Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

Γεια σας ειμαι καινουρια και ηθελα να σας ρωτησω αν γνοριζεται η σας εχει συμβει. Εγω εχω κυκλο 26 μερες καθε 26η μερα αδιαθετουσα τελευταια περιοδος 13/08 και περιμενα για 6/09 ενω ειχα καθυστερηση 2 μερες την δευτερη μερα της καθυστερησης μου εκανα ενα τεστ γιατι ποτε δεν μου καθυστερουσε. Και μου βγηκε μια αχνη γραμμη δεν φαινοταν πολυ. Την επομενη μερα που εκανα το τεστ οταν ξυπνησα το πρωι ειδα ενα πολυ σκουρο καφε χρωμα και μετα απο λιγο αρχησε να βγαινα κοκκινο ανοιχτο χρωμα αιμα ομωε δεν ηταν οπως στην περιοδο. Και πριν την καθυστερηση ειχα πονακια οπως οτι θα αδιαθετησω ενω οταν επρεπε την 26η ημερα μου περασαν τα πονακια και σημερα ειναι η δευτερη μερα που εχω αιμα ενω δεν τρεχει σταζει οσο στην περιοδο οταν εχουμε οταν σκουπιστω ειναι σαν βλεννα. Και το πεωι ξανα εκανα ενα τεστ απο περιεργια να δω τι θα βγει, παλι βγηκε μια αχνη γραμμη ομως λιγο πιο πολυ φενεται απο οτι την πρωτη φορα που εκανα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Μεχρι τωρα δεν ειχα καθυστερηση σπανια ομως τωρα εχει 3-4 χρονια που ειναι σταθερος μερικες στην 24η μερα αδιαθετω ομως τις πιο πολλες την 26η μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Ezgi είπε:

Γεια σας ειμαι καινουρια και ηθελα να σας ρωτησω αν γνοριζεται η σας εχει συμβει. Εγω εχω κυκλο 26 μερες καθε 26η μερα αδιαθετουσα τελευταια περιοδος 13/08 και περιμενα για 6/09 ενω ειχα καθυστερηση 2 μερες την δευτερη μερα της καθυστερησης μου εκανα ενα τεστ γιατι ποτε δεν μου καθυστερουσε. Και μου βγηκε μια αχνη γραμμη δεν φαινοταν πολυ. Την επομενη μερα που εκανα το τεστ οταν ξυπνησα το πρωι ειδα ενα πολυ σκουρο καφε χρωμα και μετα απο λιγο αρχησε να βγαινα κοκκινο ανοιχτο χρωμα αιμα ομωε δεν ηταν οπως στην περιοδο. Και πριν την καθυστερηση ειχα πονακια οπως οτι θα αδιαθετησω ενω οταν επρεπε την 26η ημερα μου περασαν τα πονακια και σημερα ειναι η δευτερη μερα που εχω αιμα ενω δεν τρεχει σταζει οσο στην περιοδο οταν εχουμε οταν σκουπιστω ειναι σαν βλεννα. Και το πεωι ξανα εκανα ενα τεστ απο περιεργια να δω τι θα βγει, παλι βγηκε μια αχνη γραμμη ομως λιγο πιο πολυ φενεται απο οτι την πρωτη φορα που εκανα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Μεχρι τωρα δεν ειχα καθυστερηση σπανια ομως τωρα εχει 3-4 χρονια που ειναι σταθερος μερικες στην 24η μερα αδιαθετω ομως τις πιο πολλες την 26η μερα

Καλησπέρα,την Δευτέρα το πρωί πάνε να κάνεις μια χοριακη να ξέρεις τι σου γίνεται. Αν τα τεστ που έκανες ήταν εντός χρόνου αναμονής,λογικά είσαι έγκυος. Πάνε κάνε την αιματολογική μήπως χρειάζεσαι λίγη βοήθεια με προγεστερονη για το αιμα. Όλα καλά εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Για την προγεστερονη θα μπυ την δοσει π γιατρος ; Επειδη δεν εχω ξαναμεινη εγκυος ειμαι καινουρι παντρεμενη παντρευτηκα 17/7  και απο τοτε εχουμε ελευθερη επαφη. Για αυτο ηθελα να σας γραψω να μπυ πειτε την γνωμη σας. Εγω αυριο πρωι πρωι τρεχω για β χοριακη

πρίν από 25 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλησπέρα,την Δευτέρα το πρωί πάνε να κάνεις μια χοριακη να ξέρεις τι σου γίνεται. Αν τα τεστ που έκανες ήταν εντός χρόνου αναμονής,λογικά είσαι έγκυος. Πάνε κάνε την αιματολογική μήπως χρειάζεσαι λίγη βοήθεια με προγεστερονη για το αιμα. Όλα καλά εύχομαι. 

Για την προγεστερονη θα μπυ την δοσει π γιατρος ; Επειδη δεν εχω ξαναμεινη εγκυος ειμαι καινουρι παντρεμενη παντρευτηκα 17/7  και απο τοτε εχουμε ελευθερη επαφη. Για αυτο ηθελα να σας γραψω να μπυ πειτε την γνωμη σας. Εγω αυριο πρωι πρωι τρεχω για β χοριακη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , popaki87 είπε:

Ναι την προγεστερονη στην δίνει ο γιατρός.Πηγαινε κάνε χοριακη και από εκεί και πέρα μιλάς με τον γυναικολόγο σου.

Ωραια τοτε ευχαριστω πολυ!

