Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, Alice20 είπε:

Να μην αγχώνεσαι.. θα βρεις έξυπνους τρόπους για να δώσεις σημασία και στη μικρή χωρίς να επιβαρύνεις την τρέχουσα εγκυμοσύνη. Για παράδειγμα, οι αγκαλίτσες να γίνονται στον καναπέ και να σου τη φέρνει εκεί όποιος ειναι διαθέσιμος. Σίγουρα δεν θα είναι πάντα εφικτό αλλά θα προσέχεις όσο γίνεται! 

Ζαλαδες και αναγουλες δεν έπαιρνες κάτι γι αυτά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη; Ζήτα απο τον γιατρό να σου δώσει κάτι γιατί δυστυχώς αν ξεκινήσουν δεν μπορείς να κάνεις κάτι να το αποφύγεις! 

Βέβαια η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και μπορεί αυτή να την περάσεις ανώδυνα. Κάτι που σου εύχομαι να γίνει ❤️

Χαχαχαχαχα... Πολύ ωραία τα λες! .. μου φτιάχνεις το κέφι!!

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι συνδυασμός χαμηλού ανοσοποιητικού και αντιβίωσης - σαλπιγγογραφιας τον προηγούμενο μήνα.

Έχω να πω ότι κι εγώ ήδη ψώνισα κάτι παπούτσια 113€ με τη "δανεικη" κάρτα του συζύγου 😆😆😆 .. επίσης το έχω ρίξει στη γυμναστική και στο σχεδιασμό 3ημερων διάσπαρτα στο καλοκαίρι... Τώρα έκλεισα άλλο τριήμερο στο τελ Αβίβ με μια φίλη μου 🙈🙈😇😇

Ααα... @rodok με όλα τα παυσίπονα σου σταματά η ροή; Εγώ είχα παρόμοιο θέμα με την παρακεταμόλη αλλά δεν με πειράζει η ιβουπροφαινη. Έχεις δοκιμάσει και κάτι άλλο εκτός απο παρακεταμόλη;

Αχ είναι λίγο δύσκολο γτ δουλεύει ο άντρας Μ όταν δεν δουλεύει με βοηθάει πάρα πολύ ...όχι δεν είχα πάρει κάτι Μ είχε πει ο γυναικολόγος ότι και να πάρω δεν θα με βοηθούσαν ιδιετερα και δεν είχα πάρει αχ μακάρι σε αυτή την εγγυμοσινη να είναι άλιως 

 

1 hour ago, rodok είπε:

χαχα εεε για αυτό δεν θα λείψω από την ομάδα, θα είμαι εδώ να την κοουτσάρω 😂😂 καμιά θερμαντική κρέμα δεν βοηθάει; δες εγω, επειδή ακριβώς με κάνει να κοιμάμαι λες και πέφτω σε χειμερία νάρκη, παίρνω μισό και με βοηθάει! νταξ αν έχω αυπνίες από κούραση, επειδή για ζαναξ είμαι μικρή κουμπώνω ένα ολόκληρο νορτζέσικ! 😂😂 
αχ τα νιάτα στη σεζόν!! γερνανε πριν την ώρα τους! 😂❤️

@Pepi88 μου ναι! είχαμε όμορφες συζητήσεις με τον δικό μου, και σεβάστηκε την απόφαση μου! ίσως γι'αυτό είμαι και πιο ήρεμη! Η αλήθεια είναι ότι ήξερα από την χοριακή, αφού δεν βγήκε ούτε 5, εκεί κάπου σταμάτησαν οι ελπίδες μου, αλλά μετά όσο δεν είχα συμπτώματα άρχισα να γλυκαίνομαι ότι ίσως και να έγινε κάτι! απλά το καφέ κι έπειτα αίμα ήρθε πολύ απροσδόκητα και έπαθα σοκ, γιατί δεν ένιωθα κάτι! μετά ντάξει, έκλαψα με μαύρο δάκρυ, έζησα το δράμα μου αλλά μετά κάθησα και σκέφτηκα "πάλι καλά που ήρθε, αφού δεν είμαι έγκυος, άλλα κορίτσια εύχοντια απλά να έχουν μια υγιή περίοδο"! και η περίοδος υγεία είναι! 😁 Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου από αύριο! 

