Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Effita είπε:

Μια μαία που μιλούσα μου ειπε ακριβως αυτο..τα φαρμακα αυτα δεν επρεπε καν να μου τα δώσει ποσο μαλλον που με πειραξαν κ τόσο.Δεν είμαι ευχαριστημένη απ την συμπεριφορά του γιατρου γενικα.Απλα κανω υπομονή.Εχω γεννησει κ τη κορη μου με αυτον. Θελω απλως να περάσει ο καιρός να κρατήσω τον μπέμπη μου κ να τα ξεχασω ολα .

Μου αφησε τοσες φοβιες ολο αυτο που πέρασα.Καθως επίσης κ το οτι πήρα τετοια ευθύνη μονη μου γιατι ο γιατρος μου μιλουσε συνεχώς για το οτι θα χασω το μωρό απο δικη μου ξεροκεφαλιά.Μεχρι σε ψυχολόγο πηγαινω για να μπορεσω να το διαχειριστώ.Εγω τα άφησα ολα στη Παναγία.Θα ξεκουραζομαι οσο μπορώ κ ελπιζω η Παναγία να με βοηθήσει.

Αχ αληθεια; Εμενα παλι μου ειπε οτι δεν εχω αλλη επιλογη κ αν δε τα παρω θα αποβαλλω.Με πιεσε τοσο πολυ.Προγεστερονη δε μου δινει .Οπως επίσης ουτε μαγνήσιο.Εγω όμως για να παρω αλλη μια γνωμη πηγα σε μια γιατρο αλλη κ εκεινη μου ειπε ότι πρεπει να παρω εστω μαγνησιο κ αυτο κανω .χωρίς να ενημερωσω τον γιατρο.Απλα να περάσει ο καιρος να κρατησω τον μπεμπη μου κ να μη τον ξαναδω μπροστα μου.

Λυπάμαι πολύ πραγματικά όταν διαβάζω τέτοια μορφή "βίας" από ένας γιατρό...Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιον άλλον γιατρό .Σε αυτή τη γιατρό που πήγατε δεν μπορεί να σας αναλάβει? Στο δεύτερο παιδί επειδή ψαχνομουν να βρω έναν γιατρό όπου θα είχα το θάρρος να τον ρωτήσω για τα πάντα και να μου απαντήσει...Τον βρήκα εντέλει αφότου ήμουν ήδη 5μηνων έγκυος και δεν τον αλλάζω με τίποτα ..και γέννησα και φυσιολογικά μαζί του μιας και η πρώτη μου ήταν με καισαρική...Μην τον αφήνεις να σου μαυρίζει την ψυχούλα είναι κρίμα ..Έχεις ένα μωράκι μέσα σου όπου αξίζει κάτι καλύτερο! Και εμένα ο γιατρός μου όταν έπρεπε να κάνουμε την έκτακτη περίδεση μου είπε όλες τις πιθανές επιπλοκές που μπορούσαν να συμβούν όμως όλα πήγαν καλά και συνεχίζω σταθερή χωρίς κανένα πρόβλημα!

Να θυμάσαι επίσης ότι οι συσπάσεις γίνονται εντονότερες όταν και εμείς δεν είμαστε καλά ..Αν σου έχει σπείρει μέσα σου τον φόβο και τις τύψεις ότι κάνεις εσύ κάτι κακό στο μωρό σου όλο σου το σώμα αντιδρά! Εύχομαι το καλύτερο και θα περιμένω νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 hours ago, marylouu said:

Όχι σκέφτομαι αυτά τα τζου τζου να τα πάρω από εκεί!! Τι λες ;

Ποια τζου τζου βρε τρελούτσικο εννοείς τα τσιμπράγκαλα;;; χα χα χα λοιπόν μόνο ότι έρχεται σε επαφή με το στόμα του παιδιού δηλαδή μπουκάλι πιπίλα αποστειρωτή αλλά και το θηλαστρο θα πρέπει να είναι εγκεκριμένα και ασφαλή! Δεν ξέρω τι ποιότητα έχουν τα jumbo... αυτό μόνο. Κατά τα άλλα πάρε ότι θέλεις για να έχεις τα βασικά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νιώθετε συχνά τα μωρά σας,???

