Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αγαπημένες κορούλες μου, καλησπέρα.

Πως είστε σήμερα, μια μουχλιασμένη μέρα; :roll:

Λογω μουντάδας του καιρό, τα κέφια μου ήταν μέτρια... κανόνισα λοιπον ένα σύντομο καφεδάκι, στο σπίτι μιας φίλης μου και αυτό βοήθησε... είπαμε τα δικά μας, χαλαρώσαμε, γελάσαμε...

Επέστρεψα λοιπόν σπιτάκι μου, ορεξάτη...

Ετοίμασα ένα νυχτερινό πλυντήριο, με κοκκινόρουχα

Έπλυνα κάποια πιατικά

Μάζεψα τα εκτός θέσης, που ήταν σχετικά λίγα, γιατί φροντίζω να διατηρώ το σπιτάκι μου μαζεμένο και νιώθω όμορφα

Σαπούνισα τους πάγκους μου

pagkos_zps1d20b7b5.jpg

Εβαλα χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια και τώρα χαλαρώνω μαζί σας!

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

εγω εχτες εκανα αρκετες δουλιτσες, αλλα δεν κοιμηθηκα καλα το βραδυ κ τωρα σερνομαι!!!

μετα το μεσημερι, που μαζεψα τραπεζι κ νεροχυτη κοιμηθηκαμε οικογενειακως.

το απογευμα:

  1. εδωσα φρουτα στην μικρη
  2. περασα μια σκουπα σουιφερ
  3. περασα μια το μπανιο
  4. συμμαζεψα
  5. εστρωσα τα ριχταρια
  6. καθαρισα το σκουπακι
  7. καθαρισα το καλαθακι σκουπιδιων
  8. επλυνα κατι κατσαρολικα
  9. εφτιαξα γιγαντες για σημερα
  10. εφτιαξα κ εβαψα νυχια (κοκκινο κ οι παραμεσοι καφε μπρονζε!)
  11. ετοιμασα την μικρη για ταισμα κ υπνο

χαλαρωσαμε στην τηλεοραση κ με πηρε ο υπνος στην μιση ταινια, ποτε ξυπναγα ποτε κοιμομουν:tongue::tongue::tongue:

σας εχω πει οτι εχω ενα τρελλο πιασημο κ δεν μπορω να γυρισω???

αυτα τα ολιγα απο μενα! φιλακια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια να μαι κ εγω η ανεπροκοπη που ομως πηρα μπρος επιτελους!!

χθες κ σημερα εκανα πολυ καλη γενικη (πηρα κ κοπελα σημερα να με βοηθησει λιγο γιατι δεν την παλευω σωματικα κ πολυ, μου εχει προκυψει θεμα υγειας κ αν δεν το προσεξω θα εχω ασχημη εξελιξη...) εστρωσα χαλια εχω τελειωσει κουζινα σαλονι κ παδικο δωματιο εκανα κ τα μπαλκονια εχθες που ειχε λιακαδα αλλα το βραδυ κ σημερα με την βροχη εγιναν γκρρρ..... τεσπα ,μου εμεινε μονο η κρεβατοκαμαρα μας κ το μπανιο, απο βδομαδα θα γινουν κ αυτα.

αφου τελειωσα τις δουλειες σημερα εφτιαξα νυχακια κ το απογευμα εχω μαλλια βαφη κ κουρεμα. τωρα πακεταρω ρουχα θα φυγω Σ/Κ με φιλεναδες μου κ αλλη παρεα μεγαλη ,για fitness weekend!! ο μικρος με τον Τ. θα πανε στο χωριο.

αρα απο Δευτερα θα επιστρεψω ανανεωμενη σε καθαρο κ στρωμενο σπιτακι ανυπομονω!

δεν τα εγραψα αναλυτικα αν κ ηθελα να σταθω σε ορισμενες δουλιτσες που εκανα(για εμπνευση) δεν αντεχω να σας γραψω αλλο ειμαι πτωμα.

