Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Μ ε τη μεγαλη μου κορη ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με το θηλασμο,τις πρωτες μερες απο την η μερα και μετα θερμοκοιτιδα,μετα νοσοκομειο λογω αλλεργιας...οποτε σε καταλαβαινω ελισσαβετ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αφήστε τα κορίτσια..βέβαια υπάρχουν και χειρότερα και μακάρι όλα τα μωράκια να πηγαίνουν το συντομότερο σπίτι στη μαμά τους....

όσο για το θηλασμό και ξένο παράλληλα είναι ''μανίκι'' όντως γι'αυτό θεωρώ ηρωίδες οσες θηλάζουν(το δοκίμασα και ξέρω...)!Αλλά βρε κορίτσια το μητρικό γάλα είναι αναντικατάστατο!!!

Link to comment
Share on other sites

κατερίνα εσύ είσαι χειρότερος ''καραγκιόζης'' απο μένα. ή μάλλον καλύτερος. Εννοώ το' χεις καλύτερα...Εγώ δεν μεταμφιέστηκα ακόμα.

Τί καλά που σε βοηθάει τόσο η μαμά σου? Εγώ έχω και μαμά και πεθερά κοντά αλλά απο βοήθεια...μόνο εξυπηρέτηση μου κάνουν να κρατήσουν τον μικρό να πεταχτώ για καμιά δουλειά και όταν πάω στη δουλειά θα τον κοιτάξει η πεθερά μέχρι να γίνει 2μιση να πάει παιδικό. Αν έχω δουλειά μέχρι τότε...Τέλος πάντων και αυτό βοήθεια είναι απο το να στέλνεις το βρεφάκι στους παιδικούς....Ας μην είμαι αχάριστη...

και εγώ με το θηλασμό κορίτσια δεν τα κατάφερα.

μου φάνηκε βουνό. κάθε που έκλαιγε ο μικρός για γάλα έκλαιγα και εγώ προκαταβολικά απο τον πόνο.μου είχε πληγώσει τόσο άσχημα τις θηλές που ούτε το μπουρνούζι μετά απο το μπάνιο δεν μπορούσα να κλείσω. Κατερίνα εγώ σε συγχαίρω που τα κατάφερες αλλά και που δεν τρελαίνεσαι που σου κόβεται το γάλα. συμφωνώ πως το μητρικό γάλα είναι αναντικατάστατο αλλά δεν μπορώ τις υστερίες που ακούω απο κάποιες πορωμένες που τις κόβεται το γάλα λες έγινε καταστροφή. Και επίσης τις ίδιες πορωμένες που κατακρίνουν όσες για οποιονδήποτε λόγο δε θήλασαν.

Και εμείς διακοπές δεν πήγαμε φέτος. αράξαμε βέβαια στο χωριό απο όπου η θάλασσα είναι 10 λεπτά αλλά εγώ ούτε την είδα ούτε την άγγιξα. Πατέρας και κόρη πέρναν την τσαντούλα τους και φεύγαν και μάνα και γιός τους αποχαιρετούσαν. Η κόρη μου σαν μωρό με ταλαιπώρησε πολύ και έτσι με αυτόν προτιμώ να μην πάω πουθενά παρά να περάσω τα ίδια.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια πόσες φορές την ημέρα ενεργούνται τα δικά σας? έχω βαρεθεί να τον ξεσκατίζω. Μιλάμε για πολύ σκατιάρη!Σήμερα τα έχει κάνει είδη 4 φορές και τώρα πάλι σφύγγεται και σίγουρα δεν θα είναι και η τελευταία. Χέζει 5-6 φορές την ημέρα! Βαρέθηκααααααααααααα!


Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μόλις φάγαμε όοοοοολη μας τη φρουτόκρεμα (3 φρούτα, 3 πτι μπέρ), στο λεπτό, χωρίς καραγκιοζιλίκια! Αυτό τώρα πώς εξηγείται? το πρωί κάνω μισή ώρα κυριολεκτικά για να φάει τα 3/4 και χαλάω 10 χαρτοπετσέτες για να σκουπίζω τα μούτρα του, τα χέρια του, τα ρούχα του, το καρεκλάκι, που τα κάνει χάλια. και στο τέλος αλλάζουμε και ρούχα. Τώρα την έφαγε σαν κύριος. Αρκούσε να τον σκουπίζω με το κουταλάκι γύρω απο το στόμα και μια και καλή με το χαρτί στο τέλος. Δεν ξέρω....τί να πώ? :rolleyes::rolleyes:Αφού είναι έτσι θα του δίνω το απόγευμα τα φρούτα.


Link to comment
Share on other sites

κατερίνα εσύ είσαι χειρότερος ''καραγκιόζης'' απο μένα. ή μάλλον καλύτερος. Εννοώ το' χεις καλύτερα...Εγώ δεν μεταμφιέστηκα ακόμα.

Τί καλά που σε βοηθάει τόσο η μαμά σου? Εγώ έχω και μαμά και πεθερά κοντά αλλά απο βοήθεια...μόνο εξυπηρέτηση μου κάνουν να κρατήσουν τον μικρό να πεταχτώ για καμιά δουλειά και όταν πάω στη δουλειά θα τον κοιτάξει η πεθερά μέχρι να γίνει 2μιση να πάει παιδικό. Αν έχω δουλειά μέχρι τότε...Τέλος πάντων και αυτό βοήθεια είναι απο το να στέλνεις το βρεφάκι στους παιδικούς....Ας μην είμαι αχάριστη...

και εγώ με το θηλασμό κορίτσια δεν τα κατάφερα.

μου φάνηκε βουνό. κάθε που έκλαιγε ο μικρός για γάλα έκλαιγα και εγώ προκαταβολικά απο τον πόνο.μου είχε πληγώσει τόσο άσχημα τις θηλές που ούτε το μπουρνούζι μετά απο το μπάνιο δεν μπορούσα να κλείσω. Κατερίνα εγώ σε συγχαίρω που τα κατάφερες αλλά και που δεν τρελαίνεσαι που σου κόβεται το γάλα. συμφωνώ πως το μητρικό γάλα είναι αναντικατάστατο αλλά δεν μπορώ τις υστερίες που ακούω απο κάποιες πορωμένες που τις κόβεται το γάλα λες έγινε καταστροφή. Και επίσης τις ίδιες πορωμένες που κατακρίνουν όσες για οποιονδήποτε λόγο δε θήλασαν.

Και εμείς διακοπές δεν πήγαμε φέτος. αράξαμε βέβαια στο χωριό απο όπου η θάλασσα είναι 10 λεπτά αλλά εγώ ούτε την είδα ούτε την άγγιξα. Πατέρας και κόρη πέρναν την τσαντούλα τους και φεύγαν και μάνα και γιός τους αποχαιρετούσαν. Η κόρη μου σαν μωρό με ταλαιπώρησε πολύ και έτσι με αυτόν προτιμώ να μην πάω πουθενά παρά να περάσω τα ίδια.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια πόσες φορές την ημέρα ενεργούνται τα δικά σας? έχω βαρεθεί να τον ξεσκατίζω. Μιλάμε για πολύ σκατιάρη!Σήμερα τα έχει κάνει είδη 4 φορές και τώρα πάλι σφύγγεται και σίγουρα δεν θα είναι και η τελευταία. Χέζει 5-6 φορές την ημέρα! Βαρέθηκααααααααααααα!

