Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Καλη χρονια μαμαδες!Λειπαμε δυο βδομαδες στα πεθερικα μου,αρρωστησαν,ελαφρα ευτυχως,μυξες μονο και τα δυο παιδια και γυρισαμε...στους -7 που ειμασταν πως να μην αρρωστησουν αλλωστε?Πόσο μεσα να τα κλεισεις ,ειδικα το μεγαλο?

Εμεις απο αυπνια παμε μια χαρα,ειδικα εδω και κανα μηνα που κοψαμε το θηλασμο και δεν εχω και βυζι να της δωσω να ηρεμησει τη νυχτα που κλαιει...ειμαι ζόμπι!Με 2-3 καφεδες τη μερα κρατιεμαι!Μπορει να κλαιει και καθε μιση,μια ωρα τη νυχτα!!!Ευτυχως η μεγαλη που κοιμαται μαζι με τη μικρη στο δωματιο πλεον δεν ξυπναει!

Τωρα γιατι κλαιει...μαλλον δοντια!Και εχει μονο 1,5 ακομα:cry:Εγω ντεπον δεν της δινω,μονο αλοιφη μπορει να της βαλω το βραδυ πριν κοιμηθει.

Κατα τ'αλλα τηη βλεπω σε κανα μηνα ανυε 2 να περπαταει..ολο ορθια ειναι και με το ενα χερι κρατιεται και παει περαδωθε και ξαφνικα γκντουπ!Κατω!!χεχε

Απο κιλα και φαι...γουρουνα η εμμανουέλα!Πρεπει να κοντευει 10!Το αυγο της το δινω σφιχτο και το αραιωνω με νερο και της ερχεται εμετος!Η μεγαλη το ετρωγε μελατο και τρελαινοταν..ακομα δλδ αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι εχουν αλλαξει τα δεδομενα και πρεπει να το βραζουμε καλα!(λες και δεν το ξεραμε δλδ.)Ψαρι μαλλον τον αλλο μηνα,σημερα λεω να της ξαναδοκιμασω γιαουρτακι γιατι πριν ενα μηνα που δοκιμασα της επεφτε βαρυ στο στομαχι μαλλον και το εκανε εμετο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα μανουλες!χαθηκαμε κι εμεις!εχω επιστρεψει στη δουλεια κ δεν προλαβαινω πια!ο μικρος εχει μεγαλωσει πολυ.στεκεται ορθιος κ αυτος στο παρκο με το ενα χερι.πηραμε κ το παρκο με το διχτυ αλλα ειναι πιο σκληρο κατω απο το παρκοκρεβατο κ φοβαμαι που πεφτει!κατα τα αλλα ειμαστε ακομα στο ενα δοντι, κ σημερα πηγαινουμε για την σοβαροτατη εξεταση των νεφρων μετα την ουρολοιμωξη!ελπιζω να εχω ευχαριστα νεα!σας φιλω!!:D


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενιτσα θα περασει η ιστορια σας με την ουρολοιμωξη,το βαφτιστηρι μου κι αλλο ενα μωρακι φιλης ειχαν το ιδιο θεμα και στενωση στα νεφρα.Τωρα πια ειναι και τα δυο μια χαρα,τα παιδια δε γεννιουνται ετοιμα,εχουν καποια ...ελαττωματακια,τα οργανα τους αναπτυσσονται και μετα τη γεννηση,μην ανησυχεις!

