Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Καλημέρα!

@Alice20 ευτυχώς τα βρήκες τα μικρόβια γιατί το ουρεοπλασμα είναι πολύ ύπουλο ... εμποδίζει εμφύτευση η μπορεί να φέρει αποβολή ...οπότε αφού το λύσεις θα είναι το πεδίο καθαρό !!

 

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου ουρεοπλασμα και gardenerella ... Περιμένω τον γιατρό... Μάλλον θα πάμε για αντιβίωση όπως το αντιλαμβάνομαι!

Λογικά θα χρειαστείς αντιβίωση και εσυ και ο σύντροφος σου.

Όταν είχα δει στις πρώτες εξετάσεις τις εγκυμοσύνης ότι είχα ουρεοπλασμα, ο γιατρος απλά μας έδωσε αντιβίωση για κάποιες μέρες και όταν πλησίαζε η ώρα της γεννάς μου ξανά έκανε τεστ απλά για να ξέρουμε ότι έχει φύγει για να μην κολλήσει τίποτα το μωρό βγαίνοντας (κάτι τέτοιο μου είχε πει).

Θελω να πω πως είναι κάτι αντιμετωπίσιμο, μην στενοχωριέσαι ♥️

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@KATIA97 @lilbern @Pepi88 @souz13 @Dimitra97 ευχαριστώ κορίτσια μου για τη συμπαράσταση.. ουρεοπλασμα ειχα ξανά πιο παλιά και μου προκαλούσε ουρολοιμώξεις. Δεν εντοπιζόταν στα ούρα και τυχαία πήγα για καλλιέργεια μύκητες και φάνηκε και αυτό. Μου είπε ο ουρολόγος οτι αυτό ευθυνόταν για τις συνεχόμενες ουρολοιμώξεις. Και όντως μετά απο αυτό δεν ξαναεπαθα ουρολοίμωξη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσουδια μου!!!❤️😜

@Alice20 υπομονή, τουλάχιστον να περάσει να μπορεί να ξεκινήσετε προσπάθειες!! Μη σε παίρνει από κάτω, όλα θα πάνε καλά❤️

@lilbern ότι θετικό τεστ βλέπουμε παίρνουμε όλες μας δυνάμη να προχωράμε 🥰 ότι είναι να έρθει, θα έρθει😜

@Pepi88 @souz13 @Dimitra97 πως πάνε οι εγκυουλες μας ;;;❤️

@rodok σε σκεφτόμαστε❤️🥰

Εγώ κορίτσια δύο μέρες τώρα με έχει τσακίσει το αυχενικό, είμαι όλη μέρα τεζα 💩 Παίρνω μια αγωγη και από ότι διάβασα και στις οδηγίες των φαρμάκων απαγορεύονται οι ελεύθερες επαφές ή κάποια πιθανή σύλληψη 💩 όπως καταλαβαίνετε βάλαμε πάγο για αυτό το μήνα γιατί με την τύχη που κουβαλάω ποτέ δεν ξέρεις!!!! 😜 Το πήραμε στην πλάκα και προχωράμε, τουλάχιστον να ισιωσω γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!!!😂😂 Αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι😂😂 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Marianne είπε:

Γεια σας κοριτσουδια μου!!!❤️😜

@Alice20 υπομονή, τουλάχιστον να περάσει να μπορεί να ξεκινήσετε προσπάθειες!! Μη σε παίρνει από κάτω, όλα θα πάνε καλά❤️

@lilbern ότι θετικό τεστ βλέπουμε παίρνουμε όλες μας δυνάμη να προχωράμε 🥰 ότι είναι να έρθει, θα έρθει😜

@Pepi88 @souz13 @Dimitra97 πως πάνε οι εγκυουλες μας ;;;❤️

@rodok σε σκεφτόμαστε❤️🥰

Εγώ κορίτσια δύο μέρες τώρα με έχει τσακίσει το αυχενικό, είμαι όλη μέρα τεζα 💩 Παίρνω μια αγωγη και από ότι διάβασα και στις οδηγίες των φαρμάκων απαγορεύονται οι ελεύθερες επαφές ή κάποια πιθανή σύλληψη 💩 όπως καταλαβαίνετε βάλαμε πάγο για αυτό το μήνα γιατί με την τύχη που κουβαλάω ποτέ δεν ξέρεις!!!! 😜 Το πήραμε στην πλάκα και προχωράμε, τουλάχιστον να ισιωσω γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!!!😂😂 Αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι😂😂 

