Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

κορίτσι μου... δεν έχω λόγια! ☹️☹️☹️ είμαστε μαζί σου διπλά σου! μην το ξεχνάς! ❤️ ό,τι πρέπει να γίνει, ας γίνει για καλό! ❤️ στέλνω μια σφιχτή σφιχτή αγκαλιά ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

Κοριτσάκι μου γλυκό λυπάμαι πάρα πολύ. Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και να ξέρεις ότι είμαστε δίπλα σου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είναι όλα καλά !!!

Εγώ δεν έχω καλα νέα ...κενός σάκος θα πάω τυπικά σε μια βδομάδα να με ξαναδεί αλλά βάση ημερομηνιών δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι ..ήταν μια σταλιτσα κενος σάκος...μας είπε ποιες εξετάσεις θα ακολουθήσουμε για να βρούμε τι γίνεται με τις καθεξιν αποβολές που έχω ...

Κορίτσι Μ γλυκό σου στέλνω μια  μεγαλη αγγαλια  ♥️ μην το βάλεις κάτω ξέρω είναι δύσκολο  αυτό π περνάς έχω έρθει στην θέση σ.....

και εγώ δεν είμαι πολύ καλά σήμερα ξύπνησα και εχω καφέ συνεχια  φοβάμαι  μην έχω αποβολή ξανά και έχω ανχοθει αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει κάνω το σταυρό μ ν είναι όλα καλά και τις οδηγίες του γιατρού μου ξεκηναω ουτρογκεσταν πρωί βράδυ  

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 3:12 ΜΜ, rodok είπε:

αυτό ακριβώς! από τη μία στεναχωρήθηκα, από την άλλη νιώθω ευλογημένη που ήρθε η περίοδος χωρίς χάπια, γιατί το φοβόμουν κι αυτό! δόξα το θεό βγαίνει και ποσότητα! καλά τις δύο πρώτες μέρες ήμουν χάλια από αιμορραγία και πόνο! Δεν μπορώ να πάρω κανένα παυσίπονο γιατί θα μου σταματήσει τη ροή! Τώρα τρίτη μέρα είμαι καλύτερα, αλλά εννοείται ότι έχω λερώσει πολλά ρούχα 😂 

Πάντως χθες έκανα μια παραγγελία με ρούχα για να "ξεσπάσω" και σε σκέφτηκα! 😂 γενικά χθες κάθησα στο γραφείο μου, οργάνωσα τις σκέψεις μου, κοίταξα και για ένα μεταπτυχιακό και λέω να κάνω την προσπάθεια μου και να μην "κολώσω" τελευταία στιγμή και δεν στείλω τα χαρτιά μου!

@Alice20 κορίτσι μου περαστικά εύχομαι! σημασία έχει να μην πονάς και να μην έχεις έντονες ενοχλήσεις! ❤️ με τη θεραπεία του γιατρού σου θα γίνεις καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! προς το παρόν ξεκούραση και υπομονή! ❤️ Σου είπε πώς τα έπαθες αυτά τα δύο; ή απλά τυχαίνει και εμφανίζονται; (Έτσι για να ξεχαστούμε λίγο από τα "άσχημα" κάνε ένα shopping therapy, εμένα με βοήθησε! 😅)

γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! ❤️

αχ ποιος σας μάτιαξε βρε! τι παίρνεις για το αυχενικό σου αν επιτρέπεται; εγώ όταν έχω πιάσιμο παίρνω τα νορτζέσικ, που έχουν παρακεταμόλη και κάτι άλλον! είναι ελαφριά η σύσταση τους αλλά φέρνουν υπνηλία! 