Εγώ όχι τόσο έντονα ούτε δυνατές κλωτσιες.....κ ούτε συνέχεια.... είμαι στην 27.....αύριο έχω ραντεβού.. πηγαίνω κάθε 15 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak said:

Κορίτσια νιώθετε συχνά τα μωρά σας,???

Εγώ όχι τόσο έντονα ούτε δυνατές κλοτσιες.....κ ούτε συνέχεια.... είμαι στην 27.....αύριο έχω ραντεβού.. πηγαίνω κάθε 15 μέρες 

Εγώ κορίτσι μου το νοιωθω κάθε μέρα και αρκετές φορές μπορώ να πω. 
οι κινήσεις της είναι κάποιες φορές δυνατές και κάποιες πιο λάιτ. Διανύω την 26η εβδομάδα. Παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα. 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Leica είπε:

Ποια τζου τζου βρε τρελούτσικο εννοείς τα τσιμπράγκαλα;;; χα χα χα λοιπόν μόνο ότι έρχεται σε επαφή με το στόμα του παιδιού δηλαδή μπουκάλι πιπίλα αποστειρωτή αλλά και το θηλαστρο θα πρέπει να είναι εγκεκριμένα και ασφαλή! Δεν ξέρω τι ποιότητα έχουν τα jumbo... αυτό μόνο. Κατά τα άλλα πάρε ότι θέλεις για να έχεις τα βασικά...

Κατάλαβα :) σ ευχαριστώ !

πρίν από 36 λεπτά , Pozi είπε:

Εγώ κορίτσι μου το νοιωθω κάθε μέρα και αρκετές φορές μπορώ να πω. 
οι κινήσεις της είναι κάποιες φορές δυνατές και κάποιες πιο λάιτ. Διανύω την 26η εβδομάδα. Παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα. 
 

Εγώ είμαι 24+3 και άρχισα να την ακούω πιο ξεκάθαρα λίγο πριν την Β επιπέδου τώρα πρόσφατα δλδ .. από τότε όποτε ξαπλώνω ανάσκελα και χαλαρώνω ειδικά αν έχω φάει μου δίνει κλοτσιτσες ναι την καταλαβαίνω .. άλλοτε μικρές άλλοτε μεγάλες ..αλλά έχω διαβάσει κάτι ναι για την θέση του πλακούντα και διαφορα αλλά που παίζουν ρόλο όποτε μην κάθεσαι και τα σκέφτεσαι :))

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα!! Συγνώμη, αλλά γιατί δεν αλλάζεις γιατρό; Κάθεσαι και βασανίζεσα χωρίς λόγο.Αφου, καλώς ή κακώς δεν τα βρήκατε διάλεξε κάποιον άλλο.Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν είσαι; Κλείσε ραντεβού με έναν άλλο! Είναι πολύ άσχημο να μην μπορείς να βασιστείς στον γιατρό σου.Φαντάζομαι,θα ανακουφιστεί κι αυτός.Σε φιλώ και να πάνε όλα καλά!(Από τις μανουλες Φεβρουαρίου πετάχτηκα...)

Καποια στιγμη ειχα απελπιστει κ πηρα καποια τηλεφωνα αλλους γιατρους αλλα δε με δεχονται γιατι ειμαι σε προχωρημένη εγκυμοσυνη.Στο ιδιο νοσοκομειο ηθελα.Μακαρι να ειχα δυνατοτητα για ιδιωτική αλλα δε γινεται.Οποτε λεω να κανω υπομονη.Σε ευχαριστώ πολύ❤

5 ώρες πρίν, geozak είπε:

Κορίτσια νιώθετε συχνά τα μωρά σας,???

Εγώ όχι τόσο έντονα ούτε δυνατές κλωτσιες.....κ ούτε συνέχεια.... είμαι στην 27.....αύριο έχω ραντεβού.. πηγαίνω κάθε 15 μέρες 

Κ εγω την ιδια απορία εχω...ειμαστε ιδια εβδομαδα 27κ4 εγω.Δεν το νιωθω κ τοσο εντονα.μονο κατι μικρά πηδηματακια κανει κ οχι συνεχεια.Εγω εχω ραντεβου το σαββατο.

