Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Επανέρχομαι μετά τις σημερινές αγορές για να ρωτήσω..το θερμό της foogo έχει μέσα ταπεράκι που βγαίνει για να βάλεις το φαγητό ή το βάζεις απευθείας μέσα στο θερμός?Γιατί πχ αυτό http://www.chicco.gr/el/en_8ermos_gia_fagito_inox.html έχει μέσα ταπεράκι και σήμερα που πήγα στα ΛΗΤΩ βρήκα της reer που όμωε το έβαζες απευθείας μέσα και δεν ήθελα μάλλον κάτι τέτοιο.

Επίσης δεν βρήκα τα via για το φαγητο αλλά αυτά που είναι για το μητρικό γάλα και μου είπαν ότι κάνουν και για φαγητό.Το διάβασα και στο amazon αυτό αλλά εσείς ξέρετε αν όντως κάνουν ή να τα επιστρέψω?Εϊναι 10 κυπελάκια των 180μλ.Από ότι είδα στο site της philips δεν πρέπει να βγαίνουν πια αυτά που είναι για φαγητό ,τα 20 με το κουταλάκι.Επίσης πήρα το κουταλάκι απο σιλικόνη και φαίνεται τέλειο!!!

Το foogo είναι θερμός που μπαίνει κατευθείαν το φαγητό μέσα, σε αντίθεση με το chicco που παίρνει μέσα δύο ταπεράκια. Το μειονέκτημα του chiccο για μένα είναι ότι είναι ελαφρώς μεγάλο σε σχέση με αυτό της foogo.

Tα via για το μητρικό γάλα είχαμε και μεις, απλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ για τη συγκεκριμένη χρήση, μιας και βολεύτηκα με τα μπιμπερό της medela. Ακόμη και τώρα πάντως τα χρησιμοποιώ ως ταπεράκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το foogo είναι θερμός που μπαίνει κατευθείαν το φαγητό μέσα, σε αντίθεση με το chicco που παίρνει μέσα δύο ταπεράκια. Το μειονέκτημα του chiccο για μένα είναι ότι είναι ελαφρώς μεγάλο σε σχέση με αυτό της foogo.

Tα via για το μητρικό γάλα είχαμε και μεις, απλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ για τη συγκεκριμένη χρήση, μιας και βολεύτηκα με τα μπιμπερό της medela. Ακόμη και τώρα πάντως τα χρησιμοποιώ ως ταπεράκια.

Ωραία απλά η απορία μου είναι μήπως αν πχ βάζω το φαγητό απευθείας μέσα στο θερμός μυρίζει μεταλλικό??


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας χρειάζομαι.Πήρα παπούτσι του γιου μου από άμαζον ήρθε εχθές και σήμερα τα έβαλε στο σχολείο.Γυρίζοντας παραπονέθηκε ότι τον στενεύουν και δεν τα θέλει άλλη φορά.Του λέω αποκλείεται αφού τα πήρα μεγαλύτερο νούμερο από ότι φοράει.ΚΟιτάω και τι να δω.Είχα παραγγείλει 11,5 Uk και μου έστειλαν 10,5 uk. Τώρα τι κάνω που τα φόρεσε ήδη μια φορά;;;;πάει την πάτησα και ας έκανε λάθος το άμαζον;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας χρειάζομαι.Πήρα παπούτσι του γιου μου από άμαζον ήρθε εχθές και σήμερα τα έβαλε στο σχολείο.Γυρίζοντας παραπονέθηκε ότι τον στενεύουν και δεν τα θέλει άλλη φορά.Του λέω αποκλείεται αφού τα πήρα μεγαλύτερο νούμερο από ότι φοράει.ΚΟιτάω και τι να δω.Είχα παραγγείλει 11,5 Uk και μου έστειλαν 10,5 uk. Τώρα τι κάνω που τα φόρεσε ήδη μια φορά;;;;πάει την πάτησα και ας έκανε λάθος το άμαζον;

