Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Νομίζω κάποιοι γιατροί τις δίνουν προληπτικά γιατί με τα οιστρογόνα αυξάνεται ο κίνδυνος πήξης του αίματος αν έχω καταλάβει σωστά.. ο δικός μου γιατρός όμως δεν είναι αυτής της λογικής και μου έλεγε ότι δεν τις χρειάζομαι.. και να τα μας τώρα..

έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

 

με αγχώσες! λες γι αυτό να μ είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο; να είδε τπτ;  κάνω αντιπηκτικές και πίνω σάλοσπιρ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

 

Νομίζω ότι ακριβώς με σιγουριά δεν γνωρίζουν γι'αυτό περνονται Κ πολλές φορές προληπτικά. Είναι ένα πεδιο που δεν είναι ξεκάθαρο ο ενδομητρίος θάνατος. Με σιγουριά κάνεις δεν μπορεί να σου απαντήσει αν μπορούσε θα το είχες αποφύγει σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλυτερα να μην μαθεις αλλες λεπτομερειες τησ ιστοριας μου γιατι θα παθεις τιποτα απο το αγχος!!

ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!! μαλλον σου ειπε να περπατας λιγο για να κυκλοφορει το αιμα και γιατι η περιπτωση σου δεν ειναι να εισαι συνεχως κλινηρησ.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

καλυτερα να μην μαθεις αλλες λεπτομερειες τησ ιστοριας μου γιατι θα παθεις τιποτα απο το αγχος!!

ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!! μαλλον σου ειπε να περπατας λιγο για να κυκλοφορει το αιμα και γιατι η περιπτωση σου δεν ειναι να εισαι συνεχως κλινηρησ.

 

οχι δεν διαβάζω άλλο! θα βρω άλλο λόγο να αγχωθώ τώρα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

οχι δεν εχω κάνει , εκανα μόνο στο ελενας στην οικονομ και μ είπε ότι κληρονομική θρόμβοφιλια δεν εχω ! όμως δεν μπορούμε να προβλέψουμε την επίκτητη θρόμβοφιλια η οποία μπορεί να συμβεί στην εγκυμοσυνη!(ελπιζω να θυμαμαι σωστά ότι μ το είπε έτσι)  έτσι κ αλλιώς ο γιατρός λόγο του προηγούμενου μωρού που είχε σύνδρομο αποφάσισε πτι θέλει να κάνω από την αρχή ως το τέλος ενέσεις αυτή τη φορα χδεν ξέρω αν συνδέεται βέβαια το σύνδρομο και οι ενέσεις με κάποιο τρόπο αλλά για να το θέλει κάποιο λόγο θα έχει!  

 

Α και στην πρώτη εγκυμοσυνη επειδή νόμιζε ότι εχω δίδυμα λόγω της μεγάλης χοριακης μου ξεκίνησε αμέσως ενέσεις !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

Εσυ @Angot έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο και έχει δείξει θρομβοφιλια; Μόνο σε μένα ρε κορίτσια δεν τον έκαναν.. εν τω μεταξύ και η οικονομ στο Έλενα μου έλεγε βάσει κάποιων τιμών που έβλεπε πως δεν χρειάζομαι.. 

η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Fay_ είπε:

Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μην φοβάσαι δεν έχει γίνει τίποτα . Αύριο θα πάρεις τηλέφωνο το γιατρό ή κάποιον αιματολογο θα δώσεις τις εξετάσεις μέσω viber Κ για να μην ανχωνεσε θα πας Κ για ένα υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Fay_ είπε:

Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...