11 ώρες πρίν, Roses! είπε:

Λυπάμαι πολύ πραγματικά όταν διαβάζω τέτοια μορφή "βίας" από ένας γιατρό...Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιον άλλον γιατρό .Σε αυτή τη γιατρό που πήγατε δεν μπορεί να σας αναλάβει? Στο δεύτερο παιδί επειδή ψαχνομουν να βρω έναν γιατρό όπου θα είχα το θάρρος να τον ρωτήσω για τα πάντα και να μου απαντήσει...Τον βρήκα εντέλει αφότου ήμουν ήδη 5μηνων έγκυος και δεν τον αλλάζω με τίποτα ..και γέννησα και φυσιολογικά μαζί του μιας και η πρώτη μου ήταν με καισαρική...Μην τον αφήνεις να σου μαυρίζει την ψυχούλα είναι κρίμα ..Έχεις ένα μωράκι μέσα σου όπου αξίζει κάτι καλύτερο! Και εμένα ο γιατρός μου όταν έπρεπε να κάνουμε την έκτακτη περίδεση μου είπε όλες τις πιθανές επιπλοκές που μπορούσαν να συμβούν όμως όλα πήγαν καλά και συνεχίζω σταθερή χωρίς κανένα πρόβλημα!

Να θυμάσαι επίσης ότι οι συσπάσεις γίνονται εντονότερες όταν και εμείς δεν είμαστε καλά ..Αν σου έχει σπείρει μέσα σου τον φόβο και τις τύψεις ότι κάνεις εσύ κάτι κακό στο μωρό σου όλο σου το σώμα αντιδρά! Εύχομαι το καλύτερο και θα περιμένω νέα σου!!

Εχεις σε ολα απολυτο δικιο.Η γιατρος που πηγα για δευτερη γνωμη ειναι σε ιδιωτικη κλινικη κ δε μπορω να συνεχισω μαζι της.προσπαθησα να βρω αλλο γιατρο στο νοσοκομειο αλλα δε με δεχτηκαν λογω προχωρημενης εγκυμοσύνης.Με τον ιδιο γιατρο εχω γεννησει κ το πρωτο μου παιδακι.Οποτε λεω να κανω υπομονη κ απλα να περασει ο καιρος.Δε θα εχω ομορφες αναμνησεις σιγουρα αλλα εύχομαι να έρθει ο μπέμπης κ να μη σκέφτομαι τπτ απ ολα αυτα.κ οσο γιαυτο που ειπες για τις συσπασεις ετσι ακριβως είναι...οταν ημουν στρεσαρισμενη κ πιεσμένη δε σταματουσαν ουτε μερα ουτε νυχτα.Τωρα προσπαθω να ειμαι ηρεμη.Σε ευχαριστώ πολυ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Effita said:

Καποια στιγμη ειχα απελπιστει κ πηρα καποια τηλεφωνα αλλους γιατρους αλλα δε με δεχονται γιατι ειμαι σε προχωρημένη εγκυμοσυνη.Στο ιδιο νοσοκομειο ηθελα.Μακαρι να ειχα δυνατοτητα για ιδιωτική αλλα δε γινεται.Οποτε λεω να κανω υπομονη.Σε ευχαριστώ πολύ❤

Κ εγω την ιδια απορία εχω...ειμαστε ιδια εβδομαδα 27κ4 εγω.Δεν το νιωθω κ τοσο εντονα.μονο κατι μικρά πηδηματακια κανει κ οχι συνεχεια.Εγω εχω ραντεβου το σαββατο.

Εχεις σε ολα απολυτο δικιο.Η γιατρος που πηγα για δευτερη γνωμη ειναι σε ιδιωτικη κλινικη κ δε μπορω να συνεχισω μαζι της.προσπαθησα να βρω αλλο γιατρο στο νοσοκομειο αλλα δε με δεχτηκαν λογω προχωρημενης εγκυμοσύνης.Με τον ιδιο γιατρο εχω γεννησει κ το πρωτο μου παιδακι.Οποτε λεω να κανω υπομονη κ απλα να περασει ο καιρος.Δε θα εχω ομορφες αναμνησεις σιγουρα αλλα εύχομαι να έρθει ο μπέμπης κ να μη σκέφτομαι τπτ απ ολα αυτα.κ οσο γιαυτο που ειπες για τις συσπασεις ετσι ακριβως είναι...οταν ημουν στρεσαρισμενη κ πιεσμένη δε σταματουσαν ουτε μερα ουτε νυχτα.Τωρα προσπαθω να ειμαι ηρεμη.Σε ευχαριστώ πολυ❤

Όλα θα πάνε καλά...γέννησες το πρώτο σου παιδάκι μαζί του και θα γεννήσεις και το δεύτερο...είσαι πολύ πολύ δυνατή...