εγκυούλες της παρέας ❤️ @Dimitra97 @Pepi88 @souz13 @Evdokia Pan (από την πιο πρόσφατη στην πιο παλαίμαχη) πώς είστε; ❤️ 
Αν θυμάμαι καλά η Σούζι και η Πέπη έχουν αύριο επίσκεψη στο γιατρό! ❤️❤️εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️
@lilbern φιλενάδα εσύ τι κάνεις; περιμένεις; δεν περιμένεις; τον επόμενο μήνα θα περιμένεις ή θα το μπεις πιο ενεργά στην πίστα; 😂 εγώ το αποφάσισα έρχεται διάλειμμα,γυμναστικούλα, διατροφή, κόψιμο καπνίσματος (όταν στεναχωρήθηκα έκανα μερικά και τώρα είμαι 2η μέρα καθαρή 😂), το έχω ρίξει στα επαγγελματικά και πώς να γεμίσω το καλοκαίρι μου από δουλειά! (σκέφτομαι να κυκλοφορήσω ebook, να ανεβάσω youtube βίντεο για το εκπαιδευτικό site, γενικά θα γελάσω πολύ με το τι τελικά θα πρωτοκάνω αλλά είμαι δίδυμος πνίγω τον πόνο μου στις σκέψεις 😂😂), όπως είπα και πιο πάνω έσκασα 100 ευρώ σε ρούχα ησύχασε η ψυχούλα μου 😂😂 τώρα του αγίου πνεύματος θα το σκάσω και κάπου προς την ηπείρο μάλλον και ησύχασα! και δεν πειράζει που ο πρώτος σταυρός που είδα ήταν στο ψηφοδέλτιο και όχι στο τεστ θα εγκυμοσύνης! 😂 θα είναι ο τελευταίος και καλύτερος κάποια στιγμή! ❤️😂 προς το παρόν θα είμαι εδώ για να ενθαρρύνω την ομάδα ❤️ 
@Eg93 είσαι εδώ;; ❤️ τα νέα σου!! 

Γεια σας κορίτσια μ ! Εδώ είμαι το έχω ρίξει κ εγώ λίγο έξω τελευταία ώστε να μην σκέφτομαι .. κ με το στρες κ την κούραση της δουλειάς ούτε που προλαβαίνω να μπω να σας διαβάσω ! 
 

@rodok δεν πειράζει, δεν πέφτουμε .. μ αρέσει που οργανώνεις αλλά πράγματα ώστε να ξεχαστείς .. είναι το καλύτερο που μπορείς να κανεις και θα δεις μετά τα έρθει από εκεί που δεν θα το περιμένεις ❤️❤️

@Alice20 μου περαστικά σ κορίτσι μ .. θα κανεις την θεραπεία κ μετά όλα θα είναι καλά .. ισως αυτό να εμπόδιζε κ την σύλληψη , οπότε ισως να έρθει πολύ γρήγορα μετά ! Αν δεν είσαι ήδη γιατί από ότι κατάλαβα ακόμα δεν σ ήρθε σωστά ; 
 

εμενα με επισκέφτηκε σήμερα πρωί πρωί .. δεν στεναχωρήθηκα γτ το περίμενα ! Ήμουν σίγουρη !! Τώρα δεν θα το κυνηγήσω καθόλου μέχρι τις διακοπές .. έχω μπει σε μουντ διατροφής κ γυμναστικής .. εντάξει εννοείται πως όποτε τύχει θα έχω τις επαφές μ αλλά όχι στοχευμένα κ αν προκύψει κάτι θα χαρώ ! Αλλά με είχε στρεσάρει πλ όλο αυτό με γόνιμες κ τεστ ωορρηξιας .. δεν είναι για μένα νομίζω !

@Pepi88 κοπέλα μ λυπάμαι πλ για την κακή αυτή εξέλιξη .. Δν ξέρω αν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς σε αυτές τις καταστάσεις .. σου εύχομαι κουράγιο κ δύναμη για να συνεχίσεις την προσπάθεια σου και καλη επιτυχία με τις εξετάσεις .. ❤️

@KATIA97 @lilbern @Marianne  ειμαι σίγουρη πως μέχρι το τέλος της χρονιάς θα τα έχουμε καταφέρει όλες μας κορίτσια .. αρκεί να αποβάλουμε και το άγχος μας λίγο !! (Σορρυ Αν ξέχασα να κάνω καποια ταγκ ! Είμαστε κ πολλές κ ξεχνάω 😂)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97 ηρέμησε και με τις οδηγίες του γιατρού όλα καλά θα πάνε. . Παρόμοια θέματα ειχε και η @Evdokia Pan αλλά δοξασι ο θεός το ξεπέρασε με την κατάλληλη αγωγή!