σας φιλω ολες καλο Σ/Κ να εχουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εγω χαλαρα σημερα, δεν εχω κανει τιποτα απολυτως εκτος απο τα καθημερινα. αυριο θα κανω καλο καθαρισμα! αυριο εχουμε κ την γιορτη στο μπαλετο, θα ντυθει μπαλαρινακι το γλυκουλι μου κ θα κανουν επιδειξη!

μπιλλακι μπραβο για την αποδραση αλλα κ για τις δουλειες!!!

σας φιλω! καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Σήμερα ευχαριστήθηκα το σπιτάκι μου.

Πήρα το φιογκάκι από το σχολείο, φαγαμε "πρόχειρα" και την αράξαμε.... ξάπλεςςςςς!

Σηκωθήκαμε, κάναμε τα γραψίματα για το σχολείο και τώρα έκανα το μπανάκι μου και σιδέρωσα... έχω πλέον τόσα λίγα ασιδέρωτα, οσα δεν είχα εδώ και μήνες!

Τωρα, άναψα τα κεράκια μου, έβαλα μυρωδάτες πιτζάμες και σε λίγο... σουβλάκι time! :mrgreen:

Καλό βράδυ!!!

κοριτσακια να μαι κ εγω η ανεπροκοπη που ομως πηρα μπρος επιτελους!!

χθες κ σημερα εκανα πολυ καλη γενικη (πηρα κ κοπελα σημερα να με βοηθησει λιγο γιατι δεν την παλευω σωματικα κ πολυ, μου εχει προκυψει θεμα υγειας κ αν δεν το προσεξω θα εχω ασχημη εξελιξη...) εστρωσα χαλια εχω τελειωσει κουζινα σαλονι κ παδικο δωματιο εκανα κ τα μπαλκονια εχθες που ειχε λιακαδα αλλα το βραδυ κ σημερα με την βροχη εγιναν γκρρρ..... τεσπα ,μου εμεινε μονο η κρεβατοκαμαρα μας κ το μπανιο, απο βδομαδα θα γινουν κ αυτα.

αφου τελειωσα τις δουλειες σημερα εφτιαξα νυχακια κ το απογευμα εχω μαλλια βαφη κ κουρεμα. τωρα πακεταρω ρουχα θα φυγω Σ/Κ με φιλεναδες μου κ αλλη παρεα μεγαλη ,για fitness weekend!! ο μικρος με τον Τ. θα πανε στο χωριο.

αρα απο Δευτερα θα επιστρεψω ανανεωμενη σε καθαρο κ στρωμενο σπιτακι ανυπομονω!

δεν τα εγραψα αναλυτικα αν κ ηθελα να σταθω σε ορισμενες δουλιτσες που εκανα(για εμπνευση) δεν αντεχω να σας γραψω αλλο ειμαι πτωμα.

σας φιλω ολες καλο Σ/Κ να εχουμε!!!!!!

Ατιμο Μπιλλάκι,

Έχω γίνει κατα-πράσινο απο τη ζήλια μου! Καλέ, εμένα γιατί δεν με πήρες μαζί????? Θέλω και γω fitness weekend, με την προϋπόθεση πως θα τρώω ε;;;; :mrgreen::mrgreen:

Να περάσεις τέλεια, τέλεια όμως!!!!!!

καλησπερα!

εγω χαλαρα σημερα, δεν εχω κανει τιποτα απολυτως εκτος απο τα καθημερινα. αυριο θα κανω καλο καθαρισμα! αυριο εχουμε κ την γιορτη στο μπαλετο, θα ντυθει μπαλαρινακι το γλυκουλι μου κ θα κανουν επιδειξη!

Και πολύ καλά έκανες! Τι έχουμε πει? Χρειάζονται κι αυτές οι μέρες! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάκια!!!

