Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

εδω ειμαι!!!!πολυ γκρινια με τα δοντια.σχεδον καθε μερα δινω ντεπον! γκρινιαζει κ ο συζυγος μην του δινω φαρμακα (πινει κ την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη) αλλα τον λυπαμαι βρε κοριτσια.

του εδειξα το βιντεακι απο το baby tv τρελαθηκε ο μικρος!ανασα δεν επαιρνε μη χασει τη σκηνη!!πολυ γελιο!

χτες φαγαμε πρωτη φορα ψαρακι-ενταξει καλα το πηρε.

σημερα πρωτη φορα λιγο κροκο.του αρεσε πολυ!

εσας τι κανουν τα ζουζουνακια σας?

οργανωνομαστε κ λιγο με τη βαφτιση γιατι σε δυο βδομαδες αρχιζω δουλεια!!

εσεις εχετε βαφτισει τα μωρακια?


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εδω ειμαι!!!!πολυ γκρινια με τα δοντια.σχεδον καθε μερα δινω ντεπον! γκρινιαζει κ ο συζυγος μην του δινω φαρμακα (πινει κ την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη) αλλα τον λυπαμαι βρε κοριτσια.

του εδειξα το βιντεακι απο το baby tv τρελαθηκε ο μικρος!ανασα δεν επαιρνε μη χασει τη σκηνη!!πολυ γελιο!

χτες φαγαμε πρωτη φορα ψαρακι-ενταξει καλα το πηρε.

σημερα πρωτη φορα λιγο κροκο.του αρεσε πολυ!

εσας τι κανουν τα ζουζουνακια σας?

οργανωνομαστε κ λιγο με τη βαφτιση γιατι σε δυο βδομαδες αρχιζω δουλεια!!

εσεις εχετε βαφτισει τα μωρακια?

ψαράκι και κρόκο ε? Εγώ τον ρώτησα τις προάλλες το γιατρό που πήγαμε για εμβόλιο και μου είπε τον άλλο μήνα. Είπαμε καθένας διαφορετικός...

Εμείς τον βαφτίσαμε τον Αύγουστο. Ξεμπερδέψαμε και με αυτό...

Εμένα η κόρη μου στην τηλεόραση απο 1μιση έως 3 χρονών έβλεπε μόνο ντόρα. τίποτα άλλο. Σας πληροφορώ ότι 2 χρονών μετρούσε ως το δέκα ελληνικά και αγγλικά. Και κάποια στιγμή πέρισυ που έκανε παζλ με τα άγρια ζώα έψαχνε ένα κομμάτι με ένα φίδι. Και λέει: πού είναι αυτό το φίδι, πού είναι...Α! να το το snake...ποτέ δεν της απαγόρεψα την τηλεόραση εντελώς απλώς ήμουν αυστηρή στο τί θα βλέπει και για πόση ώρα. Εντάξει, κακά τα ψέματα , δεν υπάρχει κανένας απόλυτος και καθολικός κανόνας. Καθένας είναι διαφορετικός όσον αφορά τη διαπαιδαγώγιση των παιδιών.

Εγώ νευρίαζα με την πεθερά που της έδινε σοκολάτες και καραμέλες μέχρι που άκουσα έναν ψυχολόγο σε ένα πρωινό ο οποίος είπε το εξής: ένα παιδί το οποίο του απαγορεύεται αυστηρά να φάει γλυκό κάποια νστιγμή θα το βγάλει σαν αποθημένο και θα ορμίξει με τα μούτρα στα γλυκά. Η κόρη μου πλέον δεν λιμπίζεται σακολάτες κλπ. και στον παιδικό όταν τους κερνάνε, τρώει λίγο και μου λέει το υπόλοιπο το άφησα για σένα. Εμείς δεν ήμασταν παιδιά? Δεν λαχταρούσαμε? Ενοείται πως δεν θα τα δώσουμε απο τώρα, αλλά αργότερα βλέποντας ένα μεγαλύτερο παιδάκι να τρώει δεν χάθηκε ο κόσμος να φάει 1-2 κομματάκια.


Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα για τα δόντια να λυπάσαι και αυτόν και εσένα. Εμείς βγαζουμε το 2ο αλλά ευτυχώς σε αυτό δεν έχουμε γκρίνια. Στο πρώτο του έδωσα και εγώ 2-3 φορές ντεπονάκι. Και ο δικός μου ο έξυπνος ο άντρας γκρίνιαζε και κάποια στιγμή αγανακτισμένη και εγώ του τον δίνω και του λέω πάρτον και κάντον οτι θες. Ηρέμισέ τον , πάντον στην μάνα σου, πάντον βόλτα με το αυτοκινήτο δεν με νοιάζει....πάω για ύπνο. Τον κράτησε κανένα τεταρτάκι - εικοσάλεπτο το πολύ πολύ και μετά τον ακούω να λέει: έλα παλληκάρι μου να σου δώσει ντεπονάκι ο μπαμπάκας να περάσει....:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα για τα δόντια να λυπάσαι και αυτόν και εσένα. Εμείς βγαζουμε το 2ο αλλά ευτυχώς σε αυτό δεν έχουμε γκρίνια. Στο πρώτο του έδωσα και εγώ 2-3 φορές ντεπονάκι. Και ο δικός μου ο έξυπνος ο άντρας γκρίνιαζε και κάποια στιγμή αγανακτισμένη και εγώ του τον δίνω και του λέω πάρτον και κάντον οτι θες. Ηρέμισέ τον , πάντον στην μάνα σου, πάντον βόλτα με το αυτοκινήτο δεν με νοιάζει....πάω για ύπνο. Τον κράτησε κανένα τεταρτάκι - εικοσάλεπτο το πολύ πολύ και μετά τον ακούω να λέει: έλα παλληκάρι μου να σου δώσει ντεπονάκι ο μπαμπάκας να περάσει....:rolleyes:

καλα πολυ γελασα!!!ετσι κανει κ μενα!

προχτες γκρινιαζα που θα γυρισω στη δουλεια, κ μου λεει, α εγω θα χαιρομουν!πως αντεχεις ολη μερα τη γκρινια του βρε παιδι μου!!!!

τι να του πεις!!

για τις απαγορευσεις κ εγω πιστευω στο μετρο!σιγουρα θα τα βγαλει μετα αν υπερβαλλουμε!!!καταρχην τον βλεπω οτι προσπαθει να φτασει το ματι του στην τηλεοραση κ αμα τα καταφερει κ δεν τον εχω δει, μολις τον δω, γυριζει αλλου κ κανει τον αδιαφορο!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα πολυ γελασα!!!ετσι κανει κ μενα!

προχτες γκρινιαζα που θα γυρισω στη δουλεια, κ μου λεει, α εγω θα χαιρομουν!πως αντεχεις ολη μερα τη γκρινια του βρε παιδι μου!!!!

τι να του πεις!!

για τις απαγορευσεις κ εγω πιστευω στο μετρο!σιγουρα θα τα βγαλει μετα αν υπερβαλλουμε!!!καταρχην τον βλεπω οτι προσπαθει να φτασει το ματι του στην τηλεοραση κ αμα τα καταφερει κ δεν τον εχω δει, μολις τον δω, γυριζει αλλου κ κανει τον αδιαφορο!!

παιδί μου οι άντρες είναι νούμερα απο μόνοι τους. Αν έχεις τις μαύρες σου , άσ' τον το μωρό, βάλε μια κάμερα να γράφει , φύγε και όταν επιστρέψεις κάτσε να ''καμαρώσεις'' τί έγραψες. σίγουρα θα σου φτιάξει τη μέρα...

