Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Αχνη γραμμη τεστ


Recommended Posts

Καλημερα σημερα εκανα την δευτερη χοριακη και ηταν 46,60. Μου ειπε παρασκευη να ξανακανω να δουμε αν δεν αναιβενει κι αλλο τοτε λεει δεν υπαρχει εγκυμωσυνη! Σας εχει συμβει και σε εσας να αναιβενει σιγα η χοριακη

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Ezgi είπε:

Καλημερα σημερα εκανα την δευτερη χοριακη και ηταν 46,60. Μου ειπε παρασκευη να ξανακανω να δουμε αν δεν αναιβενει κι αλλο τοτε λεει δεν υπαρχει εγκυμωσυνη! Σας εχει συμβει και σε εσας να αναιβενει σιγα η χοριακη

Δυστυχώς δεν πάει πολύ καλά οπότε Κ γι'αυτό είχες Κ την αιμορραγία . Τόσο μικρές χοριακες που ανεβαίνουν σχεδόν ελάχιστα δεν έχουν πρόοδο. Την Παρασκευή θα κάνεις πάλι χοριακη ουσιαστικά για επιβεβαίωση . 

Το καλό είναι ότι συνελαβες Κ την επομενη φορά σίγουρα θα πάνε όλα καλά . 

Επίσης θα πρέπει να επαναλαβεις ώστε να πάει η χοριακη κάτω από 10 ώστε να ξέρεις ότι έχεις καθαρίσει Κ δεν έχουν μείνει υπολείμματα που θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

Δυστυχώς δεν πάει πολύ καλά οπότε Κ γι'αυτό είχες Κ την αιμορραγία . Τόσο μικρές χοριακες που ανεβαίνουν σχεδόν ελάχιστα δεν έχουν πρόοδο. Την Παρασκευή θα κάνεις πάλι χοριακη ουσιαστικά για επιβεβαίωση . 

Το καλό είναι ότι συνελαβες Κ την επομενη φορά σίγουρα θα πάνε όλα καλά . 

Επίσης θα πρέπει να επαναλαβεις ώστε να πάει η χοριακη κάτω από 10 ώστε να ξέρεις ότι έχεις καθαρίσει Κ δεν έχουν μείνει υπολείμματα που θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα 

Ναι την παρασκευη θα ξανα κανω να δουμε πως θα παει μου ειπε να συναιχισω μεχρι τοτε την προγεστερονη και βλεπουμε την παρασκευη😢

Link to comment
Share on other sites

Ομως το αιμα σταματησε τωρα δεν εχω υπαρχει περιπτωση να αναιβει η χοριακη 😢

εχει τυχει και σε καποια αλλη απο την παρεα;

Εγω σας ζαλιζω με αυτο το θεμα, ομως ειμαι πολυ στεναχωρημενη το θελω τοσο πολυ 😢

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ezgi είπε:

Ομως το αιμα σταματησε τωρα δεν εχω υπαρχει περιπτωση να αναιβει η χοριακη 😢

εχει τυχει και σε καποια αλλη απο την παρεα;

Εγω σας ζαλιζω με αυτο το θεμα, ομως ειμαι πολυ στεναχωρημενη το θελω τοσο πολυ 😢

Το αίμα σταμάτησε γιατί πήρες φάρμακα  μέχρι να πέσει η τιμή της χοριακης κάτω από 10 Κ να σου έρθει περίοδος . Με την τιμή της χοριακης Κ την ελάχιστη άνοδο που είχες είναι πάρα πολύ σπάνιο να προχωρήσει εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Το αίμα σταμάτησε γιατί πήρες φάρμακα  μέχρι να πέσει η τιμή της χοριακης κάτω από 10 Κ να σου έρθει περίοδος . Με την τιμή της χοριακης Κ την ελάχιστη άνοδο που είχες είναι πάρα πολύ σπάνιο να προχωρήσει εγκυμοσύνη 

Ναι εχετε δικιο. Επειδη εγω πηγα εκανα την χοριακη την τριτη μερα που ειχα αιμα και μου βγηκε 38,20 και σημερα που απο χθες δεν εχω αιμα σημερα μου βγηκε 46,60 ειχε ανεβει αλλα οχι πολυ.  Τωρα να δουμε την παρασκευη ποσο θα ειναι😢