χαχαχα πέθανα στο γέλιο με το τελευταίο....κάλό...εμένα νάλογα viki μπορεί 2,3 ή 4 φορές ,εσένα παρακάνει!μπράβο του!αδειάζει όλο το σύστημα!συμφωνώ για όσα έγραψες με το θέμα του θηλασμού:χωρίς να ξέρουν μερικοί,κριτικάρουν και μάλιστα αυτές που έχουν και παιδιά αλλά ποιός τους...!!!μπράβο για τη φρουτόκρεμα!εμείς πήγαμε για εμβόλιο και 1η φορά πλαντάξαμε στο κλάμαααα!!καληνύχτα μάνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!! συμφωνώ μαζί σας σχετικά με το θέμα του θηλασμού. κι εγώ θήλασα μαζί με συμπλήρωμα 2,5 μήνες περίπου και ήταν ζόρι..ισως γι'αυτό μου φάνηκε βουνό. καλά απο πορωμένες έχω ακούσει τα απίστευτα... είναι όπως το θέμα καισαρικής-φυσιολογικού, λές και στις 2 περιπτώσεις δεν έρχεται στη ζωή ένα μικρούλη πλασματάκι???

με το θέμα φρουτόκρεμα εμένα ο γιατρός μου είπε να τη σταματήσω για καμιά εβδομάδα μήπως και τη βαρέθηκε και τώρα που ξεκινήσαμε πάλι την τρώει!!!!!

απο κακά πονεμένη ιστορία, η μικρή έχει δυσχεσία απ'οταν ήτανε μωρό και τώρα ενεργείται 1 φορά τη μέρα μπορεί και 2 στις καλές της. αραιά και που (όταν στουμπώσει για μέρες) της βάζουμε υπόθετο και ξαναμπαίνει σε λειτουργεία!! οπότε μάλλον θα προτιμούσα το άλλο άκρο..

φιλία σε όλες και καλό σ/κ!!!!!:D


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βρε κοριτσια εχω βαρεθει να ξεσκατιζω και χεζει συχνα και την ωρα του φαγητου και δε βολευεται καθιστη...ελεος!Αλλα οπως λεει και μια φιλη πολυφαγια=πολυσκατια!

Οσο για το θηλασμο,συμφωνω απολυτα Βικυ,εγω ετσι θεωρησα σωστο,ειχα και πεισμα και στα δυο παιδια και ας μην ειχα πληροφορηση καν στο πρωτο αλλα τι πληροφορηση?Επιστημη το εχουν καταντησει πια.Βαλτο στο βυζι οποτε κλαιει και αν θελει θα φαει!Τέλος!Επισης,δε με ενδιαφερει τι κανει οποιοσδηποτε αλλος,αν με ρωτησει καποια για το θηλασμο οτιδηποτε και θελει βοηθεια θα της πω,θα την αποτρεψω να δωσει συμπληρωμα αλλα μεχρι εκει!Εγω αυτο ηθελα,αυτο εκανα,οσο το ηθελα και δε με ενδιαφερει πραγματικα τι κανει η καθε μανα!Αφηστε που η μικρη ηταν πολυ καλη με το θηλασμο απο την αρχη,μου την εφερε η μαια στην ανανηψη και με το που την ειδε πως πινει μου λεει,παω σε καμια αλλη που με χρειαζεται!Ουτε πληγες,τιποτα!Το μονο που υποστηριζω ειναι οτι το παιδι ΠΡΕΠΕΙ να πιει το γαλα της μανας του τουλαχιστον τους πρωτους μηνες γιατι κακα τα ψεματα ,αν διαβασετε τι εχει μεσα η σκονη...δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω ταυρινη στο παιδι με τιποτα!Ευτυχως το 2ης βρεφ.ηλικιας που πινει τωρα δεν εχει!Μια φορα τσαντιστηκα μονο με μια μεγαλη γυναικα που υποστηριζε ακλονητα οτι το ξενο γαλα ειναι ακριβως το ιδιο καλο με το μητρικο!Ενταξει γουστο σου και καπελο σου να μη θηλασεις,δε με αφορα,μανουλα ειναι καλη για τα παιδια σου και χωρις αυτο αλλα μη μου λες βλακειες!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμεις σημερα με τη φρουτοκρεμα δεν τα καταφεραμε,ολα αγουρα τα παιρνει ο αντρας μου,θα ψωνιζω εγω φρουτα απο δω και περα!

