Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Alice20 είπε:

Μακάρι... Δεν ξέρω που ξεκινούν τα συμπτώματα του κύκλου και πού της αντιβίωσης. Έχω υπνηλία, δυσκοιλιότητα (που δεν το παθαίνω στην περίοδο. Ευκοιλιοτητα συνήθως), πόνο στην μέση που δεν με αφήνει να σκύψω, δυνατούς πονοκεφάλους, αναγουλες, πόνους περιόδου, μεταλλική γεύση στο στόμα... Όλα τα καλά μαζί 😆😆🙈🙈 ... Με τόσα που πίνω όμως δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται! ... Σήμερα μπήκα σε πειρασμό να κάνω ενα τεστ. Συγκρατήθηκα όμως. Ήμουν και ζαλισμενη το πρωί, πήγα κατευθείαν καναπέ 😆 ...

Ακόμα 5 χαπακια (2μιση μέρες) και τελειώνω με αυτό το βάσανο!

Υ.γ πάντως το στήθος υποχώρησε ο δυνατός πόνος και το φούσκωμα.. 

Κάτσε ρε φίλη γιατί θα μας τρελάνεις χαχαχα 😂

Είχες ξανά μεταλλική γεύση πριν την περίοδο? Γιατί αυτό είναι καραμπινάτο σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Λίγες κοπέλες ξέρω που το είχαν πριν την περίοδο αυτό, στην πλειοψηφία οι γυναίκες που έχουν αυτό το σύμπτωμα, ακολουθεί ένα θετικό τεστ. 

Οκ ας μην λέμε μεγάλα λόγια και σου φουσκώνω τα μαλλιά και μετά απογοητευτείς, αλλά έχεις και πονοκέφαλο, πολύ πόνο στη μέση (επίσης πολλές γυναίκες το είχαν πριν το θετικό τεστ) και πονάκια.... τι να πω. Άντε να δούμε!!! 😍

Άντε να τελειώσεις και την αντιβίωση κορίτσι μου γιατί ξέρω πόσο σπαστικό είναι. Πριν 2 μήνες που είχα κολλήσει στρεπτόκοκκο και έπαιρνα για 10 μέρες, 3 φορές την ημέρα, σαν φαντάρος μετρούσα τις ημέρες για να τελειώσει.

Όσο για το στήθος λένε ότι στην αρχή φουσκώνει και ξεφουσκώνει. Κυριακή δεν είναι που δεν περιμένεις? 

  • Ευχή 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 minutes ago, lilbern said:

Κάτσε ρε φίλη γιατί θα μας τρελάνεις χαχαχα 😂

Είχες ξανά μεταλλική γεύση πριν την περίοδο? Γιατί αυτό είναι καραμπινάτο σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Λίγες κοπέλες ξέρω που το είχαν πριν την περίοδο αυτό, στην πλειοψηφία οι γυναίκες που έχουν αυτό το σύμπτωμα, ακολουθεί ένα θετικό τεστ. 

Οκ ας μην λέμε μεγάλα λόγια και σου φουσκώνω τα μαλλιά και μετά απογοητευτείς, αλλά έχεις και πονοκέφαλο, πολύ πόνο στη μέση (επίσης πολλές γυναίκες το είχαν πριν το θετικό τεστ) και πονάκια.... τι να πω. Άντε να δούμε!!! 😍

Άντε να τελειώσεις και την αντιβίωση κορίτσι μου γιατί ξέρω πόσο σπαστικό είναι. Πριν 2 μήνες που είχα κολλήσει στρεπτόκοκκο και έπαιρνα για 10 μέρες, 3 φορές την ημέρα, σαν φαντάρος μετρούσα τις ημέρες για να τελειώσει.

Όσο για το στήθος λένε ότι στην αρχή φουσκώνει και ξεφουσκώνει. Κυριακή δεν είναι που δεν περιμένεις? 

Δεν είχα ποτέ μεταλλική γεύση όμως με 2 αντιβιωσεις, controloc για το στομάχι, συνέχεια ψωμί και παξιμάδια για τις αναγουλες δεν ξέρω αν προέρχεται και απο όλα αυτά.