@Eg93 δεν ήρθε ακόμη αλλά εντός των ημερών θα έρθει. Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και δεν μένω καν έγκυος. Όλες οι εξετάσεις μου ειναι καλές! Με συγκρατώ με νύχια και δόντια να μην πανικοβληθω!🙈

 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Alice20 είπε:

@Dimitra97 ηρέμησε και με τις οδηγίες του γιατρού όλα καλά θα πάνε. . Παρόμοια θέματα ειχε και η @Evdokia Pan αλλά δοξασι ο θεός το ξεπέρασε με την κατάλληλη αγωγή!

@Eg93 δεν ήρθε ακόμη αλλά εντός των ημερών θα έρθει. Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και δεν μένω καν έγκυος. Όλες οι εξετάσεις μου ειναι καλές! Με συγκρατώ με νύχια και δόντια να μην πανικοβληθω!🙈

 

Με ηρέμησε λίγο ο γυναικολόγος μου πάλι καλά  ξεκίνησα και τα ουτρογκεσταν....ελπίζω να πάμε όλα καλά Παναγία Μ🙏♥️ να είναι καλά το μικρό Μ σπορακι ....σε ευχαριστώ κορίτσι Μ ...

Να μην πανικοβληθεις κοριτσάκι Μ δεν υπάρχει λόγος αλήθεια από την στιγμή π οι εξετάσεις σου είναι καλά μην  ανχονεσε θα μήνεις έγγυος  σίγουρα για μένα ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι και να ευχαριστίεσαι την κάθε στιγμή με τον άντρα σου ♥️ πχ τώρα θα κάνω κάτι για να μηνω έγγυος η μετά την επαφή να σκέφτεστε και να λες τώρα έμεινα η μήπως όχι .... Ωστα λέω γτ έτσι έκανε η μαμά Μ πολύ ανχοδης σαν άτομο εκανε ένα χρόνο να με πιάσει  εμένα κ;ι να μηνει έγγυος και αυτό λόγο του ότι ανχονονατε και το σκεφτοτανε συνεχια είχε κάνει τις εξετάσεις του κόσμου και ήταν όλες τελιες  της έλεγε τότε ο γυναικολόγος της όταν ηρεμήσεις και σου περάσει το ανχος και δεν το σκέφτεστε θα δεις ότι θα μήνεις και έτσι εγυνε όταν ηρέμησε έμεινε αμέσως έγγυος με την πρώτη προσπάθεια  .....πυστευω το ανχος παιζει πολύ μεγάλο ρόλο στην σύλληψη ...

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitra97 said:

Με ηρέμησε λίγο ο γυναικολόγος μου πάλι καλά  ξεκίνησα και τα ουτρογκεσταν....ελπίζω να πάμε όλα καλά Παναγία Μ🙏♥️ να είναι καλά το μικρό Μ σπορακι ....σε ευχαριστώ κορίτσι Μ ...

Να μην πανικοβληθεις κοριτσάκι Μ δεν υπάρχει λόγος αλήθεια από την στιγμή π οι εξετάσεις σου είναι καλά μην  ανχονεσε θα μήνεις έγγυος  σίγουρα για μένα ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι και να ευχαριστίεσαι την κάθε στιγμή με τον άντρα σου ♥️ πχ τώρα θα κάνω κάτι για να μηνω έγγυος η μετά την επαφή να σκέφτεστε και να λες τώρα έμεινα η μήπως όχι .... Ωστα λέω γτ έτσι έκανε η μαμά Μ πολύ ανχοδης σαν άτομο εκανε ένα χρόνο να με πιάσει  εμένα κ;ι να μηνει έγγυος και αυτό λόγο του ότι ανχονονατε και το σκεφτοτανε συνεχια είχε κάνει τις εξετάσεις του κόσμου και ήταν όλες τελιες  της έλεγε τότε ο γυναικολόγος της όταν ηρεμήσεις και σου περάσει το ανχος και δεν το σκέφτεστε θα δεις ότι θα μήνεις και έτσι εγυνε όταν ηρέμησε έμεινε αμέσως έγγυος με την πρώτη προσπάθεια  .....πυστευω το ανχος παιζει πολύ μεγάλο ρόλο στην σύλληψη ...