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ezgi είπε:

Ναι εχετε δικιο. Επειδη εγω πηγα εκανα την χοριακη την τριτη μερα που ειχα αιμα και μου βγηκε 38,20 και σημερα που απο χθες δεν εχω αιμα σημερα μου βγηκε 46,60 ειχε ανεβει αλλα οχι πολυ.  Τωρα να δουμε την παρασκευη ποσο θα ειναι😢

Κανονικά η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται σε 48 ώρες ή έστω να ανέβει ένα 60%. Εσένα ανέβηκε ελάχιστα πολλές φορές τυχαίνει απλώς να ανεβαίνει η χοριακη γιατί απλώς κάποια κύτταρα πολλαπλασιάζονται από την γονιμοποίηση αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει ένα έμβρυο . Απλώς ο σάκος έχει κάποια κύτταρα που μεγαλώνουν εντελώς λανθασμένα . 

Γι'αυτό κιόλας σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζετε απόξεση. Γιατί απλά ο οργανισμός λανθασμένα μεγαλώνει κάποια κυτταρα Κ αδυνατεί να καθαρίσει η μήτρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Κανονικά η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται σε 48 ώρες ή έστω να ανέβει ένα 60%. Εσένα ανέβηκε ελάχιστα πολλές φορές τυχαίνει απλώς να ανεβαίνει η χοριακη γιατί απλώς κάποια κύτταρα πολλαπλασιάζονται από την γονιμοποίηση αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μεγαλώνει ένα έμβρυο . Απλώς ο σάκος έχει κάποια κύτταρα που μεγαλώνουν εντελώς λανθασμένα . 

Γι'αυτό κιόλας σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζετε απόξεση. Γιατί απλά ο οργανισμός λανθασμένα μεγαλώνει κάποια κυτταρα Κ αδυνατεί να καθαρίσει η μήτρα 

Ωραια ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας θα ηθελα να σας πω, πως ημουν εγκυος ομως ηταν βιοχημικη κυηση και απεβαλα την τριτη μερα καθυστερησης. Απο μονη μου καθαρισα. Στην 7η μερα απο την ημερα που απεβαλα εκανα χοριακη και ειχε πεσει 4,6 και η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται να ξανακανεις θα πεσει στο 0. Ομως εγω περιμενα περιοδο δεν μου ηρθε ρωτησα την γιατρο μου ειπε πως το αιμα της αποβολης ηταν η περιοδος μου. Και την ρωτησα αν μπορω να κανω ξανα προσπαθεια για μωρακι μου ειπε ελευθερα οτι μπορω επειδη απεβαλα πολυ νωρις. Εγω αρχησα να κανω ελευθερες επαφες με τον αντρα μου τις ημερες που υπολογισα την ημερα της ωοριξιας ειχαμε επαφες. Και τωρα αυτες τις μερες εχει προστει πολυ το στοιθος μου, και εχω πονους πολυ. Και συνηθως το πρωο που ξυπναω εχω αναγουλες ομως οχι τοσο πολες που φευγουν μετα απο μια δυο ωρες ομως τρωω κανονικα, μερικες φορες και στη δειαρκια της ημερας εχω αναγουλες. Και νιωθω την κοιλια μου πολυ φουσκωμενη. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος 25 μερες και περιμενω την περιοδο μπυ 3-4 οκτωμβριου. Ηθελα να σας ρωτησω εχει συμβει σε καποια που να της εχει τυχει η να γνωριζει αν υπαρχη περιπτωση να εχω μεινει ξανα εγκυος;

συγνωμη αν σας κουρασα😞

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ezgi είπε:

