Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Διδυμομανουλες 2024


Recommended Posts

On 20/4/2024 at 1:04 ΜΜ, Marlina είπε:

Πως τα πάτε κορίτσια με τις εγκυμοσύνες σας,? Εγώ είμαι τώρα 33 +2 έχω ερθει Αθήνα εδώ κ 2 εβδομάδες γτ άρχισε να κοντενει ο τράχηλος μου. Τώρα είναι 1,7 κ με παρακολουθεί εδώ γιατρός για υψηλου κινδύνου κυησεις! Τα μωρά είναι γύρω στα 1600 γραμμάρια. κάθε μέρα που περνάει λέω την βγάλαμε κ αυτήν.. Ελπίζω να φτάσω τις 34 εβδομάδες 🙏🙏 

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να μου πεις ποιος γιατρός σε παρακολουθεί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Ρωτάω όσες κοπέλες έχουν γεννήσει αλλά και όσες θα γεννήσουν. Μπορείτε να μου πείτε πως είναι αυτές οι συσπάσεις; Πόσο διαρκούν; Πείτε μου όσο πιο αναλυτικά μπορείτε πώς είναι; 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, MELENIA είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ρωτάω όσες κοπέλες έχουν γεννήσει αλλά και όσες θα γεννήσουν. Μπορείτε να μου πείτε πως είναι αυτές οι συσπάσεις; Πόσο διαρκούν; Πείτε μου όσο πιο αναλυτικά μπορείτε πώς είναι; 

Εγώ το ένιωθα σαν σφίξιμο που αντανακλούσε πολύ στη μέση... κι εκείνη την ωρα ψιλοιδρωνα και μου κοβόταν η ανάσα... και μετά από κάποια δευτερόλεπτα έφευγαν όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Εγώ το ένιωθα σαν σφίξιμο που αντανακλούσε πολύ στη μέση... κι εκείνη την ωρα ψιλοιδρωνα και μου κοβόταν η ανάσα... και μετά από κάποια δευτερόλεπτα έφευγαν όλα!

Δηλαδή διαρκεί λίγο και μετά σταματάει; Εγώ νιώθω ένα τράβηγμα κάτω αριστερά, χαμηλά. Αλλά είναι συνεχόμενο για κάμποση ώρα. Οπότε δεν θα είναι σύσπαση. Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, MELENIA είπε:

Δηλαδή διαρκεί λίγο και μετά σταματάει; Εγώ νιώθω ένα τράβηγμα κάτω αριστερά, χαμηλά. Αλλά είναι συνεχόμενο για κάμποση ώρα. Οπότε δεν θα είναι σύσπαση. Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Έτσι όπως το περιγράφεις πιστεύω πως δεν είναι... οι συσπασεις διαρκούν κάποια δευτερόλεπτα και υποχωρούν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Titti είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Πείτε μου λίγο αν σας είναι εύκολο κάθε πότε σας παρακολουθεί ο γιατρός σας ανάλογα φυσικά και τον μήνα στον οποίο βρίσκεστε...

Στο πρώτο τρίμηνο λόγω δικής μου ανασφάλειας και περιόδους με μικροαιμοραγιες με έβλεπε κάθε 1-2 εβδομαδες! Το 2ο τρίμηνο στις 3-4 εβδομαδες... στον 7ο ανά 2 εβδομαδες και στον 8ο κάθε εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Στο πρώτο τρίμηνο λόγω δικής μου ανασφάλειας και περιόδους με μικροαιμοραγιες με έβλεπε κάθε 1-2 εβδομαδες! Το 2ο τρίμηνο στις 3-4 εβδομαδες... στον 7ο ανά 2 εβδομαδες και στον 8ο κάθε εβδομάδα!

Εμένα τώρα στο δεύτερο τρίμηνο αρχίζουν να με πιάνουν αυτές οι ανασφάλειες...  Νομίζω ως το τρίτο θα κατασκηνώσω στο ιατρείο! 😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Titti είπε:

Εμένα τώρα στο δεύτερο τρίμηνο αρχίζουν να με πιάνουν αυτές οι ανασφάλειες...  Νομίζω ως το τρίτο θα κατασκηνώσω στο ιατρείο! 😂

Έχεις αρχίσει να τα νιώθεις τα μωράκια σου? Εγώ εκεί άρχισα να χαλαρώνω..  στην αρχή βέβαια που δεν ήξερα ποιο κουνιέται πάλι είχα τα θεματακια μου αλλά στη πορεία τα ξεχώριζα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Έχεις αρχίσει να τα νιώθεις τα μωράκια σου? Εγώ εκεί άρχισα να χαλαρώνω..  στην αρχή βέβαια που δεν ήξερα ποιο κουνιέται πάλι είχα τα θεματακια μου αλλά στη πορεία τα ξεχώριζα!

Αχ δεν είμαι σίγουρη αν τα νιώθω. Είναι κάτι παροδικό; Θέλω να πω τα νιώθουμε μια φορά στις 10 μέρες π χ.;;; Ούτε την πρώτη την ένιωθα οπότε δεν είμαι καθόλου σίγουρη...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Titti είπε:

Αχ δεν είμαι σίγουρη αν τα νιώθω. Είναι κάτι παροδικό; Θέλω να πω τα νιώθουμε μια φορά στις 10 μέρες π χ.;;; Ούτε την πρώτη την ένιωθα οπότε δεν είμαι καθόλου σίγουρη...

Ανάλογα ποσών εβδομαδων είσαι? Στην αρχή μπορεί να μην είσαι σίγουρη αν είναι τα μωρά ή το έντερο αλλά όταν σιγουρευτείς θα τα νιώθεις κάθε μέρα και αρκετές φορές... ιδιαίτερα όσο μεγαλώνουν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...