Εγώ θα σου έλεγα να στείλεις κανονικά το μήνυμά σου, δηλ. μην κάνεις αυτόματα επιστροφή, αλλά στείλε το σχετικό μήνυμα εξηγώντας ότι έστειλαν αυτοί λάθος νούμερο (επιβεβαίωσε ότι εσύ σίγουρα παράγγειλες το 11,5 και έλεγξε που είναι το λάθος, στο κουτί πχ. ή μόνο στα παπούτσια) και ζήτησε επιβεβαίωση ότι αφού είναι δικό τους το λάθος θα αναλάβουν εκείνοι τα ταχυδρομικά έξοδα επιστροφής και το πώς θα γίνει. Όταν σου απαντήσουν το αφήνω στη δική σου ευχέρεια να τους πεις ότι είναι φορεμένα μια φορά, αν και όταν μου έτυχε (κι ενώ το λάθος δεν ήταν ξεκάθαρα δικό τους) μου είπαν να κρατήσω τα παπουτσάκια γιατί τα μεταφορικά τους κόστιζαν πιο πολύ.


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέχρι να μου απαντήσεις έκανα λαιβ τσατ και μου είπαν να τα γυρίσω παρόλο που τα φόρεσε ήδη ο μικρός και θα μου δώσουν και τα μεταφορικά για συστημένο και όλα τα χρήματα πίσω.Το παπούτσι δεν υπάρχει καθόλου σε 11,5uk.

Ουφ αν τα στείλω πίσω ο μικρός θα χτυπιέται στα πατώματα πως την έπαθα έτσι;;;

το λάθος ήταν 100% δικό τους και το παπούτσι και το κουτί λένε 10,5uk


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια μου μήπως ξέρει καμια ένα καλοκαιρινό παπλωματάκι πόσα tog είναι? θέλω να πάρω κάτι για την μικρή πάπλωμα ή κουβέρτα για τώρα που ανοίγει ο καιρός.. αν έχετε κάτι υποψην σας..

Αντιγράφω από wikipedia

British duvets are sold in steps of 1.5 tog from 4.5 tog (summer) to 15 tog (extra-warm). The stated values are minima, actual values may be up to 3 tog higher.

According to British retailer John Lewis, tog guidelines for duvets are as follows:

Lightweight summer duvet: 3.0 - 4.5 tog

Spring/Autumn weight duvet: 7.0 - 10.5 tog

Winter weight duvet: 12.0 - 13.5 tog

A few manufacturers have marketed combined duvet sets consisting of two duvets; one of approximately 4.5 tog and one of approximately 9.0 tog. These can be used individually as summer (4.5 tog) and spring/autumn (9.0 tog). When joined together using press studs around the edges, or Velcro strips across each of the corners, they become a 13.5 tog winter duvet and as such can be made to suit all seasons.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από wikipedia

British duvets are sold in steps of 1.5 tog from 4.5 tog (summer) to 15 tog (extra-warm). The stated values are minima, actual values may be up to 3 tog higher.

According to British retailer John Lewis, tog guidelines for duvets are as follows:

Lightweight summer duvet: 3.0 - 4.5 tog

Spring/Autumn weight duvet: 7.0 - 10.5 tog

Winter weight duvet: 12.0 - 13.5 tog

A few manufacturers have marketed combined duvet sets consisting of two duvets; one of approximately 4.5 tog and one of approximately 9.0 tog. These can be used individually as summer (4.5 tog) and spring/autumn (9.0 tog). When joined together using press studs around the edges, or Velcro strips across each of the corners, they become a 13.5 tog winter duvet and as such can be made to suit all seasons.

ευχαριστώ πολύ...