Γεια σας θα ηθελα να σας πω, πως ημουν εγκυος ομως ηταν βιοχημικη κυηση και απεβαλα την τριτη μερα καθυστερησης. Απο μονη μου καθαρισα. Στην 7η μερα απο την ημερα που απεβαλα εκανα χοριακη και ειχε πεσει 4,6 και η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται να ξανακανεις θα πεσει στο 0. Ομως εγω περιμενα περιοδο δεν μου ηρθε ρωτησα την γιατρο μου ειπε πως το αιμα της αποβολης ηταν η περιοδος μου. Και την ρωτησα αν μπορω να κανω ξανα προσπαθεια για μωρακι μου ειπε ελευθερα οτι μπορω επειδη απεβαλα πολυ νωρις. Εγω αρχησα να κανω ελευθερες επαφες με τον αντρα μου τις ημερες που υπολογισα την ημερα της ωοριξιας ειχαμε επαφες. Και τωρα αυτες τις μερες εχει προστει πολυ το στοιθος μου, και εχω πονους πολυ. Και συνηθως το πρωο που ξυπναω εχω αναγουλες ομως οχι τοσο πολες που φευγουν μετα απο μια δυο ωρες ομως τρωω κανονικα, μερικες φορες και στη δειαρκια της ημερας εχω αναγουλες. Και νιωθω την κοιλια μου πολυ φουσκωμενη. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος 25 μερες και περιμενω την περιοδο μπυ 3-4 οκτωμβριου. Ηθελα να σας ρωτησω εχει συμβει σε καποια που να της εχει τυχει η να γνωριζει αν υπαρχη περιπτωση να εχω μεινει ξανα εγκυος;

συγνωμη αν σας κουρασα😞

Να μείνεις έγκυος αμέσως γίνετε Κ μάλιστα εύκολα . Να έχεις συμπτώματα μέσα σε 10 μέρες από τότε που έπεσε η προηγούμενη χοριακη είναι αδύνατο. Κανονικά αν τελευταία χοριακη ήταν στις 14 Σεπτεμβρίου τώρα που μιλάμε θα έχεις ωορρηξία Κ όχι να έχεις μείνει έγκυος . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , linaa είπε:

Να μείνεις έγκυος αμέσως γίνετε Κ μάλιστα εύκολα . Να έχεις συμπτώματα μέσα σε 10 μέρες από τότε που έπεσε η προηγούμενη χοριακη είναι αδύνατο. Κανονικά αν τελευταία χοριακη ήταν στις 14 Σεπτεμβρίου τώρα που μιλάμε θα έχεις ωορρηξία Κ όχι να έχεις μείνει έγκυος . 

συμφωνω.ειναι νωρις να εχεις συμπτωματα απο νεα εγκυμοσυνη

παρολα αυτα,μπορεις να ξαναμεινεις πολυ γρηγορα

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Να μείνεις έγκυος αμέσως γίνετε Κ μάλιστα εύκολα . Να έχεις συμπτώματα μέσα σε 10 μέρες από τότε που έπεσε η προηγούμενη χοριακη είναι αδύνατο. Κανονικά αν τελευταία χοριακη ήταν στις 14 Σεπτεμβρίου τώρα που μιλάμε θα έχεις ωορρηξία Κ όχι να έχεις μείνει έγκυος . 

Ναι και εγω αυτο λεω νορις ειναι. Ισως ειναι πρισμενη που κοντευει να μου ερθει η περιοδος. Απλα ειπα να ρωτησω και εσας μηπως εχει συμβει σε καποια. 
ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση❤️

πρίν από 11 λεπτά , vikib είπε:

συμφωνω.ειναι νωρις να εχεις συμπτωματα απο νεα εγκυμοσυνη

παρολα αυτα,μπορεις να ξαναμεινεις πολυ γρηγορα

 

Ναι νωρις ειναι ισως τα συμπτωματα ειναι το οτι κοντευει να μου ερθει η περιοδος. Ομως θα ηθελα να ρωτησω η επομενη περιοδος μετα την αποβολη ποτε ερχεται αργη;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ezgi είπε:

Ναι και εγω αυτο λεω νορις ειναι. Ισως ειναι πρισμενη που κοντευει να μου ερθει η περιοδος. Απλα ειπα να ρωτησω και εσας μηπως εχει συμβει σε καποια. 
ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση❤️

Ναι νωρις ειναι ισως τα συμπτωματα ειναι το οτι κοντευει να μου ερθει η περιοδος. Ομως θα ηθελα να ρωτησω η επομενη περιοδος μετα την αποβολη ποτε ερχεται αργη;

προσωπικη εμπειρια δ εχω,αλλα απο αλλες κοπελες,ναι μπορει να μην συνεχισει ο κυκλος σου ακριβως ιδιος για 2-3κυκλους.οποτε μπορει κ οι γονιμες να μην ειναι ακριβως οπως υπολογιζες