 

Περαστικά κορίτσι μου. Δεν πειράζει αν προκύψει και ένα μικρό διάλειμμα, θα συνεχίσεις αργότερα την προσπάθεια με νέες δυνάμεις. Άλλωστε απ'ότι θυμάμαι το προηγούμενο διάστημα υπήρξε έντονη δραστηριότητα (😄😄), οπότε ένα ρεπό και όλα καλά! 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , KATIA97 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου. Δεν πειράζει αν προκύψει και ένα μικρό διάλειμμα, θα συνεχίσεις αργότερα την προσπάθεια με νέες δυνάμεις. Άλλωστε απ'ότι θυμάμαι το προηγούμενο διάστημα υπήρξε έντονη δραστηριότητα (😄😄), οπότε ένα ρεπό και όλα καλά! 😊

Είναι δραστήριος ο σύζυγός τι να κάνω😂😂 

Αυτό που σκέφτομαι είναι, αν σε περίπτωση εγκυμοσύνης σε πιάσει τέτοιο πράγμα τι κάνεις;;;😂🤔😂 Κοιμάμαι όλη μέρα με αυτά τα φάρμακα😂 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne περαστικά ρε συ ελα μη πέφτεις ξεκουράσου για να έχεις αντοχές 🤣🤣🤣🤣

εγω σημερα το μεσημέρι εβγαλα κτι σαν σαλια με γαλα που είχα πιει το πρωί! Μου ηρθε ξαφνικά! Μετά εφαγα δυο καλαμάκια κοτόπουλο και με το που τελείωσα το δεύτερο τα εβγαλα όλα 🙄 δεν το πήρα χαμπάρι καν απλα μου ήρθαν όλα προς τα πάνω🙄🙄🙄 βέβαια απο το πρωί είχα πονοκέφαλο και μάτι και ημουν ψιλοχάλια αλλα δε ξερω αν επαιξε και αυτο ρόλο τι να σου πω!! Αλλα και δευτερη φορα να κανω με το που φαω δε ξερω! Περιμενω το βραδυ τωρα να φαω λιγο παλι αλλα νοιωθω το φαγητο στο λαιμό μου τωρα και δε ξερω τι θα συμβει αν φαω

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marianne είπε:

Είναι δραστήριος ο σύζυγός τι να κάνω😂😂 

Αυτό που σκέφτομαι είναι, αν σε περίπτωση εγκυμοσύνης σε πιάσει τέτοιο πράγμα τι κάνεις;;;😂🤔😂 Κοιμάμαι όλη μέρα με αυτά τα φάρμακα😂 

Λες η πολλή δραστηριότητα να επιδείνωσε την κατάσταση;😂😂 Πάντως αν υπήρχε εγκυμοσύνη φαντάζομαι ότι οι γιατροί θα έβρισκαν λύση  σχετικά με τη χρήση των φαρμάκων.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@souz13 ωραία περνάς και εσύ όμως ε😂 δεν έχεις παράπονο😂 χαλάλι για το νινι μωρεεεε🥰

@KATIA97 όχι καλέ ποια πιθανότητα εγκυμοσύνης 😂 τώρα πρέπει να πλησιάζουν οι γόνιμες😜 

Θα πάω απο τον επόμενο κύκλο τώρα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!🤔

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;;;❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marianne είπε:

@souz13 ωραία περνάς και εσύ όμως ε😂 δεν έχεις παράπονο😂 χαλάλι για το νινι μωρεεεε🥰

@KATIA97 όχι καλέ ποια πιθανότητα εγκυμοσύνης 😂 τώρα πρέπει να πλησιάζουν οι γόνιμες😜 

Θα πάω απο τον επόμενο κύκλο τώρα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!🤔

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;;;❤️

Υποθετικά το είπα, για το ερώτημα σχετικά με την επίδραση των φαρμάκων. Εγώ τελειώνω όπου να 'ναι με την περίοδο, έχω βάλει κάτω ημερολόγια και υπολογίζω μέρες.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Γεια σας κοριτσουδια μου!!!❤️😜

@Alice20 υπομονή, τουλάχιστον να περάσει να μπορεί να ξεκινήσετε προσπάθειες!! Μη σε παίρνει από κάτω, όλα θα πάνε καλά❤️