Ευχαριστώ για τη στήριξη. Μακάρι να τα καταφέρουμε κι εμείς σύντομα! Αν δεν είχα τις πολυκυστικες ίσως να μην σκεφτόμουν καν την αποτυχία! 

Τι σου είπε ο γιατρός; Μικρή αποκόλληση; Να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται. Τώρα νομίζω όντως πρέπει κάποιος να σε βοηθά με το άλλο μωρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Alice20 είπε:

Ευχαριστώ για τη στήριξη. Μακάρι να τα καταφέρουμε κι εμείς σύντομα! Αν δεν είχα τις πολυκυστικες ίσως να μην σκεφτόμουν καν την αποτυχία! 

Τι σου είπε ο γιατρός; Μικρή αποκόλληση; Να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται. Τώρα νομίζω όντως πρέπει κάποιος να σε βοηθά με το άλλο μωρό!

Θα τα καταφέρετε θα δεις κορίτσι Μ 🙏♥️ το ξέρω έχεις απόλυτο δίκιο και λογικό π το σκέφτεσε αλλά να ξέρεις είναι πολύ σημαντικό π ξέρεις ότι είσαι υγιέστατη και οι εξετάσεις σου βγαίνουν καλές  θα μηνεις έγγυος θα δεις 🙏♥️ .

Ο γιατρός  Μ είπε ότι είναι πάρα πολύ συχνό στις περισσότερες εγγυμοσινες οι γυναίκες βλέπουν είτε καφέ είτε αίμα το ότι δεν πονάω είναι καλό  και να πάω σε κάποιον γυναικολόγο εδώ στο νησί μενω σε νησί και ο γιατρός Μ είναι αλλού δυστιχος για  να με δει κάποιος άλλος  είμαι μόνο τεσσάρων εβδομάδων δεν νομίζω να φανεί κάτι από τον υπέριχο .μου είπε ξεκούραση όχι βάρη όχι σκύψιμο αυτό είναι αδύνατον με  ένα μωράκι έχω ανχοθει....ο άντρας Μ όταν δεν δουλεύει .ε βοηθάει πάρα πάρα πολύ όταν είμαι μόνη Μ όμως δεν έχω βοηθεια... Και στην μικρή όταν ήμουν έγγυος είχα δει καφέ μόνο μια φορά και επερνα και τότε ουτρογκεσταν φυσικά για τρεις μήνες γτ είχα και θέμα με τον τράχηλο   και φαινομασταν μην γενησω πρωιοεα πάλι καλά πήγαν όλα καλά  και γενησα σαράντα εβδομάδων τζαστ σταθερή στο ραντεβού της η κυρία 😂 ελπίζω το ίδιο και τώρα 🙏 σε τρεις εβδομάδες σχεδόν  θα πάω εδώ σε κάποιον γυναικολο   εδώ στο νησί π θα είμαι εφτά εβδομάδων αν όλα είναι καλά τότε ακούς και καρδουλα   

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Γεια σας κορίτσια μ ! Εδώ είμαι το έχω ρίξει κ εγώ λίγο έξω τελευταία ώστε να μην σκέφτομαι .. κ με το στρες κ την κούραση της δουλειάς ούτε που προλαβαίνω να μπω να σας διαβάσω ! 
 

