Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

elenitsa κι εγώ το advance σκέφτομαι να αρχίσω και βλέπουμε...

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας,το κουνουπίδι δεν του αρεσει καθόλου,(θα το ξαναδοκιμάσω όμως ),μπρόκολο,κολοκυθι,καρότο ,πατάτα του αρέσουν πολύ...

πράσο,φασολάκια,αρακά δεν έχω δοκιμάσει,(σπανάκι,πατζάρι μου είπε μετά το χρόνο)-για να δούμε και θα σας πώ...λεμόνι βάζω σε όλα αλλιώς δεν τρώει!!!:rolleyes:

Εγώ προσπαθώ να τον φέρω στο μυαλό μου πρίν απο 4 μήνες και δεν πιστεύω-ουτε απο τις φωτογραφίες -πόσο άλλαξε και πώς ήταν...θα συμφωνήσω οτι ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ..ωωωχχχ...Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις απαντήσεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Viki ουτε η δικια μου η μεγαλη ετρωγε οτιδηποτε ΑΣΠΡΟ και μαλακο!Και τα φρουτα απο ενος ετους που κοψαμε τη φρουτοκρεμα τα ταραζει!Κρεμες και γιαουρτια δεν εφαγε σχεδον ποτε μονο με το ζορι κατι χαλια υποαλλεργικες που περναμε απο το φαρμακειο!

Βρε παιδια,ποτε θα κοιμηθουμε σαν ανθρωποι επιτελους? Την κοιμησα 10 γιατι ηταν πτωμα,ξυπνια απο τις 4,5 το μεσημερι και 1 ξυπνια η κυρια να κλαιει,2:30 ξανα ξυπνια, 3 της κανω ενα γαλα και 7:30 ξαναξυπναει για κακά!!Τωρα κοιμαται του καλου καιρου!Κουραστηκα πια!Αμα το παει σαν τη μεγαλη και στρωσει υπνο στα 3 και...κάηκα!!:|:-|:|:-|

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!κι εμεις ξυπναμε το βραδυ.απο 2 μηνων το παιδακι μου κοιμοταν σερι, απο τις 9.30 μεχρι τις 6 το πρωι.εχει τωρα 3 μηνες, μαζι με την ουρολοιμωξη που ποναγε, που ψιλοξυπναει παλι κ κλαιει.τον κουναμε λιγο στην αγκαλια κ κοιμαται.αλλα εχεις παντα στο μυαλο σου οτι θα ξυπνησει κι αντε να κοιμηθεις.μαρτυριο!!!ειμασταν καλομαθημενοι,το ξερω.το σαββατοκυριακο δε, ρεσιταλ,ξυπναει απο τις 5.ο γιατρος ειχε πει μαλλον απο τα δοντια...

και απορια...με το νερακι πως τα πατε?πινουν?εμενα δεν το θελει καθολουυ.

ουτε με μπιμπερο,ουτε με ποτηρακι!πινει μια γουλια τη μερα.πριν 2 μηνες το ειπα στο γιατρο ειπε δεν πειραζει γιατι πινει πολυ γαλα κ ξεδιψαει,θα του ερθει.αλλα ακομα!!

και ειμαστε κ τσίχλικα μπροστα σε σας!!!8 κιλα κ πανω απο 75εκ.διαβαζα κατι 9 κιλα!!τυχερες μανουλες!!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας ''ταλαίπωρες'' μανούλες...

παρόλο που το βράδυ κοιμάται σερί πάλι κουρασμένη ξυπνάω. θέλω μια μέρα βρε αδερφέ να κοιμηθώ ότι ώρα θέλω και να ξυπνήσω ότι ώρα θέλω. Πάντα κοιμάμαι αφού κοιμίσω τα παιδιά που δεν κοιμούνται και νωρίς και θα ξυπνήσω επειδή θα ξυπνήσει το μωρό ή λίγο αργότερα με ξυπνητήρι να ετοιμάσω την κόρη για τον παιδικό. Αισθάνομαι πολύ κουρασμένη και νιώθω πως γέρασα πριν την ώρα μου...Μάλλον έτσι είναι τα παιδιά....