@Dimitra97 καλέ καλά έκανες και πήρες για την μικρή σου! αλλά η μανούλα γιατί έμεινε στην απ'έξω καλε; 😂 πάρε εκεί καλοκαιρινά μαγιό να είστε σετ μαμά και κόρη με την κοιλίτσα! ❤️❤️

παρακεταμόλη ναι μου σταματάει τη ροή! ιβουπροφαίνη την αποφεύγω, ο φαρμακοποιός μου είπε ότι δεν κάνει να την παίρνουμε συχνά! στο εξωτερικό κιόλα είναι σχεδόν "απαγορευμένη"! έπαιρνα τα feldene το 20άρι, πολύ καλά! απλά επειδή είχα θέμα με το στομάχι μου ο γυναικολόγος μου είπε να τα αποφύγω! Αυτή την περίοδο αν και βαρβατη περίοδο, τις 2 πρώτες ζόρικες μέρες τις άντεξα χωρίς χάπια! 
εντάξει, αφού ο γιατρός σου σου έδωσε την εξήγηση και είναι κάτι λογικό, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι! ❤️❤️

Φίλη τέλεια! ταξιδάκια ακούω από εδώ κι από εκεί! αυτά είναι! Να πας να μοιραστείς τις όμορφες αναμνήσεις μαζί μας! όλα τα καλά έρχονται πάντα από εκεί που δεν το περιμένουμε! ❤️❤️

Χαχα η μανούλα έχει Πόλα ρούχα μαγιό από πέρυσι π ήμουν με την κοιλουμπιτσα Μ στην θάλασσα 😂 τυχερός ο σύζυγος δεν θα χαλάσω λεφτά για φέτος πήρα μόνο κάτι κρέμες από λαβι  έκανα ένα άλλο δώρο στον εαυτό Μ 😂

έλα ρε σιι δεν είχα ιδέα για αυτά τα παυσίπονα ποπό χαρά στο κουράγιο σου π άντεξες χορις χάπια στο μέρες εγώ δεν αντέχω ούτε δευτερολεπτο

πρίν από 11 λεπτά , Pepi88 είπε:

@Dimitra97το ίδιο θέμα έχω ..ο μικρός 2μιση όλη μέρα θέλει κάτι συν τις δουλειές του σπιτιού δεν υπάρχει αρκετή ξεκούραση ..εντάξει έρχεται μια γυναίκα με βοηθάει κάποιες μέρες και ο άντρας μου όσο μπορεί αλλά και πάλι είμαι πολλές ώρες μόνη μαζί του..τα δεύτερα πιστεύω ο θεός τα προστατεύει αλλιώς δεν εξηγείται

@rodokελπίζω να έχω καλά νέα να σας πω ❤️

 

Εσένα είναι και πιο μεγάλος  είσαι τυχερή περπατάει εμένα ούτε π μπουσουλαει είναι μωράκι ακόμα τώρα εκλησε τον έβδομο 😬 και είναι όλο αγγαλιτσες όπως Και να το κάνουμε εγγυμοσινη  και με ήδη κιαλο παιδάκι είναι λίγο δύσκολο αλλά θα τα καταφέρουμε 

 

πρίν από 14 λεπτά , souz13 είπε:

Το μεσημέρι έφαγα και όλα καλά ευτυχως αρα η ήταν τυχαίο ή θα ξαναγίνει πιο μετά πάλι ή επαιζε ρόλο και το μάτι που είχα δε ξέρω!! Προς το παρόν εχω το στήθος παλι λιγότερο πονο βεβαια αυτές τις μέρες ! Και για αυριο αγωνια μεχρι να πάμε και να δω οτι ειναι καλα ολα 🙄

@rodok μου εισαι πλ δυνατη και πολυ νεα επίσης οποτε μη αγχώνεσαι και ολα θα κυλήσουν με το καιρό! Κλ κανεις και ξεχνίεσαι και οργανώνεις πραγματα! Οπως μου λεει κι ο αντρας μου το παιδι μπαίνει μέσα στην ζωή σου και προσαρμόζεται δεν αφήνεις τη ζωη σου χωρις σχέδια κι προγραμματισμό μέχρι να κανεις το  παιδί και την φτιάχνεις μετά! Όλα γίνονται στην ώρα τους 

