Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

@Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Neverstop είπε:

Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Ούτε καν τέσσερις,στις τρεις το έκανα🤣 Θα κάνω την Τρίτη,δίκιο έχεις,τζάμπα πήγε το τεστ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

@Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

@Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

@Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Πωωω 62 κιλά έχω να δω μια πενταετία..... μονδελο η μέλλουσα μαμά!

 

..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω όσες είχατε καφετιά στην αρχή της εγκυμοσύνης, τα βλέπατε κάθε μέρα; Έχω πάλι από την Τρίτη σχεδόν κάθε μέρα. Ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ και πως είναι φυσιολογικό λόγω δίδυμης κύησης. Εγω όμως αγχώνομαι.. επίσης, διαβάζω που λέτε για αντιβίωση σε περίπτωση αιμορραγίας και σκέφτομαι αυτό ισχύει μόνο σε περίπτωση αίματος ή θα έπρεπε να έχει δώσει και σε μένα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω όσες είχατε καφετιά στην αρχή της εγκυμοσύνης, τα βλέπατε κάθε μέρα; Έχω πάλι από την Τρίτη σχεδόν κάθε μέρα. Ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ και πως είναι φυσιολογικό λόγω δίδυμης κύησης. Εγω όμως αγχώνομαι.. επίσης, διαβάζω που λέτε για αντιβίωση σε περίπτωση αιμορραγίας και σκέφτομαι αυτό ισχύει μόνο σε περίπτωση αίματος ή θα έπρεπε να έχει δώσει και σε μένα; 

εγώ τα έβλεπα κάθε βδομάδα 2-3 μέρες και μετά τέλος ! έπαιρνα παραπάνω προγεστερονη μόνο ! σταμάτησαν 12η εβδομάδα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω όσες είχατε καφετιά στην αρχή της εγκυμοσύνης, τα βλέπατε κάθε μέρα; Έχω πάλι από την Τρίτη σχεδόν κάθε μέρα. Ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ και πως είναι φυσιολογικό λόγω δίδυμης κύησης. Εγω όμως αγχώνομαι.. επίσης, διαβάζω που λέτε για αντιβίωση σε περίπτωση αιμορραγίας και σκέφτομαι αυτό ισχύει μόνο σε περίπτωση αίματος ή θα έπρεπε να έχει δώσει και σε μένα; 

Και εγώ έγκυος σε δίδυμα 2 φορές το πρώτο τρίμηνο είχα αιμορραγια. Η 2η κράτησε πάνω από 2 βδομάδες με το περισσότερο διάστημα να ειναι καφετιά,αλλά η εγκυμοσύνη προχωρούσε κανονικά και τα εμβρυάκια δεν κατάλαβαν τίποτα 😊 Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι αν ο γιατρός σου τα βλέπει ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Και εγώ έγκυος σε δίδυμα 2 φορές το πρώτο τρίμηνο είχα αιμορραγια. Η 2η κράτησε πάνω από 2 βδομάδες με το περισσότερο διάστημα να ειναι καφετιά,αλλά η εγκυμοσύνη προχωρούσε κανονικά και τα εμβρυάκια δεν κατάλαβαν τίποτα 😊 Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι αν ο γιατρός σου τα βλέπει ολα καλά.

Αίμα κόκκινο ευτυχώς δεν έχω δει αν και ο γιατρός με έχει προετοιμάσει ότι είναι σύνηθες και μπορεί να δω. Εγω τα καφέ τα βλέπω όταν αλλάζω βδομάδα και μετά από κολπικο υπέρηχο (δεν ξέρω κατά ποσο σχετίζεται). Είμαι 7η βδομάδα τώρα και θα με ξανά δει σε 10 μέρες και έχω πολλή αγωνία. Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου! 💕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Πωωω 62 κιλά έχω να δω μια πενταετία..... μονδελο η μέλλουσα μαμά!

 

..

Βρε κορίτσια γιατί δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία τα μνμ μου?? @Angot σου είπε ο γιατρός μέχρι πόσα κιλά να βάλεις ή απλά εσύ προσέχεις?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να ρωτήσω όσες είχατε καφετιά στην αρχή της εγκυμοσύνης, τα βλέπατε κάθε μέρα; Έχω πάλι από την Τρίτη σχεδόν κάθε μέρα. Ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ και πως είναι φυσιολογικό λόγω δίδυμης κύησης. Εγω όμως αγχώνομαι.. επίσης, διαβάζω που λέτε για αντιβίωση σε περίπτωση αιμορραγίας και σκέφτομαι αυτό ισχύει μόνο σε περίπτωση αίματος ή θα έπρεπε να έχει δώσει και σε μένα; 

Και εγώ δίδυμη κύηση και στην αρχή είχα συνέχεια καφέ.. Μάλιστα ένα βραδυ είχα κανονική αιμορραγία κόκκινο αιμα κ όλα ήταν καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Χθες έκανα την πρώτη μου ωοληψία μετά απο διεγερση με gonal, cetrotide και αντί ovitrelle εκανα arvecap για αποφυγή υπεδιεγερσης.. γιατί στον τελευταίο υπερηχο εβλεπαν 20 ωάρια .. τελικα χθες απο τα 20 μου πηραν 15...

Και σημερα εφαγα μια μεγαλη σφαλιάρα που δεν την περίμενα καθόλου.. απο τα 15 εμειναν 7 και απο τα 7 προχωράνε μονο τα 3... Δηλ υπαρχει καποια πιθανοτητα να μην εχω και καμια βλαστοκυστη! Ετων 37 να σημειώσω... 

Την Τριτη που θα ειναι η τριτη μερα περιμενω κάποιο παραπάνω νεο.. ο γιατρος που με παρακολουθει γιατί δεν εχει μιλησει ακομα με τον εξωσωματικο μου το ριχνει στο πρωτοκολλο που μαλλον δεν μου ταιριαξε και οτι δεν είναι κατι μονιμο ... Εγω φυσικά εχω τρομοκρατηθει! Να σημειωσω επισης οτι είχαμε σκαμπανεβασματα με το σπερμα 2μιση χρονια τωρα που προσπαθουμε.. και καλο και μετριο και κακο..  

ΠΕριμενα αποτυχημενη εμβρυομεταφορα ως συνηθες αλλα οχι την πιθανοτητα να μην εχω καμία βλαστοκυστη από την πρωτη μας  προσπάθεια.. υπαρχει πιθανότητα εστω ενα απο αυτα τα 3 να αντεξει;;;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Neverstop είπε:

Βρε κορίτσια γιατί δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία τα μνμ μου?? @Angot σου είπε ο γιατρός μέχρι πόσα κιλά να βάλεις ή απλά εσύ προσέχεις?

μου είχε πει 11-13 κιλά! ομως δεν πεινάω ιδιαίτερα , τρωω όπως  πριν και πολλές φορες τρωω και το βράδυ με το ζόρι κάτι   γιατί πρέπει να φάω ! πλέον δεν θέλω να βάλω κιλά για να μην επιβαρύνω τον τράχηλο παραπάνω! οχι ότι βοήθησε καπου αλλά λέμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...