Καλώς την!!! Πολύ πήξιμο mum sofia;;;

σας εχω πει οτι εχω ενα τρελλο πιασημο κ δεν μπορω να γυρισω???

Περαστικά!

κοριτσακια να μαι κ εγω η ανεπροκοπη που ομως πηρα μπρος επιτελους!!

χθες κ σημερα εκανα πολυ καλη γενικη (πηρα κ κοπελα σημερα να με βοηθησει λιγο γιατι δεν την παλευω σωματικα κ πολυ, μου εχει προκυψει θεμα υγειας κ αν δεν το προσεξω θα εχω ασχημη εξελιξη...) εστρωσα χαλια εχω τελειωσει κουζινα σαλονι κ παδικο δωματιο εκανα κ τα μπαλκονια εχθες που ειχε λιακαδα αλλα το βραδυ κ σημερα με την βροχη εγιναν γκρρρ..... τεσπα ,μου εμεινε μονο η κρεβατοκαμαρα μας κ το μπανιο, απο βδομαδα θα γινουν κ αυτα.

αφου τελειωσα τις δουλειες σημερα εφτιαξα νυχακια κ το απογευμα εχω μαλλια βαφη κ κουρεμα. τωρα πακεταρω ρουχα θα φυγω Σ/Κ με φιλεναδες μου κ αλλη παρεα μεγαλη ,για fitness weekend!! ο μικρος με τον Τ. θα πανε στο χωριο.

αρα απο Δευτερα θα επιστρεψω ανανεωμενη σε καθαρο κ στρωμενο σπιτακι ανυπομονω!

δεν τα εγραψα αναλυτικα αν κ ηθελα να σταθω σε ορισμενες δουλιτσες που εκανα(για εμπνευση) δεν αντεχω να σας γραψω αλλο ειμαι πτωμα.

σας φιλω ολες καλο Σ/Κ να εχουμε!!!!!!

Περαστικά σε αυτό που προέκυψε και εύχομαι να περάσεις σούπερ το Σ/Κ! Μπράβο βρε billako!

Τωρα, άναψα τα κεράκια μου, έβαλα μυρωδάτες πιτζάμες και σε λίγο... σουβλάκι time! :mrgreen:

μμμμμμ μου αρέσουν αυτά τα Παρασκευοβράδια με σουβλάκι!!!!

Να 'μαι κι εγώ...

Αισθάνομαι λίγο πτώμα, ήταν κουραστική αυτή η εβδομάδα....

Εχθές πήγα στην συνέλευση του Συλλόγου όπου και τελικά ανέλαβα τον ρόλο του Βοηθού Γραμματέα, τους ξεκαθάρισα τι θα κάνω και είπα μπροστά σε όλους πως δεν θα ανεχτώ ξεκατίνιασμα γιατί ξεκαθάρισα από την αρχή την θέση μου για τις ώρες που μπορώ να διαθέσω και πως θα κάνω ο,τι καλύτερο μπορώ όταν μπορώ.

Σήμερα γύρισα από την δουλειά γύρω στις 7.30...:confused::confused::confused::confused:, έφαγα και το μόνο που έχω κάνει είναι να ετοιμάσω το πλυντήριο πιάτων για το βράδυ και να χλωρινιάσω τον νεροχύτη...Μόνη μου με τα κορίτσια μου, θα κοιμηθούμε μαζί σήμερα προς το παρόν τις αφήνω να βλέπουν μια ταινιούλα.

Να σας πω ένα καλό νέο....Το επόμενο Σ/Κ θα πάμε ταξίδι με τον αγαπημένο μου στην Κωνσταντινούπολη για 4 μέρες! Θα μας κάνει πολύ καλό φαντάζομαι γιατί περνάμε περίεργη φάση λόγω διαφόρων προβλημάτων που προέκυψαν αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω!

Υ.Γ. έχω και το Χριστουγεννιάτικο θέμα για back up στα δύσκολα :P:p:p:p.