Καλέ πονήρεψαν τα σκατούλια...εμένα τί μου έκανε χθες. Τον έβαλα στην κούνια του και εγώ με την κόρη παίζαμε στο χαλί. τα κρεβάτια τους τα έχω σε γάμα και αυτός πήρε την κουνουπιέρα απο το κρεβάτι της αδερφής του και την ταρακουνούσε σαν χαλινάρι. Τον πάιρνω χαμπάρι και του λέω όοοοοοχι αυτό και το παίρνω . Μετά απο λίγο την ξαναπαίρνει. Τον βλέπω και του λέω:εεεεεπ, πάλι ζημιά κάνεις? οοοοοοχι είπαμε! Μετά απο λίγο ξανά τα ίδια. Τον βλέπω καιο κάθομαι και τον παρακολουθώ. κάποια στιγμή με βλέπει που τον βλέπω, αφήνει την κουνουπιέρα και όπου φύγει φύγει γελώντας γοερά. Σηκώθηκα και εγώ και χτυπώντας τα πόδια μου κάτω του έλεγα τώρα τώρα τώρα θα σε πιάσω. έτρεχε πάλι μπουσουλώντας και ξεκαρδιζόταν στα γέλια. Μετά ερχόταν και κολλούσε την μούρη του στα κάγκελα και με κάρφωνε μες στα μάτια. πεταγόμουν και εγώ και φώναζα πάλι :τώρα τώρα τώρα....έτρεχε αυτός. Στο τέλος μπήκε και η κόρη στο παιχνίδι μέχρι που με ξεθέωθαν.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδί μου οι άντρες είναι νούμερα απο μόνοι τους. Αν έχεις τις μαύρες σου , άσ' τον το μωρό, βάλε μια κάμερα να γράφει , φύγε και όταν επιστρέψεις κάτσε να ''καμαρώσεις'' τί έγραψες. σίγουρα θα σου φτιάξει τη μέρα...

Καλέ πονήρεψαν τα σκατούλια...εμένα τί μου έκανε χθες. Τον έβαλα στην κούνια του και εγώ με την κόρη παίζαμε στο χαλί. τα κρεβάτια τους τα έχω σε γάμα και αυτός πήρε την κουνουπιέρα απο το κρεβάτι της αδερφής του και την ταρακουνούσε σαν χαλινάρι. Τον πάιρνω χαμπάρι και του λέω όοοοοοχι αυτό και το παίρνω . Μετά απο λίγο την ξαναπαίρνει. Τον βλέπω και του λέω:εεεεεπ, πάλι ζημιά κάνεις? οοοοοοχι είπαμε! Μετά απο λίγο ξανά τα ίδια. Τον βλέπω καιο κάθομαι και τον παρακολουθώ. κάποια στιγμή με βλέπει που τον βλέπω, αφήνει την κουνουπιέρα και όπου φύγει φύγει γελώντας γοερά. Σηκώθηκα και εγώ και χτυπώντας τα πόδια μου κάτω του έλεγα τώρα τώρα τώρα θα σε πιάσω. έτρεχε πάλι μπουσουλώντας και ξεκαρδίζοντας στα γέλια. Μετά ερχόταν και κολλούσε την μούρη του στα κάγκελα και με κάρφωνε μες στα μάτια. πεταγόμουν και εγώ και φώναζα πάλι :τώρα τώρα τώρα....έτρεχε αυτός. Στο τέλος μπήκε και η κόρη στο παιχνίδι μέχρι που με ξεθέωθαν.

πολυ πλακα εχει ο γιος σου!!το ιδιο εκανε κ μενα με την κουνουπιερα προχτες!θα τη βγαλω κι αυτη!!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ πλακα εχει ο γιος σου!!το ιδιο εκανε κ μενα με την κουνουπιερα προχτες!θα τη βγαλω κι αυτη!!!

την δικιά του την έβγαλα γιατί με ενοχλούσε στο να τον βάζω και να τον βγάζω απο την κούνια. της κόρης είναι απο αυτες του ικέα που βιδώνουν στα ταβάνι και δένει κι όλας στο προσκέφαλο και απο την απέναντι και έτσι δεν ενοχλεί. Απλώς για μόστρα είναι για να είναι το κρεβατάκι της πριγκιπικό.

Εν τω μεταξύ αυτός ακούει πολύ. Όταν τον έχω κάτω στο χαλί και μπουσουλάει προς το χριστουγεννιάτικο δέντρο μόλις πώ όοοοοοοχι κατευθείαν κάθεται στον πωπό του και μεταβολή. Η κόρη μου αντιθέτως όταν της έλεγα όχι , πηγαινε εκεί, άγγιζε και μετά γυρνούσε και με κοιτούσε. Αυτό το παιδί μου είχε βγάλει τη ψυχή. Αφού χάρηκα που γύρισα στη δουλειά και το πρωί έπινα καφέ με την ησυχία μου . Αλλιώς τον έκανα το πρωί και μέχρι το μεσημέρι έτσι έμενε.