Τα πονακια περιόδου όμως είναι ακριβώς περιόδου. Ούτε τσιμπήματα, ούτε τραβήγματα.. αχ, δεν ξέρω τι να υποθέσω! .. τόσους μήνες μόνο υποθέσεις κάνω. Η περίοδος εκεί 😆😆🙈🙈

Περιμένω Σάββατο. Κυριακή θα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης! 

1 minute ago, souz13 said:

@lilbern να σου ζησει!!!! 
@Alice20σου ευχομαι τα καλυτερα ο πονοκεφαλος παιζει να ξερεις

Πάντως τόσο πονοκέφαλο πριν την περίοδο δεν είχα νομίζω. Αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Είναι όλα λίγο μιξ μεσα ατο μυαλό μου 😆

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alice20 είπε:

Δεν είχα ποτέ μεταλλική γεύση όμως με 2 αντιβιωσεις, controloc για το στομάχι, συνέχεια ψωμί και παξιμάδια για τις αναγουλες δεν ξέρω αν προέρχεται και απο όλα αυτά.

Τα πονακια περιόδου όμως είναι ακριβώς περιόδου. Ούτε τσιμπήματα, ούτε τραβήγματα.. αχ, δεν ξέρω τι να υποθέσω! .. τόσους μήνες μόνο υποθέσεις κάνω. Η περίοδος εκεί 😆😆🙈🙈

Περιμένω Σάββατο. Κυριακή θα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης! 

Έτσι είναι τα πονάκια. Τραβηγματάκια είχα χαμηλά αφού είχα δει θετικό τεστ. Ένιωθα κάπως σαν να "τρεμοπαίζει" χαμηλά η μήτρα (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω)😂 Αλλά πριν το θετικό τεστ είχα φουλ πόνους περιόδου που το μόνο που δεν περίμενα ήταν ένα θετικό τεστ.

Πάντως στην θέση σου θα είχα ήδη ψάξει όλο το ιντερνετ να δω αν οι αντιβιώσεις σε κάνουν να έχεις μεταλλική γεύση στο στόμα 😅

πρίν από 3 λεπτά , souz13 είπε:

@lilbern να σου ζησει!!!! 
@Alice20σου ευχομαι τα καλυτερα ο πονοκεφαλος παιζει να ξερεις

Ευχαριστώ γλυκιά μου εγκυούλα 🥰

Εσύ πως είσαι? Πως νιώθεις σήμερα?


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lilbern said:

Έτσι είναι τα πονάκια. Τραβηγματάκια είχα χαμηλά αφού είχα δει θετικό τεστ. Ένιωθα κάπως σαν να "τρεμοπαίζει" χαμηλά η μήτρα (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω)😂 Αλλά πριν το θετικό τεστ είχα φουλ πόνους περιόδου που το μόνο που δεν περίμενα ήταν ένα θετικό τεστ.

Ευχαριστώ γλυκιά μου εγκυούλα 🥰

Εσύ πως είσαι? Πως νιώθεις σήμερα?

Υπομονή λίγες μέρες ακόμα και θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση... Εσύ έχεις μέρες ακόμα. Το καλό είσαι χαλαρή ακόμα και έτσι να μείνεις. 😘😘

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 minutes ago, lilbern said:

Έτσι είναι τα πονάκια. Τραβηγματάκια είχα χαμηλά αφού είχα δει θετικό τεστ. Ένιωθα κάπως σαν να "τρεμοπαίζει" χαμηλά η μήτρα (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω)😂 Αλλά πριν το θετικό τεστ είχα φουλ πόνους περιόδου που το μόνο που δεν περίμενα ήταν ένα θετικό τεστ.

Πάντως στην θέση σου θα είχα ήδη ψάξει όλο το ιντερνετ να δω αν οι αντιβιώσεις σε κάνουν να έχεις μεταλλική γεύση στο στόμα 😅

Ευχαριστώ γλυκιά μου εγκυούλα 🥰

Εσύ πως είσαι? Πως νιώθεις σήμερα?