@rodok δεν πειράζει, δεν πέφτουμε .. μ αρέσει που οργανώνεις αλλά πράγματα ώστε να ξεχαστείς .. είναι το καλύτερο που μπορείς να κανεις και θα δεις μετά τα έρθει από εκεί που δεν θα το περιμένεις ❤️❤️

@Alice20 μου περαστικά σ κορίτσι μ .. θα κανεις την θεραπεία κ μετά όλα θα είναι καλά .. ισως αυτό να εμπόδιζε κ την σύλληψη , οπότε ισως να έρθει πολύ γρήγορα μετά ! Αν δεν είσαι ήδη γιατί από ότι κατάλαβα ακόμα δεν σ ήρθε σωστά ; 
 

εμενα με επισκέφτηκε σήμερα πρωί πρωί .. δεν στεναχωρήθηκα γτ το περίμενα ! Ήμουν σίγουρη !! Τώρα δεν θα το κυνηγήσω καθόλου μέχρι τις διακοπές .. έχω μπει σε μουντ διατροφής κ γυμναστικής .. εντάξει εννοείται πως όποτε τύχει θα έχω τις επαφές μ αλλά όχι στοχευμένα κ αν προκύψει κάτι θα χαρώ ! Αλλά με είχε στρεσάρει πλ όλο αυτό με γόνιμες κ τεστ ωορρηξιας .. δεν είναι για μένα νομίζω !

@Pepi88 κοπέλα μ λυπάμαι πλ για την κακή αυτή εξέλιξη .. Δν ξέρω αν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς σε αυτές τις καταστάσεις .. σου εύχομαι κουράγιο κ δύναμη για να συνεχίσεις την προσπάθεια σου και καλη επιτυχία με τις εξετάσεις .. ❤️

@KATIA97 @lilbern @Marianne  ειμαι σίγουρη πως μέχρι το τέλος της χρονιάς θα τα έχουμε καταφέρει όλες μας κορίτσια .. αρκεί να αποβάλουμε και το άγχος μας λίγο !! (Σορρυ Αν ξέχασα να κάνω καποια ταγκ ! Είμαστε κ πολλές κ ξεχνάω 😂)

Μακάρι κορίτσι μου, για όλες μας! Εγώ είμαι σε φάση που θέλω κάτι πιο εντατικό και στοχευμένο τώρα, που δυστυχώς για διάφορους λόγους δεν έχω μπορέσει να έχω ακόμα, για να δω τι μπορεί να φέρει και αυτή η τακτική. Υπολογίζω λοιπόν τώρα μέρες κλπ., ελπίζοντας να πάνε καλά ως προς αυτό τα πράγματα, ώστε να αυξηθούν ίσως οι πιθανότητες θετικής έκβασης.

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 10:43 ΠΜ, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Καλη βδομάδα! 

Καναμε κι εμεις μια εξόρμηση το σ/κ στο χωριό! 

Εγω εχω τεραααααστιο πρόβλημα με την δυσκοιλιότητα! Δεν ειχα ποτε στη ζωη μου,  δεν ηξερα καν τι σημαίνει κ τωρα ΥΠΟΦΕΡΩ! Πινω κ σιδηρο που το κανει ακομα πιο δύσκολο κ γενικά οτι κι αν εχω κανει η κατάσταση δεν βελτιώνεται. Κ φυσικα εχω σχεδον ολη την ωρα ενα χαλια στομαχι. Πειναω, θελω να φαω κ δεν μου αρεσει τιποτα. Τρωω κ μετα ανακατεύουμαι οσο δεν παει. Σταθερη ενοχληση στις θηλες κ κουράζομαι παααααρα πολυ!

Περιμένουμε με αγωνία τα επόμενα θετικά τεστ! 🙏

Και μένα 2 φορές που με έπιασε δυσκοιλιοτητα νόμιζα ότι δε θα τελειώσει ποτέ η ταλαιπωρία, ήταν ανυποφορο. Ώσπου βρήκα το μαγικό, μπήκα στο ντουζ και έριξα ζεστό νερό από τη μέση και κάτω και σε λίγα λεπτά πήγα τουαλέτα με άνεση.

Επίσης ξεκίνησα να τρώω 1-2 ακτινίδια και από τότε δε με ξαναπιάσε. Μην ξεχνάς να παίρνεις και το μαγνήσιο, βοηθάει και αυτο.

