Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

On 11/10/2023 at 1:09 ΜΜ, Ezgi είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ! Ανυπομονω να ερθει 19 του μηνος να παω να το δω. Εχω χαρει τοσο πολυ που ακομα δεν μπορω να το πιστεψω λεω πως ειναι ονειρο😄

Καλημερα κοριτσια τι κανετε! Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειδαμε το σπορακι μας εχω χαρει τοσο πολυ🥰 η καρδουλα του φαινοταν οτι χτυπαει στην οθονη ομως δεν την ακουσαμε επειδη ηταν μικρουλι. Τωρα μου ειπε να παω μετα απο 15 μερες να την ακουσουμε και να κανω τις απαραιτιτες εξαιτασεις αιματος. 
ομως βρε κοριτσια στον υπερηχο εκει που βγαζει ποσο εβδομαδων εισαι μου εβγαλε 5w και 5 ημερες ενω οταν το μετρησε το σπορακι βγηκε πιο μεγαλο δηλαδη 6 εβδομαδων και 2 ημερες. Η γιατρος ειπε πως θα υπολογιζουμε απο αυτο που βγαζει οταν το μετραει. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο και σε εσας;

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ezgi είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε! Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειδαμε το σπορακι μας εχω χαρει τοσο πολυ🥰 η καρδουλα του φαινοταν οτι χτυπαει στην οθονη ομως δεν την ακουσαμε επειδη ηταν μικρουλι. Τωρα μου ειπε να παω μετα απο 15 μερες να την ακουσουμε και να κανω τις απαραιτιτες εξαιτασεις αιματος. 
ομως βρε κοριτσια στον υπερηχο εκει που βγαζει ποσο εβδομαδων εισαι μου εβγαλε 5w και 5 ημερες ενω οταν το μετρησε το σπορακι βγηκε πιο μεγαλο δηλαδη 6 εβδομαδων και 2 ημερες. Η γιατρος ειπε πως θα υπολογιζουμε απο αυτο που βγαζει οταν το μετραει. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο και σε εσας;

Μη φρικαρεις χωρις λογο. Παντα εχουν ολα αποκλιση. Αλλιως θα ξεραμε την ακριβη ημερομηνια τοκετου μας. 

Με το καλο μια τελειομηνη ευκολη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε! Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειδαμε το σπορακι μας εχω χαρει τοσο πολυ🥰 η καρδουλα του φαινοταν οτι χτυπαει στην οθονη ομως δεν την ακουσαμε επειδη ηταν μικρουλι. Τωρα μου ειπε να παω μετα απο 15 μερες να την ακουσουμε και να κανω τις απαραιτιτες εξαιτασεις αιματος. 
ομως βρε κοριτσια στον υπερηχο εκει που βγαζει ποσο εβδομαδων εισαι μου εβγαλε 5w και 5 ημερες ενω οταν το μετρησε το σπορακι βγηκε πιο μεγαλο δηλαδη 6 εβδομαδων και 2 ημερες. Η γιατρος ειπε πως θα υπολογιζουμε απο αυτο που βγαζει οταν το μετραει. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο και σε εσας;

Η αρχική ηλικία του εμβρυου βγαίνει βάσει της τελευταίας ημερομηνίας της περιόδου σου, δε μπορεί να υπολογιστεί ποτέ ακριβώς είχες ωορηξια και ποτέ εγινε η γονιμοποίηση οπότε οποιαδήποτε μικρή απόκλιση στην αρχή είναι φυσιολογικη. Και αργότερα ανάλογα με την αναπτυξη του βρέφους μπορεί να υπάρχει και μεγαλύτερη απόκλιση, το να μη μείνει πισω στην ανάπτυξη ειναι το ζητούμενο, όχι το να βγαινει λίγες μέρες μεγαλυτερο.

Μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Απόλαυσε το και να συμβουλευεσαι τον γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Elle12 είπε:

Μη φρικαρεις χωρις λογο. Παντα εχουν ολα αποκλιση. Αλλιως θα ξεραμε την ακριβη ημερομηνια τοκετου μας. 

Με το καλο μια τελειομηνη ευκολη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι!