Καλα ειμαι!!! Συνεχιζω τα χαπια της ναυτίας και ευτυχως δεν εχω ξανακανει ακομα!! Χθες λιγο καπως ενοιωθα σαν να μου ανεβαινει κατι αλλα για λιγο και πέρασε ! Σε γενικές γραμμές μια χαρά!!!! Εχω αγωνία μέχρι τις 14 που ειναι η αυχενική 🥹🥹

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , souz13 είπε:

Καλα ειμαι!!! Συνεχιζω τα χαπια της ναυτίας και ευτυχως δεν εχω ξανακανει ακομα!! Χθες λιγο καπως ενοιωθα σαν να μου ανεβαινει κατι αλλα για λιγο και πέρασε ! Σε γενικές γραμμές μια χαρά!!!! Εχω αγωνία μέχρι τις 14 που ειναι η αυχενική 🥹🥹

Πολύ χαίρομαι πάντως που κάνουν δουλειά τα χάπια για τον εμετό. 

Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν είχα πάρει και έκανα μέχρι τον 7ο μήνα και ήταν ο φόβος μου αν ξαναμείνω έγκυος τι θα κάνω στην δουλειά. Ειδικά το πρωί θυμάμαι ότι για να σηκωθώ έπρεπε να περάσουν 2 ώρες γιατί με το που κουνιόμουν ήθελα εμετό. Εννοείται ότι δεν την γλύτωνα τελικά και έκανα ούτως ή άλλως.

14.6 είναι αυχενική? Αχ τι όμορφα!! Μπορεί να μάθετε και το φύλο 😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lilbern said:

Πολύ χαίρομαι πάντως που κάνουν δουλειά τα χάπια για τον εμετό. 

Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν είχα πάρει και έκανα μέχρι τον 7ο μήνα και ήταν ο φόβος μου αν ξαναμείνω έγκυος τι θα κάνω στην δουλειά. Ειδικά το πρωί θυμάμαι ότι για να σηκωθώ έπρεπε να περάσουν 2 ώρες γιατί με το που κουνιόμουν ήθελα εμετό. Εννοείται ότι δεν την γλύτωνα τελικά και έκανα ούτως ή άλλως.

14.6 είναι αυχενική? Αχ τι όμορφα!! Μπορεί να μάθετε και το φύλο 😍

Την ρώτησα και μου ειπε οτι μαλλον θα ειναι νωρις αλλα θα δούμε…

ευτυχως δεν ξαναεκανα εμετο η μπορει να με πιανει μια φορα στο τοσο!!!! Το οτι δεν με ξαναεπιασε οταν τρωω ειναι σημαντικό!!! Στις 27 αλλαζω μηνα δηλαδη μπαίνω στο 3

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε ?πολλές αναμονες διαβάζω 🤞🤞 άντε να είναι γουρλιδικος ο Μάιος !!σας διάβασα και πραγματικά ευχαριστώ που με είχατε στην σκέψη σας είναι πολύ συγκινητικό ❤️❤️❤️❤️εντάξει τις πρώτες δύο μέρες χάλια εννοείται ψυχολογικά αλλά μετά οκ λέω ήταν να γίνει και αυτό ας οργανωθούμε με τους γιατρούς και βλέπουμε !!εχω και το γλυκό μου αγοράκι εδώ παρηγοριά οπότε γλυκαινει η πίκρα θες δεν θες !!βέβαια ο γιατρός μου εξακολουθεί να με βασανίζει και να μου λέει μέχρι την Δευτέρα δεν τελείωσε συνέχισε τα φάρμακα κλπ κάνω χθες και την πρώτη χοριακη που μου είπε βγαίνει περίπου 11400 (10/5 ήταν 300)ε λέω εντάξει ας τον πάρω να μου κόψει τα φάρμακα..όχι μου λέει μέχρι την Δευτέρα θα τα παίρνεις κανονικά ..αύριο θα κάνω και την άλλη χοριακη.αφηνω τον γιατρό να ελπίζει αλλά εγώ ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται ! συμπτώματα έχω κανονικα αλλά στις ανεμβρυικες συμβαίνει αυτό γιατί μπερδεύεται το σώμα ...αυτααααα