@lilbern ότι θετικό τεστ βλέπουμε παίρνουμε όλες μας δυνάμη να προχωράμε 🥰 ότι είναι να έρθει, θα έρθει😜

@Pepi88 @souz13 @Dimitra97 πως πάνε οι εγκυουλες μας ;;;❤️

@rodok σε σκεφτόμαστε❤️🥰

Εγώ κορίτσια δύο μέρες τώρα με έχει τσακίσει το αυχενικό, είμαι όλη μέρα τεζα 💩 Παίρνω μια αγωγη και από ότι διάβασα και στις οδηγίες των φαρμάκων απαγορεύονται οι ελεύθερες επαφές ή κάποια πιθανή σύλληψη 💩 όπως καταλαβαίνετε βάλαμε πάγο για αυτό το μήνα γιατί με την τύχη που κουβαλάω ποτέ δεν ξέρεις!!!! 😜 Το πήραμε στην πλάκα και προχωράμε, τουλάχιστον να ισιωσω γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!!!😂😂 Αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι😂😂 

 

Εγώ δόξα το θεό είμαι πολύ καλά σήμερα κουράστηκα λιγάκι η μικρή ήθελε όλο αγκαλιά...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianneεμένα με βοηθούσε πολύ η myogel. Που επειδή είναι και με αιθέρια έλαια μπορείς να τη βάζεις όσο συχνά θέλεις!

@souz13δεν σου έδωσε κάτι ο γιατρός για τις αναγουλες; Ειναι απαίσιο αίσθημα!

@Dimitra97 μπορεί να σου βγάλει και λίγο ζήλια η μικρή. . .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!!❤️

@KATIA97 καλή επιτυχία🥰 ελπίζουμε σε ένα θετικότατο αποτέλεσμα!!❤️🤞

@Alice20 μου έκανε τρομερό πονοκέφαλο, ευτυχώς σήμερα ξύπνησα σχετικά καλύτερα!!! Θα την δοκιμάσω ομως 🥰

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Alice20 said:

@Marianneεμένα με βοηθούσε πολύ η myogel. Που επειδή είναι και με αιθέρια έλαια μπορείς να τη βάζεις όσο συχνά θέλεις!

@souz13δεν σου έδωσε κάτι ο γιατρός για τις αναγουλες; Ειναι απαίσιο αίσθημα!

@Dimitra97 μπορεί να σου βγάλει και λίγο ζήλια η μικρή. . .

Μου είχε δώσει για τη ναυτία και το φούσκωμα κατι φυτικα τα παίρνω 10 μέρες! Χθες εφαγα τυρι και φρυγανια το βραδυ γιατι φοβηθηκα και ευτυχως δεν εχω κανει κατι ακόμα! Ισως ηταν και τυχαίο δε ξέρω!! Θα δω και το μεσημέρι που θα φαω κανονικά!! Αυριο εχουμε να πάμε στη γιατρό!!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alice20 είπε:

@Marianneεμένα με βοηθούσε πολύ η myogel. Που επειδή είναι και με αιθέρια έλαια μπορείς να τη βάζεις όσο συχνά θέλεις!

@souz13δεν σου έδωσε κάτι ο γιατρός για τις αναγουλες; Ειναι απαίσιο αίσθημα!

@Dimitra97 μπορεί να σου βγάλει και λίγο ζήλια η μικρή. . .

Ναι μπορεί αλλά εντάξει θα είναι μικρούλα τώρα είναι εφτά μηνών τους θα είναι ενάμισι χρόνον σχεδόν εντάξει και η ζήλια είναι απόλυτα φυσιολογική πυστευω θα τα πάνε πολύ καλά αχ ανοιπομωνω τόσο πολύ να δω τα δύο Μ τα παιδάκια αγκαλίτσα 🥰 αυτό π με ανχονει είναι π θελει αγκαλιές τώρα και ο γιατρός Μ θα Μ πει να μην σηκώνω βάρη και να μην σκύβω έτσι Μ είχε πει και στην μικρή όταν  ήμουν έγγυος  και αυτό π με ανχονει πάλι είναι να μην έχω τις ζαλάδες και τις ναυτίες π είχα στην μικρή ενιοθα σαν αρωστη με ανχονουν πολύ όλα αυτά .. ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...