Ναι μου εξηγησε και η γιατρος μου απλα λεω πως γινεται αν σας εχει τυχει και σε εσας κατι παρμοιο. 
το καλο ειναι πως ολα ειναι μια χαρα δεν εχει κατι ανυσηχιτικο. 
ευχαριστω παρα πολυ❤️

πρίν από 3 λεπτά , Nels είπε:

Η αρχική ηλικία του εμβρυου βγαίνει βάσει της τελευταίας ημερομηνίας της περιόδου σου, δε μπορεί να υπολογιστεί ποτέ ακριβώς είχες ωορηξια και ποτέ εγινε η γονιμοποίηση οπότε οποιαδήποτε μικρή απόκλιση στην αρχή είναι φυσιολογικη. Και αργότερα ανάλογα με την αναπτυξη του βρέφους μπορεί να υπάρχει και μεγαλύτερη απόκλιση, το να μη μείνει πισω στην ανάπτυξη ειναι το ζητούμενο, όχι το να βγαινει λίγες μέρες μεγαλυτερο.

Μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Απόλαυσε το και να συμβουλευεσαι τον γιατρό σου!

Ναι μου εξηγησε η γιατρος μου. Βαση της τελευταιας περιοδος μου ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερες. 
ομως μια χαρα ειναι ολα δεν εχει κατι ανυσηχιτικο. Αυτα που επρεπε να δει τα ειδε και ηταν ολα τελεια. Τωρα μετα απο 15 μερες θα ακουσουμε και καρδουλα!

ευχαριστω παρα πολυ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Ναι μου εξηγησε και η γιατρος μου απλα λεω πως γινεται αν σας εχει τυχει και σε εσας κατι παρμοιο. 
το καλο ειναι πως ολα ειναι μια χαρα δεν εχει κατι ανυσηχιτικο. 
ευχαριστω παρα πολυ❤️

Ναι μου εξηγησε η γιατρος μου. Βαση της τελευταιας περιοδος μου ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερες. 
ομως μια χαρα ειναι ολα δεν εχει κατι ανυσηχιτικο. Αυτα που επρεπε να δει τα ειδε και ηταν ολα τελεια. Τωρα μετα απο 15 μερες θα ακουσουμε και καρδουλα!

ευχαριστω παρα πολυ❤️

Και τα δύο παιδιά μου βγαίνανε από 5 έως 7 μέρες μεγαλύτερα στον υπέρηχο από ότι υπολογίζαμε βάση τελευταίας περιόδου.στην αυχενική μου τροποποίησε ο εμβρυολογος την πητ κ συνέχιζα με την νέα πητ. Όλα είναι καλά. Καλή εγκυμοσύνη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/10/2023 at 12:47 ΜΜ, Ezgi είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε! Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειδαμε το σπορακι μας εχω χαρει τοσο πολυ🥰 η καρδουλα του φαινοταν οτι χτυπαει στην οθονη ομως δεν την ακουσαμε επειδη ηταν μικρουλι. Τωρα μου ειπε να παω μετα απο 15 μερες να την ακουσουμε και να κανω τις απαραιτιτες εξαιτασεις αιματος. 
ομως βρε κοριτσια στον υπερηχο εκει που βγαζει ποσο εβδομαδων εισαι μου εβγαλε 5w και 5 ημερες ενω οταν το μετρησε το σπορακι βγηκε πιο μεγαλο δηλαδη 6 εβδομαδων και 2 ημερες. Η γιατρος ειπε πως θα υπολογιζουμε απο αυτο που βγαζει οταν το μετραει. Σας εχει συμβει κατι παρομοιο και σε εσας;

