Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα τρελοκόριτσα !!!

Πρώτα από όλα κορίτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι. Τα πονάκια είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα και γι αυτό νιώθεις αυτές τις κράμπες.

Επίσης είναι λογικό τα συμπτώματα να έρχονται και να φεύγουν. Είναι νωρίς ακόμα.

Τι ώρα έχεις σήμερα γιατρο?

Ανυπομονούμε για τα νέα τα δικά σου και της @souz13 ❤️

Φιλενάδαααα!!! Πως είσαι σήμερα? Μου αρέσει πάρα πολύ που έχεις τόσα δημιουργικά σχέδια για το μέλλον σου. youtube, e-book. Σημασία έχουν τα όνειρα. Δεν πειράζει. Ό,τι καταφέρεις από όλα αυτά. Μικρή είσαι ακόμα οπότε έχεις όσο χρόνο θέλεις μπροστά σου για να πετύχεις τους στόχους σου 🥰

Εντάξει λιώνω με το shopping therapy!!!!! Νομίζω δεν υπάρχει γυναίκα που όταν στενοχωρηθεί για κάτι δεν θα το ρίξει στα ψώνια ή στην αλλαγή μαλλιών 😂 Καλοφόρετα εύχομαι και να τα χαρείς στις βόλτες του καλοκαιριού.

Λατρεύω την Ήπειρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τόσο όμορφα μέρη εκεί, φύση. Πραγματικά το καλύτερο για να ξεκουραστείς. 

Σε 9 μέρες περιμένω την φιλενάδα να έρθει!! Εμείς αυτό τον μήνα του δώσαμε και κατάλαβε, απλά τις λάθος μέρες 🤣 Δηλαδή από Τρίτη μέχρι Πέμπτη που θα ήταν το ιδανικό να γίνει την προηγούμενη εβδομάδα, έγινε Κυριακή και μετά από Παρασκευή. Οπότε δεν περιμένω να έγινε τίποτα αυτό το μήνα 🤣 Τετάρτη που τα είπαμε και ήταν η τοπ μέρα, πήγαμε σε φιλικό σπίτι και γυρίσαμε 2 το βράδυ οπότε πήγαμε κατευθείαν για ύπνο μετά το αλκοόλ και που κλείναμε σχεδόν 20ωρο ξύπνιοι χαχα!! Το κακό του να μην μένεις με τον άλλον δυστυχώς. Μετά το καλοκαίρι δηλαδή που θα μείνουμε μαζί θα είναι πιο εύκολο να πιάσουμε το σποράκι γιατί θα μπορούμε κάθε βράδυ. Δεν θα περιοριζόμαστε 😁

 

@Dimitra97 μου λένε ότι τα μωρά καταλαβαίνουν όταν υπάρχει ένα μωράκι στην κοιλίτσα της μαμάς και ίσως γι αυτό η μικρή σου θέλει συνέχεια αγκαλιά 🥰 Επειδή ξέρω πολλές μανούλες με παιδάκια τόσο κοντά στην ηλικία, ο γιατρός δεν τους είχε απαγορεύσει να παίρνουν αγκαλιά τα μικρά τους. Εκτός αν ήταν εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Οπότε μίλα με τον γιατρό σου όταν πας για υπέρηχο και θα σου πει εκείνος τι είναι το καλύτερο. Μεγειάαα και τα ρουχαλάκια της μπέμπας!!!!! ❤️

Αλήθεια δεν το ήξερα..βεβεα πάντα ήταν αγκαλιατσας γτ εντάξει λογικό είναι μωράκι ακόμα μωρέ η ζουζου Μ έχει ανάγκη την αγκαλιατσα της μανούλας.🥰....καλά ναι σίγουρα δεν το απαγορεύουν οι γιατροί ..... ευχαριστώ πολυυυ♥️♥️ κορίτσια σήμερα ξύπνησα με τα πρώτα συμπτώματα π δεν είχα μέχρι στιγμής   ναυτία κ πονοκέφαλο  😬😬  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Αλήθεια δεν το ήξερα..βεβεα πάντα ήταν αγκαλιατσας γτ εντάξει λογικό είναι μωράκι ακόμα μωρέ η ζουζου Μ έχει ανάγκη την αγκαλιατσα της μανούλας.🥰....καλά ναι σίγουρα δεν το απαγορεύουν οι γιατροί ..... ευχαριστώ πολυυυ♥️♥️ κορίτσια σήμερα ξύπνησα με τα πρώτα συμπτώματα π δεν είχα μέχρι στιγμής   ναυτία κ πονοκέφαλο  😬😬  

