Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Προωρο και σίτιση στην Μενν


Papi37

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Little star είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και η μπεμπούλα μας φαίνεται ότι πήρε τα πάνω της, δόξα τω Θεω. Της αύξησαν σήμερα το γάλα σε 9 ml ανά τρίωρο και το δέχτηκε μια χαρά. Μάλιστα μας είπε ο γιατρός και της πήραμε κάτι φακελάκια που είναι ενισχυτικά του μητρικου γάλατος γιατί της έχουν κόψει τους άλλους όρους με τα αμινοξέα κτλ. Είναι ζωηρή, ζωηρή και όλα πάνε κατ ευχήν! Σήμερα για πρώτη φορά ξεπέρασε το βάρος γέννησης και είναι 680 (670 γεννήθηκε). Μακάρι να συνεχίσει έτσι δυναμικά χωρίς προβλήματα και το μόνο μας πρόβλημα να είναι ότι δεν την βλέπουμε. Μας την πήρε και φωτο σήμερα και έχει μεγαλώσει αρκετά από την Τρίτη που την είδαμε!

Μπράβο little Star! Χαίρομαι τόσο πολύ να μαθαίνω νέα για όλα τα μωράκια και να είναι όλα τόσο θετικά!Με πίστη και υπομονή θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πως είστε; Πως είναι τα μωράκια σας; ❤️

Γεια σας κορίτσια! Η μπεμπα σήμερα έφτασε 770 γραμμάρια. Είχε φτάσει σε κάποια φάση τα 610. Παίρνει αργά αλλά σταθερα βάρος τις τελευταίες 5 μέρες περίπου. Σήμερα και αύριο θα της κάνουν μετάγγιση αίματος γιατί ο αιματοκρίτης της είναι πολύ χαμηλός. Της παίρνουν συνέχεια αίμα για εξετάσεις και έτσι πόσο να αντέξει το ψυχουλακι? Μου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.  Κατά τα άλλα μου λένε, δόξα τω Θεω, ότι είναι καλά και είναι και ζωηρή. Αλλά αυτή η αναμονή μέχρι να έρθει η μέρα της καθημερινής ενημέρωσης δεν παλεύεται. 

Εσείς πώς είστε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Little star είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η μπεμπα σήμερα έφτασε 770 γραμμάρια. Είχε φτάσει σε κάποια φάση τα 610. Παίρνει αργά αλλά σταθερα βάρος τις τελευταίες 5 μέρες περίπου. Σήμερα και αύριο θα της κάνουν μετάγγιση αίματος γιατί ο αιματοκρίτης της είναι πολύ χαμηλός. Της παίρνουν συνέχεια αίμα για εξετάσεις και έτσι πόσο να αντέξει το ψυχουλακι? Μου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.  Κατά τα άλλα μου λένε, δόξα τω Θεω, ότι είναι καλά και είναι και ζωηρή. Αλλά αυτή η αναμονή μέχρι να έρθει η μέρα της καθημερινής ενημέρωσης δεν παλεύεται. 

Εσείς πώς είστε?

Αχ αστα να πάνε το πως σε καταλαβαίνω γ αυτή την καθημερινή ενημέρωση! Μέχρι να ακούσω ότι είναι καλά τρέμουν τα πόδια μου απτό άγχος! Εμείς ευτυχώς κορίτσια από Κυριακή η το πολύ Δευτέρα θα μαστε σπίτι μας! Δόξα το θεό! Είμαστε σε κουνια εδώ και μια βδομάδα κ φτάσαμε τα 2200! Όλα καλά θα πάνε για όλα τα μωράκια κορίτσια !!τα προσέχουν παρά πολύ εκεί! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!!κι εμείς ήμασταν μια χαρά και ξαφνικά στις 30/8 κολλήσαμε ένα μικρόβιο το οποίο μας λαχταρησε αρκετά γιατί άλλαξε ξαφνικά όλη η κλινική εικόνα του παιδιού μας...δόξα τω θεώ βρήκαν κατευθείαν σε ποια ομάδα ανήκει και του χορήγησαν την σωστή αντιβίωση.. ευτυχώς είναι σαν να μην μας έτυχε όλο αυτό, αποδείχτηκε μεγάλος ήρωας ο μπέμπης μου...παρόλα αυτά πήρε και βάρος και έχουμε φτάσει στο 1700.περιμενουμε τώρα να στρώσει και το θέμα της χώνεψης μας! Κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η μπεμπα σήμερα έφτασε 770 γραμμάρια. Είχε φτάσει σε κάποια φάση τα 610. Παίρνει αργά αλλά σταθερα βάρος τις τελευταίες 5 μέρες περίπου. Σήμερα και αύριο θα της κάνουν μετάγγιση αίματος γιατί ο αιματοκρίτης της είναι πολύ χαμηλός. Της παίρνουν συνέχεια αίμα για εξετάσεις και έτσι πόσο να αντέξει το ψυχουλακι? Μου είπαν ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.  Κατά τα άλλα μου λένε, δόξα τω Θεω, ότι είναι καλά και είναι και ζωηρή. Αλλά αυτή η αναμονή μέχρι να έρθει η μέρα της καθημερινής ενημέρωσης δεν παλεύεται. 