9 hours ago, geozak said:

Κορίτσια νιώθετε συχνά τα μωρά σας,???

Εγώ όχι τόσο έντονα ούτε δυνατές κλωτσιες.....κ ούτε συνέχεια.... είμαι στην 27.....αύριο έχω ραντεβού.. πηγαίνω κάθε 15 μέρες 

Κάποιες φορές ναι κάποιες μέρες όχι και τόσο...μην ανησυχείς κ το πρώτο μου παιδάκι έτσι ήταν...αθόρυβο και απαλό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 7:18 ΠΜ, Marla@ είπε:

Καλημέρα!! Συγνώμη, αλλά γιατί δεν αλλάζεις γιατρό; Κάθεσαι και βασανίζεσα χωρίς λόγο.Αφου, καλώς ή κακώς δεν τα βρήκατε διάλεξε κάποιον άλλο.Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν είσαι; Κλείσε ραντεβού με έναν άλλο! Είναι πολύ άσχημο να μην μπορείς να βασιστείς στον γιατρό σου.Φαντάζομαι,θα ανακουφιστεί κι αυτός.Σε φιλώ και να πάνε όλα καλά!(Από τις μανουλες Φεβρουαρίου πετάχτηκα...)

Καποια στιγμη ειχα απελπιστει κ πηρα καποια τηλεφωνα αλλους γιατρους αλλα δε με δεχονται γιατι ειμαι σε προχωρημένη εγκυμοσυνη.Στο ιδιο νοσοκομειο ηθελα.Μακαρι να ειχα δυνατοτητα για ιδιωτική αλλα δε γινεται.Οποτε λεω να κανω υπομονη.Σε ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Leica @Effita  πήγα σήμερα στο γιατρό..όλα πολύ καλά μου είπε...είναι 1150....από την αρχή ήταν μια εβδομάδα μπροστα....μου είπε δεν έχει σχέση με το διαβήτη κύησης...από σήμερα ξεκινήσαμε  καρδιοτοκογραφο μια φορά την εβδομάδα...μετά πιο συχνά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, geozak said:

@Leica @Effita  πήγα σήμερα στο γιατρό..όλα πολύ καλά μου είπε...είναι 1150....από την αρχή ήταν μια εβδομάδα μπροστα....μου είπε δεν έχει σχέση με το διαβήτη κύησης...από σήμερα ξεκινήσαμε για καρδιοτοκογραφο κ μια φορά την εβδομάδα...μετά πιο συχνά 

Μπραβο σου κορίτσι μου! Και εμενα είναι μια εβδομάδα μπροστά αλλά δεν είδα τον γιατρο μου να τον απασχολεί. Έχω κάνει καμπύλη και είναι τέλεια… το μόνο που μου λέει είναι ότι θα είναι ψηλό μωρό. Μάλλον από τον σύζυγο που είναι 1.92 :-D

οποτε μια φορά την εβδομάδα θα πηγαίνεις για καρδιοτοκογραφο; Είσαι στην 27 αν δεν κάνω λάθος; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, geozak είπε:

@Leica @Effita  πήγα σήμερα στο γιατρό..όλα πολύ καλά μου είπε...είναι 1150....από την αρχή ήταν μια εβδομάδα μπροστα....μου είπε δεν έχει σχέση με το διαβήτη κύησης...από σήμερα ξεκινήσαμε για καρδιοτοκογραφο κ μια φορά την εβδομάδα...μετά πιο συχνά 

Καλησπέρα!! Γιατί θα κάνεις καρδιοτοκογραφήμα από τόσο νωρίς?? Έχεις κάποια ένδειξη??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλησπέρα!! Γιατί θα κάνεις καρδιοτοκογραφήμα από τόσο νωρίς?? Έχεις κάποια ένδειξη??

