Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

 

Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

πρίν από 40 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angot said:

εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angot said:

ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

Σε καταλαβαινω απόλυτα άστο …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

🤬

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

Αυτό που έκανες το τεστ πρέπει να βγάζει την κάθετη γραμμή αν είναι θετικό?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Blue Velvet said:

Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...