Το ένα κορίτσι μου πάει βάση περιόδου κ η άλλη ίσως έγινε νωρίτερα η σύλληψη...μην σε ανησυχεί τίποτα... Σε καμμία δεν βγαίνει ακριβώς... Με το καλό...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε. Εχω καιρο να γραψω. Σημερα πηγαμε ακουσαμε καρδουλα. Και το παιδι ηταν μια χαρα ουτε ειχε αποκολληση ο σακος ουτε τιποτα. Ομως θελω να σας ρωτησω εχει τυχει σε καποια απο εσας. Μεχρι που να παω στην γιατρο δεν ειχα αιμαι μετα που εβγαλε το εργαλειο του υπερηχου ειδε η γιατρος αιμα και με ειδε και κολπικα εβγαινε απο μεσα. Ομως δεν ηταν πολυ αιμα. Σκουπιστηκα και μεχρι να γυρισω σπιτι ειχε βγει κιγο στο εσωρουχο και οταν σκουπιστηκα δεν ειχα καθολου στην χαρτοπετσετα. Το ειπα στην γιατρο μου ειπε μια εβδομαδα εντελως ξαπλα. Θα την ακουσω ομως ανυσηχω αν εχει τυχει και σε καποια αλλη απο εσας τετοιο παρομοιο γεγονος. Ειμαι 7εβδομαδων και 5 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε. Εχω καιρο να γραψω. Σημερα πηγαμε ακουσαμε καρδουλα. Και το παιδι ηταν μια χαρα ουτε ειχε αποκολληση ο σακος ουτε τιποτα. Ομως θελω να σας ρωτησω εχει τυχει σε καποια απο εσας. Μεχρι που να παω στην γιατρο δεν ειχα αιμαι μετα που εβγαλε το εργαλειο του υπερηχου ειδε η γιατρος αιμα και με ειδε και κολπικα εβγαινε απο μεσα. Ομως δεν ηταν πολυ αιμα. Σκουπιστηκα και μεχρι να γυρισω σπιτι ειχε βγει κιγο στο εσωρουχο και οταν σκουπιστηκα δεν ειχα καθολου στην χαρτοπετσετα. Το ειπα στην γιατρο μου ειπε μια εβδομαδα εντελως ξαπλα. Θα την ακουσω ομως ανυσηχω αν εχει τυχει και σε καποια αλλη απο εσας τετοιο παρομοιο γεγονος. Ειμαι 7εβδομαδων και 5 ημερων.

Μπραβο!ολα καλα!

δ μου εχει τυχει,εσυ να ξεκουραζεσαι.

μια πιθανη αιτια που μπορω να σκεφτω,με τις αλλαγες στο σωμα,ειναι να εσπασε καποιο αγγειακι.δ ξερω αν εχει καμια λογικη αυτο που λεω,αλλα αφου σταματησε,να μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Μπραβο!ολα καλα!

δ μου εχει τυχει,εσυ να ξεκουραζεσαι.

μια πιθανη αιτια που μπορω να σκεφτω,με τις αλλαγες στο σωμα,ειναι να εσπασε καποιο αγγειακι.δ ξερω αν εχει καμια λογικη αυτο που λεω,αλλα αφου σταματησε,να μην ανησυχεις

Ναι ολα καλα ειναι με το παιδι δεν ειδε η γιατρος κατι ανυσηχιτικο να μου πει για το παιδι μου ειπε πως ειναι ολα καλα. Ναι σταματησε απο χθες αιμα δεν εχω καθολου μονο τωρα που πηγα τουαλετα στο σκουπισμα λιγο καφε ειχα δεν ηταν πολυ ουτε σφαγονα δεν το ελω. Ομως κατα τα αλλα ολλα καλα. Εχω ναυτια κανω εμαιτους 🤢 το μονο που με ανυσηχησε ηταν το αιμα επειδη βγηκε στο τελος της εξετασης εμω μεχρι τοτε δεν ειχα καθολου πυτε αιμα ουτε καφε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτισια να σας ρωτησω; Ειχε καμια σας καφε υγρα στην εγκυμοσυνη; Οταν λεω καφε υγρα οχι συναιχομενα την ημερα μια με δυο φορες να βγει απο λιγακι απο μια σταγονα. Ομως δεν ειναι πολυ σκουρο ειναι ανοιχτοχρωμο ειναι οπως οταν βαλεις γαλα στον καφε πως ειναι ανοιχτο τετοιο χρωμα ειναι και οχι πυχτα ειναι σε μορφη βλεννας. Εδω και μια εβδομαδα ειμαι ξαπλα δεν κανω τιποτα απο δουλειες. Αιμα δεν εχω δει μονο στην γιατρο οταν ειχα παει το ειδε και εκεινη λιγο μου ειχε βγει και απο εκει και περα τιποτα. Μονο καφε βλεννα βγαινει και οχι συνεχεια. Να αναγκαστω να βαλω η σερβιετακι η κατι αλλο. Το λεω στην γιατρο μου μου λεει ξαπλα ειναι παλιο αιμα λεει. Τωρα δεν ξερω ανυσηχω😢 σας εχει τυχει κατι παρομοιο και σε εσας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Κοριτισια να σας ρωτησω; Ειχε καμια σας καφε υγρα στην εγκυμοσυνη; Οταν λεω καφε υγρα οχι συναιχομενα την ημερα μια με δυο φορες να βγει απο λιγακι απο μια σταγονα. Ομως δεν ειναι πολυ σκουρο ειναι ανοιχτοχρωμο ειναι οπως οταν βαλεις γαλα στον καφε πως ειναι ανοιχτο τετοιο χρωμα ειναι και οχι πυχτα ειναι σε μορφη βλεννας. Εδω και μια εβδομαδα ειμαι ξαπλα δεν κανω τιποτα απο δουλειες. Αιμα δεν εχω δει μονο στην γιατρο οταν ειχα παει το ειδε και εκεινη λιγο μου ειχε βγει και απο εκει και περα τιποτα. Μονο καφε βλεννα βγαινει και οχι συνεχεια. Να αναγκαστω να βαλω η σερβιετακι η κατι αλλο. Το λεω στην γιατρο μου μου λεει ξαπλα ειναι παλιο αιμα λεει. Τωρα δεν ξερω ανυσηχω😢 σας εχει τυχει κατι παρομοιο και σε εσας;

