Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

Εμείς μια άλλη βλακεία που κάναμε στο σχολείο, ήταν που πιέζαμε συγκεκριμένα σημεία στο λαιμό και λιποθυμούσαμε! Το ξέρατε?:confused:

Οσο για τελετές μαγείας κλπ, δυστυχώς τα έζησα από πολύ κοντά με πολύ φίλους μου και ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να συμβεί σε τέτοιες συγκεντρώσεις. Είμαι πολύ ευγνώμων και θεωρώ ότι εχω άγγελο που γλύτωσα...

Είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά στην εφηβεία, και κάποιοι μπλέκουν πολύ άσχημα.

Κι εμεις το καναμε αυτο με τα σημεια πιεσης.. Ο γυμναστης μας ειχε πει μια φορα πως στα σημεια που πιεζαμε ειχαμε ως αποτελεσμα να μειωνεται η ροη του αιματος (και συνεπως του οξυγονου) προς στον εγκεφαλο και να λιποθυμαμε! Μια κοπελα παντως ειχε παει στο νοσοκομειο με αυτες τις σαχλαμαρες!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πανω απο την μητερα μου που λετε ειναι η κυρια σοφια η οποια ειναι 87χρ.καποια στιγμη μας ειπε μια ιστορια που εγινε στο χωριο της οταν αυτη ηταν 12-13χρ.πανω λεει απο την λιμνη τους με κοκκινα γραμματα εμφανιστηκε η λεξη τελος,μαζευτηκαν ολοι απο το χωριο και απο διπλανα χωρια γιατι ηταν μεγαλο και το ειδαν πολλοι.και τι κανατε την ρωτησα...μου απαντησε,ε!κοριτσι μου ξημερωσε χαθηκε η λεξη και πηγαμε σπιτια μας.το παραξενο βεβαια στην ολη υποθεση ειναι οτι δεν υπηρχαν τοτε τα γνωστα μηχανηματα με τις λεϊζερ ακτινες για να κανει καποιος τετοια εφε!και η γιαγια ειναι μια χαρα στο μυαλο της κοριτσια!!!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην Πεντέλη υπάρχουν περιοχές με διαταραχή του ηλεκτρομαγνητικού πεδίου. Υπάρχει ένας δρόμος, αλλά δεν ξέρω που ακριβώς, ο οποίος έχει ανηφορική κλίση, αλλά το αυτοκίνητο τσουλάει ακόμη και με σβησμένη μηχανή...


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μια άλλη βλακεία που κάναμε στο σχολείο, ήταν που πιέζαμε συγκεκριμένα σημεία στο λαιμό και λιποθυμούσαμε! Το ξέρατε?:confused:
Τι είναι αυτά καλέ! Και βλέπω ότι το ξέρατε πολλές :confused: Μη χειρότερα

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι είναι αυτά καλέ! Και βλέπω ότι το ξέρατε πολλές :confused: Μη χειρότερα

το κακο ειναι οτι υπηρχε και υπαρχει ακομη και στις τελευταιες ταξεις του δημοτικου προσοχη τα παιδια σας μεγαλωντας κοριτσια η κορη μου δεν νομιζε οτι ηταν κατι κακο,ξερετε πως μου το ειπε?μαμα η ελενη οταν κοβει την αναπνοη της γινετε κοκκινη εχει πολυ πλακα!ταρουλινι σε ευχαριστω αυτο μαλλον θα το ψαξω οταν ξαναπιασω δουλεια που θα εχω ελευθερο χρονο:)


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο της μητερας μου οι ιστοριες ειναι πολλες καλες.για γιαγιαδες που ερχονται τη νυχτα στα σπιτια που ειναι καινουργια και δεν εχει γινει ευχελαιο για λιρες κρυμενες επι τουρκοκρατιας για παπουδες που λυνουν μαγια και ζουν σαν ασκιτες στο βουνο.πριν χρονια ηρθαν στο πατρικο της μαμας μου μια ομαδα γερμανων-ελληνων και ζητησαν να σκαψουν κατω απο την εξωτερικη σκαλα του σπιτιου γιατι ειχε λεει λιρες φυσικα η θεια μου δεν τους αφησε να γκρεμισουν την σκαλα αλλα εχουν βρεθει απο τετοιες ομαδες λιρες στην περιοχη κι υπαρχουν αστικοι θρυλοι για τοποθεσιες καταρεμενες απο μαγια με λιρες που δεν μπορουν λεει να τις παρουν γιατι χρειαζετε να κανεις ανθρωποθυσια καλο ε?στα δικα σας χωρια(οσες εχουν)δεν εχετε ιστοριουλες κοριτσια?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουφετακι απο που εχεις καταγωγη? Βεβαιως υπαρχουν πολλες ιστοριες, και θα ρωτησω και τη μαμα μου, γιατι ημουν μικρη οταν τις ακουγα.

η καταγωγη μου ειναι ενα μεγαλο θεμα.η μητερα μου ομως γεννηθηκε στην καστανουσσα στους προποδες του βουνου μπελες στον νομο σερρων


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχω γεννηθεί Σέρρες και έχω γυρίσει το βόρειο τμήμα του νομού όταν ήταν σα στρατιωτικός ο αδερφός μου στη Βυρώνεια. Και στο Ρούπελ πήγα, και η Κερκίνη με μάγεψε, φοβερά μέρη.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Eχω γεννηθεί Σέρρες και έχω γυρίσει το βόρειο τμήμα του νομού όταν ήταν σα στρατιωτικός ο αδερφός μου στη Βυρώνεια. Και στο Ρούπελ πήγα, και η Κερκίνη με μάγεψε, φοβερά μέρη.

κοιτα που βγηκαμε και κοντοχωριανες:D:D


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

koufetaki η Καστανούσα είναι κοντά στα Πορόια -στη λίμνη Κερκίνη?

ή τα έχω μπερδέψει τα μέρη?

χεχ και η δικιά μου καταγωγή από Σέρρες είναι :tongue:

ναι!αντε να μαζευτουμε να λεμε ιστοριες και να φαμε σορβα με περεκι:D


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...