εγω για τη περίοδο επαιρνα το νούροφεν το ροζ και με βοηθούσε πάντως 

καλά σίγουρα παίζει ρόλο αν ήσουν και ματιασμενη εύχομαι να μην το ξαναπάθεις🙏 το στήθος μην σε ανχονει μια θα πονάει μια όχι μία θα πριζετε μια θα ξεπειζετε ξέρεις τι χουφτωνα τα είχα κάνει τα δικά μ 😂 όλα καλά θα είναι με το μωράκι σ μην ανησιχεις 🙏❤️ θα περιμένουμε νεα σ 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, rodok είπε:

αυτό ακριβώς! από τη μία στεναχωρήθηκα, από την άλλη νιώθω ευλογημένη που ήρθε η περίοδος χωρίς χάπια, γιατί το φοβόμουν κι αυτό! δόξα το θεό βγαίνει και ποσότητα! καλά τις δύο πρώτες μέρες ήμουν χάλια από αιμορραγία και πόνο! Δεν μπορώ να πάρω κανένα παυσίπονο γιατί θα μου σταματήσει τη ροή! Τώρα τρίτη μέρα είμαι καλύτερα, αλλά εννοείται ότι έχω λερώσει πολλά ρούχα 😂 

Πάντως χθες έκανα μια παραγγελία με ρούχα για να "ξεσπάσω" και σε σκέφτηκα! 😂 γενικά χθες κάθησα στο γραφείο μου, οργάνωσα τις σκέψεις μου, κοίταξα και για ένα μεταπτυχιακό και λέω να κάνω την προσπάθεια μου και να μην "κολώσω" τελευταία στιγμή και δεν στείλω τα χαρτιά μου!

@Alice20 κορίτσι μου περαστικά εύχομαι! σημασία έχει να μην πονάς και να μην έχεις έντονες ενοχλήσεις! ❤️ με τη θεραπεία του γιατρού σου θα γίνεις καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! προς το παρόν ξεκούραση και υπομονή! ❤️ Σου είπε πώς τα έπαθες αυτά τα δύο; ή απλά τυχαίνει και εμφανίζονται; (Έτσι για να ξεχαστούμε λίγο από τα "άσχημα" κάνε ένα shopping therapy, εμένα με βοήθησε! 😅)

γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! ❤️

αχ ποιος σας μάτιαξε βρε! τι παίρνεις για το αυχενικό σου αν επιτρέπεται; εγώ όταν έχω πιάσιμο παίρνω τα νορτζέσικ, που έχουν παρακεταμόλη και κάτι άλλον! είναι ελαφριά η σύσταση τους αλλά φέρνουν υπνηλία! 

εγκυούλες της παρέας ❤️ @Dimitra97 @Pepi88 @souz13 @Evdokia Pan (από την πιο πρόσφατη στην πιο παλαίμαχη) πώς είστε; ❤️ 
Αν θυμάμαι καλά η Σούζι και η Πέπη έχουν αύριο επίσκεψη στο γιατρό! ❤️❤️εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️
@lilbern φιλενάδα εσύ τι κάνεις; περιμένεις; δεν περιμένεις; τον επόμενο μήνα θα περιμένεις ή θα το μπεις πιο ενεργά στην πίστα; 😂 εγώ το αποφάσισα έρχεται διάλειμμα,γυμναστικούλα, διατροφή, κόψιμο καπνίσματος (όταν στεναχωρήθηκα έκανα μερικά και τώρα είμαι 2η μέρα καθαρή 😂), το έχω ρίξει στα επαγγελματικά και πώς να γεμίσω το καλοκαίρι μου από δουλειά! (σκέφτομαι να κυκλοφορήσω ebook, να ανεβάσω youtube βίντεο για το εκπαιδευτικό site, γενικά θα γελάσω πολύ με το τι τελικά θα πρωτοκάνω αλλά είμαι δίδυμος πνίγω τον πόνο μου στις σκέψεις 😂😂), όπως είπα και πιο πάνω έσκασα 100 ευρώ σε ρούχα ησύχασε η ψυχούλα μου 😂😂 τώρα του αγίου πνεύματος θα το σκάσω και κάπου προς την ηπείρο μάλλον και ησύχασα! και δεν πειράζει που ο πρώτος σταυρός που είδα ήταν στο ψηφοδέλτιο και όχι στο τεστ θα εγκυμοσύνης! 😂 θα είναι ο τελευταίος και καλύτερος κάποια στιγμή! ❤️😂 προς το παρόν θα είμαι εδώ για να ενθαρρύνω την ομάδα ❤️ 
@Eg93 είσαι εδώ;; ❤️ τα νέα σου!! 