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 εγώ θα σου πω μια ιστορία μιας γειτόνισσας μου. Είχε εμετούς και καθυστέρηση. Κάνει χοριακη, έγκυος.. πάει στον γιατρό δεν έβλεπε σάκο. Με τη χοριακη όμως θα έπρεπε να είχε γιατί ήταν αρκετά ανεβασμένη. Της έκλεισε ραντεβού να την κάνει αποξεση γιατί θεώρησε ότι ηταν εξωμήτρια κύηση. Τελικά δεν της έδιναν άδεια ατη δουλειά και πήγε μια εβδομάδα αργότερα απο το προγραμματισμένο και ηταν φυσιολογικά έγκυος δίδυμα. Ο γιατρός της λέει ευτυχώς που δεν ήρθες πριν μια εβδομάδα. Θέλω να πω γίνονται και λάθη. Μην παίρνεις βεβιασμένες κινήσεις. Η εβδομάδα αυτή ειναι εβδομάδα ασφαλείας μην γίνει κάποιο λάθος... Αχ μακάρι να έγινε κάποιο λάθος...❤️❤️❤️ ... Δεν το λέω να σε γεμίσω ψεύτικες ελπίδες αλλά για να συνεχίσεις να προσέχεις μέχρι τελευταία στιγμή!

 

@souz13  ανυπομονώ για την αυχενική... Ευτυχώς που λειτουργούν τα φυτικά χαπακια που σου έδωσε γιατί πραγματικά δεν 

Παλεύεται αλλιώς η αναγουλα. Ότι χειρότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε ?πολλές αναμονες διαβάζω 🤞🤞 άντε να είναι γουρλιδικος ο Μάιος !!σας διάβασα και πραγματικά ευχαριστώ που με είχατε στην σκέψη σας είναι πολύ συγκινητικό ❤️❤️❤️❤️εντάξει τις πρώτες δύο μέρες χάλια εννοείται ψυχολογικά αλλά μετά οκ λέω ήταν να γίνει και αυτό ας οργανωθούμε με τους γιατρούς και βλέπουμε !!εχω και το γλυκό μου αγοράκι εδώ παρηγοριά οπότε γλυκαινει η πίκρα θες δεν θες !!βέβαια ο γιατρός μου εξακολουθεί να με βασανίζει και να μου λέει μέχρι την Δευτέρα δεν τελείωσε συνέχισε τα φάρμακα κλπ κάνω χθες και την πρώτη χοριακη που μου είπε βγαίνει περίπου 11400 (10/5 ήταν 300)ε λέω εντάξει ας τον πάρω να μου κόψει τα φάρμακα..όχι μου λέει μέχρι την Δευτέρα θα τα παίρνεις κανονικά ..αύριο θα κάνω και την άλλη χοριακη.αφηνω τον γιατρό να ελπίζει αλλά εγώ ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται ! συμπτώματα έχω κανονικα αλλά στις ανεμβρυικες συμβαίνει αυτό γιατί μπερδεύεται το σώμα ...αυτααααα

Θα συμφωνήσω με την @Alice20. Ποτέ δεν ξέρεις, λάθη γίνονται. Καλά κάνει που δίνει το περιθώριο ο γιατρός. Έχει συμβεί σε φίλη μου να είναι έγκυος, να μην ακούσει η γιατρός καρδούλα, λέγοντας την ότι στην εβδομάδα που είναι θα έπρεπε να ακούσει κ κανόνισαν κάποια από τις επόμενες μέρες απόξεση. Η κοπέλα χαλιά ψυχολογικά, να ελπίζει σε ένα θαύμα... Κ έγινε, την επόμενη φορά που θα την έκανε απόξεση άκουσαν καρδούλα κ το παιδάκι της πλέον είναι στο δημοτικό!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 έχεις πάει στο Έλενα για έλεγχο,στο τμήμα αποβολών;γτ αν δεν κάνω λάθος έγραψες ότι έχεις ήδη τρεις…εκει θα σε ξεσκονίσουν…από προσωπική εμπειρία στο συνιστώ ανεπιφύλακτα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , tin89 είπε:

@Pepi88 έχεις πάει στο Έλενα για έλεγχο,στο τμήμα αποβολών;γτ αν δεν κάνω λάθος έγραψες ότι έχεις ήδη τρεις…εκει θα σε ξεσκονίσουν…από προσωπική εμπειρία στο συνιστώ ανεπιφύλακτα…

Δεν είμαι από Αθήνα σε ευχαριστώ όμως!έχω κλείσει ήδη ραντεβού σε αιματολογο και θα κλείσω και σε ενδοκρινολόγο!

@Alice20 @mama16 δεν ξέρω δεν θέλω να ελπίζω άδικα γιατί πέφτω πολύ ψυχολογικά..έτσι και αλλιώς την Δευτέρα είναι το καθοριστικό ραντεβού που θα ξεκαθαρίσουν όλα !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...θέλω τη γνώμη σας...ο κύκλος μου είναι 28 ημερών και καμια φορα 29-30.  ΤΗΝ 24η μερα του κυκλου το βραδυ είχα καφέ(ελάχιστο,μη φανταστείτε σαν μια γραμμη) από την 25 έως και σήμερα 28η έχω ροζ υγρα και πόνους περιοδου(όχι συνέχεια βέβαια,αλλά όταν με πιάνουν,με πιάνουν καλα). Αύριο κανονικά ειναι να αδιαθετησω...Λέτε αυτό το ροζ να είναι εμφυτευση; θα κρατούσε τόσες μερες;Αν δεν αδιαθετησω αύριο λέτε να κάνω χοριακη η να το αφήσω από βδομάδα..  ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melissoula123 said:

Καλησπέρα κορίτσια...θέλω τη γνώμη σας...ο κύκλος μου είναι 28 ημερών και καμια φορα 29-30.  ΤΗΝ 24η μερα του κυκλου το βραδυ είχα καφέ(ελάχιστο,μη φανταστείτε σαν μια γραμμη) από την 25 έως και σήμερα 28η έχω ροζ υγρα και πόνους περιοδου(όχι συνέχεια βέβαια,αλλά όταν με πιάνουν,με πιάνουν καλα). Αύριο κανονικά ειναι να αδιαθετησω...Λέτε αυτό το ροζ να είναι εμφυτευση; θα κρατούσε τόσες μερες;Αν δεν αδιαθετησω αύριο λέτε να κάνω χοριακη η να το αφήσω από βδομάδα..  ;

Θεωρώ με όσα διαβάζω κατα καιρούς ότι υπάρχει πιθανότητα το αίμα εμφύτευσης να διαρκέσει μερικές μέρες. Άρα δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος! Όμως υπάρχει πάντα η πιθανότητα να είναι και κάποια ανωμαλία του κύκλου. Είχατε στοχευμένες επαφές στις γόνιμες;

Εγώ νομίζω ότι αν το αφήσεις απο εβδομάδα θα είσαι πιο safe για ορθό αποτέλεσμα.

Εύχομαι αν το επιθυμείς, όντως να είσαι εγκυουλα ❤️

2 hours ago, Pepi88 said:

Δεν είμαι από Αθήνα σε ευχαριστώ όμως!έχω κλείσει ήδη ραντεβού σε αιματολογο και θα κλείσω και σε ενδοκρινολόγο!

@Alice20 @mama16 δεν ξέρω δεν θέλω να ελπίζω άδικα γιατί πέφτω πολύ ψυχολογικά..έτσι και αλλιώς την Δευτέρα είναι το καθοριστικό ραντεβού που θα ξεκαθαρίσουν όλα !

Είτε έτσι είτε αλλιώς εύχομαι η περιπέτεια αυτή να έχει αίσιο τέλος. Αναμένουμε νέα σου τη Δευτέρα ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...