Δεν ξέρω αν ισχύει 100% αλλά το έχω διαβάσει πολλές φορές για το συγκεκριμένο ένστικτο το μωρό. Νομίζω και οι μανούλες έχουμε ανάγκη την αγκαλίτσα τους 🥰

Ιιιιχ από τόσο νωρίς ξεκίνησαν?? Εγώ εμετούς είχα από την 7η εβδομάδα και μετά και μου κράτησε μέχρι τον 6ο-7ο μήνα😰 Το μόνο που δεν αντέχεται στην εγκυμοσύνη, αλλά εντάξει σκέφτεσαι το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου και όλα γίνονται υποφερτά. 

 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , lilbern είπε:

Δεν ξέρω αν ισχύει 100% αλλά το έχω διαβάσει πολλές φορές για το συγκεκριμένο ένστικτο το μωρό. Νομίζω και οι μανούλες έχουμε ανάγκη την αγκαλίτσα τους 🥰

Ιιιιχ από τόσο νωρίς ξεκίνησαν?? Εγώ εμετούς είχα από την 7η εβδομάδα και μετά και μου κράτησε μέχρι τον 6ο-7ο μήνα😰 Το μόνο που δεν αντέχεται στην εγκυμοσύνη, αλλά εντάξει σκέφτεσαι το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου και όλα γίνονται υποφερτά. 

 

Αχ ενοητε ότι και εμείς οι μανουλες  έχουμε ανάγκη την αγκαλιατσα από τα μωρά μας 🥰🥰 είναι τόσο γλυκά πλασματακια και εγώ λιώνω για την κορούλα μου αχχχ...έλα Μ ντεεε αυτό λέω και εγώ 🥴 και στην προηγούμενη εγγυμοσινη είχε ξεκηνησει με το π εκλησα την έκτη εβδομάδα τώρα τι να πω Τετάρτη εβδομάδα και έχω ναυτία από τώρα .....και εγώ είχα σε όλη την εγγυμοσινη αλλά το χειρότερο το πέρασα μέχρι και τον τέταρτο μήνα υπέφερα ενιοθα λες και είχα μόνιμος γαστρεντερίτιδα παραλίγο να πάθω αφυδάτωση ασεε....από τον τέταρτο και μετά ελατοθηκε πάρα πολύ μέχρι και να γενησω είχα που και που ναυτίες αλλά πιο σπάνια πχ δύο  φορές την εβδομάδα ενώ μέχρι τον τέταρτο ακόμα και στον ύπνο Μ ενιοθα ότι κουνιομουνα και ανακατευομουνα... Χαλάλι και οι ναυτίες και όλα για τα μωρά μας ....εντομεταξυ δεν ξέρω εσύ αν το είχες εγώ είχα ναυτίες και μετά την γέννα από τις ορμόνες μαλον τι να πω δλδ για ένα μήνα είχα ναυτίες μετά πέρασαν όλα και στον τρίτο μήνα αδιαθετησα 🙄

Link to comment
Share on other sites

@souz13 περιμένουμε τα νέα σου❤️

@Pepi88 μας πώς είσαι;;;❤️ Πηγές γιατρό;;

@lilbern άμα το ευχαριστήθηκατε εσείς βρε κορίτσι μου τι σημασία έχει 😜😂 πρώτα να περνάμε καλά με τον άνθρωπο μας και όλα θα έρθουν την κατάλληλη στιγμή, το καλό πράγμα αργεί να γίνει😜 ακούς και εσύ τρελοδιδυμακι μας;; @rodok😂🥰 εντωμεταξυ από ότι έχω καταλάβει όλες μαζί για τον επόμενο πάμε😂 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 δεν θέλω αρνητικές σκέψεις, μέχρι να πάμε στο γιατρό! με μια χαρά χοριακή να σκεφτόμαστε αρνητικά χωρίς λόγο; μήπως το πρήξιμο στο στήθος απλά το συνήθισες; 
@Dimitra97 Ωχ ωχ άμα ξεκινήσαμε από τώρα με τις ναυτίες και με την μικρούλα! καλά ξεκινάμε! δεν πειράζει αυτά είναι τα χαρούμενα! 
@Marianne διαφώτισε με κορίτσι μου σε τι πάμε μαζί για τον επόμενο; 😂 επόμενο γύρο εννοείς; 😂 κάτσε να περάσει αυτός να ηρεμήσουμε και βλέπουμε! 😂 
@lilbern κατάλαβα, όλα ανάποδα κι εσείς! 😂😂 ναι ρε συ γαμώτο αυτό με το σπίτι και εμένα πολύ με καίει! οκ ντάξει μπορεί να αράζουμε σπίτι του, αλλά αν δεν είναι άδειο πού να σε κάνει κούκου! 😂😂