Και κατι αλλο ρε κοριτσια,σωθηκα, κοιμηθηκε παλι 10:30 με 7:30 σερι!Τι ευτυχια ηταν αυτη?Και δεν ξυπνησε ουτε η μεγαλη για κατουρημα τη νυχτα!Χορτασα υπνο!Υπνοσακος,210μλ γαλα και Αγιος ο Θεος!Να την πω την αμαρτια μου,μονο το πρωιι τη θηλασα λιγο,το πηρα αποφαση πια οτι κοβεται.Αν συνεχισει ετσι και αποψε,μεθαυριο παει στο δωματιο της με την αδερφη της να ησυχασουμε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εμεις στην αρχη για να φαμε του λεγαμε τραγουδακια, αλλα σιγα σιγα οσο αυξηθηκαν τα γευματα τα εκοψα γιατι δεν μπορω ολη μερα μουσικοχορευτικο προγραμμα!ολη μερα θελει χορους!αλλιως βαριεται!αντε να μεγαλωσει να δουμε τηλεοραση γιατι δε με βλεπω καλα!εσας πως περνανε τη μερα τους?εμενα καθεται απο δεκα λεπτα στο παρκο ή στο ριλαξ κ μετα θελει παρεα!δωστε καμια συμβουλη βρε κοριτσια!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Ελενίτσα η συμβουλή είναι μία...υπομονή!

Η κόρη μου ήταν έτσι...Δεν καθόταν λεπτό πουθενά...Ακόμα και στο αυτοκίνητο. Εγκεφαλικό πάθαινα κάθε φορά που ήταν να πάμε κάπου. Αυτός ο καημένος παιζει μοναχούλης και μέσα στο πάρκο και στο καρεκλάκι φαγητού. του βάζω και ζουζούνια και χαίρεται με τα τραγουδάκια. παρακολουθούμε και baby tv.Είναι κανάλι του ΟΤΕ tv πρώην conex tv. αγαπημένα του προγράμματα είναι τα εξής:

_zdUZ6h15uU


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα αυτο με το αυτοκινητο ειναι πονεμενη ιστορια!με τιποτα δεν το θελει.τωρα καπως το κανει γαργαρα γιατι ετσι κι αλλιως δε βγαινει εξω, οποτε δεν πολυγκρινιαζει γιατι σου λεει με βγαζουν επιτελους!!!οντως υπομονη!

για την τηλεοραση ακομα δεν τον εχουμε βαλει.θελει βεβαια πολυ να δει αλλα το αποφευγω γιατι ολες οι γνωστες τα βαλαν μετα το χρονο.τωρα που ημουν αρρωστη βεβαια τον ξεχναγα λιγα λεπτα σε θεση που λιγο εβλεπε...


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

στην κόρη μου απο 6 μηνών μέχρι και 2 χρονών καθόμουν πίσω μαζί της, αφού προηγουμένως με έβγαζε απο τα ρούχα μου μέχρι να καθίσει στο καρεκλάκι της. Αφού μια φορά την πήγα σέρνοντας στην πεθερά και την άφησα εκεί να ουρλιάζει, εξηγώντας πως κάθε φορά που θα μου κάνει το ίδιο απλώς θα μένει στη γιαγιά της χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αυτός κάθεται και ούτε που ακούγεται. και έτυχε να πάμε και στο χωριό με 2 αυτοκίνητα. Η κόρη μου ήρθε μαζί μου και ο άντρας μου πήρε τον μικρό και πίσω μόνος του ούτε που ακούστηκε. Είναι στο παιδί.

όσον αφορά την τηλεόραση και άλλα πρέπει, δεν πρέπει και μη, έχω ακούσει τόσα πολλά που αν τα έκανα όλα τα παιδιά μου θα ήταν με πιάνο και γαλλικά και θα τρώγανε με μαχαιροπίρουνο απο τα γενοφάσκια τους. κατ' εμέ παν μέτρον άριστον, αλλά φυσικά καθένας έχει διαφορετική κρίση.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...