Ελενίτσα και εμένα οι δικός μου με το που αντιληφθεί οτι το μπουκάλι έχει νερό γυρνάει το κεφάλι του και κάνει γκριμάτσες. Θα πιει 100 ml τσάι όλη την ημέρα και αυτό αν τον κρατήσω αγκαλιά ξαπλωτό όπως τον ταίζω το γάλα. Αλλιώς σε καθιστή θέση πάλι δεν το πίνει:rolleyes: Ο γιατρός μου είπε δεν πειράζει, όσο θέλει πίνει. Και επίσης είναι ιδιοτροπος στο θέμα πιπίλα. Θέλει μόνο αυτή που έχει και καμία άλλη. είχα 2 περίσσιες της κόρης μου και τις άνοιξα και μόλις του τις βάζω στο στόμα τις φτύνει και πάλι κάνει γκριμάτσες. Ενώ η κόρη μου πιπίλα να'ναι και οτι να'ναι...Τί να πείς...ιδιότροπα πυθαμάκια....:tongue:


Link to comment
Share on other sites

elenitsa μια χαρά είστε! Πανύψηλες με κορμάρα !!! Εμείς πριν 15 ημέρες 72εκ και 8200 αρα μην στεναχωριέσαι!

Για όλα γκρινιάζω τελικά (θα το έχετε καταλάβει άλλωστε)αλλά αχαριστη δεν είμαι :D : απο 40 ημερων κοιμάται απο 24:00-6:00 και απο 3,5 μηνών κοιμάται 9:30-9:00 σερύ :tongue: , τώρα ξυπνάει 8:00!!!Κάποια βράδια τσιρίζει χωρις να είναι ξύπνιος σαν να βλέπει εφιάλτη....και δε σταματαει ουτε με πιπιλα ουτε με αγκαλια...μόνο με νερό!!!!αβυσσος....:confused:μάλλον είναι τα δόντια μου είπε η παιδίατρος.Νερό στην αρχή δεν έπινε, τώρα 100-120ml τη μέρα,μου είχε πεί αν δε πίνει νερό να του αραιώνω το γάλα(περισσότερο νερό στο μπουκάλι)δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!παμε μαλλον κ για δευτερο δοντακι γιατι ειχαμε λιγη ανησυχια χτες.κοιμηθηκε σερι μεχρι τις 5 ομως!ευτυχως!σημερα θα του δωσω πρωτη φορα φασολαδα!ειχα βρασει για μας χτες κ του κρατησα λιγη. με τα κρεατικα κ τις φακες δεν τα πηγαμε κ πολυ καλα...να δουμε!!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!! χρόνια πολλά και να χαίρεστε τα νινάκια σας!!

δεν υπάρχει αυτό που ζώ... γκρίνια όσο δεν πάει και γενικότερα δεν κάθεται πουθενά, ούτε καν στην αγκαλιά. τα νεύρα μου κορδέλες.. δεν ξέρω τί φάση είναι αυτή που περνάει αλλά πραγματικά παρακαλάω να περάσει γιατί δεν την παλεύω.:? μέχρι τώρα εν τω μεταξύ ήταν απ'τα πιό βολικά μωρά και πραγματικά δεν ξέρω τί να την κάνω. νιώθω οτί βαριέται. τί τραγούδια, τί παιχνίδια, ότι καραγκιοζιλίκι υπάρχει το έχω κάνει!! η μόνη στιγμή που ηρεμώ λίγο είναι όταν επιτέλους κοιμηθεί... έχω φρικάρει!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!χρονια πολλα σε ολες!!!

κι εμεις καλομαθαμε στις αγκαλιες αυτες τις μερες κ δεν καθομαστε πουθενα!!αλλα ελπιζω οτι φαση ειναι θα περασει!!!!!καλη χρονια να εχουμε!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!! χρόνια πολλά και να χαίρεστε τα νινάκια σας!!