Τα ίδια κι εγώ! Για να πνίξω τον πόνο μου και επειδή μπαίνω και σε καλοκαιρινό mood, παράγγειλα μαγιό, εσώρουχα (νέα προσπάθεια έρχεται, όλο και κάπου θα  χρειαστούν 😅)κλπ. Πάντως καλά κάνεις και βάζεις τις προτεραιότητες που θεωρείς κατάλληλες αυτή τη στιγμή. Με υπομονή και επιμονή όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου...ξύπνησα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομιζω πάω για 4η αποβολή ...τα έχω μάθει απ' έξω πλεον ...

Ελα ρε συ μην απογοητεύεσαι τώρα !!!! Γιατί τα είχες ξανανοιώσει αυτα τα συμπτώματα ; Και εμενα απο χθες δεν με ποναει τοσο το στήθος…αλλα δε το σκεφτομαι!!! Και επισης ειδα στο υπνο μου οτι εκανα μπανιο και ειδα λιγο αιμα αλλα δε ξερω τι ειναι ουτε μπαίνω στη διαδιακασία να ψαξω !!!! 🥺🥺

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου...ξύπνησα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομιζω πάω για 4η αποβολή ...τα έχω μάθει απ' έξω πλεον ...

Μην προδικάζεις καλή μου! ... Αφού αυτά τα σκαμπανεβάσματα συμβαίνουν σε όλες τις εγκυμοσύνες! Μιλησες με τον γιατρό σου;!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...ξύπνησα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομιζω πάω για 4η αποβολή ...τα έχω μάθει απ' έξω πλεον ...

Καλημέρα κορίτσι Μ αχ αυτό το ανχος  της αποβολής πόσο σε καταλαβαίνω είχα αποβάλει και εγώ πριν πιάσω την μικρή Μ  .....κοίτα όταν ήμουν έγγυος το στήθος Μ στις αρχές μέχρι και τον τέταρτο μηνα ξ και ο;ραπανω αν δεν κάνω λάθος  πριζοταν  και ξεπριζοτανε   συνεχια όμως μια εβδομάδα έτσι μια αλιως ήταν και εγώ είχα πόνους περιόδου μέχρι και να γενησω και  Πόλες φορές έντονους πόνους  ναι η αλήθεια ειναι ότι μοιάζουν δυστιχος πολύ με την αποβολή  και λες τώρα τι γίνετε και να το ανχος στο λέω γτ και  εγώ τ έχω περάσει  και ξέρω πόσο ανχονεσε και φοβάσαι αλλά όσο μπορείς να σκέφτεστε θετικά  όλα καλά θα πάνε 🙏♥️

1 ώρα πρίν, souz13 είπε:

Ελα ρε συ μην απογοητεύεσαι τώρα !!!! Γιατί τα είχες ξανανοιώσει αυτα τα συμπτώματα ; Και εμενα απο χθες δεν με ποναει τοσο το στήθος…αλλα δε το σκεφτομαι!!! Και επισης ειδα στο υπνο μου οτι εκανα μπανιο και ειδα λιγο αιμα αλλα δε ξερω τι ειναι ουτε μπαίνω στη διαδιακασία να ψαξω !!!! 🥺🥺

