Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θελετε ενα μαθημα γαστρονομικης φυσεως χαχαχα!ο σορβας ειναι σουπα με σπασμενο σιταρι και στραγγιστο γυαουρτι ή μυζιθρα και το περεκι ειναι πιτα που γινετε απο φυλλα που ειναι προψημενα σε σατσι(δυο φυλλα λαμαρινας)στην οποια βαζεις μεσα οτι θελεις απο κεινα τα μερη ολο και κατι θα εχετε φαει που εχει παει η συζητηση!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!

Ηρθε η νυχτερίδα!

Εγώ πάντως δεν είμαι απ' τας Σέρρας!

Στο χωριό μου μιλάνε για διάφορους τύπους που κάνουν οτοστοπ τη νύχτα και μετά τους βλέπουν πιο κάτω. Ισως γιατί πρέπει να έχουν γίνει πολλά ατυχήματα σε εκείνα τα μέρη καθότι παλιά δεν υπήρχαν φώτα (ούτε και τώρα νομίζω) αλλά υπήρχαν πολλοί τουρίστες και φαντάροι που κάναν οτοστόπ μες στη νύχτα.

Πάω να δω τα βιντεάκια.


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Taroula δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τον Νταν μπράουν. Ποτέ δεν με συγκίνησε. Δεν ξέρω γιατί

Διάβαζα κάτι απο το paranormap που παραθέσατε και το ποστάρω

Ο Παίσιος και το πεντοχίλιαρο

A/A: 34

Η παρακάτω αναφορά γράφτηκε από τον χρήστη Aragorn στις 07/11/2005.

Έλαβε χώρα στην περιοχή ΑΓΙΟΝ του νομού ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ.

Κωδικός αναφοράς: 1710

Βρεθήκαμε Μεγάλη Πέμπτη του 1993 στον πατέρα Παϊσιο με το συμμαθητή και φίλο μου Αθανάσιο. Στη διαδρομή Πτολεμαϊδα - Ουρανόπολη συζητούσαμε διάφορα θέματα. Έδειχνε ιδιαίτερα ικανοποιημένος που πραγματοποιούσαμε τη δεύτερη, γιʼ αυτόν, επίσκεψη στο Άγιο Όρος. Στην παρότρυνσή μου να εκμεταλλευτεί την επίσκεψή του αυτή πνευματικά, συζητώντας ελεύθερα με τον Γέροντα, αντέδρασε πολύ κοσμικά. «Εγώ δεν μπαίνω στις παγίδες της θρησκείας» μου είπε έντονα. «Συμφωνώ» του λέω, για να τον μαλακώσω. «Και εγώ περίπου έτσι νόμιζα. Όταν όμως μίλησα πρώτη φορά με πνευματικό, ξέρεις τι ένιωσα; Να βγαίνω από… παγίδα». Όταν φθάσαμε στην καλύβα του Γέροντα, οι επισκέπτες ήταν τόσο προσηλωμένοι, που δε μας αντιληφθήκανε. Από τη συνέχεια των λόγων του πατέρα Παϊσίου, το θέμα φάνηκε να ήταν σχετικό περί διαφόρων «συμβόλων» που τυπώνονται - όχι τυχαία - σε ορισμένα χαρτονομίσματα. Όπως στο πεντακοσάρικο με τα δύο τρίγωνα, τη χειραψία και το φίδι που τρώει την ουρά του. Αρκετοί επισκέπτες έδωσαν μεγάλη έμφαση στα μπλεγμένα μηδενικά – δίκην 666 - του πεντοχίλιαρου. Η απάντηση του πατέρα Παϊσίου ήταν η εξής: « Όταν «βγήκε» το πεντοχίλιαρο έγινε, κει πέρα, σάλος για το 666 που είχε πάνω. Επί πλέον, μετά από πολύ καιρό, αποκαλύφθηκε ότι στο πεντοχίλιαρο υπήρχε και παράσταση τριών αγίων (με φωτοστέφανο) που προσκυνούν το διάβολο. Ποιος από σας έχει πεντοχίλιαρο; Θα το δείτε καθαρά». Πράγματι κανείς μας δεν το είχε προσέξει μέχρι τότε. Κάποιος το έδωσε και ο Γέροντας μας το έδειξε. Σε μία από τις κολώνες της γέφυρας ακουμπούσε με την πλάτη και κρεμότανε - τρόπον τινά – ο «έξω από δω» με ράσο και κέρατα. Κάτω στον ξεροπόταμο, ανάμεσα στις πέτρες, τρία φωτοστέφανα δίκην λιθαριών. Σαν να ήταν μπρούμυτα τρεις άγιοι και τους έβλεπες από πίσω, (δε φαινόνταν τα σώματά τους). Δυο - τρεις επισκέπτες αντέδρασαν, λέγοντας ότι φταίει το υπουργείο οικονομικών και πιο πολύ ο υπουργός, που επιτρέπουν τέτοια πράγματα. Δημιουργήθηκε, έτσι για ελάχιστο, μια οχλαγωγία μεταξύ μας. «Κοιτάξτε παιδιά», μας είπε ο Γέροντας, «τι συμβαίνει εκεί πέρα. Δε φταίει ο υπουργός, κατά κάποιο τρόπο, αυτός δε πήρε χαμπάρι! Κάποιος απʼ αυτούς που το σχεδιάσανε το «πέρασε», για λόγο που αυτός ξέρει, χωρίς οι άλλοι να το προσέξουν. Στις περισσότερες κρατικές μηχανές μπήκανε τέτοιοι άνθρωποι και μʼ αυτά τα σχέδια και σύμβολα ειδοποιούν τους απανταχού ότι εδώ εντάξει, κλπ. «Δηλαδή Γέροντα, εξηγήστε μας», λέει κάποιος. «Βρε ευλογημένε, δεν καταλάβατε; Όταν ο Εβραίος, που ζει στην Αυστραλία, ή όπου αλλού, δει χαρτονόμισμα κάποιας χώρας, ψάχνει για τα σημάδια τους. Όταν τα δει, παίρνει θάρρος, γιατί στη χώρα του χαρτονομίσματος «πάνε καλά, ελέγχουν τα πράγματα», κλπ. Το καταλάβατε τώρα γιατί υπάρχουν αυτά τα πράγματα; Άντε τώρα, πηγαίνετε.»

