Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

Αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Ναι εχεται δικιο! Και συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση.

ομως θα ηθελα και να σας ρωτησω εγω επειδη απο περιεργια εινει που το σκευτομαι συναιχει ομως και τετοια συμπτωματα δεν τα ειχα ποτε πριν την περιοδο και χιες πηρα ενα τεστ και εκανα το πρωι. Μου εβγαλε μια πολυ αχνη γραμμη που με το ζορι φενεται. Λετε να εχω ελπιδες η μπορει να ειναι και λαθος; Την περιοδο την περιμενο σε 3 μερες

Αν δεν ήταν γραμμή εξατμισης,φυσικά κ έχεις ελπίδες. Περίμενε την πρώτη μέρα καθυστερησης κ πάνε για χοριακη.καλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , MumMaria είπε:

Αν δεν ήταν γραμμή εξατμισης,φυσικά κ έχεις ελπίδες. Περίμενε την πρώτη μέρα καθυστερησης κ πάνε για χοριακη.καλη επιτυχία!

Ναι η γραμμη φανηκε μεσα σε 5 λεπτα. Οπως την βλαίω και συγκρινω το τεστ με τα προηγουμενα που ειχα κανει. Ειναι ιδιο οπως τα αλλα. Τωρα δεν ξερω τι να πιστεψω λεω αυριο να ξανακανω αλλο ενα που κανονικα περιμενω η αυριο η μεθαυριο να ερθει. Ομως το στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο φουσκωμενο λες και εχει μεγαλωσει 1 2 νουμερα. 

πρίν από 15 λεπτά , Ezgi είπε:

Ναι η γραμμη φανηκε μεσα σε 5 λεπτα. Οπως την βλαίω και συγκρινω το τεστ με τα προηγουμενα που ειχα κανει. Ειναι ιδιο οπως τα αλλα. Τωρα δεν ξερω τι να πιστεψω λεω αυριο να ξανακανω αλλο ενα που κανονικα περιμενω η αυριο η μεθαυριο να ερθει. Ομως το στηθος μου ειναι πολυ πρησμενο φουσκωμενο λες και εχει μεγαλωσει 1 2 νουμερα. 

Τελευταια περιοδο 9/9 και επαφες ειχα απο τις 14/9 μερα παρα μερα και μερικες φορες απο 2 φορες την ιδια μερα

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

στη φωτο δε βλεπω κτ.ειναι κ το ονομα σου πανω ακριβως

εφοσον εσυ βλεπεις εστω κ αχνη,στον σωστο χρονο,μπορεις αυριο να κανεις μια χοριακη.καλα αποτελεσματα!

Ναι εγω τωρα την ξανα ανεβασα νωμιζω φεναιτε καλυτερα. Η γραμμη βγηκε μεσα σε 5 λεπτα 10 λέτακια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ezgi είπε:

Ναι εγω τωρα την ξανα ανεβασα νωμιζω φεναιτε καλυτερα. Η γραμμη βγηκε μεσα σε 5 λεπτα 10 λέτακια 

Φαίνετε σαν γραμμή εξάτμισης Κ όχι θετικό. Για να σιγουρευτείς πάρε ένα καινούριο τεστ Κ αντί να το κατουρήσεις βάλε του νερό ή βάλε τον άντρα σου να το κάνει αν βγει πάλι τέτοια γραμμουλα σημαίνει ότι η παρτίδα που έχεις βγάζει έντονη γραμμή εξάτμισης. Ή αλλιώς πήγαινε για χοριακη αν είναι πιο κοντά ένα μικροβιολογικό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ezgi είπε:

Ναι εγω τωρα την ξανα ανεβασα νωμιζω φεναιτε καλυτερα. Η γραμμη βγηκε μεσα σε 5 λεπτα 10 λέτακια 

Κοίτα εγώ την δευτερη γραμμή την βλέπω.δεκα λεπτά νομίζω είναι πολλά,αν δεν κάνω λάθος στα περισσοτερα τεστ,λέει στα δύο λεπτά.η γνώμη μου είναι,αύριο πρωί να πας για μια χοριακη.καλα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , linaa είπε:

Φαίνετε σαν γραμμή εξάτμισης Κ όχι θετικό. Για να σιγουρευτείς πάρε ένα καινούριο τεστ Κ αντί να το κατουρήσεις βάλε του νερό ή βάλε τον άντρα σου να το κάνει αν βγει πάλι τέτοια γραμμουλα σημαίνει ότι η παρτίδα που έχεις βγάζει έντονη γραμμή εξάτμισης. Ή αλλιώς πήγαινε για χοριακη αν είναι πιο κοντά ένα μικροβιολογικό 

Ναι ομως η γραμμη εξατμηση δεν πρεπει να εχει αλλο χρωμα; Επειδη αυτο οταν το κοιταω απο την ακρη που ειναι μια λεπτη γραμμουλα ειναι ανοιχτο ροζ οπως και η αλλη γραμμουλα. 
μπορει και να εχεται δικιο τωρα θα δηξει θα παρω αλλης μιας μαρκας να δουμε. Επειδη την προηγουμενη φορα ειχα παρει τετοιο ιδιο και ειχε βγει αρνητικο δεν ειχε γραμμουλα. Ομως μπορει και να ειναι εξατμησης

πρίν από 38 λεπτά , MumMaria είπε:

Κοίτα εγώ την δευτερη γραμμή την βλέπω.δεκα λεπτά νομίζω είναι πολλά,αν δεν κάνω λάθος στα περισσοτερα τεστ,λέει στα δύο λεπτά.η γνώμη μου είναι,αύριο πρωί να πας για μια χοριακη.καλα αποτελέσματα. 

Ναι εγω σε αυτο που εκανα εγραφε σε 5λεπτα. Για αυτο και ειπα 5 με 10 λεπτακια επειδη το εκανα και ενα ενα μπανακι και οταν το κοιταξα ειδα οτι ειχε βγαλει γραμμη. Ομως ξεχασα να κοιταξω την ωρα για αυτο ειπα 5 με 10 λέτακια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ezgi είπε:

Ναι ομως η γραμμη εξατμηση δεν πρεπει να εχει αλλο χρωμα; Επειδη αυτο οταν το κοιταω απο την ακρη που ειναι μια λεπτη γραμμουλα ειναι ανοιχτο ροζ οπως και η αλλη γραμμουλα. 
μπορει και να εχεται δικιο τωρα θα δηξει θα παρω αλλης μιας μαρκας να δουμε. Επειδη την προηγουμενη φορα ειχα παρει τετοιο ιδιο και ειχε βγει αρνητικο δεν ειχε γραμμουλα. Ομως μπορει και να ειναι εξατμησης

Σκέψου ότι το τεστ έχει μια ίδια ακριβώς ταινία με χρώμα Κ όταν πέσει το υγρό το πάνω χαρτί γίνετε κάπως διάφανο Κ σου φαίνετε ότι είμαι ροζ αλλά στην ουσία είναι η σκιά της ροζ ταινίας από κάτω  . Αν είναι αχνό θετικό φαίνετε πολυ καθαρά το ροζ συνήθως . Εδώ εγώ τουλάχιστον βλέπω μια γκρι γραμμουλα .  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Σκέψου ότι το τεστ έχει μια ίδια ακριβώς ταινία με χρώμα Κ όταν πέσει το υγρό το πάνω χαρτί γίνετε κάπως διάφανο Κ σου φαίνετε ότι είμαι ροζ αλλά στην ουσία είναι η σκιά της ροζ ταινίας από κάτω  . Αν είναι αχνό θετικό φαίνετε πολυ καθαρά το ροζ συνήθως . Εδώ εγώ τουλάχιστον βλέπω μια γκρι γραμμουλα .  

Ναι εχετε δικιο! Εγω το εστειλα και στην γιατρο μου και μου ειπε πως ειναι πιθανο να ειμαι εγκυος. Να ξεκινησω την προγεστερονη και μαγνησιο για να μην τυχει παλι να αιμοραγισω οπως την προηγουμενη φορα και κατεληξα βιοχημικη. Και μου ειπε 10/10 να κανω χωριακη. 
ομως θελω να ρωτησω αν το τεστ ειναι καθος και η γραμμη δεν ειναι θετικη και εγω αρχισω να περνω προγεστερονη και μαγνησιο υπαρχει περιπτωση να ερθει η περιοδος κι ας παιρνω προγεστερονη;