Κοριτσια εγω στη δουλεια που ημουν για να γυρισω θελω 4 λεωφορεια εκει που μεταφερθηκε...δλδ 2 ωρες στο δρομο!Δε θα γυρισω,μου χρωσταει και λεφτα...η ταμειο ανεργιας απο τελος του μηνος η αν τα παω καλα σε μια συνεντευξη μεθαυριο που ειναι μεσω γνωστου και τρεφω ελπιδες...μακαρι να βρω κατι οσο κι αν θελω να κατσω κι αλλο με τα παιδακια μου!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου ευχομαι κ σε σενα ολα να πανε καλα με τη δουλεια!μην αγχωνεσαι!!εμεις αυριο θα παρουμε τα αποτελεσματα κ βλεπουμε!!παντως οντως συνηθισμενο το φαινομενο τελικα!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,χάθηκα γιατί έχουμε θέμααααα:Δεν πίνουμε γάλα!Αν μπορεί καμία μανούλα να με διαφωτίσει γιατί με τη παιδίατρο δεν βγάζω άκρη ,θα το εκτιμούσα πολύυυυ!:confused:,το βράδυ ούτε να το δεί :evil:....,το πρωί κάνουμε 1 ώρα να πιεί 180ml,ευτυχώς αναπληρώνει τα υγρα με πολύ νερό και γιαούρτι.τι να κάνω έχω φρικάρει!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας κοριτσάκια. Και εγώ γύρισα στην δουλειά και τρέχω...

Με το φαγητό έχει προσαρμοστεί πλήρως ο μικρός. Τα τρώει όλα και δεν αφήνει ούτε για δείγμα. το αυγό το βράζω 5-6 λεπτά. Προς το σφυχτό. Γιαούρτι δεν τρώμε ακόμα. ψάρι στους 11 μήνες. κατα τ'άλλα άρχισε να καταλαβαίνει ονόματα και κάποια πράγματα. Πού είναι η μπάλα? και ανάμεσα απο όλα τα παιχνίδια πάει στη μπάλα. πού είναι το σκυλάκι? Πάει στο σκυλακι. Πού είναι η Γεωργίτσα? Τρέχει στην αδερφή του. Και....μόλις ξύπνησε και πάω κάτω να τον πάρω απο την πεθερά....


Link to comment
Share on other sites

elisavet κάθε μέρα τρώτε γιαούρτι?

ο δικός μας ο γιατρός το έχει χι μέχρι το χρόνο. Μήπως αν έκοβες λίγο το γιαούρτι θα ζητούσε ο οργανισμός του το γάλα? Μπας και μπουχτίζει στο γαλακτοκομικό και αντιδρά ο οργανισμός του...ή μπορεί να είναι και φάση που θα περάσει έτσι απλά...


Link to comment
Share on other sites

H μεγαλη μου κορη ειχε θεμα με το γαλα απο 6 μηνων μεχρι και τωρα και δεν ετρωγε ουτε γιαουρτι!Απλα επεμενα,αλλαζα ποτηρακι,ετσι εκοψα και το μπιμπερο,αλλαζα γαλατα μετα το χρονο..

Εμεις εχουμε θεμα με το αυγο μαλλον,ενω τρωει κροκο 2 βδομαδες τωρα,σημερα μετα απο καμια ωρα γεμισε κοκκινιλες που αστραπιαια εξελιχθηκαν σε κοκκινισμα σε ολο το σωμα και προσωπο.Πρωτη φορα ειδα μωρο να κλαιει και να ξυνεται κανονικα με χερια και να τριβεται παντου!Τελικα αφου της εδωσα σταγονες ζιρτεκ,της εδωσα κορτιζονη αναγκαστικα..ευτυχως γλιτωσαμε το νοσοκομειο!Ολα μου τα εχει παρει το σκατο!Φατσα ..μεχρι και τις αλλεργιες μου!Φυσικα σταματαμε το αυγο μεχρι νεωτερας!

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα κοινώς είναι αλλεργική....γι'αυτό λένε κάθε φορά τα δίνουμε μόνο ένα καινούριο φαγητό ούτως ώστε αν τα πειράξει να ξέρουμε τί φταίει.

Ελενίτσα και εγώ το πάρκι με το δίχτυ χρησιμοποιώ. Έχω διπλώσει ένα παπλωμα καλοκαιρινό δικό μας και το έβαλα μέσα και απο πάνω στρώνω ένα σεντονάκι και είναι σαν στρώμα. Έχω και παρκοκρέβατο αλλά αυτό θεωρώ πως βοήθησε για να σηκωθεί στα πόδια του κρατώντας το δίχτυ.


