Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Alice20 είπε:

Θεωρώ με όσα διαβάζω κατα καιρούς ότι υπάρχει πιθανότητα το αίμα εμφύτευσης να διαρκέσει μερικές μέρες. Άρα δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος! Όμως υπάρχει πάντα η πιθανότητα να είναι και κάποια ανωμαλία του κύκλου. Είχατε στοχευμένες επαφές στις γόνιμες;

Εγώ νομίζω ότι αν το αφήσεις απο εβδομάδα θα είσαι πιο safe για ορθό αποτέλεσμα.

Εύχομαι αν το επιθυμείς, όντως να είσαι εγκυουλα ❤️

Σ'ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου...ναι είχαμε επαφές από την 9 μέχρι και 17η μέρα...είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών.. βέβαια τους προηγούμενους μήνες δεν ήταν τόσο στοχευμενες οι επαφές. Το θέλω,αν και αγχώνομαι είναι η αλήθεια...εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε πως είσαστε??? εγώ χάθηκα λίγο αλλά η μικρή Μ δεν με έχει αφήσει καθόλου 🥴 είναι αγγαλιτσας σήμερα είχα και λίγο αίμα 😟 αλλά σταμάτησε έχω παρατηρήσει ότι κάθε πρωί έχω  μετά σταματάει πφφφ τι να πω ελπίζω να σταματήσει τώρα με την  προγεστερόνη π περνω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε πως είσαστε??? εγώ χάθηκα λίγο αλλά η μικρή Μ δεν με έχει αφήσει καθόλου 🥴 είναι αγγαλιτσας σήμερα είχα και λίγο αίμα 😟 αλλά σταμάτησε έχω παρατηρήσει ότι κάθε πρωί έχω  μετά σταματάει πφφφ τι να πω ελπίζω να σταματήσει τώρα με την  προγεστερόνη π περνω....

Είναι πολύ συχνό στη αρχή της εγκυμοσύνης αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μπορεις και να μην παίρνεις την μικρή αγκαλιά 🥴 οσο μπορεις απλά προσεκτικά !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97 το ειπες στο γιατρό οτι αου σταματαει το μεσημερι; Ξεκουραζεσαι οσο μπορείς ; Αν και δυσκολο και με τη μικρούλα σου φαντάζομαι! Ποτε θα πας γιατρό; 
 

@Pepi88 ευχομαι ολα να εχουν αισιο τελος και να ξέρεις είμαστε μαζί σου!!!!καλα κανεις κι δεν σκεφτεσαι τι θετικη εξέλιξη…οτι ειναι θα έρθει !!! Να προσέχεις

Link to comment
Share on other sites

@melissoula123 όσο πιο νωρίς αποβαλεις το άγχος, τόσο πιο γρήγορα θα μείνεις. Εμένα μου πήρε ενα χρόνο για να το καταλάβω και να ξεκινήσω να το εφαρμόζω! Όχι ότι ηρέμησα εντελώς αλλά έκανα διαφορά! 

@Dimitra97 ελπίζω να σταματήσει σύντομα γιατί σίγουρα είναι ενα άγχος να βλέπεις αίμα κάθε πρωί.. πότε θα πας γιατρό;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Pepi88 είπε:

Είναι πολύ συχνό στη αρχή της εγκυμοσύνης αλλά καταλαβαίνω ότι δεν μπορεις και να μην παίρνεις την μικρή αγκαλιά 🥴 οσο μπορεις απλά προσεκτικά !

Ναι το ξέρω 😬 όσο μπορώ προσέχω και εύχομαι όλα να πηγαίνουν καλά μέχρι να πάω στον γιατρό ..

 

πρίν από 59 λεπτά , souz13 είπε:

@Dimitra97 το ειπες στο γιατρό οτι αου σταματαει το μεσημερι; Ξεκουραζεσαι οσο μπορείς ; Αν και δυσκολο και με τη μικρούλα σου φαντάζομαι! Ποτε θα πας γιατρό; 
 

@Pepi88 ευχομαι ολα να εχουν αισιο τελος και να ξέρεις είμαστε μαζί σου!!!!καλα κανεις κι δεν σκεφτεσαι τι θετικη εξέλιξη…οτι ειναι θα έρθει !!! Να προσέχεις

Όχι δεν του το είπα η αλήθεια είναι γτ σήμερα το παρατήρησα ότι σταματάει ....αχχχ λίγο δύσκολο η ξεκούραση  όταν δεν δουλεύει όμως ο άντρας Μ έχω πολύ βοήθεια πάλι καλά ....γιατρό θα πάω όταν θα είμαι εφτά εβδομαδων

 

πρίν από 29 λεπτά , Alice20 είπε:

@melissoula123 όσο πιο νωρίς αποβαλεις το άγχος, τόσο πιο γρήγορα θα μείνεις. Εμένα μου πήρε ενα χρόνο για να το καταλάβω και να ξεκινήσω να το εφαρμόζω! Όχι ότι ηρέμησα εντελώς αλλά έκανα διαφορά! 