Αχ πόσα όνειρα έβλεπα και εγώ είναι όλα από το ανχος  πυστευω επίδη σκεφτόμαστε διάφορα και πάντα το μυαλό μας πάει σε κάτι κακο και εγώ. Έτσι ήμουν στην πρώτη εγγυμοσινη κορίτσια συνεχια σχήμα όνειρα έβλεπα  και σικονομουν και έκανα το σταυρό Μ να είναι καλά το μωράκι Μ και δόξα το θεό ήταν πάντα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάνω λάθος γιατί η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα ...μίλησα με την μαία μου λέει αν δεν δεις αίμα μην αγχώνεσαι ναι αλλά εγώ παίρνω ένα κάρο προγεστερόνη πως να έρθει αίμα ??μου λέει δεν έχει σχέση ..τι να πω μέχρι το απόγευμα θα πάθω εγκεφαλικό 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pepi88 said:

Ελπίζω να κάνω λάθος γιατί η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα ...μίλησα με την μαία μου λέει αν δεν δεις αίμα μην αγχώνεσαι ναι αλλά εγώ παίρνω ένα κάρο προγεστερόνη πως να έρθει αίμα ??μου λέει δεν έχει σχέση ..τι να πω μέχρι το απόγευμα θα πάθω εγκεφαλικό 

Αχ και εγω οποτε παω τουλάετα αυτο το αγχος εχω αστο!!!!! Σκεψου ολα καλα θα πάνε μην το κανεις στον εαυτό  σου !!!! Και εγώ εχω πολύ αγχος ειναι λογικό με αυτο που είχαμε περάσει!!!! Γιατί την πρώτη φορά είναι αληθεια αν δεν το πάθεις και εχεις άγνοια αλλα τωρα ειναι δυσκολο και λογικο που αγχωνόμαστε αλλα δενπρέπει γιατι κανουμε κακο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , souz13 είπε:

Αχ και εγω οποτε παω τουλάετα αυτο το αγχος εχω αστο!!!!! Σκεψου ολα καλα θα πάνε μην το κανεις στον εαυτό  σου !!!! Και εγώ εχω πολύ αγχος ειναι λογικό με αυτο που είχαμε περάσει!!!! Γιατί την πρώτη φορά είναι αληθεια αν δεν το πάθεις και εχεις άγνοια αλλα τωρα ειναι δυσκολο και λογικο που αγχωνόμαστε αλλα δενπρέπει γιατι κανουμε κακο

Τι ώρα έχεις εσύ ραντεβού?


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !!!🥰

@Pepi88 μη σκέφτεσαι αρνητικά, όσο μπορείς. Εγώ θα προτείνω να κάτσεις να ηρεμήσεις μέχρι το απόγευμα που έχεις γιατρό μην προδικάζεις τιποτα. Να δεις που όλα θα πάνε καλά και το σπορακι σου θα είναι εκεί!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και περιμένω να μάθω νέα σου❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα σε όλες !!!🥰

@Pepi88 μη σκέφτεσαι αρνητικά, όσο μπορείς. Εγώ θα προτείνω να κάτσεις να ηρεμήσεις μέχρι το απόγευμα που έχεις γιατρό μην προδικάζεις τιποτα. Να δεις που όλα θα πάνε καλά και το σπορακι σου θα είναι εκεί!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και περιμένω να μάθω νέα σου❤️

Ναι κορίτσι μου προσπαθώ αυτήν την στιγμή να είμαι ψύχραιμη και ήρεμη και ότι είναι να γίνει θα γίνει !

πρίν από 13 λεπτά , souz13 είπε:

Εγω στις 16:30

Α έχεις και εσύ ακόμα ώρα ...άντε αγάπη μου όλα καλά να είναι ❤️ αλλη στεναχώρια να μην μας βρει !

  • Δύναμη! 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ελπίζω να κάνω λάθος γιατί η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα ...μίλησα με την μαία μου λέει αν δεν δεις αίμα μην αγχώνεσαι ναι αλλά εγώ παίρνω ένα κάρο προγεστερόνη πως να έρθει αίμα ??μου λέει δεν έχει σχέση ..τι να πω μέχρι το απόγευμα θα πάθω εγκεφαλικό 

Κορίτσι Μ το ξέρω προσπάθησε να ηρεμήσεις ....έχει δίκιο η μαία σ  να.....και εγώ όταν είχα  την αποβολή φυσικά  και επερνα προγεστερόνη  είχα κανονικά αίμα όταν απέβαλα ....υπομονή θα δεις θα πας στο γιατρό και θα είναι όλα καλά 🙏