Όχι ..πολιτική του ιατρείου.... κάθε εβδομάδα από την 26....αργότερα 2 φορές κ τον τελευταίο μήνα 3 φορές την εβδομάδα.. έχει δίκιο όμως διότι την προηγούμενη εβδομάδα έσωσε ένα μωρό που είχε τυλιχτεί στο λαιμό ο ομφάλιος λώρος κ γεννήθηκε 1,5 μήνα νωρίτερα . Όπως κ με την καμπύλη με σάκχαρο 85 κ γλυκοζυλιωμενη 5,2..την έκανα στον 4ο μήνα χωρίς ενδείξεις..κ όμως είχε δίκιο διότι ήταν παθολογική..κ έτσι 2 μήνες τώρα κάνω διατροφή δεν πήρα ούτε γραμμάριο κ απέφυγα τυχόν μακροσωμια κτλ προς το παρόν τουλάχιστον 

1 hour ago, Pozi είπε:

Μπραβο σου κορίτσι μου! Και εμενα είναι μια εβδομάδα μπροστά αλλά δεν είδα τον γιατρο μου να τον απασχολεί. Έχω κάνει καμπύλη και είναι τέλεια… το μόνο που μου λέει είναι ότι θα είναι ψηλό μωρό. Μάλλον από τον σύζυγο που είναι 1.92 :-D

οποτε μια φορά την εβδομάδα θα πηγαίνεις για καρδιοτοκογραφο; Είσαι στην 27 αν δεν κάνω λάθος; 
 

Ναι.....έχω Πητ 09/03/23....κ εμένα μου είπε θα είναι ψηλό μωρό γύρω στους 54 πιστευει κ να μην πάρω πολύ μικρά ρουχαλακια.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, geozak said:

@Leica @Effita  πήγα σήμερα στο γιατρό..όλα πολύ καλά μου είπε...είναι 1150....από την αρχή ήταν μια εβδομάδα μπροστα....μου είπε δεν έχει σχέση με το διαβήτη κύησης...από σήμερα ξεκινήσαμε  καρδιοτοκογραφο μια φορά την εβδομάδα...μετά πιο συχνά 

Μπράβο κορίτσι μου! Και ήθελα να σε ρωτήσω πώς πήγε! Σε ποια εβδομάδα είσαι; κι εμένα είναι μία με δυο εβδομάδες μπροστά το νινι αλλά μου είπαν δεν έχει σχέση με τον διαβήτη κύησης που έχω...είναι συμμετρικά αναπτυγμένο... πώς είσαι κατά τα άλλα με την ναυτία; εγώ έχω συχνά καλές μέρες...αλλά και κακές κάποιες φορές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leica είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Και ήθελα να σε ρωτήσω πώς πήγε! Σε ποια εβδομάδα είσαι; κι εμένα είναι μία με δυο εβδομάδες μπροστά το νινι αλλά μου είπαν δεν έχει σχέση με τον διαβήτη κύησης που έχω...είναι συμμετρικά αναπτυγμένο... πώς είσαι κατά τα άλλα με την ναυτία; εγώ έχω συχνά καλές μέρες...αλλά και κακές κάποιες φορές. 

Δεν έχω αλλά συμπτώματα εκτός από σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα που υποφέρω από χέρια ....κανείς την διατροφή σου??

Για τα υπόλοιπα διάβασε πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, geozak said:

Δεν έχω αλλά συμπτώματα εκτός από σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα που υποφέρω από χέρια ....κανείς την διατροφή σου??

Για τα υπόλοιπα διάβασε πιο πανω

Πάντως εμάς μου έχουν πει πολλές φορές ότι όλα σχεδόν τα μωρά γεννιούνται με περιτύλιξη και ότι είναι κάτι πολύ συνηθισμένο που αν ο λώρος είναι γερός δεν επηρεάζει σε κάτι το μωρό...

Επίσης για την καμπύλη ζάχαρου οι τιμές που αναφέρεις ακούγονται πολύ φυσιολογικές....σε ποιο σημείο την βρήκε παθολογική;

 

Ναι ναι κάνω την διατροφή και κρατάω το ζάχαρο χαμηλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...