@Dimitra97 ελπίζω να σταματήσει σύντομα γιατί σίγουρα είναι ενα άγχος να βλέπεις αίμα κάθε πρωί.. πότε θα πας γιατρό;

Μακάρι βρε κορίτσια Μ να σταματήσει  είναι όντως ανχος να βλέπω κάθε μέρα αιματακι υπομονή τι να κάνω ελπίζω να σταματήσει με την προγεστερόνη σήμερα είναι η δεύτερη μέρα π περνώ  θα το βάλω κολπικά σήμερα αντί να το πάρω το χάπι από το στωμα

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααααα!!!🥰

Τι μου κάνετε;;; Σε τι φάση είστε;; 

Σας διαβάζω στα κλεφτα και τώρα βρήκα λίγο κενό να σας γράψω!! 

@Pepi88 δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω.. και εμείς μέχρι να το επιβεβαιώσουμε και τυπικά έπρεπε να συνεχίζω να παίρνω όλα αυτά.  Εύχομαι για το καλύτερο, είμαστε εδώ για σένα!!🥰

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. δεν με ξέχασε ούτε αυτό τον μήνα η ατιμουτσικη. . Ευτυχώς όμως που ήρθε γιατί δεν άντεχα άλλο τους πονοκεφάλους. . Παμε για τον επόμενο μήνα 😇😇😇

Πολύ χαίρομαι που βλέπω να μη σε παίρνει από κάτω!!! Πάμε για τον επόμενο 🥰🥰 

Εγώ μιας και έχασα το μήνα με παρατηρώ λίγο. Είχα κάτι λευκά υγρά στο εσώρουχο για καμιά εβδομάδα περίπου αλλά πλέον έχουν σταματήσει. Είναι σημαδι πως έγινε η ωορρηξία;;;😜 Για να ξέρω για τον επόμενο🤣 είμαι φουλ στεγνή τώρα😅

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne said:

Πολύ χαίρομαι που βλέπω να μη σε παίρνει από κάτω!!! Πάμε για τον επόμενο 🥰🥰 

Εγώ μιας και έχασα το μήνα με παρατηρώ λίγο. Είχα κάτι λευκά υγρά στο εσώρουχο για καμιά εβδομάδα περίπου αλλά πλέον έχουν σταματήσει. Είναι σημαδι πως έγινε η ωορρηξία;;;😜 Για να ξέρω για τον επόμενο🤣 είμαι φουλ στεγνή τώρα😅

Αυτά τα υγρά όταν ειναι πιο ρευστά και διάφανα ειναι σημάδι ωορρηξίας. Μετα την ωορρηξία γίνονται πιο παχύρευστα και λευκά μέχρι που να σταματήσουν και να έρθει η περίοδος. Δηλαδή εσένα πλησιάζει η περίοδος σου να υποθέσω; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Alice20 είπε:

Αυτά τα υγρά όταν ειναι πιο ρευστά και διάφανα ειναι σημάδι ωορρηξίας. Μετα την ωορρηξία γίνονται πιο παχύρευστα και λευκά μέχρι που να σταματήσουν και να έρθει η περίοδος. Δηλαδή εσένα πλησιάζει η περίοδος σου να υποθέσω; 

Τώρα μπερδεύτηκα περισσότερο😅 πριν λίγες μέρες είχα λευκά παχύρευστα όπως λες! Από χθες σταμάτησαν δεν είχα υγρασία καθόλου και τώρα είδα στο εσώρουχο είναι πιο λεπτόρρευστα λευκά προς διάφανα; Πώς να το περιγράψω;😂. η περίοδος μου αργεί ακόμα, περίπου 10/6 είναι αν έρθει 😜 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Marianne said:

Τώρα μπερδεύτηκα περισσότερο😅 πριν λίγες μέρες είχα λευκά παχύρευστα όπως λες! Από χθες σταμάτησαν δεν είχα υγρασία καθόλου και τώρα είδα στο εσώρουχο είναι πιο λεπτόρρευστα λευκά προς διάφανα; Πώς να το περιγράψω;😂. η περίοδος μου αργεί ακόμα, περίπου 10/6 είναι αν έρθει 😜 

Τώρα ειναι η ωορρηξία σου πιστεύω. Ταιριάζουν και οι μέρες μιας και εισαι 14 μέρες πριν την περίοδο.. επίσης αυτά τα λεπτόρρευστα υγρά συνήθως ειναι στην ωορρηξία και στο γόνιμο παράθυρο! Απο τα υγρά δεν μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα πότε εχεις ωορρηξία μιας και διαρκούν αρκετές μέρες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Alice20 είπε:

Τώρα ειναι η ωορρηξία σου πιστεύω. Ταιριάζουν και οι μέρες μιας και εισαι 14 μέρες πριν την περίοδο.. επίσης αυτά τα λεπτόρρευστα υγρά συνήθως ειναι στην ωορρηξία και στο γόνιμο παράθυρο! Απο τα υγρά δεν μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα πότε εχεις ωορρηξία μιας και διαρκούν αρκετές μέρες!!

