Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πραγματικά απολαμβάνω τις ιστορίες που λέτε. Ο Πατέρας Παίσιος είναι μία τεράστια μορφή του αιώνα μας και απο τις λίγες ιστορίες που ξέρω γι' αυτόν καταλαβαίνω ότι, όσο ήταν εν ζωή, υπήρξε υπεράνω αυτού του κόσμου που μας περιβάλλει. Πήγαινες να τον συναντήσεις για πρώτη φορά και χωρίς να σε ξέρει σου έλεγε "Καλημέρα Βαγγέλη, το πήρες τελικά το δάνειο που ήθελες?" (π.χ.). Και πέρα απο τα καθημερινά όμως, ο άνθρωπος αυτός μιλούσε με μεγάλη σοφία και φώτιση. Respect!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απολαμβάνω τις ιστορίες που λέτε. Ο Πατέρας Παίσιος είναι μία τεράστια μορφή του αιώνα μας και απο τις λίγες ιστορίες που ξέρω γι' αυτόν καταλαβαίνω ότι, όσο ήταν εν ζωή, υπήρξε υπεράνω αυτού του κόσμου που μας περιβάλλει. Πήγαινες να τον συναντήσεις για πρώτη φορά και χωρίς να σε ξέρει σου έλεγε "Καλημέρα Βαγγέλη, το πήρες τελικά το δάνειο που ήθελες?" (π.χ.). Και πέρα απο τα καθημερινά όμως, ο άνθρωπος αυτός μιλούσε με μεγάλη σοφία και φώτιση. Respect!!!!

Βαγγέλης όπως αυτός της Μπιγιονσέ?? Χαχαχαχα σε πειράζω Λιανούλα μου!!

περνω τηλ. κουμπαρα που μενει προς τα κει μπας και ξερει τπτ

Λοιπόν η οδός μαύρης πέτρας (βάλτε τη στον γκούγκλη) είναι ένα δρομάκι που οδηγεί σε αδιέξοδο αλλά πληροφορίες λένε ότι ανα 3 νύχτες "ανοίγει" ο δρόμος και όσοι έχουν προσπαθήσει να τον περπατήσουν δεν έχουν καταφέρει να φτάσουν στην άλλη άκρη.

Ο αόρατος δρόμος και οι Κήποι του Πασά

Κατηφορίζοντας την οδό Ακροπόλεως στην άνω πόλη, συναντάει κανείς ένα μικρό στενό πλακόστρωτο δρομάκι, την περιβόητη οδό Μαύρης Πέτρας, που αν το περπατήσεις νομίζεις πως τα σπίτια γέρνουν από πάνω σου καθώς περνάς, παρακολουθώντας το κάθε σου βήμα. Συνεχίζοντας φτάνεις σε ένα αδιέξοδο, όπου ο θρύλος λέει πως κάθε τρεις μέρες, στις 12 το βράδυ εμφανίζεται ένας χαμένος δρόμος που κάνείς δεν ξέρει που οδηγεί…ίσως…

Σχεδόν στους πρόποδες του λόφου που είναι κτισμένη η Άνω Πόλη, λίγο παρακάτω από την οδό Μαύρης Πέτρας βρίσκεται μια μικρή πευκόφυτη έκταση, γνωστή ως οι Κήποι του Πασά. Το μέρος αυτό ήταν το ησυχαστήριο του Σειφουλάχ Πασά και των Οθωμανών Τεκτόνων που ανήκαν στον στενό του κύκλο, ο οποίος έκτισε εκεί ένα περίεργο σύμπλεγμα πέτρινων κατασκευών, γεμάτων μυστικιστικά σύμβολα. Μεγάλο μέρος αυτού του περίεργου συμπλέγματος αποτελείται από πέτρες που σχηματίστηκαν από την πτώση κεραυνών στην άμμο, και είναι άγνωστο πώς ή από πού μεταφέρθηκαν εκεί. Το μέρος αυτό θεωρείται ενεργειακός τόπος, με διάφορες ανεξήγητες αναφορές για διάθεση ευφορίας ή χρονικά κενά, ενώ οι οπαδοί της ιερής γεωγραφίας το θεωρούν κομβικό γεωμαγνητικό σημείο. Λέγεται ότι κατά την διάρκεια των αποκρυφιστικών τελετών γινόντουσαν ανθρωποθυσίες.

Αυτά για να σε βοηθήσω


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Παίσιος και το πεντοχίλιαρο

διαβαζοντας αυτο ηθελα να σας πω οτι ,καποτε εντελως τυχαια ειχα βρει ενα σαιτ που εγραφε τις ερμηνειες των συμβολων ολων των χαρτονομισματων και ειχα μεινει καταπληκτη :shock:

το ψαχνω ομως τωρα και δεν το βρισκω για να σας το ποσταρω :twisted:

γκρρρρρρ.......