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 τα συμπτώματα πανε κι ερχονται. Μην το κάνεις αυτο συο μωρό σου κ τον εαυτο σου. Εγω απο 4η ως 9η βδομάδα ειχα πονους περιοδου, αιμμοραγιες με κομματια κ πονους περιοδου.  Μεινε ξαπλωμένη,  μιλα στο μωρακι σου κ οταν πατε στο γιατρό ειμαι σιγουρη πως ολα θα ειναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα τρελοκόριτσα !!!

5 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...ξύπνησα και το στήθος ξεπρηστηκε τελείως και έχω πόνους περιόδου...νομιζω πάω για 4η αποβολή ...τα έχω μάθει απ' έξω πλεον ...

Πρώτα από όλα κορίτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι. Τα πονάκια είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα και γι αυτό νιώθεις αυτές τις κράμπες.

Επίσης είναι λογικό τα συμπτώματα να έρχονται και να φεύγουν. Είναι νωρίς ακόμα.

Τι ώρα έχεις σήμερα γιατρο?

Ανυπομονούμε για τα νέα τα δικά σου και της @souz13 ❤️

19 ώρες πρίν, rodok είπε:

αυτό ακριβώς! από τη μία στεναχωρήθηκα, από την άλλη νιώθω ευλογημένη που ήρθε η περίοδος χωρίς χάπια, γιατί το φοβόμουν κι αυτό! δόξα το θεό βγαίνει και ποσότητα! καλά τις δύο πρώτες μέρες ήμουν χάλια από αιμορραγία και πόνο! Δεν μπορώ να πάρω κανένα παυσίπονο γιατί θα μου σταματήσει τη ροή! Τώρα τρίτη μέρα είμαι καλύτερα, αλλά εννοείται ότι έχω λερώσει πολλά ρούχα 😂 

Πάντως χθες έκανα μια παραγγελία με ρούχα για να "ξεσπάσω" και σε σκέφτηκα! 😂 γενικά χθες κάθησα στο γραφείο μου, οργάνωσα τις σκέψεις μου, κοίταξα και για ένα μεταπτυχιακό και λέω να κάνω την προσπάθεια μου και να μην "κολώσω" τελευταία στιγμή και δεν στείλω τα χαρτιά μου!

@Alice20 κορίτσι μου περαστικά εύχομαι! σημασία έχει να μην πονάς και να μην έχεις έντονες ενοχλήσεις! ❤️ με τη θεραπεία του γιατρού σου θα γίνεις καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! προς το παρόν ξεκούραση και υπομονή! ❤️ Σου είπε πώς τα έπαθες αυτά τα δύο; ή απλά τυχαίνει και εμφανίζονται; (Έτσι για να ξεχαστούμε λίγο από τα "άσχημα" κάνε ένα shopping therapy, εμένα με βοήθησε! 😅)

γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! ❤️

αχ ποιος σας μάτιαξε βρε! τι παίρνεις για το αυχενικό σου αν επιτρέπεται; εγώ όταν έχω πιάσιμο παίρνω τα νορτζέσικ, που έχουν παρακεταμόλη και κάτι άλλον! είναι ελαφριά η σύσταση τους αλλά φέρνουν υπνηλία! 

