Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

καλα θυμαμαι περιγραφη μιας κουμπαρας στη στοκχολμη νταλα χειμωνα καιρο

αντεχε μονο να περπατησει απο το ενα μαγαζι μεχρι το επομενο

και μεσα καιγοντουσαν χεχεχχεε με το φανελλακι

ενα μεγαλο μειον ειναι ο ηλιος μας

αν το ξεπερασεις αυτο και δεις ποσο πιο "ανθρωπινα" ζεις εκει, ολα ειναι καλυτερα

σου ευχομαι καλες δουλειες

για την ωρα μαθε τιμες ταχυδρομειου χαχαχχαα οντως!

εχτες στο ΝΕΞΤ μου ειπε η πωλητρια οτι ο ΦΠΑ στα παιδικα στην αγγλια ειναι ΜΗΔΕΝ!

α ρε ξυλο που θελουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευτυχώς δεν είμαστε τόσο βόρεια..

σου δίνει ψωμί ο ήλιος?οπότε θα κάνω υπομονή,θα τον έχω το καλοκαίρι στις διακοπές μας.

θα πάω ταχυδρομείο αύριο γιατί θέλω να στείλω ένα δεματάκι ελλάδα,οπότε θα ρωτήσω κιόλας.

έχουν βάλει εκπτώσεις από 26/12 και γίνετα χαμός εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε κόρες είστε θησαυρός...εχμ...πιθανόν και μπελάς:lol::lol: Γιατί μόλις πω τις τιμές του σούπερ σε μαμαδοθείες θα με κάνουν πάλι τοπικό κούριερ χεχε!

Δείτε λίγο σύγκριση:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004K1BLXU κι Ελλάδα: http://www.shopnsave.gr/product_info.php?products_id=1433 σχεδόν μισή τιμή.


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια έπαθα εγκεφαλικό,πήγε ο άντρας μου ταχυδρομείο,πλήρωσε για ένα φάκελο με ένα συνολάκι ρουχαλάκια για το βαφτηστίρι κοντά 20Ε!!!!!!!

τόσα είχα δώσει για το πουλοβεράκι και το παντελόνι!!!

και δεν ρώτησε και πως πηγαίνουν οι τιμές,με το κιλό ή αλλιώς...

θα πάω εγώ κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

τα next έχουν ξεκινήσει εκπτώσεις 50% ίσως να το ξέρετε ήδη...Μόλις μπήκα σπίτι και ένα έχω να πω....ξεφραγκιάστικα αλλά για του χρόνου τον χειμώνα είμαστε υπερκομπλέ!!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το εγραψα αποκει....ελπιζω

δευτερα τους πηρα για να ρωτησω για προκραατηση , μου λενε ξεκινησαμε και κατευθειαν πηγα χεχεχχεε η αρρωστη

ηδη ειχανε φυγει παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εταιριες που μπορουν να το παραλαβουν για σενα και να στο στειλουν ελλαδα και κανουν αποστολες σε ογκωδη αντικειμενα ετσι πηρα του αντρα μου εναν καναπε και ενα τραπεζακι για τον χωρο υποδοχης του γραφειου του εγω το εκανα με την imperio ψαξτο ετσι απλα θελουν το ακριβες βαρος και τις διαστασεις απο καθε κουτα!!!

Ευχαριστώ kelli79. Μήπως έχεις τηλέφωνο επικοινωνίας ή το site? Γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω. Βρήκα την Imperial όχι imperio...


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που κανω hijack το θεμα..

Θελω να ρωτησω αν οσοι απο εσας εχετε παραγγειλει με My UK Mail .. αν εχετε πληρωσει επιπλεον ΦΠΑ/VAT απο τις αναγραφομενες τιμες που ειχε ο καταλογος για Shipping.

Προσφατα χρησιμοποιησα παρομοια υπηρεσια ShopandShip της Aramex και ενω το Shipping απο Αγγλια εγραφε 35Euro εδω μου χρεωσαν επιπλεον 23%ΦΠΑ και μαλιστα χωρις κανενα επισημο εγγραφο απλα μια χειρογραφη σημειωση.

Επειδη το shop and ship δουλευε αυστηρα με το βαρος και δεν εχει αλλες επιλογες για consolidation, παρατηρησα οτι ενω το πακετο ειχε ζυγιστει στα 2.8kg στην Αγγλια, οταν το ζυγισα στο σπιτι χωρις να ανοιξω κατι βρηκα οτι ηταν 2.1kg! Φυσικα αυτη η διαφορα κοστισε περιπου 10euro..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ kelli79. Μήπως έχεις τηλέφωνο επικοινωνίας ή το site? Γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω. Βρήκα την Imperial όχι imperio...

θα στο βρω αλλα απο δευτερα που θα ειμαι γραφειο αν θες παντως στισ πληροφοριες 11880 imperio cargo σχηματαρι θα σου ζητησουν διαστασεις των πακεταρισμενων κουτιων για την μεταφορα. Υπαρχουν και αλλες εταιριες που κανουν αυτη τη δουλεια βαλε στην αναζητηση μεταφορικες εταιριες και απο αγγλια για ελλαδα cargo companies uk to greecce θα βρεις μπολικες απλα εγω διαλεξα την συγκεκριμενη γιατι οι ιδιοκτητες ηταν πρωην ενοικιαστες μας και πλεον συνεργαζονται και με καποιους πελατες μας εεε και πληρωσα ξευτιλα τιμη!!!Για τιμες γενικα αν θελετε να περιμενε απο βδομαδα που θα επικοινωνησω μαζι τους μιας και η κουνιαδα αλλαζει ολο το σπιτι της και θα φερουμε τα παντα απο αγγλια μεχρι ψυγειο σαλονι τραπεζαρια φωτιστικα κλπ οποτε εκει θα μαθω και τις κανονικες τιμες

γενικα παντως ψιλοψαξτο και ο δελλατολας ισως κανει και απο uk www.forward3me.co.uk, www.nightfreight.co.uk, www.ukbrandsworldwide.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !!!!!!!!!

kelli79, δεν λένε μεταφορικά ρε γμτ για Ελλάδα. Αυτό είναι που με συγκρατεί και δεν προχωρώ.

Πείτε καμιά ιδέα, θέλω καθισματάκι για την μικρή, είναι 4,5 ετών, κάτι σε μπούστερ έλεγα, δεν νομίζω ότι θα κάτσει σε κανονικό κάθισμα. Δεν το κατέχω καθόλου το θέμα καθισματάκια. Έχετε κάτι να μου προτείνετε ?


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μπουστερ άποψή μου δεν αξίζει απ έξω. Είναι οικονομικά. 25-30 ευρώ βαριά. Εκτός κι αν θες κατι εξεζητημένο.

Δες εδώ

http://www.mytoys.de/Auto-Kindersitze-15-bis-36-kg/Auto-Kindersitze/KID/de-mt.ba.ca02.01.12/

Μεταφορικά 16,00


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...