Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από σάκους.. με βάση την εβδομάδα που είσαι έπρεπε να έχετε δει εμβρυϊκά στοιχεία ,λεκιθικο ασκό κτλ? Σου είπε κάτι?

      Την Δευτέρα που ήμουν 5 ακριβώς μ ανέφερε τον λεκιθίκο ασκό πως φαίνεται σήμερα δεν μου είπαν πολλά πολλά για αυτό ρωτάω !!!

      για έμβρυο κ καρδούλα μου είχε πει ο γιατρός μου από βδομάδα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αγαπημένες μου κορούλες, καλησπερα.

Τρεχάτη μέρα η σημερινή, φροντίζω να γεμίζω τις ώρες μου....

Αφού πήγα το φιογκάκι σχολείο, πέρασα από την αποθήκη χαρτικών και μετά από το σουπερ, για κάποια λίγα πραγματάκια.

Ντύθηκα, βάφτηκα, ένιωσα όμορφα και βουρ για jumbo. Είχα ν' αλλάξω ένα μπλουζάκι που είχαν φέρει δώρο στο φιογκάκι.

Πήρα λοιπόν 4 υπέροχα, χρυσά κλαδάκια, για στόλισμα και αυτό το πανέμορφο χριστουγεννιάτικο διακοσμητικό γιατί σιγά-σιγά.... ;)

DSCN1801_zpsf668c52b.jpg

Δεν ειναι πανέμορφο; :P

Στην επιστροφή, πέρασα από το σπίτι μιας φίλης μου, για ένα συντομο καφεδάκι και με ανανεωμένα κέφια επέστρεψα σπιτάκι μου.

Επλυνα πιατικά

Ετοιμασα ένα νυχτερινό πλυντήριο με χρωματιστά

Εβαλα σνιτσελάκια να γίνονται και σπανακόρυζο

Σκούπισα λιγάκι τα μπαλκόνια

Πότισα τα λουλούδια μου

Μάζεψα τα εκτός θέσης...

Ετσι, το σπιτάκι μου παραμένει μαζεμένο και τα "μέσα" μου ήρεμα...

Σε λίγο θα πάω να πάρω το φιογκάκι, φαγητό, διάβασμα και το απόγευμα μπόλικη δουλίτσα.

Σας φιλώ όλες και ελπίζω να είστε καλά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια! τι κανετε? εγω συμμαζεματα, ως συνηθως!και ανακαταταξεις στην κουζινα. θα σας γραψω αναλυτικα αργοτερα. νιωθω λιγο κουρασμενη σημερα, δεν κοιμηθηκα καλα, ξυπνησα με τον σεισμο κ αργησα να κοιμηθω παλι! αληθεια τους καταλαβατε???

ειρηνη μου πολυ ωραιο!!! εχω ενα παρομοιο με ταρανδακι αντι τον χιονανθρωπο!

παω να τελειωνω καμια ωρα, γινεται ενα μπαχαλο στην κουζινα μας!

φιλια!

αληθεια η ηλιαχτιδα που ειναι??????

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Μέρες τρεχάτες οι προηγούμενες για εμάς,γιόρταζε κι ο αντρούλης μου,δυστυχώς δεν μπόρεσα να τον περιποιηθώ όπως κάνω κάθε χρόνο,ούτε γλυκά δεν έφτιαξα γιατί με πονούσε η μέση μου και δεν ήθελε να κουραστώ.Πάντως το φέρω βαρέως,κάθε χρόνο τα κάνω εγώ και μου κακοφάνηκε που φέτος δεν τα κατάφερα.Αλλά δεν πειράζει του χρόνου.Του πήραμε με τη μικρή ένα ζευγάρι παπούτσια που του άρεσαν και του το έδωσε μέσα στην τρελή χαρά το σκατούλι μου.Μεγάλη χαρά ο πατέρας που πήρε δώρο από την κόρη του...

Σήμερα ξεκινήσαμε να στρώνουμε με τη μαμά μου.Δηλαδή πιο πολύ η κακομοίρα κουράζεται παρά εγώ.Στρώσαμε την κρεβατοκάμαρα αλλά κάναμε μια μικρή γενική και έφτιαξα όλα τα συρτάρια και τη ντουλάπα του άντρα μου.Το ευχαριστήθηκα να πω την αλήθεια.Θα κάνουμε ένα δωμάτιο την ημέρα,όσο είναι η μικρή στον παιδικό γιατί μόλις γυρίσει είναι αδύνατον να κάνουμε τέτοιες δουλειές...

Μάλλον το άλλο σκ θα στολίσουμε και το περιμένουμε όλοι πως και πως.