δικιο εχει,το καφε ειναι παλιο αιμα.μην ανησυχεις

δ μου ετυχε ετσι ακριβως,εγω ειχα μονο δυο φορες στην αρχη,πριν ακουσουμε καρδια

ξαπλα κ ηρεμησε

παιρνεις κ προγεστερονη;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

δικιο εχει,το καφε ειναι παλιο αιμα.μην ανησυχεις

δ μου ετυχε ετσι ακριβως,εγω ειχα μονο δυο φορες στην αρχη,πριν ακουσουμε καρδια

ξαπλα κ ηρεμησε

παιρνεις κ προγεστερονη;

Ναι παιρνο προγεστερονη μαγνησιο και φολικο. Αυτο κανω ολη μερα ξαπλωνω εχω ραντεβου να παω στις 15 του μηνος να με δει και αργοτερα ειναι η αυχενικη διαφανεια. Εμεις ακουσαμε και καρδουλα και ο πλακουντας ολα ηταν τελεια δεν ειδε κατι ουτε για αποκολληση ουτε τιποτα αλλο. Μετα που τελειωσε τον υπεριχο ειδε αιμα λιγο και μεχρι να γυρισω σπιτι ειχε σταματησει δεν κρατησε πολυ. Αυριο μια εβδομαδα απο τοτε που μου βγηκε αιματακι. Και απο εκεινη την ημερα δεν εχω δει αιμα μονο απο λιγο καφε ανοιχτοχρωμο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Ναι παιρνο προγεστερονη μαγνησιο και φολικο. Αυτο κανω ολη μερα ξαπλωνω εχω ραντεβου να παω στις 15 του μηνος να με δει και αργοτερα ειναι η αυχενικη διαφανεια. Εμεις ακουσαμε και καρδουλα και ο πλακουντας ολα ηταν τελεια δεν ειδε κατι ουτε για αποκολληση ουτε τιποτα αλλο. Μετα που τελειωσε τον υπεριχο ειδε αιμα λιγο και μεχρι να γυρισω σπιτι ειχε σταματησει δεν κρατησε πολυ. Αυριο μια εβδομαδα απο τοτε που μου βγηκε αιματακι. Και απο εκεινη την ημερα δεν εχω δει αιμα μονο απο λιγο καφε ανοιχτοχρωμο.

οποτε ολα καλα!κανεις ο,τι μπορεις κ απλα περιμενεις

υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα κ θετικες σκεψεις!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vikib είπε:

οποτε ολα καλα!κανεις ο,τι μπορεις κ απλα περιμενεις

υπομονη μεχρι την αλλη βδομαδα κ θετικες σκεψεις!

Ναι αυτο κανω. Ευχαριστω παρα πολυ που μου δινεται κουραγιο και δυναμη❤️🙏🏻

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε; Δεν σας γραφω πολλες μερες επειδη ειμαι με Έμετους και στπ κρεβατι. Πηγαμε στον γιατρο ειδαμε παλι το μωρακι μας πριν απο μια βδομαδα. Και ολα μια χαρα ηταν και το μωρο ολα. Και που ειχα τα καφε-μπεζ υγρα σταματησαν κρατησαν 6 μερες περιπου και σταματησαν. Δεν εχω ξανα δει εδω και 2 εβδομαδες. Χαιρομαι τοσο πολυ. Ομως συναιχιζω να παορνω προγεστερονη και μαγνησιο και φολικο. Μου ειπε μεχρι να κανω την αυχενικη και μετα μπορει να κοψουμε την προγεστερονη. Αυχενικη ειναι 5/12. Ανυπομονώ να παω να το δουμε😊

  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...