Με θηλες και γενικά στήθος έχω και εγώ μεγάλη ευαισθησία, αν δε φορέσω σουτιέν πονάω, αγορά τα πιο μαλακά τύπου μπουστακια για να μπορώ να τα φοράω και στον ύπνο. Αυτή η ευαισθησία υποχωρεί ποτέ άραγε? Αν όχι δε νομίζω να την παλέψω με θηλασμό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Nels είπε:

Και μένα 2 φορές που με έπιασε δυσκοιλιοτητα νόμιζα ότι δε θα τελειώσει ποτέ η ταλαιπωρία, ήταν ανυποφορο. Ώσπου βρήκα το μαγικό, μπήκα στο ντουζ και έριξα ζεστό νερό από τη μέση και κάτω και σε λίγα λεπτά πήγα τουαλέτα με άνεση.

Επίσης ξεκίνησα να τρώω 1-2 ακτινίδια και από τότε δε με ξαναπιάσε. Μην ξεχνάς να παίρνεις και το μαγνήσιο, βοηθάει και αυτο.

Με θηλες και γενικά στήθος έχω και εγώ μεγάλη ευαισθησία, αν δε φορέσω σουτιέν πονάω, αγορά τα πιο μαλακά τύπου μπουστακια για να μπορώ να τα φοράω και στον ύπνο. Αυτή η ευαισθησία υποχωρεί ποτέ άραγε? Αν όχι δε νομίζω να την παλέψω με θηλασμό.

 αχ βρε παιδία αυτή η δυσκοιλιότητα και εγώ φουλ τα ταλαιπωρία  μας έχει ταλαιπωρήσει τις περισσότερες εγγυουλες  🥴 κορίτσια αυτό το έκανα και εγώ στην πρώτη εγγυμοσινη  καπια στιγμή γτ υπέφερα και σε εμένα είχε πιάσει  και όταν το είπα στο γυναικολόγο Μ βασικά όχι εγώ πετάχτηκε ο άντρας Μ 😂 και το είπε φυσικά και το θεωρούσα χαζό εγώ αλλά όταν του ειπε ότι το κάνω αυτό με φώναξε Μ είχε πει ότι  το πολύ ζεστό νερό δεν κάνει επηρεάζει το έμβρυο τους Πρώτους μήνες της εγγυμοσινης   μόνο χλιαρό νερό  να κάνω μπάνιο... Βεβεα εγώ έκανα με πάρα πολύ ζεστό νερό μπάνιο κοκκίνιζαν τα πόδια μου και γι'αυτό και ο άντρας Μ του το είπε 😂 απλά είπα να το πω δεν ξέρω αν έχει  τύχει να το ρωτήσετε....αν το έχετε ρωτήσεις τι σας έχει πει ?? ....εμένα πάλι με βοηθάγε πολύ το ζεστό γάλα με μέλι όταν δλδ μπορούσα να το πιω γτ είχα τρομερές  ναυτίες ότι γιατροσόφι υπάρχει το είχα δοκιμάσει  μπας και έπιανε αλλά είχα υπερβολική δυσκιλιοτητα νομίζω ήταν από τα χειρότερα συμπτώματα μαΙ με την ναυτία ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alice20 είπε:

Κοπέλες μου άκουσα ότι για τη δυσκοιλιότητα βοηθά πολύ το χαρουπομελο και το συστήνουν και οι γιατροί στις εγκύους 

Αληθειαα ο τέλεια συμβουλή θα το δοκιμάσω ❤️

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

@lilbern εμείς σήμερα ρεπαρουμε σήμερα😂 εσύ;; Πώς είσαι;

@Pepi88 αγαπημένο μας πλάσμα πώς είσαι;; Σε σκεφτόμαστε ❤️

@rodok θέλουμε μια δόση και από εσένα μέσα στην μέρα δεν μπορούμε χωρίς😜❤️ που είσαι;;;

Οι εγκυουλες μας πως είναι;;; @souz13 @Dimitra97 

Τα υπόλοιπα κορίτσια σε τι φάση βρίσκεστε;;❤️

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...