Εσείς πώς είστε?

 

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Αχ αστα να πάνε το πως σε καταλαβαίνω γ αυτή την καθημερινή ενημέρωση! Μέχρι να ακούσω ότι είναι καλά τρέμουν τα πόδια μου απτό άγχος! Εμείς ευτυχώς κορίτσια από Κυριακή η το πολύ Δευτέρα θα μαστε σπίτι μας! Δόξα το θεό! Είμαστε σε κουνια εδώ και μια βδομάδα κ φτάσαμε τα 2200! Όλα καλά θα πάνε για όλα τα μωράκια κορίτσια !!τα προσέχουν παρά πολύ εκεί! ❤️

 

1 hour ago, Papi37 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!!κι εμείς ήμασταν μια χαρά και ξαφνικά στις 30/8 κολλήσαμε ένα μικρόβιο το οποίο μας λαχταρησε αρκετά γιατί άλλαξε ξαφνικά όλη η κλινική εικόνα του παιδιού μας...δόξα τω θεώ βρήκαν κατευθείαν σε ποια ομάδα ανήκει και του χορήγησαν την σωστή αντιβίωση.. ευτυχώς είναι σαν να μην μας έτυχε όλο αυτό, αποδείχτηκε μεγάλος ήρωας ο μπέμπης μου...παρόλα αυτά πήρε και βάρος και έχουμε φτάσει στο 1700.περιμενουμε τώρα να στρώσει και το θέμα της χώνεψης μας! Κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε!

Κορίτσια, τι ωραια νέα είναι αυτα; Μπράβο στα μωράκια σας!! Με το καλό στα σπίτια σας όλοι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Αχ αστα να πάνε το πως σε καταλαβαίνω γ αυτή την καθημερινή ενημέρωση! Μέχρι να ακούσω ότι είναι καλά τρέμουν τα πόδια μου απτό άγχος! Εμείς ευτυχώς κορίτσια από Κυριακή η το πολύ Δευτέρα θα μαστε σπίτι μας! Δόξα το θεό! Είμαστε σε κουνια εδώ και μια βδομάδα κ φτάσαμε τα 2200! Όλα καλά θα πάνε για όλα τα μωράκια κορίτσια !!τα προσέχουν παρά πολύ εκεί! ❤️

Αχ τι τέλεια νέα είναι αυτα! Πως και πώς περιμένω και εγώ τη στιγμή που θα την πάρω σπίτι. Εμάς θα αργήσει πολύ βέβαια... Με το καλό να το πάρετε σπίτι σας κορίτσι μου!

1 hour ago, Papi37 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χαίρομαι πολύ για τα νέα σας!!κι εμείς ήμασταν μια χαρά και ξαφνικά στις 30/8 κολλήσαμε ένα μικρόβιο το οποίο μας λαχταρησε αρκετά γιατί άλλαξε ξαφνικά όλη η κλινική εικόνα του παιδιού μας...δόξα τω θεώ βρήκαν κατευθείαν σε ποια ομάδα ανήκει και του χορήγησαν την σωστή αντιβίωση.. ευτυχώς είναι σαν να μην μας έτυχε όλο αυτό, αποδείχτηκε μεγάλος ήρωας ο μπέμπης μου...παρόλα αυτά πήρε και βάρος και έχουμε φτάσει στο 1700.περιμενουμε τώρα να στρώσει και το θέμα της χώνεψης μας! Κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε!