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το θέμα με το γάλα ξεκίνησε απο τους 6 μήνες που αρχίσαμε το κουτάλι οπότε το γιαούρτι δεν έχει σχέση-τώρα το ξεκινήσαμε..,μπιμπερό,κουτάλι,ποτήρι τα πάντα δοκιμάσαμε δεν...θέλει,μίλησα με τη γιατρό τελικά γιατί έχουμε 2 μέρες να κοιμηθούμε,έτσι κάνουν όταν είναι να βγάλουν δόντια???:confused: κλαίνε όλη νύχτα?παναγία μου χαθήκαμε!!!μου είπε να μην του δώσω μπιμπερό για μερικές μέρες μπας και του λείψει-δεν το βλέπω...!θα το πάρω αποφαση μάλλον!ίσως λέει να έχει θέμα με τη λακτόζη,θα το δούμε....κλαφτα Χαράλαμπε λέω εγώ....:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια.

Ελισάβετ και εμένα η κόρη μου έκοψε το γάλα αλλά όταν ήταν 1μιση - 2 χρονών. Της αναπλήρωνα το ασβέστιο με τυρί και γιαουρτι. Το δικό σου βέβαια είναι μικρό....ίσως αν άλλαζες το γάλα?


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...έχω αλλαξει 3 γάλατα και πάμε για το τέταρτο....:cry:

Μμμμμμμμμ......βρωμόπαιδα:tongue::tongue:

ο δικός μου είχε θέμα με την πιπίλα. δεν ήθελε καμιά άλλη πλην της δικιάς του. Ούτε την ίδια καινούρια. Την δικιά του:rolleyes: εδωσα 20 ευρώ σε πιπίλες και δεν ήθελε καμία. Μέχρι που χάσαμε την παλιά και λέω ή θα πάρεις καινούρια σήμερα ή θα την κόψεις. Όταν ήρθε η ώρα του ύπνου του έδωσα την ίδια που είχε αλλά καινούρια , την έφτυνε πάνω στον ώμο μου. Μην την θέλεις λέω....θα κλάψεις θα κλάψεις , θα κοιμηθείς....Μέχρι που την έβαλε μόνος του στο στόμα. Αλλά τις άλλες με το κόψιμο στη ρόγα ούτε να τις δει. σε σταγόνα μόνο. ε, χθες πήρε και την άλλη:rolleyes:

μήπως αν έκανες μια τελευταία προσπάθεια να αλλάξεις τις ρόγες απο το μπουκλι? Αν ήταν καουτσούκ να βάλες σιλικόνη ή το αντίστροφο? ή μήπως του αυξησες τη ροή και τσατίστηκε? γιατί ένα απόγευμα έκανα του δικού μου τραχανά και δεν του άρεσε. Με αποτέλεσμα να τσατιστεί και να μην θέλει να φάει ούτε κρέμα ενώ ήταν νυστικός....άτιμα πλασματάκια.....

Αλλιώς ....... ίσως επανέλθει όπως ο δικος μου που ξεπέρασε το κόλλημα με τη πιπίλα...


Link to comment
Share on other sites

viki μου έχω δοκιμάσει 4 ειδών θηλές το είχα μάλιστα αναφέρει ως προβληματισμό...θα δοκιμάσω πάλι τη Δευτέρα γιατί εκτός απο το πονόδοντο έχει κρυώσει,βήχει,λιγόστεψε το φαγητό και μπορεί όλα αυτά να έχουν να κάνουν με το πρόβλημα...θα σας πώ πάντως γιατί θα σκάσω η γυναίκα:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!κι εμεις ειχαμε θεμα με το φαι τις τελευταιες μερες κ σημερα πηγαμε για εξετασεις ουρων λογω του ιστορικου του.ειχε κ πολυ γκρινια οποτε τις καναμε για να ειμαστε σιγουροι.ειναι βεβαια πολυ πιθανο να βγαζει δοντια.ελισαβετ μαλλον κι εσενα δοντακι βγαζει κ το ποναει η θηλη.θα του περασει.αφου τρωει τα υπολοιπα, μολις του λειψει θα φαει!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...