1958530te2chmztha.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είναι το κουφέτο μας? Δεν πιστεύω να ψάχνει να βρει τον στοιχειωμένο δρόμο και να χάθηκε σε άλλη διάσταση?:confused:

Μπα, είναι φοβιτσιάρα, δε θα πάει!!:tongue:

Καπετάνισσα, ακόμη δε βρήκες τα ντοκουμέντα???

Λιάνα, πρέπει επειγόντως να διαβάσεις το χαμένο σύμβολο...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είναι το κουφέτο μας? Δεν πιστεύω να ψάχνει να βρει τον στοιχειωμένο δρόμο και να χάθηκε σε άλλη διάσταση?:confused:

Μπα, είναι φοβιτσιάρα, δε θα πάει!!:tongue:

Καπετάνισσα, ακόμη δε βρήκες τα ντοκουμέντα???

Λιάνα, πρέπει επειγόντως να διαβάσεις το χαμένο σύμβολο...

Μόλις τελειώσω τον Μεγάλο Γκάτσμπυ, αμέσως μετά θα το πιάσω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και μπράβο για το ωραίο καφέ σας που μόλις πριν από λίγο το ανακάλυψα...

Διαβάζοντας όλες τις ιστορίες σας βγήκα πριν από λίγο στο μπαλκόνι να κάνω ένα τσιγάρο, έπεσε ένα φύλο κάτω, και κατατρόμαξα. Μπήκα άρον άρον μέσα. χαχαχαχα.

Λοιπόν για να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου από μυστικά και παραφυσικά για την Θεσσαλονίκη. Το καλοκαίρι οικογενειακώς πήγαμε μια βόλτα από τους Κηπους του Πασά. Τα κτίσματα είναι όντως πολύ περιέργα. Σύμφωνα με μια εκπομπή του Χαρβαβέλα για αυτό το μέρος, είναι ένα σημείο με "θετική" ενέργεια. Σας παραθέτω ένα λινκ για περισσότερα, http://www.cyberotsarka.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=108:kipoitoupasa&catid=39:nomosthesnikis&Itemid=53

Αυτά για τώρα... θα επανέρθω..

Επεξεργάστηκαν by daffy
Link to comment
Share on other sites

Daffy καλώς ήρθες στην παρέα μας! Πάρα πολύ ενδιαφέρον ο σύνδεσμος που μας παρέπεμψες, διάβασα όλα τα άρθρα για τη Θεσσαλονίκη, και θα διαβάσω και τα υπόλοιπα.

Τελικά η Θεσσαλονίκη κρύβει πολλά μυστήρια, και εκνευρίζομαι που τη γνωρίζω ελάχιστα και δεν έχω εικόνα όλων αυτών που μαθαίνω τώρα από εσάς.

Αντε να συνέλθει και η Πόππινς, να μας διαφωτίσει και αυτή ως Θεσσαλονικιά! Και το κουφέτο, αντί να ψάχνει τη Μαύρη Πέτρα, κατεβάζει χριστουγεννιάτικα τραγούδια!!!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου daffy με τα ωραία σου φαντάζομαι φάτσα μετά το πέσιμο του φύλλου:D

Για τους κήπους του Πασά το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό να έχει θετική

ενέργεια με τόσα παιδάκια που μαζεύονται συν τις εκδηλώσεις που γίνονται

υπαίθρια κουκλοθέατρα κλπκλπ:tongue:

Για την Μαύρη Πέτρα δεν το γνώριζα ενημέρωσα τον σύζυγο και με

ρώτησε αν με πειράζει για τρεις μέρες να διανυκτερεύσει εκεί ακόμη

δεν αποφάσισα αν πρέπει να τον αφήσω ή όχι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Για την Μαύρη Πέτρα δεν το γνώριζα ενημέρωσα τον σύζυγο και με

ρώτησε αν με πειράζει για τρεις μέρες να διανυκτερεύσει εκεί ακόμη

δεν αποφάσισα αν πρέπει να τον αφήσω ή όχι :lol::lol:

4_12_1.gif 4_12_6.gif 4_12_4.gif 4_12_3.gif 4_6_2v.gif[/url]

sig.jsp?pc=ZSzeb096&pp=ZSman000


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Sam να πεις τον άντρα σου να περιμένει, θα μαζευτούμε και εμείς οι Αθηναίες να έρθουμε να πάμε όλοι μαζί!

Ταρα, ακόμα σκέφτομαι αυτό το κυνήγι θησαυρού που λέγατε πολύ καλή φάση, στεναχωριέμαι που το έχασα!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...