@souz13 πώς πήγε η σημερινή επίσκεψη; 😍😍 τα νουροφεν για πόνους περιόδου τα έπαιρνα κι εγώ αλλά έχουν καταργηθεί εδώ και χρόνια! αλλά και τότε που κυκλοφορούσαν λέγανε ότι είναι πολύ βαριά σαν χάπια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rodok όχι ρε τα ροζ κανονικα τα επαιρνα εγω εδω και δυο μήνες πριν απο το φαρμακειο αποκλείεται!!!!

λοιποοοον όλα καλαααα! Σήμερα ειμαι 9 εβδομάδες ακριβως ακούσαμε παλι καρδούλα ειδαμε τον ομφάλιο λώρο και λιγο τα ποδαράκια οσο φαινόντουσαν δηλαδη!!! Συγκινήθηκα κιολας 🥺🥺🥺🥺 μου εκλεισε αυχενική στις 14 του ιουνίου τοτε θα με ξαναδεί δεν θα παω πριν δηλαδη! Μου ειπε ολα καλα συνεχίζω σαλοσπίρ και τα φυτικα χαπάκια για τη ναυτια προληπτικα γιατι ειχα κανει και εμετό!!!! Μηυ εφυγε ενα μεγαλο αγχος μπορώ να πω και ελπίζω ολα να κυλήσουν ομαλά και στη συνέχεια!!! Για μπάνια μου ειπε μονο σε σκια και με ομπρέλα και κατω απο δεντρο μετα τις πεντε το απογευμα και πριν τις εντεκα το πρωι ιδανικα!!! Ολα καλααααα! Ευτυχως απο εμετο δεν ξαναέκανα ειναι η αληθεια 

 

@Pepi88 περιμενουμε τα δικα σου

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , souz13 είπε:

@rodok όχι ρε τα ροζ κανονικα τα επαιρνα εγω εδω και δυο μήνες πριν απο το φαρμακειο αποκλείεται!!!!

λοιποοοον όλα καλαααα! Σήμερα ειμαι 9 εβδομάδες ακριβως ακούσαμε παλι καρδούλα ειδαμε τον ομφάλιο λώρο και λιγο τα ποδαράκια οσο φαινόντουσαν δηλαδη!!! Συγκινήθηκα κιολας 🥺🥺🥺🥺 μου εκλεισε αυχενική στις 14 του ιουνίου τοτε θα με ξαναδεί δεν θα παω πριν δηλαδη! Μου ειπε ολα καλα συνεχίζω σαλοσπίρ και τα φυτικα χαπάκια για τη ναυτια προληπτικα γιατι ειχα κανει και εμετό!!!! Μηυ εφυγε ενα μεγαλο αγχος μπορώ να πω και ελπίζω ολα να κυλήσουν ομαλά και στη συνέχεια!!! Για μπάνια μου ειπε μονο σε σκια και με ομπρέλα και κατω απο δεντρο μετα τις πεντε το απογευμα και πριν τις εντεκα το πρωι ιδανικα!!! Ολα καλααααα! Ευτυχως απο εμετο δεν ξαναέκανα ειναι η αληθεια 

 

@Pepi88 περιμενουμε τα δικα σου

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

  • Λυπημένη/-ος 5

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pepi88 said:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

Πολύ στεναχωρέθηκα με τα νέα σου :( ... Πίστευα πως η ιδέα σου θα ήταν αυτό που περιεγραφες! ... Φαντάζομαι έχετε αρκετό δρόμο μπροστά με τις εξετάσεις! ... Δεν υποψιάζεται πού μπορεί να οφείλεται ο γιατρός;!