Να αυτά είναι που τρέμω και εγω και οι γιατροί. Τέλος καλό βέβαια όλα καλά! Είναι απίστευτοι μαχητές τα προωρακια τελικά. Εσάς σας είπαν πότε θα το πάρετε σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Αχ τι τέλεια νέα είναι αυτα! Πως και πώς περιμένω και εγώ τη στιγμή που θα την πάρω σπίτι. Εμάς θα αργήσει πολύ βέβαια... Με το καλό να το πάρετε σπίτι σας κορίτσι μου!

Να αυτά είναι που τρέμω και εγω και οι γιατροί. Τέλος καλό βέβαια όλα καλά! Είναι απίστευτοι μαχητές τα προωρακια τελικά. Εσάς σας είπαν πότε θα το πάρετε σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papi37 είπε:

Όχι δεν έχω κάποια ενημέρωση γιατί εμάς υπάρχει και το θέμα της χώνεψης, πρήζεται η κοιλίτσα μας και δεν μπορούμε να ανεβάσουμε ακόμα την ποσότητα...το πάμε σιγά σιγά.. έχουμε και εμείς αρκετό καιρό μπροστά απ'ότι καταλαβαίνω..θα ήθελα να βρω μαμά με ανάλογη εμπειρία για να μου πει την δική της περίπτωση!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Papi37 είπε:

 

Από μι κοπέλα π γνώρισα τώρα στη μονάδα επειδή το μωράκι της δε δεχόταν το γάλα κ έκανε αναγωγές κ είχε θέμα κ με την κοιλιτσα του απ ότι είχα ακούσει δώσανε αντιαναγωγικο γάλα το κατάφερνε μια χαρά και σήμερα σκέψου πήγανε σπίτι τους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Mairiv είπε:

Από μι κοπέλα π γνώρισα τώρα στη μονάδα επειδή το μωράκι της δε δεχόταν το γάλα κ έκανε αναγωγές κ είχε θέμα κ με την κοιλιτσα του απ ότι είχα ακούσει δώσανε αντιαναγωγικο γάλα το κατάφερνε μια χαρά και σήμερα σκέψου πήγανε σπίτι τους! 

Βασικά αυτό το είχα ρωτήσει και εγώ αν υπάρχει θέμα με το δικό μου γάλα αν υπάρχει κάποια αλλεργία ίσως και μου εξήγησαν πως τα πρόωρα δεν έχουν θέμα με αλλεργίες.οποτε μήπως το μωράκι αυτό δεν είχε θέμα προωρότητας?

Link to comment
Share on other sites

Καλης

πρίν από 15 λεπτά , Papi37 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε?τα μωράκια σας πως είναι?

Καλησπέρα ! Εμείς δόξα το θεό από την Κυριακή είμαστε σπίτι μας! Εσείς πως είστε; ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλης

Καλησπέρα ! Εμείς δόξα το θεό από την Κυριακή είμαστε σπίτι μας! Εσείς πως είστε; ❤️

Μπράβο κούκλα μου! πόσο πολύ χαίρομαι για εσάς!και εμείς καλά είμαστε ανυπομονούμε να βγούμε αλλά δεν ξέρουμε πόσο θα μας παρει ακομα!είμαστε 1.840γρμ αλλά παλεύουμε ακόμα με το φαγητό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Papi37 είπε:

Μπράβο κούκλα μου! πόσο πολύ χαίρομαι για εσάς!και εμείς καλά είμαστε ανυπομονούμε να βγούμε αλλά δεν ξέρουμε πόσο θα μας παρει ακομα!είμαστε 1.840γρμ αλλά παλεύουμε ακόμα με το φαγητό!

Τι γάλα δίνουνε ; Εμάς μας δώσανε ένα αντί αναγωγικό .. μόλις φτάσετε τα 2 κιλάκια θα πάτε σπίτι σας! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...