλές φορές κοιμάμαι στο παιδικό με τον μεγάλο μου στο κρεβάτι του!

πρίν από 41 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Αχ κορίτσια! Έχει καμία την τύχη τη δική μου να την καλέσουν εφορευτική επιτροπή; Θηλάζω αποκλειστικά!!! Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση για πείτε άμα ξέρετε κάτι!!! 

Καλησπέρα! Δεν θα σου κάνουν τίποτα εάν δεν πας... Η απλά θα πας με το παιδί κανονικά, θα σε ρωτήσουν γιατί το έχεις μαζί σου και θα πεις ότι θηλάζεις και θα σε διώξουν έτσι απλά. Πόσο με εκνευρίζει που μας καλούνε εφορευτική επιτροπή χωρίς να μας ρωτήσουν. Ξέρουν εάν μπορούμε να πάμε εάν δουλεύουμε τις Κυριακές εάν εάν εάν;;; Και να είμαστε εκεί πάνω από 12 ώρες χωρίς πληρωμή; Να μας δώσουν ένα καλό πόσο και να πάμε .. είχα πάει εφορευτική στο πλάι του δικηγόρου με πληρωμή από τον δικηγόρο 100€. Νόμιζα θα πάρω παραπάνω αλλά τρίχες... Λιγο πριν μείνω έγκυος στον μεγάλο μου είχα πάει αλλά δεν δούλευα Κυριακές ούτε είχα άλλες υποχρεώσεις αλλιώς ούτε κάν! Μην αγχώνεσαι καθόλου δεν θα σου κάνουν κάτι! Κάνε αυτό που είπα, πήγαινε με το παιδί να δούνε γιατί δεν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Αχ κορίτσια! Έχει καμία την τύχη τη δική μου να την καλέσουν εφορευτική επιτροπή; Θηλάζω αποκλειστικά!!! Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση για πείτε άμα ξέρετε κάτι!!! 

Καλέ θα πάρεις τηλέφωνο Κ θα τους πεις ότι έχεις μωρό δεν χρειάζετε να εξηγήσεις ούτε να πας από εκεί θα σε αντικαταστήσουν μην ανχωνεσε απλά πάρε τηλέφωνο . 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται χοντρό να μην εμφανιστω καθόλου και θα το έχω και άγχος όλη μέρα....σκέφτομαι να πάω με το μωρό και να πω απλά την αλήθεια....ε δε πιστεύω να με κρατήσουν,τόσο πολύ πια!?

15 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Και να είμαστε εκεί πάνω από 12 ώρες χωρίς πληρωμή; 

Από αυτές τις εκλογές και έπειτα,η εφορευτική πληρώνεται με το υπέρογκο ποσό των 40€ 😅

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...