Έτσι κ αλλιώς με την αγωγή που έπαιρνα για τον αυχένα φοβάμαι να έχω ελεύθερες επαφές αυτό το μήνα. Στις οδηγίες έλεγε ότι απαγορεύεται.. απλά τα παρατήρησα και τα σημείωσα για να έχω μια εικόνα, νομίζω όμως με ξεμπερδεξες κάπως😅 

Σίγουρα από τα υγρά δεν μπορείς να καταλάβεις, αλλα στο περίπου να έχουμε μια εικόνα😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Στα κλεφτα στα διαβάζω πού κ πού! 

Αχ κορίτσια μου αφού ζω από τη χθεσινή μέρα 😂😂 

Λοιπόν προχθές το βράδυ είχα οξύ πυελικό πόνο, πυρετό, λέω αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Πέμπτη πρωί πηγαίνω στο νοσοκομείο (τρομάρα μου) και οι εξετάσεις οι αιματολογικές βγήκαν οκ, τα ούρα μου είδαν περίεργα λένε και τα στείλανε για καλλιέργεια την οποία θα την πάρω τώρα τη Δευτέρα! Μου γράψανε κάτι εξετάσεις να κάνω μέσα στον κύκλο μου και θα τις κάνω με τη νέα περίοδο! Το ενδομήτριο όλα οκ λενε αν και δεν με άφησαν να δω εικόνα! Να πω ότι δεν ήταν καν το "μεγάλο όνομα" μέσα που εφημερευε ήταν οι μικρές οι γιατρινες να το πω! Οι οποίες μου δώσανε μια αντιβίωση γενική και πως αν έχω κάνει θα πιάσει την φλεγμονή ακόμη και στη μήτρα να μην είναι! Γυρνάω σπίτι, όταν έρχεται η ώρα παίρνω ένα χαπακι, ξυπνάω στις 2.30.. ε από τις 2.30 μέχρι τις 3.00 έβγαζα τα πάντα όλα, μόνο την ψυχή της μάνας μου δεν έχω βγάλει! Και από τότε χάλι μαύρο κορίτσια μου...

Γιατί τέτοιοι έντονοι πόνοι έτσι ξαφνικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο να σας διαβάσω, γιατί σήμερα είχα αρκετή δουλειά στο γραφείο.

@rodok μου, τι ξαφνική ταλαιπωρία είναι αυτή? Υπάρχει περίπτωση αυτή η αντιβίωση που σου έδωσαν να σου προκάλεσε τον τόσο έντονο εμετό? Όταν έκανες εμετό είχες ακόμα τον πυελικό πόνο? Περαστικά κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι καλύτερα σε λίγες ώρες 😔

@Alice20 μου, πάμε για τον επόμενο μήνα που θα έχεις τελειώσει και την αντιβίωση ❤️ 

@Pepi88 αγκαλιά❤️ Τα υπόλοιπα στα έγραψαν τα κορίτσια.

21 ώρες πρίν, melissoula123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...θέλω τη γνώμη σας...ο κύκλος μου είναι 28 ημερών και καμια φορα 29-30.  ΤΗΝ 24η μερα του κυκλου το βραδυ είχα καφέ(ελάχιστο,μη φανταστείτε σαν μια γραμμη) από την 25 έως και σήμερα 28η έχω ροζ υγρα και πόνους περιοδου(όχι συνέχεια βέβαια,αλλά όταν με πιάνουν,με πιάνουν καλα). Αύριο κανονικά ειναι να αδιαθετησω...Λέτε αυτό το ροζ να είναι εμφυτευση; θα κρατούσε τόσες μερες;Αν δεν αδιαθετησω αύριο λέτε να κάνω χοριακη η να το αφήσω από βδομάδα..  ;

Καλησπέρα. 

Αν είναι αίμα εμφύτευσης τότε ένα τεστάκι θα δείξει σήμερα σε περίπτωση που είσαι έγκυος, γιατί λένε ότι μετά το αίμα εμφύτευσης θέλει 2-3 μέρες για να ανέβει η ορμόνη.

Πάντως πολλές κοπέλες που το έχουν βιώσει τελικά ήταν έγκυες. Ελπίζω να ισχύει και για εσένα αυτό.

Πραγματικά σου εύχομαι να είναι αυτό και να δεις δύο όμορφες γραμμούλες 😍

Εννοείται να μας γράψεις τα νέα σου.

  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...