Κουράγιο εύχομαι. ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

Λυπήθηκα πολυ με αυτο που διάβασα πραγματικά κουράγιο θα βρεθεί η αιτία και θα λυθεί. Μην το αφήσεις να σε παρει απο κατω. Πάλεψε το κ ολα θα πάνε καλα. Εύχομαι να ειναι το τελευταίο κακο νέο που μας λες. Στέλνω την στήριξη μου κ την θετική μ ενέργεια. Είμαστε εδώ για σένα ❤️ κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 κοριτσάκι μου γλυκό, πόσο σε καταλαβαίνω❤️ μη το βάλεις ποτέ κάτω, το θαύμα σου θα έρθει κάποια στιγμή αφού το θες τόσο πολύ. Ειμαστε εδώ να σου δίνουμε κουράγιο!!

Θα απευθυνθείτε κάπου συγκεκριμένα τώρα; Και από εξετάσεις τι σας είπε ο γιατρός;; Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα.❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπέλες μου καλημέρα ❤️ πώς είστε; ... Παρ'οτι ήμουν χαλαρή και ήμουν σίγουρη με ολα αυτά που προέκυψαν πως αποκλείεται να έχω μείνει έγκυος, απο χθες που έχω πονακια περιόδου έχω απογοητευτεί. ... Τώρα με τα παυσίπονα που λέτε για την ιβουπροφαινη ότι απαγορεύεται...τι μπορούμε να παίρνουμε; Επειδή εγώ έχω τόσο δυνατούς πόνους που κάνω εμετούς και δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !αυτή την στιγμή είμαι πολύ χάλια μιας και ούτε η αποβολή έχει γίνει ακόμα και πρεπει να περιμένω άλλη μία βδομάδα τυπικά για να μου δώσει τα χάπια να αποβάλλω.. αλλά μαζεύουμε δυνάμεις και συνεχίζουμε γιατί οι γυναίκες είμαστε βουνά μην το ξεχνάτε ποτέ αυτό !

  • Δύναμη! 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !αυτή την στιγμή είμαι πολύ χάλια μιας και ούτε η αποβολή έχει γίνει ακόμα και πρεπει να περιμένω άλλη μία βδομάδα τυπικά για να μου δώσει τα χάπια να αποβάλλω.. αλλά μαζεύουμε δυνάμεις και συνεχίζουμε γιατί οι γυναίκες είμαστε βουνά μην το ξεχνάτε ποτέ αυτό !

Σου εύχομαι ολα να πανε καλά και να προχωρήσεις σύντομα το ξέρω οτι θα ναι πολύ δύσκολο, αλλα πρεπει να σταθούμε δυνατές!! Ειμαστε μαζι σου σε ολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !αυτή την στιγμή είμαι πολύ χάλια μιας και ούτε η αποβολή έχει γίνει ακόμα και πρεπει να περιμένω άλλη μία βδομάδα τυπικά για να μου δώσει τα χάπια να αποβάλλω.. αλλά μαζεύουμε δυνάμεις και συνεχίζουμε γιατί οι γυναίκες είμαστε βουνά μην το ξεχνάτε ποτέ αυτό !

Πολύ αισιόδοξο και γεμάτο δύναμη το μήνυμα σου.νιωθω ότι θα βρεις σύντομα την αιτία των αποβολών και μετά θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά... Πίστη στον στόχο και όλα θα γίνουν. Η επιστήμη έχει κάνει άλματα μπροστά ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

@Pepi88 👭 ❤... δεν θα πω τιποτα αλλο!

Δες πως θα ολοκληρωθεί η διαδικασία κ κλεισε ενα ραντεβου στο τμημα καθ εξιν αποβολων στο Έλενα.  Θα γλιτώσεις απο πολλα εξοδα. Αν η γυναικολόγος σου πει για αιματολο κ εισαι Αθηνα πες μου να σου προτεινω. Κανει στοχευμενες εξετάσεις κ δεν πληρωνεις τα μαλλιοκεφαλα σου! Ο μονος τροπος να επιβιώσεις ειναι να απομονώσεις το συναίσθημα κ να λειτουργήσεις αυτοματοποιημενα για λιγο καιρο. Δυναμη σας ευχομαι κ την ακρη θα την βρειτε!!!

@Alice20 εγω επαιρνα mesulid.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...