θα πάρω μάλλον κάτι σε 3.5-4.5.. αν έχει πάρει καμία θα ήθελα να μου πει αν είναι σαν τα δικά μας κουβερλί...

edit το θερμός της chicco το έχω και εγω.. με βόλεψε πάρα πολύ αν και η αλήθεια είναι πως είναι λίγο μεγάλο.. όμως το ότι έχει δύο ταπεράκια είναι πολύ χρήσιμο γιατί βάζεις δύο μερίδες αν θέλεις να πάς κάπου μακρια. Κρατάει το φαγητό περισσότερο από 5 ώρες ζεστό ειδικά αν πριν το έχεις γεμίσει καυτό νερό και το έχεις αφήσει λίγο να ζεσταθει.. Το χρησιμοποιώ ακόμη και τώρα σε ταξίδια που θέλω να της πάρω κανονικό φαγητό μαζί (όχι αλεσμένο δηλαδη) για να μην τρώει σαχλαμάρες στο δρόμο.. Ασε που περισσεύει λίγο και για μάς... Το είχα πάρει από bimbomarket περίπου 20 ευρώ μαζί με την καρεκλα της chicco poly 2 ιn1 η οποία επίσης είναι πολύ καλή και φυσικά αυτά τα δύο με τον ατμομάγειρα της beaba έκαναν το φαγητό μας παιχνιδάκι..

πωπω σεντόνι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστώ πολύ...

θα πάρω μάλλον κάτι σε 3.5-4.5.. αν έχει πάρει καμία θα ήθελα να μου πει αν είναι σαν τα δικά μας κουβερλί...

Οχι, ειναι πιο χοντραΕχω σε 3,5 tog και εχει κανονικα λεπτη επενδυση μεσα.

Προσωπικα απο δω και μπρος εγω δεν το χρησιμοποιω. Σκανε τα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι πιο χοντραΕχω σε 3,5 tog και εχει κανονικα λεπτη επενδυση μεσα.

Προσωπικα απο δω και μπρος εγω δεν το χρησιμοποιω. Σκανε τα παιδια.

επειδη ημουν αγγλια ειχα παρει έαν 13.5 tog που εσπαγε σε 4.5 και σε . σκέψου ότι εδώ όλο το χειμώνα την βγάλαμε με το 4.5 (βέβαια είχαμ και πολύ καλοριφέρ). σίγουρα όμως δεν είναι για τους ανοιξιάτικους῏καλοκαιρινούς μήνες!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά και από τιμή σούπερ με γειά σου !!!

θα χτυπήσω και εγώ ένα

όταν παραλάβεις το μαύρο πές μου σε παρακαλώ αν έχει ενίσχυση από μέσα ή είναι και αυτό σαν το λευκό σκέτο το ύφασμα γιατί δεν δείχνει στην εικόνα :(

το παρελαβα εχθες και ηταν οπως το περιμενα χωρις ενισχυση και φοβερο κρατημα αλλα ηρθε σε μπεζ και οχι σε μαυρο αλλα θα το κρατησω γιατι μου αρεσε πολυ και τωρα με τα ανοιχτοχρωμα καλοκαιρινα θα με βολεψει:tongue:

Αυτό αν σταματήσει στο τελωνείο δεν θα είναι λογω ποσού, μπορεί άλλωστε να μην αναφέρεται πουθενά το ποσό αλλα λόγω περιεχομένου. Νομίζω με τα καλυντυκά υπάρχει ένα προβληματάκι. Με τα καλυντικά δε σε μορφή σπρέϊ υπάρχει προβληματάρα, δύο ακυρώσεις παραγγελιών είχα απο Αγγλία σε σπεϊ!!! Αυτό όμως που πήρες εσύ δεν είναι σπρεϊ. Πες μας για την εξέληξη. Καλή παραλαβή!

τα παρελαβα και αυτα εχθες και μαλιστα πολυ νωρις αφου το αμαζον ελεγε οτι θα μου ερθουν απο 24/05 και μετα και δεν πληρωσα τιποτα


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...