Just now, vikib είπε:

προσωπικη εμπειρια δ εχω,αλλα απο αλλες κοπελες,ναι μπορει να μην συνεχισει ο κυκλος σου ακριβως ιδιος για 2-3κυκλους.οποτε μπορει κ οι γονιμες να μην ειναι ακριβως οπως υπολογιζες

η μπορει να ειναι κ μικροτερος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ δεν το γνωριζα. Και τωρα αν τυχει και εχω καθυστερηση τζαμπα θα χαιρομουν οτι ειναι για εγκυμοσυνη🙂

τωρα θα δω εγω περιμενω σε 9 σε 10 μερες να ερθει να δουμε. Επειδη εγω περιμενα και τωρα οταν επεσε η χοριακη να μου ερθει ομως δεν μπυ ηρθε και μου λεει η γιατρος την ημερα που ειχα το αιμα της αποβολης ηταν η περιοδος μου. Επαιρνα προγεστερονη και πταν την σταματησα μου ειπε οτι θα μου ερθει ομως δεν μπυ ηρθε μονο δυο τρεις σταγονες μου βγηκε ενα πολυ σκουρο χρωμα καφε

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ezgi είπε:

Γεια σας θα ηθελα να σας πω, πως ημουν εγκυος ομως ηταν βιοχημικη κυηση και απεβαλα την τριτη μερα καθυστερησης. Απο μονη μου καθαρισα. Στην 7η μερα απο την ημερα που απεβαλα εκανα χοριακη και ειχε πεσει 4,6 και η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται να ξανακανεις θα πεσει στο 0. Ομως εγω περιμενα περιοδο δεν μου ηρθε ρωτησα την γιατρο μου ειπε πως το αιμα της αποβολης ηταν η περιοδος μου. Και την ρωτησα αν μπορω να κανω ξανα προσπαθεια για μωρακι μου ειπε ελευθερα οτι μπορω επειδη απεβαλα πολυ νωρις. Εγω αρχησα να κανω ελευθερες επαφες με τον αντρα μου τις ημερες που υπολογισα την ημερα της ωοριξιας ειχαμε επαφες. Και τωρα αυτες τις μερες εχει προστει πολυ το στοιθος μου, και εχω πονους πολυ. Και συνηθως το πρωο που ξυπναω εχω αναγουλες ομως οχι τοσο πολες που φευγουν μετα απο μια δυο ωρες ομως τρωω κανονικα, μερικες φορες και στη δειαρκια της ημερας εχω αναγουλες. Και νιωθω την κοιλια μου πολυ φουσκωμενη. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος 25 μερες και περιμενω την περιοδο μπυ 3-4 οκτωμβριου. Ηθελα να σας ρωτησω εχει συμβει σε καποια που να της εχει τυχει η να γνωριζει αν υπαρχη περιπτωση να εχω μεινει ξανα εγκυος;

συγνωμη αν σας κουρασα😞

Εφοσον περιμένεις περίοδο στις 3 Οκτωβρίου η ωορηξια σου υπολογιζε να γίνεται 14 μέρες πριν, αρα περίπου στις 20/09. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης τόσο νωρίς, ακόμη και να γονιμοποιηθηκε το ωάριο ούτε βλαστοκυστη δεν έχει γίνει ακόμη, οπότε η εμφύτευση θα γίνει σε 4-5 μέρες. Ότι νιώθεις είναι από τις ορμόνες. Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης ξεκινάνε τις ημέρες που θα περίμενες περιοδο και επειδη στην αρχή είναι παρόμοια με της περιόδου δεν καλαβαινεις τη διαφορά. Οι αναγουλες, η αυξημένη όσφρηση κλπ ξεκινάνε ακόμη πιο μετά.

Η βιοχημικη κυηση είναι πολύ συνήθης, πολλές γυναίκες δεν την καταλαβαίνουν καν γιατί δεν έχουν κάνει χοριακη τόσο νωρίς πάρα μόνο αν έχουν 2-3+ μερες καθυστερηση. Είναι πολύ θετικό ότι έμεινες έγκυος, ευχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...