Link to comment
Share on other sites

την δικιά του την έβγαλα γιατί με ενοχλούσε στο να τον βάζω και να τον βγάζω απο την κούνια. της κόρης είναι απο αυτες του ικέα που βιδώνουν στα ταβάνι και δένει κι όλας στο προσκέφαλο και απο την απέναντι και έτσι δεν ενοχλεί. Απλώς για μόστρα είναι για να είναι το κρεβατάκι της πριγκιπικό.

Εν τω μεταξύ αυτός ακούει πολύ. Όταν τον έχω κάτω στο χαλί και μπουσουλάει προς το χριστουγεννιάτικο δέντρο μόλις πώ όοοοοοοχι κατευθείαν κάθεται στον πωπό του και μεταβολή. Η κόρη μου αντιθέτως όταν της έλεγα όχι , πηγαινε εκεί, άγγιζε και μετά γυρνούσε και με κοιτούσε. Αυτό το παιδί μου είχε βγάλει τη ψυχή. Αφού χάρηκα που γύρισα στη δουλειά και το πρωί έπινα καφέ με την ησυχία μου . Αλλιώς τον έκανα το πρωί και μέχρι το μεσημέρι έτσι έμενε.

αχ θα μεγαλωσουν που θα παει!!!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις απο δοντι μηδεν!!Άφτρες μόνο στο στόμα μας απο τα σκατολοιδια που τρωμε ολη μερα!Κατα τ αλλα, εφτασε 9400 η γουρουνα και 69 εκατοστα!Συγκηνημενη ανακαλυπτω καθε φορα που γυριζω απο το γιατρο και κοιταζω τα βιβλιαρια και των 2 κορων μου οτι απο υψος καθε μα καθε μηνα συμβαδιζουν πληρως τα ντερεκια!Απο βαρος η μικρη βεβαια της ριχνει 2 κιλα σχεδον απο οσο ηταν η μεγαλη στην ηλικια της!

Απο φαι απλα αλλαξαμε κρεμα,της πηρα δημητριακων τωρα και βαλαμε και γιαουρτακι εναλλαξ το οποιο πρωτη φορα χθες το εφαγε μεν ,στην αρχη μονο ξυνισε (ειναι και κρυο) αλλα εβγαλε 15 γουλιες μετα!Βγαζει γενικα ακομα!Μεσημεριανο βαλάμε τραχανα η ζυμαρικο και τον αλλο μηνα θα φαει αβγο!Ψαρι οχι ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις απο δοντι μηδεν!!Άφτρες μόνο στο στόμα μας απο τα σκατολοιδια που τρωμε ολη μερα!Κατα τ αλλα, εφτασε 9400 η γουρουνα και 69 εκατοστα!Συγκηνημενη ανακαλυπτω καθε φορα που γυριζω απο το γιατρο και κοιταζω τα βιβλιαρια και των 2 κορων μου οτι απο υψος καθε μα καθε μηνα συμβαδιζουν πληρως τα ντερεκια!Απο βαρος η μικρη βεβαια της ριχνει 2 κιλα σχεδον απο οσο ηταν η μεγαλη στην ηλικια της!

Απο φαι απλα αλλαξαμε κρεμα,της πηρα δημητριακων τωρα και βαλαμε και γιαουρτακι εναλλαξ το οποιο πρωτη φορα χθες το εφαγε μεν ,στην αρχη μονο ξυνισε (ειναι και κρυο) αλλα εβγαλε 15 γουλιες μετα!Βγαζει γενικα ακομα!Μεσημεριανο βαλάμε τραχανα η ζυμαρικο και τον αλλο μηνα θα φαει αβγο!Ψαρι οχι ακομα!

katerina κι εμείς απο δόντι τίποτα!Να σε ρωτήσω το ζυμαρικό το τρώει εσένα?Εμείς δοκιμάσαμε εχτές αστράκι και..μόνο που δεν μου το έφερε ''καπέλο''!:tongue:

Σήμερα με λαχανικά και κάτι έγινε....γιαούρτι την άλλη εβδ εμείς: ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

αυγο και ψάρι δεν μου ανέφερε καθόλου και ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια τί συνδυασμούς κάνετε (εκτός απο ΄κοτόπουλο-μοσχάρι) με τα λαχανικά...???:confused:

πείτε καμιά ιδέα γιατί η γιατρός βαριέται να μιλήσει μου φαίνεται κάθε φορά που τη ρωτάω...:evil:

δοκίμασε 2 φορές τη φαριν-λεκτε και δεν του άρεσε καθόλου!πάλι στο ριζάλευρο ''το γυρίσαμε'',θα δοκιμάσω και με δημητριακά όπως εσύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


katerina κι εμείς απο δόντι τίποτα!Να σε ρωτήσω το ζυμαρικό το τρώει εσένα?Εμείς δοκιμάσαμε εχτές αστράκι και..μόνο που δεν μου το έφερε ''καπέλο''!:tongue:

Σήμερα με λαχανικά και κάτι έγινε....γιαούρτι την άλλη εβδ εμείς: ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

αυγο και ψάρι δεν μου ανέφερε καθόλου και ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια τί συνδυασμούς κάνετε (εκτός απο ΄κοτόπουλο-μοσχάρι) με τα λαχανικά...???:confused:

πείτε καμιά ιδέα γιατί η γιατρός βαριέται να μιλήσει μου φαίνεται κάθε φορά που τη ρωτάω...:evil:

δοκίμασε 2 φορές τη φαριν-λεκτε και δεν του άρεσε καθόλου!πάλι στο ριζάλευρο ''το γυρίσαμε'',θα δοκιμάσω και με δημητριακά όπως εσύ...

ουτε κ μενα τρελαθηκε με το αστρακι!οι συνδυασμοι ειναι οντως ενα θεμα.αν κ ηταν πολυ αναλυτικος ο γιατρος πρεπει να σκεφτουμε εμεις πως να τα συνδυασουμε.πχ του εβαλα μελιτζανα στο κοτοπουλο, δεν ταιριαζει για μας αλλα το εκανα επειδη τρωει περισσοτερο το κοτοπουλο.τελικα δεν το εφαγε. Σημερα στο μοσχαρακι του εβαλα κολοκυθι,καροτο,κρεμμυδι,λιγα φασολακια κ αστρακι.χτες στο μοσχαρακι του εβαλα μπροκολο κ πατατα.του αρεσει το μπροκολο. Απο κρεμες εμας μας εχει πει εναλλαξ με γιαουρτι,ρυζαλευρο βανιλια,φαριν λακτε,δημητριακων.ολες του αρεσουν. Συμβουλη αλλαξτε κ εταιρειες, θα δειτε διαφορά. Εχουν τελειως αλλη γευση. Γιαουρτι τωρα που τρωει advance το τρωει.Πριν με το παραδοσιακο, με τιποτα.


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας μανούλες!! να'μαι κι εγώ..

θα συμφωνήσω μαζί σας για το θέμα t.v. και γλυκών. κι εγώ νομίζω οτί σαν παιδια θα πρέπει να τα κάνουν όλα αλλά με μέτρο γιατί η στέρηση πάντα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα!!

εμάς ο γιατρός ψάρι δεν μας έχει δώσει ακόμα, μόνο αυγό χαζοξεκινήσαμε αλλά έβγαλε κάτι σπυράκια και το σταμάτησα για λίγο. απο φαγητά εμένα της αρέσουν πολύ τα λαχανικά δηλ. σπανακόρυζο και λαχανόρυζο τα τσακίζει. κάποια περίοδο μάλιστα της έβαζα σε όλα της τα φαγητά λίγο λάχανο γιατί αλλιώς δεν έτρωγε. το μοσχάρι της το φτιάχνω σε μορφή κιμά γιατί βράζει πιο γρήγορα και δεν χρειάζεται να το περάσω απο το μπλέντερ μετά. γενικότερα δεν της αρέσουν καθόλου τα πολτοποιημένα!!! απ'όταν ξεκίνησε να τρώει της έφερναν αναγούλα και μέτα κατάλαβα οτι έφταιγε η υφή του φαγητού και όχι η γευσή.

εμείς απο δοντάκια έχουμε βγάλει τα 2 κάτω και μάλλον έρχονται και τα πάνω γιατί ψιλογκρινιάζει.