Επεξεργάστηκαν by ΚατερίναΒ

Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

ουαου!κατερινακι μου σε ποιο μερος ειναι αυτοι που κανουν οτοστοπ να ξερουμε να μην σταματαμε μπριιιιι!γνωρισα καποτε ενα παλικαρι που πηγαινε συχνα στο αγιο ορος.μου ελεγε ιστοριες μου ειπε και για τον παπουλη παϊσιο μια φορα λεει ηταν καλοκαιρι ειχε πολυ ζεστη και φτασαν στο σπιτακι του παϊσιου μετα απο πολυωρη πεζοπορια.ειχε χαλβα σε σακουλες κρεμασμενες σε ενα δεντρο και τους ειπε να παρουν να φανε για να δροσιστουν γελασαν ολοι τους αλλα οταν ανοιξαν τις σακουλες και πηραν απο τον χαλβα ηταν παγωμενος θαρεις και ηταν μεσα στο ψυγειο.και για εναν μοναχο που τους ειπε οτι εβλεπε επι σειρα ημερων ενα αγγελο που του ελεγε να πηδηξη απο το γκρεμο γιατι ο θεος των ηθελε κοντα του.καθοταν λεει στον γκρεμο και μιλουσε μαζι του καθε βραδυ και εκανε προσευχες ο καλογερος.το τελευταιο βραδυ που ηρθε ο αγγελος παρακαλεσε τον θεο να του δειξει το πραγματικο προσωπο του αγγελου και τοτε ειδε τα ποδια και τα χερια του που ηταν απο τραγου.ανατριχιαστικο ε?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κατερίνα πολύ σοφή η εξήγηση του γέροντα, μπράβο που το βρήκες και το παρέθεσες!

Γι αυτόν τον άνθρωπο θα μπορούσα να μιλάω για ώρες, αφού έχω γνωστούς που τον είχαν γνωρίσει και μου είπαν συγκλονιστικά πράγματα, κι έχω διαβάσει πολλά επίσης. Αλλά θα είμαστε εκτός θέματος.

Για διαβάστε εδώ.

http://www.rmxsmania.com/Vb/archive/index.php/t-16874.html


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Ταρούλα!!

Παρακαλείται το Κουφετάκι ή όποια άλλη θεσσαλονικιά συμφορουμίτισσα, να ψάξουν να βρουν πληροφορίες για την οδό "Μαύρης Πέτρας" στην άνω πόλη


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ καλό Ταρούλα!!

Παρακαλείται το Κουφετάκι ή όποια άλλη θεσσαλονικιά συμφορουμίτισσα, να ψάξουν να βρουν πληροφορίες για την οδό "Μαύρης Πέτρας" στην άνω πόλη

κατερινακι θα το ψαξω αλλα τωρα πρεπει να κανω τοστακια γιατι η μεγαλη θα φυγει σε λιγο για τον προσκοπισμο οκ?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

το ξερατε οτι η θεσσαλονικη καηκε σχεδον ολοκληρη στις 5 αυγουστου το1917?για την ανω πολη βρηκα κατι για δειτε.στον παλιο τουρκικο μαχαλα υπαρχει ενα δαιδαλωδες δικτυο απο στενους δρομισκους με ετοιμοροπες προσοψεις παλιων τουρκικων σπιτιων που διασωθηκαν απο την καταστροφικη πυρκαγια του 1917.στην πλατεια κουλε καφε στις αρχες του αιωνα μας μια παρεα καφενοβιων ντονμεδων(εξισλαμισμενων εβραιων)αγαδων και μπεηδων,ειχε την φαεινη ιδεα να δημιουργισει το νεοτουρκικο συνταγμα,το οποιο και αλλαξε το ρου της ιστοριας της περιοχης.αναμεσα τους και καποιος που θα ονομαστει αργοτερα ατατουρκ.πολλες ιστοριες εντοπιζωνται γυρω απο την πλατεια τερψιθεας.ενα οκταγωνικο κατασκευασμα στην ακρη της πλατειας που ειναι ενα παλιο δερβισικο τουρπμε(μαυσωλειο) που ως το 1923 ειχε τα κοκκαλα του μουσα μπαμπα ενος μουσουλμανου αγιου που οι χριστιανοι ταυτιζαν συχνα με τον αϊ γιωργη.λενε οτι ειναι στοιχιωμενος.στην γειτωνια λεν οτι εχουν δει τον φυλακα του δερβιση,γιανα εξορκιστουν τα πνευματα στην ακρη του υπαρχει ενα εκκλησακι αφιερωμενο στο δρακοκτονο χριστιανο αγιο.δεν βρηκα κατι για την μαυρη πετρα περισσοτερες λεπτομεριες μπορουμε να χουμε περικαλω!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...