Σας καληνυχτίζω!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!!! Πολύ πήξιμο mum sofia;;;

Περαστικά!

Περαστικά σε αυτό που προέκυψε και εύχομαι να περάσεις σούπερ το Σ/Κ! Μπράβο βρε billako!

μμμμμμ μου αρέσουν αυτά τα Παρασκευοβράδια με σουβλάκι!!!!

Να 'μαι κι εγώ...

Αισθάνομαι λίγο πτώμα, ήταν κουραστική αυτή η εβδομάδα....

Εχθές πήγα στην συνέλευση του Συλλόγου όπου και τελικά ανέλαβα τον ρόλο του Βοηθού Γραμματέα, τους ξεκαθάρισα τι θα κάνω και είπα μπροστά σε όλους πως δεν θα ανεχτώ ξεκατίνιασμα γιατί ξεκαθάρισα από την αρχή την θέση μου για τις ώρες που μπορώ να διαθέσω και πως θα κάνω ο,τι καλύτερο μπορώ όταν μπορώ.

Σήμερα γύρισα από την δουλειά γύρω στις 7.30...:(:(, έφαγα και το μόνο που έχω κάνει είναι να ετοιμάσω το πλυντήριο πιάτων για το βράδυ και να χλωρινιάσω τον νεροχύτη...Μόνη μου με τα κορίτσια μου, θα κοιμηθούμε μαζί σήμερα προς το παρόν τις αφήνω να βλέπουν μια ταινιούλα.

Να σας πω ένα καλό νέο....Το επόμενο Σ/Κ θα πάμε ταξίδι με τον αγαπημένο μου στην Κωνσταντινούπολη για 4 μέρες! Θα μας κάνει πολύ καλό φαντάζομαι γιατί περνάμε περίεργη φάση λόγω διαφόρων προβλημάτων που προέκυψαν αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω!

Υ.Γ. έχω και το Χριστουγεννιάτικο θέμα για back up στα δύσκολα :P:p:p:p.

Σας καληνυχτίζω!

εφτιαξα κ τα μαλλακια μου κουρευτηκα κ αλλαξα κ λιγο το χρωμα κ πολυ μου αρεσουν! μαζευω κατι τελευταια στον σακο κ λεω να την πεσω νωρις γιατι εχει πρωινο ξυπνημα για την εκδρομη.

ΓΙΩΤΑ περαστικα με το πιασιμο. εχετε παρατσαση κιολας ?? πως παει η μικρη καθεται τελικα μονη της στο μαθημα?

Αφροδιτακι ΜΠΡΑΒΟ σουπερ να περασετε το χρειαζεστε κ σας αξιζει! το θεματακι που μου προεκυψε ενταξει παλευεται αρκει να αλλαξω τροπο ζωης ευκολαααακι:roll::roll::roll: ολα καλα μωρε!

να χαρεις αγκαλιτσες με τις κοριτσαρες σου σημερα.

Ειρηνη μου χαχα αυτο λεμε με τις φιλες μου εχουμε παρει ενα σωρο σκοτολοιδια να μασουλαμε θα το τσιμπησουμε το κιλακι στο fitness weekend :tongue::tongue: με τα κοριτσια αυτα εχουμε να βρεθουμε σε τετοια φαση απο 17 ετων που πηγαινβαμε αποστολες σε Πανελληνιους αγωνες στιβου

κ περναγαμε σουπερ προβλεπεται πολυ γελιο κ καζουρα

σκεψου τα γυμνασμενα 17χρονα κορμια κ τωρα που ειμαστε 40χρονες πατσαβουριτσες με παιδια απο 1 εως 3 η καθεμια! 8-):cool:

θα βαλω φωτο το πριν κ το μετα! χαχαχΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μερικές μέρες δεν παλεύεται το θέμα με ρούχα/μαλλιά με το ζόρι συγκρατιέμαι να μην ουρλιάξω και μην πει κανείς γιατί δεν τα ετοιμάζουμε από το βράδυ.......Το κάνουμε και αυτό αλλά τα μούτρα μούτρα.......