Πάω να κάνω ένα μπανάκι να χαλαρώσω κι ελπίζω να σας διαβάσω μετά και να μπω και στο Χριστουγεννιάτικο...φιλιά


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? εγώ ψοφησα στην κυριολεξία εχτες αλλά εχω κ φουρνο κ φριτεζα καθαρα κ εκανα μινι γενική στην κουζίνα, εφτιαξα γεμιστα για σήμερα κ ξεραθηκα στις 11! Το πρωι εφυγε ο άντρας μου αθόρυβα για το γραφείο κ ετσι εκανα μια μίνι κοπανα απο την δουλειά! μου χρειαζόταν!, κατά τα αλλα σήμερα τα καθημερινά ! Θα επανεθλω αργότερα! φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααααααα πολλες απουσιες!!!:tongue::tongue::tongue:

λοιπον το πιασιμο που ειχα το εκανα χειροτερο , γιατι γλυστισα κ για να μην πεσω εβαλα το χερι μου κατω κ επαθα το απιστευτο τραβηγμα....δεν μπορω να κουνηθω. εχω κ την μικρη με μυξες κ βηχα....:?:???::?

παρολα αυτα:

συμμαζεψα

αλλαξα σεντονια

ξεσκονισα τα γυρω γυρω

μαζεψα νεροχυτη

περασα μια το μπανιο

σκουπισα

σφουγγαρισα

εβαλα κοτοπουλο με πατατες στον φουρνο

μαζεψα απλωμενα

εκανα εκκαθαριση του ψυγειου

ετοιμασα την μικρη, την ταισα κ νανι.

παω να φαω κ να πεσω, ο αντρας μου θα αργησει.

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Που είναι μωρέ τα κορίτσια μου? Ελπίζω να γυρίζουν και να περνάνε καλά! :P

Εμείς καλά. Αυτό το σαβ/κο δεν δούλευα, το περίμενα πως και τι και έτσι γυρίζαμε, κάναμε δουλειές και ξεκουραστήκαμε!

Χθες το πρωί, πήγα με μία φίλη μου Γλυφάδα..καφεδάκι στον ήλιο, βόλτα στα μαγαζιά και κους κους.. οτι καλύτερο.

Επέστρεψα, πήρα το φιογκάκι από την πεθερά μου {που δεν ήθελε να φύγει :mrgreen: } και γυρίσαμε σπιτάκι μας.

Έκανα κάποιες δουλίτσες, μαγείρεψα πένες και τις συνόδευσα με κιμά, που είχα κάνει από το βράδυ.

Χαλαρώσαμε και φύγαμε βολτίτσα στο the mall.. είχαν στολίσει και ήταν υπέροχα.. γινόταν.. Ο ΧΑΜΟΣ!

ho_zps12f55e1c.jpg

Σήμερα, σηκωθήκαμε, έκανα αρκετές δουλίτσες {αλλαγή σεντονιών, πετσετών, πλύσιμο κουζίνας κ.α.} και αφού το φιογκάκι έκανε τα διαβάσματά του, ξεκινήσαμε να στολίζουμε!

ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ!!!!

Αχ.. σας γράφω, με συντροφιά το, υπέροχα στολισμένο δεντράκι μας...! ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ ΜΕ ΜΕ ΞΥΠΝΑΤΕ! :wink::wink::wink:

Σας φιλώ για την ώρα.. θα τα πούμε αύριο!

Καλό σας βράδυ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα και καλη μας εβδομάδα. :)

Σήμερα, αφου πήγα το παιδάκι στο σχολείο, ηπια καφεδακι με μια φίλη μου. Είπαμε τα δικά μας, γελάσαμε και επέστρεψα σπιτάκι μου. Είχα φορτώσει "μπαταρίες" και βουρ... ξεκίνησα τις δουλίτσες μου.. αναψα το δεντράκι μου, έβαλα χριστουγεννιάτικα και...

Απλωσα ένα πλυντήριο με σκουρόχρωμα, που είχα από το βράδυ

Πότισα τα λουλουδάκια μου

Μάζεψα τα διάφορα εκτός θέσης

Εφτιαξα σουφλέ ζυμαρικών, με τυριά, ζαμπόν και μπέικον

sigmaomicronupsilonphilambdaepsilon_zps5c4336d0.jpg

Εφτιαξα κέικ πορτοκαλιού, με χριστουγεννιάτικη διακόσμηση

kappaepsiloniotakappa_zpsb6b032b9.jpg

Στολισα λίγο ακόμα και σχεδόν ολοκλήρωσα τον φετινό στολισμό μας, πήγα σούπερ μάρκετ, έβαψα τα μαλλάκια μου, λούστηκα και αχ.. πηγα και πηρα το παιδάκι και επιστρέψαμε.