απο χθές έχει αρχίσει και μου κάνει παλαμάκια και είμαι μέσα στη συγκίνηση...... πόσο γρήγορα μεγαλώνουν??


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eμενα γενικα σε ολα τα καινουργια φαγητα αηδιαζει στην αρχη αλλα τελικα τα τρωει ολα και μετα βγαζει γουλιες!Ελεος,τωρα ΓΟΠ εχει ακομα?Τρωει πολυ?Μαλλον το 2ο αφου ειχε παρει 700 γραμ.αυτο το μηνα.

Εγω ζυμαρικα δεν εχω παρει ακομα αλλα θα παρω αστρακι,πεπονακι..τετοια εδινα και στη μεγαλη.(αλλη φαγανη αυτη..20 κιλα ουτε 3,5 χρονων!)

Σημερα στη μικρη εκανα κοτοπουλο με τραχανα,καροτο,κολοκυθι,ντοματα. Ψιλοαηδιασε στην αρχη αλλα το εφαγε.Γενικα της βαζω μαζι με το κρεας ρυζι η ζυμαρικο που θα βαλω,μια πατατα για να πηξει αλλιως γινεται νερουλη η σουπα, καροτα,κολοκυθια,μπροκολο,αρακα εχω βαλει,ενα φυλο σπανακι,ντοματα.Θα παρω κα φασολακια αυριο.Γιαουρτακι επειδη εχω κακη εμπειρια με τη μεγαλη που αν και μετα τον πρωτο χρονο μπορουσε να φαει λογω αλλεργιας,δεν εφαγε ποτε ουτε γιαουρτι,ουτε κρεμα...τωρα στη μικρη πηρα κατευθειαν αdvance φαριν λακτε και δημητριακα,οχι σκετο.

Link to comment
Share on other sites

Mariathens δεν ξερω αν εχεις και μεγαλυτερο παιδι,εγω οταν γεννησα τον Απριλιο η μεγαλη μου φανηκε 15 χρονων!Κι ομως ειναι τοσο μικρουλα ακομα!Αυτη την εγκυμοσυνη και τους τελευταιους 8 μηνες δεν τους εχω καταλαβει καθολου!

Βρε κοριτσια,να σας πω και το επαθα..μου ηρθε να επαναφερω το γαλα μου.Της δινω και δικο μου και ξενο αναλογα ποσο εχω βγαλει.Βγαζω ολη μερα 3-4 φορες με θηλαστρο,το πολυ να βγαλω 100-120γραμμαρια και το βραδυ φανταστειτε με να θηλαζω,να ζεσταινω το γαλα που εχω βγαλει στο ενα μπιμπερο και να φτιαχνω αλλο ενα με σκονη...:confused::confused::confused::(:(και οσο και να της δωσω το πινει,χθες ειπιε συνολο 230ml...και μετα απο λιγο εκλαιγε,μαλλον εσκασε αλλα τραβαει το μπουκαλι με τ αχερια και το βαζεισ το στομα!:confused: Και ξυπναει και τη νυχτα μετα απο 4 ωρες και θελει παλι στηθος..ελεος!

Link to comment
Share on other sites

εμείς έχουμε ύψος 75 εκ και 9300 κιλά, ταρζανάκος...Εμείς ακόμα ούτε τραχανά ούτε ζυμαρικά, ούτε ψάρι και αυγό. κοτοπουλάκι ή μοσχάρι με οτι πράσινο θέλω μου είπε. Εγώ βάζω καρότο, πατάτα, κολοκύθι, σπανάκι, κρεμμύδι και πότε μπρόκολο πότε κουνουπίδι και την τρώει μια χαρά την σουπίτσα. εμάς τον τραχανά τον βάζει σαν απογευματινό στη θέση της κρέμας, πότε το ένα πότε το άλλο δηλαδή. Βασικά μετά τον χρόνο εγώ θα την κόψω την κρέμα , γλυκατζούρι σκέτο είναι. καλύτερα να τρώει ψωμάκι με μέλι, γιαουρτάκι, τοστάκι ψύχα ή σκέτο κίτρινο τυρί . και η κόρη μου δεν τις ήθελε καθόλου τις κρέμες. γενικά τα κρεμωειδή - πολτοποιημένα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...