Σήμερα είμαι πιο χαλαρά στην δουλειά κι εγώ έχω αρχίσει να έχω τις μαύρες μου...

Εχθές είχα ξαφνική επίσκεψη από 2 έξτρα άτομα ενώ περίμενα μόνο 1 και εκνευρίστηκα λίγο γιατί εγώ δεν το κάνω ποτέ αυτό :twisted::twisted:. Και ενώ είπα ευγενικά για τα παπούτσια, έκαναν μια μικρη βολτίτσα πάνω στα χαλιά και μετά έβγαλαν τα παπούτσια τους :twisted::twisted::twisted::twisted:. Το πρωί σηκώθηκα από τις 6.00 για να σφουγγαρίσω και να καθαρίσω το χαλί με ξύδι...

Σήμερα πάλι λαχανοντολμάδες, σιγά μην φτιάξω για 1 μόνο μέρα και αύριο μάλλον θα φτιάξω φακές.

Σας χαιρετώ και το κεφάλι μας ψηλά!

Καλά ε αυτό με τα χαλιά είναι το αδύνατο σημείο μου!! Τρελαίνομαι όταν κάποιος πατάει με τα παπούτσια!! Και αυτό που με δαιμονίζει είναι πως με κοιτάζουν και παράξενα σαν να είμαι εγώ η παράλογη!!!!!!!!!!!:mad::mad: Και ειδικά τώρα που με τα παιδιά καθόμαστε διαρκώς κάτω και της μικρής της πέφτουν παιχνιδάκια και όλα στο στόμα τα έχουμε!! Το λευκό ξύδι πάντως κι εμένα έχει γίνει δεξί μου χέρι!!:D


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Κορίτσια το χουμε ξανασυζητήσει. Μη περιμένετε -πλην εξαιρέσεων- να σας καταλάβουν για τα παπούτσια. Δεν έχουν μεγαλώσει έτσι, δεν καταλαβαίνουν, δεν τους νοιάζει. Εγώ δεν ζητάω να τα βγάλουν, ούτε οι πολύ δικοί μας (παππούδες) απλά δεν τους αφήνω να ανεβαίνουν στον πάνω όροφο με παπούτσια. Τώρα με το μωρό του χρόνου και πάλι με βλέπω με το ξύδι. Απ τη στιγμή που δε με στηρίζει ούτε ο σύζυγος σε αυτό, δεν επιθυμώ να δείχνουν με το δάχτυλο σα την τρελή με την μικροβιο-φοβία.

Δουλίτσες πολύ λίγα πράγματα, κουράζομαι πολύ πλέον. Μόνο τα καθημερινά κάνω.

Καλό ΣΚ να έχουμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! τι κανετε???

ερχεται λιστα!

  1. σκουπισα κ σφουγγαρισα σκαλες
  2. σκουπισα κ σφουγγαρισα το γραφειο
  3. σηκωσα την μικρη, την ταισα κ την ετοιμασα
  4. εβγαλα εξω παπλωμα κουβερτες κ μαξιλαρια
  5. αλλαξα σεντονια
  6. ξεσκονισα παντου με βρεγμενο πανι
  7. καθαρισα ολα τα πραγματα της μικρης, καρεκλακι, θρανιο, τραπεζακι δραστηριοτητων κτλ
  8. σηκωσα τα πατακια της κουζινας
  9. σκουπισα πολυ καλα παντου
  10. σφουγγαρισα πολυ καλα παντου (τραβηξα επιπλα)
  11. αλλαξα πετσετες κ πατακι μπανιου
  12. καθαρισα κ σφουγγαρισα το μπανιο
  13. μαζεψα νεροχυτη
  14. μαζεψα τα εκτος θεσης, οχι ολα
  15. εφτιαξα κασεροπιτα για την γιορτη του μπαλετου
  16. αδειασα ολα τα σκουπιδια
  17. εστρωσα τα ριχταρια
  18. εφτιαξα ψωμι
  19. εφτιαξα λιστες σουπερ κ λαικη
  20. εγω πηγα σουπερ ο αντρας μου λαικη
  21. τακτοποιησα τα πραγματα
  22. ετοιμασα την μικρη για φαγητο κ υπνο
  23. εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε
  24. μαζεψα κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο

σιγουρα εχω κανει κ αλλα πραγματα, που δεν τα θυμαμαι!!!

τωρα ετοιμαζομαι εγω κ σε λιγο ξυπναω την οικογενεια.

για τα παπουτσια στα χαλια που λετε, εγω παντα τους λεω να τα βγαλουν κ δινω παντοφλες που εχω για τους ξενους. οποιος παρεξηγηθει ας μην ξαναερθει!!!so simple!!!

ραβτακι λογικο να κουραζεσαι!!! σε 2.5 μηνες γεννας!!!:wink:

αφροδιτακι μπραβο για την εξορμιση!!! θα σας κανει πολυ καλο!!! ετσι, πρεπει να φροντιζουμε κ την σχεση μας!!!:D

μπιλλακι, αγιασμο εχει κ παρουσιαση των τμηματων, 10 λεπτα παραστασουλα ειναι, τιποτα το ιδιαιτερο. στο μαθημα καθομαι λιγο στην αρχη κ μετα παω στον προθαλαμο της σχολης. ειναι μεχρι να παει κ να με ξεχασει.

σας φιλω κοριτσια μου παω να σηκωσω την μικρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, γλυκά μου κορίτσια.

Είχα μία γεμάτη μέρα και τώρα έκανα μπανάκι, έβαλα πιτζαμουλες και έχω πιάσει "αγκαλιά" έναν καναπέ... :-D

Το πρωί, σηκωθήκαμε, με το φιογκάκι {ο μπαμπάς μας δούλευε} και αφού ψευτομάζεψα το σπίτι, πήγαμε τα 2 μας για bowling! Υπέροχα, εννοείται, δεν το συζητώ!

Βρε κόρες, έχετε σκεφτεί πόσο ωραίο είναι που μπορουμε να κάνουμε παρέα με τα παιδάκια μας? Σε ολες τις ηλικίες, κάτι μπορούμε να κάνουμε μαζί τους.. Προσωπικά, το λατρεύω!

Στην επιστροφή, ένα μικρό σούπερ, για 3-4 πραγματάκια και επιστρέψαμε σπιτάκι μας. Μαγείρεψα, το φιογκάκι έκανα λίγα αγγλικά και χαλαρώσαμε. Ηρθε ο μπαμπάς μας, του ετοίμασα φαγητό και έφυγα για δουλίτσα.

Νιώθω κουρασμένη γιατί αδιαθέτησα, με έντονη ροή.. ομως τώρα, στο σπιτάκι μου.. :wink:

για τα παπουτσια στα χαλια που λετε, εγω παντα τους λεω να τα βγαλουν κ δινω παντοφλες που εχω για τους ξενους. οποιος παρεξηγηθει ας μην ξαναερθει!!!so simple!!!

Γιωτούλα μου, συμφωνώ! Σπίτι μου και δικοί μου κανόνες. Οπως και εγώ σέβομαι το σπιτι που μπαίνω και το θεωρώ τιμή μου, έτσι νομίζω πως πρέπει να νιώθουν και όσοι έρχονται στο δικό μου σπίτι.

Σας φιλώ και σας καληνυχτίζω, θα είμαι στο χριστουγεννιάτικο! :wink::wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

για τα παπουτσια στα χαλια που λετε, εγω παντα τους λεω να τα βγαλουν κ δινω παντοφλες που εχω για τους ξενους. οποιος παρεξηγηθει ας μην ξαναερθει!!!so simple!!!

Ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ, έχω παντόφλες καθαρότατες για όλους....αλλά.....είναι κάποιοι που ακόμη και αν ήδη το ξέρουν, ακόμη και αν τους το έχεις υπενθυμίσει ξανά τηλεφωνικά με ευγένεια δηλ. έχω στρώσει τα χαλιά όχι παπούτσια παρακαλώ......και πάλι τίποτα. Δεν με νοιάζει καθόλου αν κάποιος παρεξηγηθεί όποιος δεν θέλει ας μην ξανάρθει.

Βρε κόρες, έχετε σκεφτεί πόσο ωραίο είναι που μπορουμε να κάνουμε παρέα με τα παιδάκια μας? Σε ολες τις ηλικίες, κάτι μπορούμε να κάνουμε μαζί τους.. Προσωπικά, το λατρεύω!

Γιωτούλα μου, συμφωνώ! Σπίτι μου και δικοί μου κανόνες. Οπως και εγώ σέβομαι το σπιτι που μπαίνω και το θεωρώ τιμή μου, έτσι νομίζω πως πρέπει να νιώθουν και όσοι έρχονται στο δικό μου σπίτι.

Σας φιλώ και σας καληνυχτίζω, θα είμαι στο χριστουγεννιάτικο! :wink::wink:

Ειρήνη πάντα χαρούμενες στιγμές εύχομαι και ναι συμφωνώ πως κάθε ηλικία έχει την χάρη της και προσφέρονται πολλά πράγματα για να κάνουμε με τα παιδιά.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες για το σπίτι κι εγώ το θεωρώ ασέβεια εκ μέρους τους.

:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες καλησπέρα.

Ελπίζω να είχατε ένα όμορφο και ξεκουραστο σαβ/κο.. εγώ, δούλευα και χθες και σήμερα..

Σήμερα ήμουν πεσμένη, προφανώς λόγω της περιόδου και δεν είχα πολλά κεφια.

Πήγαμε στο πεθερικό, έκανα πεντικιούρ της αδερφής του άντρα μου, φάγαμε και γυρίσαμε στο σπιτάκι μας. Ξεκουραστήκαμε και έφυγα για δουλίτσα.

Επέστρεψα, έκανα τα μπανάκια μου, έκοψα φρούτα στ αγορια, έπλυνα τα πιατικά, έβαλα τα υλικά της δουλειάς ν' αποστειρώνονται στον κλίβανο και τώρα κάθισα παρέα με τ αγορια και τηλεορασούλα να σας γράψω νέα.

Σας φιλώ όλες γλυκά... να έχετε ένα όμορφο και ήρεμο βράδυ :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι κανετε?

εγω εχτες το πρωι το μονο που εκανα ηταν να στρωσω κρεβατια, μαγειρεμα κ ξεκαθαρισμα ψυγειου, πλυσιμο λαχανικων.

αφου φαγαμε κ κοιμηθηκαμε πηγαμε βολτα στο athensheart, η μικρη επαιξε στον παιδοτοπο κ εμεις ηπιαμε ζεστη σοκολατιτσα! ηταν στολισμενα κ πηρα μια μικρη γευση χριστουγεννων, σε λιγο θα αρχισουμε να μπαινουμε στο χριστουγεννιατικο κλιμα! (το οποιο δεν το εχω ακομα:tongue::tongue::tongue:)

σημερα αφου ανεβηκα να ξυπνησω την μικρη, εφτιαξα κ φακες για το μεσημερι.

το σαββατο ειχαμε την γιορτη μπαλετου της μικρης μας! ηταν τελεια!!! η μικρη εκανε ολο το σκετσακι της κ εμεις ημασταν 2 κουκουβαγιες που καμαρωναμε!!!!

αυτα απο μενα, σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...