Τωρα χαλαρουϊτες {γιατί έχουμε διαβάσει γι αύριο}, μετα tae και μετά.. μαλλάκια! ;)

Καλή εβδομάδα, κορούλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μήπως έχει κάποια κοπέλα ατμοκαθαριστή να μου πει εντυπώσεις; Μου έχει σφηνωθεί να πάρω για απολύμανση μπάνιου, στρώματος, χαλιών κλπ και ψάχνω γνώμες. Τι λέτε αξίζει; Βέβαια δεν μπορώ να διαθέσω άπειρα χρήματα, αλλά ένα λογικό ποσό, πχ 100 ευρώ. Ευχαριστώ!! :D


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,εγω δεν εχω στολισει ακομη,δεν εχω καν τελειωσει ολες τις δουλειες που εχω στο μυαλο μου αλλα δεν υπαρχει η αναλογη διαθεση οποτε δεν πιεζομαι.

Ειρηνη μου ολα τελεια οπως παντα και του χρονου σου ευχομαι με υγεια κι ευτυχια!

Για ατμοκαθαριστη δεν ξερω δυστυχως νομιζω η μυρτουλα μας εχει και ειναι ευχαριστημενη.

Θα ηθελα να ρωτησω κατι την Κικη,εχεις καιρο να γραψεις αλλα αν μπαινεις και το δεις θα ηθελα να μου πεις λιγες πληροφοριες για το κουνελακι,εχουν φαγωθει οι δικες μου και ομολογω οτι εχω αρχισει να το σκεφτομαι αλλα θα'θελα να ξερω καποια πραγματα πρωτα απο καποιον με εμπειρια πριν αποφασισω οποτε pleaseeee αν το διαβασεις απαντησε μου.

ειμαι στο γραφειο και πηζω οποτε σας αφηνω για την ωρα,φιλια


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα!

Επιστροφή στα παιδάκια μου :P:p:p:p αλλά και στην δουλειά :mad::mad::mad::mad:.

Περάσαμε τέλεια, υπέροχη πανέμορφη Πόλη!

Εγώ έχω ατμοκαθαριστή αλλά είναι πολύ μικρός και χρειάζεται συνέχεια γέμισμα με νερό. Τον είχα αγοράσει από το ΛΙΝΤΛ και δεν ήταν ακριβός.

Καθαρίζω τα παράθυρα και τα αλουμίνια, τους πάγκους της κουζίνας και την τουαλέτα. Αν αγόραζα ξανά θα έπαιρνα ατμοκαθαριστή με μεγαλύτερη χωρητικότητα νερού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω μήπως έχει κάποια κοπέλα ατμοκαθαριστή να μου πει εντυπώσεις; Μου έχει σφηνωθεί να πάρω για απολύμανση μπάνιου, στρώματος, χαλιών κλπ και ψάχνω γνώμες. Τι λέτε αξίζει; Βέβαια δεν μπορώ να διαθέσω άπειρα χρήματα, αλλά ένα λογικό ποσό, πχ 100 ευρώ. Ευχαριστώ!! :D

καλημέρα!

εχω ατμοκαθαριστή χειρός της Kcarher -είναι από τους καλύτερους - και είμαι αρκετά ευχαριστημένη....μπορείς να απολυμάνεις -φρεσκάρεις - καθαρίσεις πολλά μες στο σπίτι με ατμοκαθαριστη...ο δικός μου τώρα εχει πιάσει άλατα κ δεν ξέρω πώς να τον καθαρίσω:rolleyes:

Αφροδίτη πάντα τέτοια!!

φιλιά σε όλες!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας! τι κανετε? εγω πολυ πηξιμο+το πιασιμο κ το κουλο χερι!!! μια ομορφια!!! η μικρη μου ευτυχως ειναι καλα, οπως ηρθε η μυξα ετσι κ εφυγε!

το σκ στρωσαμε τα χαλια κ ζεστανε κ σπιτι κ το ματι μας!!!:D

αφροδιτακι μπραβο!!!! ζηλευω!!!!!!!(με την καλη εννοια παντα!!!:D:D:D)

σας φιλω δεν προλαβαινω τιποτα λεμεεεεεεεεεε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα!

Ελπίζω να είστε όλες καλα...εγώ τρέχω γιαυτό έχω χαθεί...δουλειές σπιτιού, διαβάσματα (πήξιμο), φροντιστήρια και το βράδυ κλατάρω!

Το σκ που μας έρχεται θα στολίσω και το σπιτάκι μας για να νιώσουμε χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα....ανυπομονώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά έναν μικρό σχετικά που μου δάνεισε μια φίλη. Έκανα τα στρώματα όλων των κρεβατιών, τα μπάνια, τις εσωτερικές πόρτες και μου άρεσε πολύ. Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιον να πάρω. Οι karcher από όσο έψαξα είναι κορυφαίοι! Θα συνεχίσω την έρευνα και θα δω!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...