Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Προωρο και σίτιση στην Μενν


Papi37

Recommended Posts

Καλησπέρα μαμάδες και απο μένα...Στις 28/7 γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι στις 29 και 4 μέρες.Γεννησα νωρίτερα λόγω ιστορικού.Γεννηθηκαμε 1.020 χάσαμε 70 και τώρα είμαστε 1285.Γενικα από την πρώτη στιγμή όλα είναι μια χαρά εκτός από το θέμα της σίτισης που έχουμε πρήξιμο με το γάλα (δικό μου και η σίτιση γίνεται με το σωληνάκι από το στόμα).Θέμα αλλεργίας δεν υπάρχει μου είπαν επίσης έγινε και ακτινογραφία κοιλίας και είναι μια χαρά, κάνει και κενώσεις κανονικά και δεν υπάρχει θα λοίμωξης...τώρα χθές του ξεκίνησαν πάλι συντηρητικά 1μλ να δουν πως θα πάει ..έχει καμία άλλη ανάλογη εμπειρία???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Papi37 είπε:

Καλησπέρα μαμάδες και απο μένα...Στις 28/7 γέννησα ένα υγιέστατο αγοράκι στις 29 και 4 μέρες.Γεννησα νωρίτερα λόγω ιστορικού.Γεννηθηκαμε 1.020 χάσαμε 70 και τώρα είμαστε 1285.Γενικα από την πρώτη στιγμή όλα είναι μια χαρά εκτός από το θέμα της σίτισης που έχουμε πρήξιμο με το γάλα (δικό μου και η σίτιση γίνεται με το σωληνάκι από το στόμα).Θέμα αλλεργίας δεν υπάρχει μου είπαν επίσης έγινε και ακτινογραφία κοιλίας και είναι μια χαρά, κάνει και κενώσεις κανονικά και δεν υπάρχει θα λοίμωξης...τώρα χθές του ξεκίνησαν πάλι συντηρητικά 1μλ να δουν πως θα πάει ..έχει καμία άλλη ανάλογη εμπειρία???

Καλησπέρα!! Να σου ζήσει το μωρό!! Εφόσον είναι όλα καλά,απλά υπομονή.  Τα μωρά αυτά ειναι ευαίσθητα στην πρόσληψη τροφής. Βλέπω παίρνει 15 περίπου γραμμάρια τη μερα. Σε ποιο μαιευτήριο ειστε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papi37 είπε:

Καλησπέρα στο Έλενα είμαστε! υπάρχουν μέρες που πήρε και 60 γρμ! χθές πήρε 35γρμ... ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας ❤️

Μια χαρα τότε! Θα υπάρξουν αυξομειώσεις! Και καθόλου να μην πάρει μια μέρα,μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτό. Εμάς έχασε κιολας 2-3 φορές!!Εύχομαι σύντομα να το πάρετε σπίτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα! αυτό που με απασχολεί είναι το να μην έχουμε πρηξιματα και να μπορέσει να δεχτεί το γάλα!Να χαίρεστε και το δικό σας αγγελούδι,ήταν κι αυτό προωρακι??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Papi37 είπε:

Ναι σίγουρα! αυτό που με απασχολεί είναι το να μην έχουμε πρηξιματα και να μπορέσει να δεχτεί το γάλα!Να χαίρεστε και το δικό σας αγγελούδι,ήταν κι αυτό προωρακι??

36 βδομάδων αλλά με χαμηλό βάρος γέννησης. Εμένα δε δέχτηκε τα αρχικά 2 ml ξένου(εγώ ακόμη δεν ειχα) και του διέκοψαν τη σίτιση για 2 μέρες. Μετά έχασε όταν του κόψανε τον ορο και κατά τη μετάβαση από τον καθετήρα στο μπιμπερό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, να σου ζήσει! Κ εγώ είχα προωρακι 33 εβδομάδων στην ΜΕΝΝ για 23 ημέρες κ τώρα είναι κοτζαμ αντράκι!

 

Σιγά σιγά θα δεχτεί το γάλα σου, μην ανησυχείς. Επίσης, όπως είπε κ η κοπέλα νωρίτερα, πάντα χάνουν βάρος ή μένουν στάσιμα όταν κόβεται το σωληνάκι κ ξεκινούν το μπιμπερο. Το θυμάμαι κ στον δικό μου αυτό πολύ καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Iris να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου,σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Βασικά φοβόμουν μήπως ήταν κάτι άλλο αλλά ευτυχώς μιλώντας με τους γιατρούς κατάλαβα ότι τελικά έχουμε δρόμο μπροστά μας και πρέπει να κάνουμε υπομονή γιατί όλα θέλουν το χρόνο τους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Κορίτσι, να σου ζήσει! Κ εγώ είχα προωρακι 33 εβδομάδων στην ΜΕΝΝ για 23 ημέρες κ τώρα είναι κοτζαμ αντράκι!

 

Σιγά σιγά θα δεχτεί το γάλα σου, μην ανησυχείς. Επίσης, όπως είπε κ η κοπέλα νωρίτερα, πάντα χάνουν βάρος ή μένουν στάσιμα όταν κόβεται το σωληνάκι κ ξεκινούν το μπιμπερο. Το θυμάμαι κ στον δικό μου αυτό πολύ καλά. 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό η Μπέμπα σου! Ναι εεε; Πισο ψυχοφθόρο όλο αυτό … κλαίω .. μου λείπει .. ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά .. αλλά ευτυχώς Παναγία μου είναι καλά και παίρνει βάρος σιγά σιγά ! Τι βάρος είχε εσένα ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου, οπλιστείτε με υπομονή. Όλα θα γίνουν. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να βλέπετε τα παιδάκια σας από την θερμοκοιτίδα μισή ώρα το πρωί κ μισή ώρα το απόγευμα. Αφού είναι υγιή θα έρθει η στιγμή που και θα τα πάρετε στο σπίτι σας, κ θα τα ταισετε κ θα τα νανουρισετε κ βόλτα θα τα πάτε κ όλα.

 

Να ξέρετε ότι ήμασταν πολλές στην θέση σας, δεν είστε μόνες. Εμένα ο δικός μου γεννήθηκε 1,900 Τώρα κοντεύει να κλείσει τα 4 κ είναι ένα πανύψηλο αγοράκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε μια βδομάδα και τώρα φτάσαμε στο αρχικό μας βάρος που είχαμε όταν γεννήθηκε ! Πρωί απόγευμα εκεί και περιμένουμε! Μακάρι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι υγιή Παναγία μου!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mairiv said:

Εμείς έχουμε μια βδομάδα και τώρα φτάσαμε στο αρχικό μας βάρος που είχαμε όταν γεννήθηκε ! Πρωί απόγευμα εκεί και περιμένουμε! Μακάρι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι υγιή Παναγία μου!❤️

Όλα θα πάνε κατ ευχήν! Δώσε χρόνο στο παιδάκι σου κ θα γίνει θηριακι σωστό αύριο μεθαύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κούκλα μου το μωράκι σου! εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να επιστρέφουμε γρήγορα σπίτι μας με τα μωρά μας γερά και υγιή!Σε ποιο μαιευτήριο βρίσκεστε εσείς?εμάς το επισκεπτήριο είναι μόνο μια φορά το απόγευμα!ο μπέμπης σου πόσο βάρος έχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...