δεν υπάρχει αυτό που ζώ... γκρίνια όσο δεν πάει και γενικότερα δεν κάθεται πουθενά, ούτε καν στην αγκαλιά. τα νεύρα μου κορδέλες.. δεν ξέρω τί φάση είναι αυτή που περνάει αλλά πραγματικά παρακαλάω να περάσει γιατί δεν την παλεύω.:? μέχρι τώρα εν τω μεταξύ ήταν απ'τα πιό βολικά μωρά και πραγματικά δεν ξέρω τί να την κάνω. νιώθω οτί βαριέται. τί τραγούδια, τί παιχνίδια, ότι καραγκιοζιλίκι υπάρχει το έχω κάνει!! η μόνη στιγμή που ηρεμώ λίγο είναι όταν επιτέλους κοιμηθεί... έχω φρικάρει!!!

Χρόνια πολλά Μαρία,κι εμένα τις τελευταίες ημέρες ούτε στο παρκο δεν κάθεται και για να κοιμηθεί παλέυουμε 30-60 λεπτα!!!Το απογεματινο(κρεμα) αγανακτούμε και τρώει τη μιση με το ζόρυ γενικά χάλια...θέλω να πιστεύω οτι φταίει αυτές τις ημέρες ο κοσμος,βγήκε εκτός προγράμματος και θα επανέλθει:confused:.......κουράγιο!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τί να πώ ρε κορίτσια... ελπίζω να περάσει σύντομα αυτή η αναστάτωση!!

γενικότερα με το φαγητό έχει φτιάξει το πρόγραμμά της, ευτυχώς γιατί δεν θα άντεχα να είχαμε θέμα και με το φαγητό. πάντως αυτό που έλεγα και στον άντρα μου είναι οτι πάντα έχουμε ένα θέμα, ή δεν θα τρώει, ή δεν θα κοιμάται, ή θα είναι ανήσυχη. μάλλον πρέπει να το συνηθήσω γιατί μάλλον έτσι είναι τα μωρά!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλες κορίτσια!

Υγεία , ευτυχία και δουλειά να έχουμε!

Ο δικός μου έχει ζωηρέψει αρκετά. ευτυχώς γκρινιάρης δεν είναι, μου φτάνει η γκρίνια της κόρης τόσα χρόνια, αλλά ησυχία δεν έχει. αν κάνω πως τον βάζω στο πάρκο σηκώνεται πάνω χτυπάει τα ούλα του και φωνάζει νια νια νια νια νια νια νια. Και αν δεν του δίνω σημασία αρχίζει και τσιρίζει. και αν τον έχω έχω έξω κατεβάζει πράγματα. Το τραπεζάκι το έχω ξεστρώσει. Πάει στο σύνθετο όμως και πειράζει dvd,ενισχυτή, διακοσμητικά, τραβάει τα συρτάρια και παρόλο που έχω ασφάλειες ανοίγει μια χαραμάδα και χώνει τα χέρια του μέσα επιμένοντας να το ανοίξει.

υπομονή μανούλες! Θα μεγαλώσουν και θα τα νοσταλγούμε....Επομένως ας το ζήσουμε ειδικά όσες δεν θα κάνουμε άλλο παιδάκι , γιατί εγώ λέω στοπ στο δευτερο.


Link to comment
Share on other sites

γειά σας!!! τί κάνετε??? πώς τα περάσατε?? εμείς με τους γονείς μας και φαγητό σε τρελές ποσότητες..:D:D λοιπόν η μικρή μου ηρέμησε με το θέμα της γκρίνιας, πέρασε κι αυτή η φάση και χαλαρώσαμε. viki κι εμένα έτσι ακριβώς κάνει όταν τη βάζω στο πάρκο και κάνω καμιά δουλεία, μου φαίνεται πολύ αστείο όλο αυτό!! κι εγώ θα ήθελα να κάνω ακόμα ένα παιδάκι (είναι το πρώτο μου) εε και μετά στόπ. έτσι όπως έχουμε γίνει και το δεύτερο το σκέφτομαι..:confused: φιλιά σε όλες και πάλι χρόνια πολλά και καλά!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...