η ακομα και να μην ειμαι εγκυος θα ερθει η περιοδος οταν σταματησω την προγεστερονη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ezgi είπε:

Ναι εχετε δικιο! Εγω το εστειλα και στην γιατρο μου και μου ειπε πως ειναι πιθανο να ειμαι εγκυος. Να ξεκινησω την προγεστερονη και μαγνησιο για να μην τυχει παλι να αιμοραγισω οπως την προηγουμενη φορα και κατεληξα βιοχημικη. Και μου ειπε 10/10 να κανω χωριακη. 
ομως θελω να ρωτησω αν το τεστ ειναι καθος και η γραμμη δεν ειναι θετικη και εγω αρχισω να περνω προγεστερονη και μαγνησιο υπαρχει περιπτωση να ερθει η περιοδος κι ας παιρνω προγεστερονη;

η ακομα και να μην ειμαι εγκυος θα ερθει η περιοδος οταν σταματησω την προγεστερονη;

Αν περνεις προγεστερόνη δεν θα έρθει περίοδος . Γιατί δεν κάνεις χοριακη αύριο? Ή πάρε άλλο τεστ το να πάρεις προληπτικά προγεστερόνη δεν έχει νόημα όταν δεν ξέρεις καν αν είσαι έγκυος .. γιατί δεν ψάχνεις την απλή λύση Κ το μπερδεύεις τόσο πολύ το πράγμα ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Αν περνεις προγεστερόνη δεν θα έρθει περίοδος . Γιατί δεν κάνεις χοριακη αύριο? Ή πάρε άλλο τεστ το να πάρεις προληπτικά προγεστερόνη δεν έχει νόημα όταν δεν ξέρεις καν αν είσαι έγκυος .. γιατί δεν ψάχνεις την απλή λύση Κ το μπερδεύεις τόσο πολύ το πράγμα ? 

Εγω για αυτο ρωτησα. Επειδη το εστειλα και στην γιατρο και δεν μου ειπε κατι αν ειναι λαθος το τεστ η αν η γραμμη δεν ειναι αυτη που βλεπω εγω. Και ηξερε και το ιατορικο μου με την προηγουμενη κυηση και για αυτο και κατευθειαν μου ειπε να παρω προγεστερονη. Εγω οπως λετε θα κανω και αλλο τεστ να δουμε. Επειδη μενω σε χωριο δεν εχω κοντινο μικροβιολογο. Και αυριο ειναι κλειστα ολα. Να δω και αν θα δουλευει το φαρμακειο του χωριου. Αλλιως καλυτερα μπορει πεμπτη να παω να κανω μια χοριακη για σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα χοριακη για να εισαι σιγουρη

προληπτικα να παρεις προγεστερονη κ μαγνησιο,δ βρισκω τον λογο δ κανει κακο,απλα καλυτερα να ξερεις σιγουρα κ μετα

αν ειναι θετικο το τεστ,θα δειξει η χοριακη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ezgi είπε:

Εγω για αυτο ρωτησα. Επειδη το εστειλα και στην γιατρο και δεν μου ειπε κατι αν ειναι λαθος το τεστ η αν η γραμμη δεν ειναι αυτη που βλεπω εγω. Και ηξερε και το ιατορικο μου με την προηγουμενη κυηση και για αυτο και κατευθειαν μου ειπε να παρω προγεστερονη. Εγω οπως λετε θα κανω και αλλο τεστ να δουμε. Επειδη μενω σε χωριο δεν εχω κοντινο μικροβιολογο. Και αυριο ειναι κλειστα ολα. Να δω και αν θα δουλευει το φαρμακειο του χωριου. Αλλιως καλυτερα μπορει πεμπτη να παω να κανω μια χοριακη για σιγουρια

Την Πέμπτη κάνε χοριακη δεν είναι πολλές μέρες . Γενικά επειδή με το γιατρό μιλάτε απτό τηλέφωνο πολύ νόημα δεν γίνετε να βγει ούτε θα βγάλει διάγνωση από μια φωτογραφία με ένα τεστ . Οπότε προσπάθησε να κάνεις όσο πιο γρήγορα την εξέταση σου Κ πάρε Κ τεστακια αρκετά να έχεις στο σπίτι γιατί είσαι αρκετά ανχωμενη Κ δεν βοηθάει που είσαι επαρχία .  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...