εγκυούλες της παρέας ❤️ @Dimitra97 @Pepi88 @souz13 @Evdokia Pan (από την πιο πρόσφατη στην πιο παλαίμαχη) πώς είστε; ❤️ 
Αν θυμάμαι καλά η Σούζι και η Πέπη έχουν αύριο επίσκεψη στο γιατρό! ❤️❤️εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️
@lilbern φιλενάδα εσύ τι κάνεις; περιμένεις; δεν περιμένεις; τον επόμενο μήνα θα περιμένεις ή θα το μπεις πιο ενεργά στην πίστα; 😂 εγώ το αποφάσισα έρχεται διάλειμμα,γυμναστικούλα, διατροφή, κόψιμο καπνίσματος (όταν στεναχωρήθηκα έκανα μερικά και τώρα είμαι 2η μέρα καθαρή 😂), το έχω ρίξει στα επαγγελματικά και πώς να γεμίσω το καλοκαίρι μου από δουλειά! (σκέφτομαι να κυκλοφορήσω ebook, να ανεβάσω youtube βίντεο για το εκπαιδευτικό site, γενικά θα γελάσω πολύ με το τι τελικά θα πρωτοκάνω αλλά είμαι δίδυμος πνίγω τον πόνο μου στις σκέψεις 😂😂), όπως είπα και πιο πάνω έσκασα 100 ευρώ σε ρούχα ησύχασε η ψυχούλα μου 😂😂 τώρα του αγίου πνεύματος θα το σκάσω και κάπου προς την ηπείρο μάλλον και ησύχασα! και δεν πειράζει που ο πρώτος σταυρός που είδα ήταν στο ψηφοδέλτιο και όχι στο τεστ θα εγκυμοσύνης! 😂 θα είναι ο τελευταίος και καλύτερος κάποια στιγμή! ❤️😂 προς το παρόν θα είμαι εδώ για να ενθαρρύνω την ομάδα ❤️ 
@Eg93 είσαι εδώ;; ❤️ τα νέα σου!! 

Φιλενάδαααα!!! Πως είσαι σήμερα? Μου αρέσει πάρα πολύ που έχεις τόσα δημιουργικά σχέδια για το μέλλον σου. youtube, e-book. Σημασία έχουν τα όνειρα. Δεν πειράζει. Ό,τι καταφέρεις από όλα αυτά. Μικρή είσαι ακόμα οπότε έχεις όσο χρόνο θέλεις μπροστά σου για να πετύχεις τους στόχους σου 🥰

Εντάξει λιώνω με το shopping therapy!!!!! Νομίζω δεν υπάρχει γυναίκα που όταν στενοχωρηθεί για κάτι δεν θα το ρίξει στα ψώνια ή στην αλλαγή μαλλιών 😂 Καλοφόρετα εύχομαι και να τα χαρείς στις βόλτες του καλοκαιριού.

Λατρεύω την Ήπειρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τόσο όμορφα μέρη εκεί, φύση. Πραγματικά το καλύτερο για να ξεκουραστείς. 

Σε 9 μέρες περιμένω την φιλενάδα να έρθει!! Εμείς αυτό τον μήνα του δώσαμε και κατάλαβε, απλά τις λάθος μέρες 🤣 Δηλαδή από Τρίτη μέχρι Πέμπτη που θα ήταν το ιδανικό να γίνει την προηγούμενη εβδομάδα, έγινε Κυριακή και μετά από Παρασκευή. Οπότε δεν περιμένω να έγινε τίποτα αυτό το μήνα 🤣 Τετάρτη που τα είπαμε και ήταν η τοπ μέρα, πήγαμε σε φιλικό σπίτι και γυρίσαμε 2 το βράδυ οπότε πήγαμε κατευθείαν για ύπνο μετά το αλκοόλ και που κλείναμε σχεδόν 20ωρο ξύπνιοι χαχα!! Το κακό του να μην μένεις με τον άλλον δυστυχώς. Μετά το καλοκαίρι δηλαδή που θα μείνουμε μαζί θα είναι πιο εύκολο να πιάσουμε το σποράκι γιατί θα μπορούμε κάθε βράδυ. Δεν θα περιοριζόμαστε 😁

 

@Dimitra97 μου λένε ότι τα μωρά καταλαβαίνουν όταν υπάρχει ένα μωράκι στην κοιλίτσα της μαμάς και ίσως γι αυτό η μικρή σου θέλει συνέχεια αγκαλιά 🥰 Επειδή ξέρω πολλές μανούλες με παιδάκια τόσο κοντά στην ηλικία, ο γιατρός δεν τους είχε απαγορεύσει να παίρνουν αγκαλιά τα μικρά τους. Εκτός αν ήταν εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Οπότε μίλα με τον γιατρό σου όταν πας για υπέρηχο και θα σου πει εκείνος τι είναι το καλύτερο. Μεγειάαα και τα ρουχαλάκια της μπέμπας!!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...