πρίν από 39 λεπτά , popaki87 είπε:

 

 

πρίν από 40 λεπτά , popaki87 είπε:

Ναι την προγεστερονη στην δίνει ο γιατρός.Πηγαινε κάνε χοριακη και από εκεί και πέρα μιλάς με τον γυναικολόγο σου.

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο; Σε καποια επειδη αγχονομαι πολυ. Ενω θελω παρα πολυ να ειμαι εγκυος ομως με φοβιζει το αιμα;😢

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Ωραια τοτε ευχαριστω πολυ!

 

Σας εχει συμβει κατι παρομοιο; Σε καποια επειδη αγχονομαι πολυ. Ενω θελω παρα πολυ να ειμαι εγκυος ομως με φοβιζει το αιμα;😢

Και στις δύο τελειομηνες εγκυμοσύνες μου είχα καφε αίμα στην αρχή,πήρα προγεστερονη κ πήγαν όλα καλά. Καλά αποτελέσματα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MumMaria είπε:

Και στις δύο τελειομηνες εγκυμοσύνες μου είχα καφε αίμα στην αρχή,πήρα προγεστερονη κ πήγαν όλα καλά. Καλά αποτελέσματα αύριο.

 

πρίν από 5 λεπτά , MumMaria είπε:

Και στις δύο τελειομηνες εγκυμοσύνες μου είχα καφε αίμα στην αρχή,πήρα προγεστερονη κ πήγαν όλα καλά. Καλά αποτελέσματα αύριο.

Ωραια μακαρι θα σας εχω νεα αυριο μολις παρω αποτελεσματα🥰 ευχαριστω πολυ! Εγω χθες ειχα σκουρο καφε αιμα και μετα αρχησε να βγαινει κοκκινο ομως ανοιχτο χρωμα και σημερα το ιδιο ομως απο λιγο δεν ειναι οπως στην περιοδο που εχουνε καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ezgi είπε:

Γεια σας σημερα εκανα χοριακη μου βγηκε 38,20. Ομως μου βγαινει και λιγο αιμα. Ανυσηχω πολυ😢

Πάρε τηλ γυναικολόγο κ θα σου δώσει λογικά 2-3 φορές την μέρα προγεστερονη.ξεκουραση κ ψυχραιμία. Αν διπλασιαστεί σε δυο μέρες,είναι όλα καλά.καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Πάρε τηλ γυναικολόγο κ θα σου δώσει λογικά 2-3 φορές την μέρα προγεστερονη.ξεκουραση κ ψυχραιμία. Αν διπλασιαστεί σε δυο μέρες,είναι όλα καλά.καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

Ναι εγω την πηρα μου εδωσε και οπως λετε και εσεις μου ειπε τετταρτη να ξανακανω να δουμε αν διπλασιαζεται. Ευχαριστω πολυ!

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα τι κανετε! Απο χθες βραδυ και το πρωι πηρα προγεστερονη και απο χθες το απογευμα σταματησε το αιμα σημερα μονο λιγο πταν σκουπιστω πολυ λιγπ καφε χρωμα βγαινει. Λετε να πανε ολα ενταξει😢

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Καλημερα τι κανετε! Απο χθες βραδυ και το πρωι πηρα προγεστερονη και απο χθες το απογευμα σταματησε το αιμα σημερα μονο λιγο πταν σκουπιστω πολυ λιγπ καφε χρωμα βγαινει. Λετε να πανε ολα ενταξει😢

θα εισαι συγκρατημενη αλλα αισιοδοξη

εισαι εγκυος,κ ο γιατρος σου εδωσε ηδη συμπληρωμα να στηριξετε την κυηση

πολλες γυναικες ειχαν καφε κ αιμα κανονικα κ ολα πηγαν καλα

εγω ειχα λιγα καφε μονο δυο φορες στις αρχες στην πρωτη εγκυμοσυνη,κ ολα εξελιχθηκαν καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vikib είπε:

θα εισαι συγκρατημενη αλλα αισιοδοξη

εισαι εγκυος,κ ο γιατρος σου εδωσε ηδη συμπληρωμα να στηριξετε την κυηση

πολλες γυναικες ειχαν καφε κ αιμα κανονικα κ ολα πηγαν καλα

εγω ειχα λιγα καφε μονο δυο φορες στις αρχες στην πρωτη εγκυμοσυνη,κ ολα εξελιχθηκαν καλα

Ναι αυτο κανω και μου λεει να ξεκουραζομαι να μην κουραζομαι πολυ το κανω ολη μερα ξαπλωμενη. Εγω φοβαμαι για το αιμα που μου βγαινει😢 η γιατρος μπυ ειπε πως και σε αλλες γυναικες ερχεται δυλαδη βγαινει αιμα τον πρωτο μηνα τις εγκυμωσυνης. Εχω αγχος για αυριο για την χοριακη να δω πως θα ειναι και τι😢

Link to comment
Share on other sites

ναι,θελει ξαπλα

βημα βημα.θα δεις την χοριακη αυριο κ μετα θα δεις ποτε για υπερηχο

πραγματι πολλες γυναικες εχουν αιμα

εγω θα σου ευχηθω μια καλη τελειομηνη κυηση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vikib είπε:

ναι,θελει ξαπλα

βημα βημα.θα δεις την χοριακη αυριο κ μετα θα δεις ποτε για υπερηχο

πραγματι πολλες γυναικες εχουν αιμα

εγω θα σου ευχηθω μια καλη τελειομηνη κυηση!

ευχαριστω πολυ! Δεν πιστευεται ποσο με χαλαρωνεται! Μακαρι να δω αυριο την χοριακη να ανεβαινει, με το που παρω τα αποτελεσματα θα σας γραψω το τι βγηκε❤️

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...